Po strate dievčatka čakám chlapčeka. Je mi ťažko

11. nov 2020

Žienky, hneď na úvod, prosím neodsudzujte ma. Môj príbeh je pre mňa ťažký a pre to je to teraz takto. Po 2 rokoch neúspešného snaženia, sme podstúpili ivf. Vyšlo to na prvý krát. Čakali sme dievča. Vysnívané dieťatko a po dievčatku som túžila ale v podstate som bola šťastná že čakam dieťa. Žiaľ, v 23tt sme o ňu prišli, porodila som ju prirodzene, už nežila 😢 po tom ako sme sa dali dokopy, skúsili sme opäť ivf, nevyšlo. Až po čase nám vyšlo ďalšie ivf. Samozrejme sme sa snažili aj prirodzene, ale s našimi diagnózami to asi nikdy nepôjde. V zlom psychickom stave som chcela silou mocou otehotnieť, najradšej hneď po tejto strate a proste hovorila som si, že to musí byť dievčatko. Už som bola na ňu pripravená, stotožňena, že budem mať dcéru. Keď som sa z toho dostala ako tak, hovorila som si, nech čakám chlapca ci dievča , nech v zdraví donosim a porodim dieťa, moje živé a zdravé dieťa. A myslela som si, že to tak naozaj cítim.
Teraz viem, že čakám chlapca, plačem nad ružovými vecami, ktoré som mala kúpené pre svoju dcéru. Mam výčitky sama v sebe, že to takto cítim a mam strach z toho co bude. Môj malý milovaný chlapček, veľmi sa na neho teším, verím, že to do bojujeme až do úspešného pôrodu, ale je mi tak ťažko, raz za to, že opäť zo nie je dievča a raz za to, že toto vôbec v sebe pociťujem.
Ako sa s tým v sebe vysporiadať a ak ste zažili niečo podobné, ako ste to zvládli? Ja verím, že to prejde, som vďačná, že v dnešnej dobe čakám dieťa, neskutočne vďačná, ale mam za sebou určitú traumu, ktorá mi to veľmi komplikuje.

lujza123
13. nov 2020

Odhliadnuc od toho co si prežila, nejaká tá slzicka/smútok pri zisteni pohlavia je úplne normálna a oveľa beznejsia ako by sa mohlo zdať. Len to moc žien nahlas neprizna

anett63
13. nov 2020

@11iva11 ty asi nebudes v poriadku, ked dokážeš napísať toto žene, ktorá prišla o bábätko. Trochu empatie by ti nezaškodilo. Tu nejde o to, ze si neváži svoje dieťatko ale o to, že sa cíti po strate svojho dieťaťa precitlivena, zmätená. Myslim, že po takejto traume to chce len čas. A tvoj sprosty komentár svedčí o absolútnom nepochopení problému danej autorky.

11iva11
14. nov 2020

@anett63 Ale šak ona rieši hlavne že teraz čaká chlapca a chcela dievča....no strašná tragédia - môže byť rada, že je vôbec opäť tehotná a nie si ešte vyberať pohlavie.... trocha pokory to chce...chudák to nenarodené....

autor
14. nov 2020

@anett63 ďakujem za to, že ste sa ma zastali ale to takéto komentáre ja ani neriešim. Niektorí ľudia, kým nezažiju, nepochopia. Ani to tej pani neprajem. Nechápe, že to nie je o pohlaví ale o strate dieťatka. Ale ďakujem 😊

mariska1989
14. nov 2020

Ak si ju milovala musíš sa cez to preniesť a milovať a tešiť sa už len zo syna , dievčenské všetko by som popratala desí bokom de to nebudeš vidieť .nakúpiť pre chlapca a tešiť sa . priviesť milovanému mužovi syna je asi to naj čo by žena mohla . Ja som tiež potratila ale v menšom tt cítila som že to bude konečne chlapec po 2 babach, nedokázala som žiť a tď .keď som potratila ďalší x tiež som bola hotovo ale už nie tak ako z prvého .keď už som znova bola tehotná skôr som sa modlila aby sa udržalo aby sme to dobojovali do konca a v kútiku som sa modlila až to je chlapec nejak sa voľne žralok že to bude dievča ..áno šok nastal keď dr zadrela že to je dievča 🙈 bola som taká nijaká bala som sa že ju nepustím k srdcu .stále som myslela na Anjelika .ale ako tt pribúdali tak som ju viac a viac ľúbila ..neosudzujem ťa lebo pokiaľ to človek nezažije tak neuverí ale my ženy sme silné len to proste zábal do krabice a zchovaj čas ešte príde a dievčatko si vynosiš teraz pekne nakúpiť tie modré 😍💕☺️

anett63
14. nov 2020

@11iva11 rezignujem, viete niekedy je mlcat zlato a vo vašom prípade to sedi úplne. Ak ste veriaca, pomodlite sa, aby ste nemusela nikdy dostať do takejto situácie. Ja som pochovala 2 deti a jedno som sa naučila, a to, že pokiaľ nechodíme v rovnakých topánkach nemáme právo súdiť. Myslím, že nenarodené dieťatko nebude chudákom ale o to viac milovaným dieťatom.

anett63
14. nov 2020

Nz. Neviem , ci viete, ze tu na mk existuje skupina mamičky anjelikov. Tam nájdete viac pochopenia zo strany žien. Mne je velmi smutno ked čítam podobne komentáre a čudujem sa, čo ženy matky veľakrát dokážu vypustiť z úst. Chyba im ľudskosť, empatia, láskavosť, pochopenie.

11iva11
15. nov 2020

@anett63 Ste na verejnom fóre a nebudú tu len príspevky, ktoré autorka chce čítať. Budú aj kontroverzné a opačné názory. A samozrejme každý chápe, ako chce chápať
Prvá časť úvodného príspevku -
autorka smúti za mŕtvym dievčatkom, čo mi je samozrejme ľúto za ňu. K tomuto som nič zlé nenapísala.
Ale mne udrelo do očí druhá časť príspevku - ako píše, že nie je moc šťastná, lebo teraz čaká chlapca. Preto som sa tu rozhodla prispieť.

Moje posledné slová k tejto téme sú, že ak by som musela otehotnieť len umelými metódami, tak by som bola šťastná aj kebyže čakám opicu.
Modliť sa nemusím, ja som už za vodou - mám dvojičky párik.
PS: chlapci sú oveľa ľahší na "údržbu "

anett63
16. nov 2020

@11iva11 chapem, ze sme na verejnom fóre a samozrejme, mate pravo na vlastný názor. Ale v takejto chulostivej veci by som tomu aspoň prisposobila svoj slovník. Mna napríklad, teraz u vás zaskočila info,..... tak by som bola šťastná aj kebyže, čakám opicu 🤦‍♀️pani, vás názor sa da povedať aj slušnejsie, nie takto. Možno preto, ze som prešla podobnou stratou, mam pre danú autorku viac pochopenia. A na margo vašich dvojiciek, som uprimne rada, že máte zdravé deťúrence a nemusíte po zbytok života riešiť takéto situácie ako my, ženy ktoré si prešli stratou dieťaťa. Ja som tiež čakala dvojicky prirodzenou cestou, moje prvé tehotenstvo a dopadlo to veľmi zle a ja chodím svojim deťom zapaľovat sviečku na hrobcek. A moje tehotenstvo bolo bezproblémové a deti zdravé len sa vypytali na svet prilis skoro, nemali sme toľko šťastia, ako iní. Toľko k tomu...

11iva11
17. nov 2020

@anett63 Tá opica bolo samozrejme expresívne povedané to, že by mi bolo absolútne jedno, aké pohlavie čakám. Lebo len o to mi ide vo všetkých mojich príspevkoch. Zas netreba chytať za slovíčka a všade hľadať problém.
Už sa tu nebudem vyjadrovať..

era777
17. nov 2020

Ahoj ja som 2x prisla o chlapceka v 24tt (prvy zil 2,5mesiaca) to co citis, je uplne normalne ...citi to 90% zien co prislo o dietatko ...kazda si vravi, hlavne nech je zdrave a nech je s nami, ale tam niekde v kute srdca kazda tuzi po pohlavy o ake prisla ... Ja si pamatam tiez ako velmi som tuzila po chlapcovi, bala som sa na sone, ze mi povie, ze je to dievcatko 🙈 a mala som vycitky, ze este si chcem ,,vyberat,, ...urcite by som ju prijala s rovnakou laskou, moj sen bol vzdy syn, niesom ten typ na ruzove veci ...dnes mam zdraveho donoseneho syna aj ked tehu nebolo lahke, ani raz som ho neporovnala s bratmi, je to nova bytost jedinecna zoslana z neba, nenahradil ich miesto, ma svoje vlastne ...dalsie dieta nieje nahrada, nieje to to iste dieta, ktore odislo ...Vasa dcerka vie preco Vam poslala chlapceka ❤️ tak sa na nu spolahni, ze vie preco to tak zariadila, ked ho uvidis budes ho milovat nadovsetko 🙂 mozno v buducnosti pribudne aj dcerka k syncekovi ...vela zdravia ti prajem a uspesne dobojovanie tehu do stastneho konca 🙂 skus skupinu : mamicky anjelikov aj tam su baby, kt.to mali rovnako mozno ti pomoze, ak budes vediet, ze niesi jedina, kto ma take pocity

alinka2018
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miluna777
25. nov 2020

Vies, aj kebyze cakas dievca, uz to nebude to iste dievca. To prve dieta bolo unikatne, takisto je aj to druhe dieta. Bez ohladu na pohlavie. Ale bolest s nami robi cudne veci, chapem a prajem vela stastia 🍀