Neviem, ako ďalej - priateľ si ma neváži.

filipko_melanie
17. jan 2020

Ahoj, potrebujem sa len vyrozprávať. Mam 6 ročného syna, ale jehootec sa o neho od roka nezaujíma (našiel si inú s dcérkou). Ale to je jedno. Momentálne mám priateľa, s ktorým som od malého 2,5 roku,má ho jak syna a on ako otca. Spolu bolo všetko super. Plánovali sme si spolu dieťa, dokonca on chcel. No potom sa zamestnal na jednej farme. A úplne sa zmenil. Už zrazu nechce dieťa, vraj by ho to brzdilo, lebo si aj on chce vybudovať vlastnú farmu. Má mladého šéfa, ktorého žena je nešťastná, lebo chce bábo a on nechce, vraj by ho to brzdilo atď a takéto reči má teraz aj môj priateľ, úplne ho zmenil. Sem tam si dá aj trávu... Ma rôzne nálady, nehovorí mi pravdu, dokonca ani peniaze mi nedáva,vraj nemá z čoho. Platí ešte alimenty, je rozvedený. Peniaze mi nedá, lebo jeho bývalá žena vraj všetko minala a on si už peniaze z ruky nepustí. Klame ma. Stále nachádzam nejaké pôžičky a exekúcie ktoré platí ešte z minulosti. Dokonca som našla aj bloček od stávkovej kancelárie, kde v októbri vkladal 300€. V práci robí každý deň 8 hodín, niekedy aj dlhšie a ešte aj skoro každý víkend a furt je bez peňazí? Na hodinu má 5€ a víkendy a sviatky má dokonca 7€ na hodinu...Vraví,ze ma miluje ako chce somnou byť, no len mi príde, že ma skôr využíva. Celý mesiac varím za moje peniaze, tak isto dávam polovicu na nájom a elektriku, on ju zaplatí snáď 3x do roka. Ale to nemôžem povedať, lebo porád sa začne hádať, že aj on ju platí. Tak isto prášok, aviváže všetko ja...On má peniaze v podstate pre seba všetky. Je veľmi náladový, nevenuje sa mi. Príde z prace, ide na chalupu, kde má prácu...naje sa, ľahne a spi, ani spolu nespavame, teda iba keď on chce a zmyslí si po mesiaci alebo tak. Ja už neviem, ako ďalej. Viem, ze mi budete radiť ísť od neho preč...ani ja nechcem takto žiť...dokonca svadbu chcel teraz v júni a potom to zrušil, že na to nema peniaze a výhovorky ževraj o rok. Ale ja už nechcem čakat a ďalšie 3 roky keď povedal, ze mozno o 3, roky dieťa ale to budem mať už 33 rokov a on 40 rokov. Podľa mna je to už neskoro, aspoň z mojej strany. Niekedy je taký, že mi dá pusu jak pride z prace,rozprávame sa setko v pohode a potom len že idem spať a nič, žiadna pusa...tak isto ani nikam skoro nechodíme spolu, vsade len ja sama so synom..on sa ani prejsť nepojde...neviem ako ďalej,fakt nechcem aby malý mal v hlave zmätok a zase sme zostali sami kedze je na neho zvyknuty a naviazany a asi by som to nezvládla keby sa ma na neho neustále pyta ...fakt neviem čo urobiť, či počkať alebo je to zbytočne...on si ma neváži, všetko berie ako samozrejmosť, cítim sa len využívaná...len nemám odvahu a stále myslím čo bude s malym...ďakujem sa prečítanie...

amelia000
17. jan 2020

@filipko_melanie ak nevies co mas robit, citaj co si napisala aspon 100x a potom si odpovedz.

filipko_melanie
autor
17. jan 2020

@amelia000 Rozprávam si to 1000x, len myslím na toho malého...

amelia000
17. jan 2020

@filipko_melanie tak mysli na seba...maly to prezije a aj pochopi ak mu to vysvetlis

miriam1983
17. jan 2020

@filipko_melanie praveze ked myslis na maleho,tak by ti malo byt jasne,ze mas od neho odist. Zila som s takym,je to gembler a fetak,bude ti klamat a nakoniec ta zadlzi. A moze sa ti ospravedlnovat,prosit,prisahat. Nezmeni sa. Najma ked si nepripusti,ze bh sa mal liecit. Znica teba aj makeho psychicky a stiahne vas na uplne dno.

sissy27
17. jan 2020

@filipko_melanie prosím ťa, nevyhováraj sa na syna. Ty naozaj túžiš po tom, aby tvojmu synovi bol vzorom klamár, zadĺžený gambler, ktorý si absolútne neváži ženu po svojom boku a len ju sprosto využíva? Takého chceš mať raz aj syna a budeš naňho hrdá?
Ak ti je ťažko odísť, tak zostaň a sponzoruj ho, a sprav si s ním nie jedno, ale aspoň 3 deti !!
Musí byť brutálne dobrý v posteli, inak si to vysvetliť neviem...

filipko_melanie
autor
17. jan 2020

@sissy27 Tak toto je trošku cez čiaru čo ste napísali....

maminkasisa
17. jan 2020

a naco Ti je taky chlap, myslis, ze je to vzor pre Tvoje dieta? Chcela by si, aby z neho vyrastol clovek ako je on. Odpovedz si a mas vyrieseny problem.

filipko_melanie
autor
17. jan 2020

@maminkasisa Lenže maly to nevidí, malý vidí, len to dobré. Žiadne hádky, nič... A navyše je pracovitý. Len neviem, sama to budem mať ťažké, chcela som sa len porozprávať a nie, aby ste mi tu nakladali. Kto nieje v mojej situácii, ľahko sa píšu také komentáre hnusne..

ledgerka
17. jan 2020

nalozili ti a maju pravdu aj ked sa to da napisat aj krajsie. S takym muzom by som neplanovala buducnost. Svadbu ani nahodou, este ta zadlzi, dieta tiez nie. Asi by som sa vratila z kratsej cesty a bola radsej sama. Dieta mas velke, pracovat mozes. Radsej sama ako sa takto natahovat s niekym. Keby si toto citala o inej zene, napisala by si jej to iste.

amelia000
17. jan 2020

@filipko_melanie jaj tak jedna z dalsich ktora si tu prisla len vyplakat aky ma tazky zivot s debilom a nechce s tym nic robit a ked ti zeny napisu pravdu tak uz si tu neprisla na nakladanie. Tak vela stastia v tak skvelom vztahu tu sa ti nic viac neda.

80katka
17. jan 2020

jezisi kriste...zbavit sa ho a to cim skor.z vlastnej skusenosti ti radim...ziskaj naspät svoju sebauctu.milujes ho, ale je to chora laska z tvojej strany.on je len sebec a ver mi, ze skutocne takyto ludia nevedia milovat. neboj sa, prosim ta...urob to.ja keby som zostala s takym...tak by som dnes nemala naozaj toho najmilovanejsieho a najlepsieho chlapa na svete, ktory by svoje srdce na dlani dal za mna...daj sebe a malemu sancu na lepsi zivot,tento chlap ti ho nikdy neposkytne.utekaj cim skor. bude dobre, ale musis si to zariadit ty...bez neho 🙈🙉🙊

misha666
17. jan 2020

@filipko_melanie nemyslim si ze to co napisala @sissy27 je cez ciaru...ma absolutnu pravdu.... naco ti je taky chlap...maly to prezije... je este maly... pekne sa na neho vykasli a zi si pekny zivot...

1didiana1
17. jan 2020

tiez by som ho na milost asi nebrala. ozaj ako viem, ze sa ti tazko pocuvaju taketo, ale bolo by to podla mna proste lepsie, ak by si bola bez neho

suzitok
17. jan 2020

Ked si prečítaš svoj prispevok zopárkrát dookola, skus najst v nom nieco pozitivne a poloz si otazku, preco zotrvať s takýmto muzom....
Dietatu neublizis, moze snim mat nadalej pekny vzťah...brzdis vlastny zivot a skor ci neskor ajtak zistis, se toto nemalo zmysel a stratis najkrajsie roky svojho zivota...
Iste sa najde muz, ktory ta prijme aj s dieťaťom a bude sa chovať inak a hlavne zodpovedne voci rodine....co sa tyka ďalšieho dietata....ja som druhykrat vydata a spolocne dietatko sa nam narodilo, ked sme mali 36rokov....
Drzim palce 🍀

dskjhfdlkdjhl
17. jan 2020

@filipko_melanie necitala som cely uvodny prispevok, skoncila som pri informacii, ze si obcas da travu-toto by bola u mna konecna. Takeho cloveka po svojom boku nepotrebujem a uz vobec by som nechcela, aby sa podielal na vychove mojich deti.

sissy27
17. jan 2020

@filipko_melanie čo je cez čiaru? vychádzam len z toho, čo si napísala. Klame ťa, peniaze idú na gambling a trávu, ty ho živíš - a je ti ľúto ho opustiť "kvôli synovi". Že on má teba aj tvojho syna hlboko niekde, to nevidíš. Prečo dá radšej prachy na stávky než by vzal teba a syna na výlet, na dovolenku? Tak strašne vás ľúbi a záleží mu na vás?
Tvoj vzťah je cez čiaru, nie moje slová. A nebuď naivná, že syn nevidí a nevníma vaše hádky. Akurát tak nerozumie ich príčinám, ale neexistuje, že dieťa by necítilo a nevnímalo, čo sa doma deje.

filipko_melanie
autor
17. jan 2020

@sissy27 Ďakujem za názor, pekný deň.

sissy27
17. jan 2020

@filipko_melanie máš tu niekoľko názorov a v podstate sa všetky zhodujú (aj s tým mojim), takže naozaj by ma zaujímalo, čo si z toho zoberieš. Tipujem, že úplne nič, budeš akurát tlačiť na spoločné dieťa, lebo "to ho určite zmení" - a potom bude ďalšia diskusia, ako sa to celé ešte zhoršilo...
A nemáš za čo, poprajem ti nielen pekný deň, ale aj aby sa ti konečne otvorili oči a urobila si to, čo je najsprávnejšie pre teba a tvoje dieťa.

jaskolka
17. jan 2020

Dievča moje, niekoho takého som ja mala, asi 4 roky sme boli spolu, dokonca hypotéku som vzala, aby, sme si kúpili byt, ale našťastie bola len na moje meno, teda aj byt bol môj. A práve vtedy, sa ukázalo, že jemu šlo len o to, aby mal v rezerve bývanie, neprispieval vôbec nič, vraj byt nebude jeho, tak ani platiť nebude nič, bolo mu fuk, že tam mina vodu, plyn, atď... Nákupy tirz som robila ja, lebo on po kúpil úplne somariny, víno, pivo , sladkosti, nič normálne. Zarábal dobre, ale stále opakoval, že ma dlhy, že musí splatiť, no neviem, mal výplatu 900 eur a o dva dni už nemal skoro nič, vraj urobil pre mňa nákup 😃😃! Kúpil možno za 20 eur, a takmer všetko úplne somariny, ako som uviedla. Debaty k ničomu neviedli, prekrutil, že to mne len o peniaze ide a ze som "hamizna" teda, že len peniaze chcem. A podobne, rad si vypil, začal byť agresívnym. Našťastie deti sme nemali, tak rozchod bol najlepšia vec aká mohla byť, to, čo som si myslela, že je láska, bol len hlúpy zvykna človeka, aký si nezaslúžil ani slzu. Tým chcem povedať, že čím skôr od takého chlapa preč, lebo vás zničí. Len v nijakom prípade si s ním "neurob" dieťa, lebo budeš, ešte v horšej situácii. Syn si odvykne a nájdeš, si muža, aký si vás zaslúži a bude hrdý, že sa môže starať o rodinu. Čím skôr preč z toho "vzťahu".

jana_vaj
17. jan 2020

Myslím, že ak to takto pôjde ďalej tak to bude iba horšie a ten malý to bude cítiť, že tiež nie si šťastná a nebude to pre neho dobré. Nemôžem to takto večne ťahať sama. Načo ti je? Aby ti robil nervy? A malému je načo? Sama píšeš, že s vami nikam nechodí, furt je v práci, keď príde domov sa naje a ide spať, netrávi s ním žiadny čas, keby to robil aspoň kvôli tomu aby vás zabezpečil ale on ti ani tie peniaze nedáva

jaskolka
17. jan 2020

@filipko_melanie to, čo napísala @sissy27 je trochu tvrdo podané, ale v podstate úplne pravdivé. Nebrala si servítku a na rovinu povedala, čo ostatné trochu zaobalili.

giuli
17. jan 2020

@filipko_melanie neuraz sa ,ale
@sissy27 ma uplnu pravdu....

moonlight1210
17. jan 2020

@filipko_melanie co syn? no bude vidiet postupne viac. ved rastie, vnima. a nikto nevie povedat, co vsetko uz vnima. neda sa spoliehat na to, ze je este stale "maly".

a cim viac budes pred nim skusat hrat pohodove divadlo (drzat hadky v tichosti za dverami, aby nevidel), zatial co jeho otcim sa nebude vobec pred nim tajit so svojimi naladami, vznikne taky zvlastny ukaz: ze chlapove nalady su akceptovatelne, kdezto zena musi mlcat.
presne takuto informaciu mu budes nevedomky predavat. hoci si to myslela v dobrom a myslela na jeho dusevnu pohodu, aby nevidel hadky a tak.

tvoj dobry umysel sa obrati proti tebe. vlastny syn sa potom moze k tebe spravat nevhodne. nehovoriac o jeho buducej partnerke.

takze okrem slabsej financnej situacie a trhania syna od tohoto otca, zvaz aj tuto stranku, ked sa budes rozhodovat, ci tento vztah ukoncit/neukoncit.

predajmamina
17. jan 2020

Občas je len vyhovorka...ak žena povie ostávam s ním kvôli dieťaťu..možno by tomu malému bolo dobré len s tebou lebo. Na čo mu je taký otec ? 🙄

80katka
17. jan 2020

@jaskolka suhlas👍👍👍👍, ja som bola tiez hamizna, zlatokopka a ta co ho chce o brat peniaze...ach boze, kolko takych luzerov je na svete

30katka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saluda
17. jan 2020

@filipko_melanie veď preto si sem napísala, lebo sama dobre vieš, že to s ním nie je ok. Fakt si to po sebe prečítaj, nenájdeš asi nikoho, kto by ti radil posunúť váš vzťah ďalej, práve naopak. To čo urobíš so svojím životom, je len tvoje rozhodnutie, tak veľa šťastia a zdravého úsudku pri tom rozhodovaní 😉

staronova
17. jan 2020

čo chceš čítať? Si divná.

petkaaa
17. jan 2020

No, dobrú partiu si si našla... 😨 myslíš na malého? V akom kontexte? Chceš aby vyrastal pri mužovi, ktorý nemá problém "sem-tam" si dať trávu? Haló, to sú drogy. Ľahké, ale sú. Toto chceš aby tvoj syn videl a vedel? Ja neviem, či si taká zaslepená, alebo hlúpa alebo čo, že sa naozaj vážne pýtaš, či máš s takýmto mužom zostať. Nechápem, fakt nechápem čo ťa pri ňom drží.

filipko_melanie
autor
17. jan 2020

@sissy27 Ďakujem. Nie dieťa isto nie. Ako napísala som to skrátene všetko, nechcela som aby to tak vyznelo. Z malým je keď ja mám poobedne, postará sa o neho. Viem, žena moc výdavkov, sem tam urobí nákup alebo niečo kúpi...správa sa k nám dobre...niekedy ma nálady, ale to každý... Ja tiež niesom 100% na...len mi vadí jeho práca, viem, že farma nieje fabrika ako mám ja a zvieratá je živá vec o ktorú sa starať, len mi ide na nervy, že stále tam je

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre