Mimomaternicové tehotenstvo

habibibella
19. mar 2013

Od zaciatku tehotenstva som spinila, v 9. tyzdni mi gynekolog oznamil, ze to asi bude mimomaternicove tehotenstvo. Skoncila som v nemocnici. Robili mi laparoskopiu a museli mi vybrat pravy vajickovod. Lekar mi vravel , ze by som nemala mat problem otehotniet, ale obavam sa, ze sa to zopakuje. Stalo sa niekomu nieco take?

danakullova
15. jan 2014

@radka1704 Radka tak to bol zazrak ,ked mas nepriechodny vajickovod a otehotnela si prirodzene.Co na to povedal tvoj gynekolog?Kedy a ako Ti zistili nepriechodnost toho druheho vajickovodu?

radka1704
15. jan 2014

@danakullova v maji pri prefuku vajickovodu mi povedali ze sa neda prefuknut a v novembri som otehotnela normalne moja doktorka ma hned dala na hospitalizaciu lebo si myslela ze to je mimomaternicove takze kazdy den mi robili USG NAKOLKO HCG stale stupalo

luciagdt86
15. jan 2014

@radka1704 Ako Ti robili ten prefuk? Laparoskopicky ale cez maternicu? Mňa tiež chce na to poslať, aby sa zistila priechodnosť.

danakullova
15. jan 2014

@balance Ako si dopadla s krvou ,stale tam mas HCG?Ja som bola na kontrole stehov akurat pred 2 dnami a opat mi povedal,ze tak po 6tyzdnov sa mozme snazit. Pockame asi skor 2mes.mozno 3.Vraj ak sa nepodari do septembra zacne riesit folikulometriu.

balance
15. jan 2014

@danakullova ahoj, tak nakoniec to kleslo na 0,05! Asi sa v labaku pomylili alebo ja uz neviem. Aj dr. stale nadomnou rozmyslal, spravil mi aj sono a povedal, ze sa to pekne hoji a ba vajecniky su v poriadku a ze nikde nic nevidi. Ked sa u mna dostavi ms, tak mam prist po nej na kontrolu. Tiez asi budem riesit tu folikulometriu, len ja to mam o to tazsie, ze manzel chodi na tyzdnovky az 10dnovky a nemame moznost sa snazit tak casto. A rozhodli sme sa, ze 6 mesiacov urcite cakat nebudeme, skusime pockat tie tri. Inak tebe kedy asi tak po operacii prisli kramy? Ja som po nej krvacala 5 dni, ale dr. mi povedal, ze som sa len cistila.

radka1704
15. jan 2014

@luciagdt86 laparoskopicky je to dobra vec aspon budes vediet ako si na tom

danakullova
15. jan 2014

@balance Tak super,ze to kleslo.Dobre ze ti robil aj sono a mne nic. Budes si davat robit aj priechodnost toho vajickovod?Ja som mala len tiez 5dni po to krvacanie a primar v nemocnici povedal,ze to mam brat ako menzes.Vcera som asi aj mala ovualku bol to 14DC,tak uvidim ako pride dalsi mrcha

balance
15. jan 2014

@danakullova ja som praveze poziadala teraz pri tej druhej operacii dr., aby mi spriechodnil ten zdravy a povedal mi, ze mi odstranil zrasty, ale ci sa tam nevytvoria druhe, mi zarucit nevie. Lenze v sprave mam napisane toto:Vzhľadom na vyrazne bolesti v podbrusku a uvedeny sonograficky nalez pristupujeme k LSK intervencii. Nachadzame male mnozstvo krvi aj s krvnymi koagulami v dutine brusnej, uterus v AVF,normalnej velkosti a koloritu, prave ovarium v typickej lokalizacii prekryte tubou fixovanou blanitymi adheziami k zadnemu listu plica lata, po rozruseni zrastov, prave ovarium mobilne, fyzilogickej velkosti a struktury. Tuba vpravo po mobilizacii volna... Takze som z toho jelen, lebo presne v sprave nepisu, ze mi spravili priechodnost, ci sa mylim?No vidis to, kazdy tvrdi nieco ine, mne povedal, ze to je cistenie, pretoze maternica sa pripravovala na tehotenstvo a kedze sa to ukoncilo, tak sa to cisti. Ale inak by mi to aj sedelo. Pretoze krvacat som zacala 1.1. a trvalo to tak 5 dni a od vcera mam biely vytok, co znaci ovulku. Tak ja neviem.

luciagdt86
21. jan 2014

@radka1704 Len ma neláka ďalšie diery do brucha... stačilo prvýkrát... radšej by som išla na tú druhú metódu cez maternicu...

radka1704
21. jan 2014

@luciagdt86 no to cez maternicu ja nepoznam ale ja som mala laparoskopiu 2x a pohodka

luciagdt86
21. jan 2014

@radka1704 To Ti len napúšťajú tekutinu a sledujú cez sono, či sa šíri vajíčkovodmi. Podľa toho vedia, či je priechodný. Tak sa mi to zdá šetrnejšie a bez hospitalizácie, lebo je to ambulantné.

radka1704
21. jan 2014

@luciagdt86 aha diky za info

luciagdt86
21. jan 2014

@radka1704 Nemáš za čo... 🙂 Človek sa stále dozvedá nové veci. 🙂

jesterka25
9. feb 2014

@habibibella ahoj ..hoci to je už staršia debatka ale mna čaka asi to iste, ak sa mozem opytat ako prebieha ten zákrok?

magdus999
14. feb 2014

@jesterka25 ktorý myslíš? ja som týždeň po laparoskopii - mimomaternicové, ale bola som aj ambulantne na prefukoch vajcovodov

viktor2
19. mar 2014

Ahoj chcela by som sa len spitat ...moja svagrina berie lieky na menzes aby mala pravidelne ale nedostala ho mala vsetky priznaky tehotenstvatets vysiel ze nieje tehotna ,isla k lekarke ale ta jej tam nebola tak ju zobrala druha co zastupovala ani ju zospodu nepozrela len jej urobila ultrazvuk a povedala ze tehot. am nevidi a poslala ju za sestrickou ktora ordinovala sama kvoli receptom ...doktorka ktora ju vysetrovala jej nieco diktovala a kazaka jej vziat krv na druhy den boli vysledky a sestricka oznamila ze tehotna nieje a ze doktorka nastupi do prace 11.3 nech sa zastavi ze jej pichnu injekciu na menzes.......isla som snou a ked vysla od lekarky tak mi oznamila ze ma mimomaternicove teh. a ze uz vtedy ako ju vystrovala ta co zastupovala tak aj ona to vedela a ze preco jej to zatajila a ze v krvi jej ukazuje -2 hcg .......ale doktorka ju neposlala na zakrok ale pichla jej 4 injekcie a poslala ju domov ze to z nej vypadne do 72 hodin moze to takto byt??teraz ma velke bolesti a horucky

satanka1
19. mar 2014

@viktor2 v momente by som isla do nemocnice...neviem o tom,ze by sa MMT takto riesilo.To sa musi operovat .drzim palce.doktorke by mali diplom zobrat.

viktor2
28. mar 2014

@satanka1 No ma ist na kontrolu tak som zvedava co jej povedia ...tiez som z toho zhrozena

satanka1
28. mar 2014

@viktor2 to by mala veľmi silné bolesti a nikdy som nepočula,že by niekto takto poslal,že to z nej vypadne pri MMT.hrúúza

viktor2
28. mar 2014

@satanka1 už to ma zasebou mala velke bolesti aj hosrucky aj to z nej vypadlo ale mala mat 6tyzdnov menstruaciu a mala len 2 dni potom zasa mala bolesti tak isla na pohotovost a znovu jej pichli taku istu inekciu ale uz iba jednu ... akože nerozumiem tym doktorom absolutne ziadny zaujem

satanka1
28. mar 2014

@viktor2 to nemala mať 6 týždňov menštruáciu...to je šestonedelie ako po pôrode..nekrváca celý čas...môže krvácať 2-3 dni,možno týždeň...
ale teda fakt som nepočula,že by MMT niekomu neoperovali...

tinky09
18. apr 2014

ahojte dievcata aj ja som po MMT 6+2tt nemala som bolesti nic, len na kontrolnom USG mi na to prisiel lekar. Kedze som uz mala jeden potrat v 7+2tt min rok v juni. Som nestastna smutim bojim sa. Zobrali mi pravy vajickovod. Dali sme si s manzelom este rok na to nakolko mam 31 rokov, ze ak sa to nepodari skusime umele. Ale ako citam, tak sa vam celkom rychle dari 🙂 to ma trosku povzbudilo. verim v tom, ze ked sa dam psychicky rychlo do poriadku tak to pojde. po laparoskopii aj po kyrete v marci 2013 som v maji otehotnela, ale srdiecko nebilo, tak to muselo prec. verim, ze teraz aj ked mi vybrali vajickovod, ze otehotniem rychlo ako pred tym. Mam skveleho manzela ktory stoji pri mne a ja mu dokazem, ze raz bude ten najlepsi tatino na svete

garonka
18. apr 2014

@tinky09 tiež som prežila mmt u mňa to malo žiaľ drasticky a komplikovany dopad, skončila som v nemocnici na poslednu chvíľu s krvacaním do brušnej dutiny. Tiež mi vzali pravy vajíčkovod.
Po pol roku pauzy som otehotnela na prvy šup čo ma ale veľmi šokovalo, na začiatku som sa toho veľmi bala aby sa tiež mmt nepotvrdilo ale našťastie babätko sa ujalo pekne v maternici
Veľmi ti želám aby tu bolesť čo teraz prežívaš nech pominie čím skôr, je uplne skvelé, že manžel stojí pri tebe a podporuje ťa psychicky.

Nech sa vám obom čím skôr a uspešne babätko zadarí 😵

tinky09
18. apr 2014

@garonka dakujem Ti velmi pekne verim, verim musi to vyjst. A tebe prajem nech to dobojujete do uspesneho konca a mate svoj pokladik domka

garonka
18. apr 2014

@tinky09 aj ja ti ďakujem za milé slova, fakt veľmi pomaha psychicka opora rodiny hlavne manžela 😵

tinky09
18. apr 2014

@garonka je to tazke ale ste mi tu vsetky prikladom, ze to ide a psychicka pohoda je zaklad stastia. Mozno prideme k malemu ani nebudeme vediet ako 🙂
Strasne sa na to uz tesim

garonka
18. apr 2014

@tinky09 tomu ver, teraz je to ťažke lebo to je čerstvé treba nato čas... ja som sa po operacii zameriala na maleho, ktory ma doma potreboval aj manžel robil čo mohol. Šlo to ľahko ani nie zabudnuť ale prežiť to.
V juli 2013 som mala mať termin pôrodu v ten deň som strašne plakala 😢 ale som si povedala stalo sa a som rada, že žijem lebo pri mne keby v januari 2013 muž urychlene nezasiahol nebola by som tu 😔

v septembri som otehotnela sme si povedali, že to skusime a prirodzene na prvy šup vyšlo bola som hlavne v šoku pretože dr. mi vravela, pri jednom vajíčkovode je otehotnenie ťažke. Ale fakt je dôležitá psychicka vyrovnanosť.

Veľmi ti držím prsty, nech to zle obdobie maš čím skôr za sebou a aby sa vám s manželom uspešne zadarilo 😵

lubkababulka
25. máj 2014

dievčatá, tak to tu čítam a teda, my sa už rok snažíme a nič. prvé dievčatko máme v pohode. druhé, tiež na prvý šup, no bolo mmt. bola som trochu komplikovaný prípad. na vianoce pohotovosť, pozitívny test a špinenie. z pohotovosti ma poslali domov, že nič nevidia, ani krv mi nebrali, mám ísť k svojmu doktorovi. ten mal dovolenku, tak zastupujúca. tá mi hneď povedala, že mmt, pravý vajíčkovod, poslala ma do nemocnice. to som nejako rozdýchala, hoci na príjme som sa rozplakala, ale stále som bola v tom, že laparoskopia a o tri dni som doma. no tam mi povedali, že potrat, urobili kyretáž. nič nenašli, hcg stúpalo, tak ma operovali. nič nenašli. hcg po operácii kleslo, na druhý deň opäť stúpalo. ďalšia kyretáž, lebo prvá bola urobená vraj zle, a kdesi ten plod v maternici je. to už som nechcela. tak mi doktor povedal, že ak by tam aj niečo bolo, už určite nežije. zasa nič nenašli, tak že ma znova budú operovať. lenže už som bola ja v koncoch, sestričky mi už ani krv nemohli brať, všetky žili praskali, tak mi dali 4 dni na zotavenie, potom ma operovali a zobrali pravý vajíčkovod - bolo to tam. mala som za 10 dní 4 narkózy.
dievčatá, až plačem, prvýkrát to takto niekam píšem, ale už hádam načase, možno sa mi podarí s tým vysporiadať a znova otehotnieť. bolo to na prelome rokov 2012-2013. strávila som v nemocnici 18 hrozných, preplakaných dní, malá mala necelé tri roky, som prišla domov, prvú pol hodinu akoby som bola cudzia osoba, to mi bolo ešte viac ľúto. v marci som sa vrátila do práce a výpoveď, pretože tri mesiace na pn spôsobili, že som nemala splnený plán. v apríli 2013 som bola v kúpeľoch (to som s malou telefonovala každý deň, hoci plakala do telefónu, že chce, aby som prišla domov, ale radšej akoby ma po troch týždňoch znova nepoznala) a odvtedy sa snažíme...
a som rada, že som našla túto diskusiu, všetkým, ktorým sa vám podarilo otehotnieť, príp. už máte bábätko, zo srdca gratulujem 🙂

habibibella
autor
25. máj 2014

@lubkababulka je mi to uprimne luto, ze si si musela tymto vsetkym prejst :( u mna to malo nastastie lahsi priebeh, to bolo marec 2013, potim sa nam zadarilo a v septembri som bola tehotna, ale bohuzial sa to zle vyvijalo, tak som musela ist na kyretaz. Uz som bola taka zufala, ze som mala uplne negativny postoj k otehotneniu. No nastastie to depresivne obdobie preslo a ja som momentalene na zaciatku 16 tt a zatial vsetko.
Som rada, ze si sa o to, cim si musela prejst s nami podelila, som rada, ze som zalozila tuto diskusiu.
Prajem vela stastia a hlavne pozitivne myslenie ;)

lubkababulka
25. máj 2014

@habibibella Ďakujem, hádam už áno a zadarí sa 🙂 tá moja krpaňa začína vystrkovať rožky, jedináčik a po tom všetkom jej odpustím viac 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre