Môj drahý synček by mal v nedeľu 1,5 roka

lapoupe
27. mar 2015

Veru ťažko skúšané sú tie, ktoré prídu o to najvzácnejšie...stalo sa to aj mne...29.9.21013 sa predčasne vypýtal na svet môj tak veľmi vytúžený synček..boli sme 25+5 s váhou necelých 700gr...jedného večera som šla na wc, keď som si umyvala ruky bez varovania či priznaku sa mi razom pustila voda. Hovorím si, ejha! Toto bude zlé..prišla sanitka, hneď má brali na kramare. Na pohotovosti robili jednoduché vyšetrenie a skonštatovali že mi asi sibe, lebo zo mňa nejde ani kvapka plodovej vody. Hodinu má nechali čakať kým spravili ultrazvuk. A tam doktorka skonštatovala..mali ste pravdu, nemáte ani mililiter plodovej vody ale dieťatko žije a všetky funkcie má dobré. Po ďalšej čakacej hodine a pol ma urgentne prevážali na Antolsku a začali dopovat infuziami a liekmi na dozretie plodu. Nevyhla som sa priblblym pohľadom sestriciek že niesom normálna ani môj stav..nakolko si bábätko fungovalo ďalej bez žiadnej konštrukcie. Nič mi nebolo,, malý kopkal ako o dušu. Rozprávala som sa s ním, modlila sa..celý víkend chodila za mnou primárka nedonosencov a ozrejmovala mi čo sa pravdepodobne stane. Snažila som sa na to nemysliet...až to nakoniec prišlo. V nedeľu odišiel manžel po navstevnych hodinách, a v tom momente prišli kontrakcie. Dobehol manžel aj doktorka so slovami, je mi ľúto dali sme vám maximum liekov ale pôrod sa už rozbehol, nejde to zastaviť..od 17tej sme rodili do 4.50 rána. Kedy môj miláčik vyšiel na svet. Bohužiaľ sám sa nenadychol a nedokázali mu pomôcť. Ten pocit, že v každom pôrodnom boxe sa ozýval plač dieťaťa a u nás ticho....to bolo strašné...muciace...ako píšem, maličký by mal rok a pol a nezabudla som. Niekedy dostanem strašný stav úzkosti, smútku a bolesti...potom je na chvíľu kľud..ale nemôžem zabudnúť a trápi ma to..Tak ako aj dnes, keď som sa rozhodla zveriť sa Vám..

blondi2
27. mar 2015

Je mi to velmi luto. Taketo pribehy mnou vzdy velmi otrasu 😢 Ta bolest musi byt obrovska. Prajem ti vsetko dobre a aby si uz nijake nestastie nemusela zazit.

janulap
27. mar 2015

@lapoupe krásne hotové bábo ☹ máš anjelika v nebi,ktorý je stále s tebou.Ak budeš mať niekedy chuť,prečítaj si túto knižku http://www.bux.sk/knihy/189478-anjeli-v-mojich-...
@egiginka niečo na tom bude.Zomrel mi ocino,keď som mala 15rokov,sestra mala vtedy 14.Často sme za ním plakávali a raz mi sestra povedala,že sa jej v noci prisnil ocino a povedal,aby sme za ním neplakali,lebo ho to bolí ☹ ☹ ☹

inull5
27. mar 2015

@sendy182 tiez ma to vsimne napadlo...inak netusim, bola som tam 5 dni, koniec 42 tyzdna a pocas 5 dni do mna strkali vyvolavacky, ku koncu uz 2 krat denne, a krcok sa ani nehol, bez kontrakcii a bez bolesti som bola..samozrejme s nervami v koncoch.este v ten den rano na vizite mi merali panvu, kde bolo niekolko medikov, po zmerani hovori jeden lekar ze pan primar, ona ma uzku panvu, zoberme v uvahu zaver zo sona, ktory moze byt plus minus 500 gramov, ja by som volil sekciu, a primar ze nie, este pockame, je to prvorodicka 😠 mala mala snuru okolo krku a stastie ze bola asi tak velka ze to zvladla..druhy sok ma cakal pri druhej sekcii ktora bola planovana! ale vykonala sa dva dni po termine, lebo lekar mi na poslednu chvilu povedal, ze predsa dame babatku sancu aby sa vypytalo samo, no nevypytalo sa a tak som dva dni po termine rano o 10.00 bola objednana.o 8.00 lezim na monitore, pride lekar ktoreho nepoznam a len tak mi vravi ze slecna, ci pani vy kedy rodite? Ja ze preco? No lebo podla toho co vidim na obrazovke, vase babatko sa v bruchu uz nema najlepsie..o 10.00 som sa vytrepala na operacny stol, tam zima ako hovado, napojili ma, tak si vravim, boze uz nech to mame za sebou s malym ked mi lekar zahlasi ze mam ist dolu zo stola, lebo anesteziolog utekal na gyndu na surny pripad..den po porode este dalsi sok, kedy mi oznamili ze maly ma vrodenu vyvojou chybu, je to vazne a nasleduje prevoz na kramare..

inull5
27. mar 2015

@leeenka26 ano nase zdravotnictvo, je to hrozne, ked taketo nieco pocujem, co sa v dnesnej dobe stane babatkam...ani jansom nechcela verit ked mi povedali kolko ta mala vazila, no chuda, cela bola opuchnuta, fialova a zosupana..

lapoupe
autor
27. mar 2015

@janulap mne sa stále, počas tehotenstva so synom snívalo o tom že mám na rukách cca pol ročne dievčatko..nechápala som, nakoľko od počatia som vedela ze to bude chlapec..AZ NESKORO som pochopila o čo išlo a čo ma čaká...:(

martula_sen
27. mar 2015

@lapoupe to, co sa vam stalo je hrozne smutne, preco sa taketo veci musia diat? nikdy ti neprestane chybat, neda sa s tym ani vyrovnat, len cas je liek.
dnes su to 3 roky odkedy od nas odisiel nas vytuzeny syncek, ale ver tomu, ze s nim odisiel aj kusok zo mna, kusok mojho srdca ☹

lapoupe
autor
27. mar 2015

Sú strašne prípady kedy sa toto musí diať ľuďom, ktorí túžili, milovali a boli milovaní..túžili čakali a ľúbili..žiaľ ten hore má pre nás asi iné plány.,.dieťatko sa rozhodlo vrátiť z kratšej cesty. Asi to tak malo byť. Možno a keby a peniaze..to sú faktory...bábätko je preč a my sa s tým musíme zmieriť. Aj keď ja asi nikdy...mám ASPOŇ fotky.. :( mamky, všetkým nám držím palce.

lapoupe
autor
28. mar 2015

@sendy182 všetci čakajú..napriek moderným metódam a prístrojom...ALE nikto si neuvedomuje že sú často prípady kedy je pre dieťa každá minúta cenná...a radšej dieťa porodim klasicky al cisárskym ale vcas ako saskovat lebo toto a tam to..a výsledok známy vopred... :’-(

studentkazuzka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre