Potrat v 21 týždni

pets007
23. jan 2019

Ahojte chcem sa opýtať či je tu niekto kto stratil bábätko v 21 týždni ja idem zajtra na potrat budú mi vyvolávať pôrod preplakali sme s manželom 2 týždne zajtra ráno ideme do nemocnice hrozne to boli neviem či to prežijem 😞

19anny97
23. jan 2019

@pets007 ahoj je mi to veľmi ľúto viem čo prezivaš... my sme si s tym prešli v septembri ... vyvolali mi porod za tým kyretaz tiež som sa bála ale zvládla som to ... zvládneš to aj ty ani nevieš aké my ženy silné sme prajem veľa síl ak sa budeš chcieť niečo opýtať napíš mi

janciqa
23. jan 2019

@pets007 ach Boze, to sa zle cita nieto este preziva. Nastastie nemam taku skusenost, no kolegynka ano. Ta prisla o babo v 35tt. Uz je tomu aso 20 rokov, no vravi, ze neprejde den, aby si na dcerku nespomenula. Cas jej pomohol naucit sa s tym zit, ale nie zabudnut. Jej velmi pomohla viera v Boha, je veriaca. Druhej kolegynke tiez zomrel 9 rocny syn. Cez prazdniny sa utopil. Takisto silne veriaca osoba. Vravi, ze len to ju zachranilo pred samovrazdou.
Prajem ti vela sil zvladnut to. Plac kolko potrebujes. Nech ti je manzel a rodina velkou oporou. A drzim palce, aby sa potom podarilo znovu otehotniet. Aj ked ziadne babo nenahradi to ktore zomrelo. Ale aspon zmierni bolest nad stratou. Drz sa!

pets007
autor
23. jan 2019

@janciqa Ďakujem pekne za podporu je to ťažké veľmi sa bojím ako to zvládneme snáď to prebolí 😢

simona232323
23. jan 2019

Ahoj. Preco potrat ? Prestako bit srdiecko? Je mi to luto 😞

pets007
autor
23. jan 2019

@19anny97 ďakujem za každé milé slovo už ani plakať mi nejde som rada že som našla toto forum je mi ľúto že aj vy ste si tým prešli neprajem to ani najhoršiemu nepriateľovi! Ale verím že raz to prebolí 🙏🏻

pets007
autor
23. jan 2019

@simona232323 veľa testov nám robili nemá šance do konca tehotenstva zatiaľ našli 3 abnormalie

dolynkag
23. jan 2019

@pets007 no to mi je nesmierne ľúto, toto by sa nemalo diať..... najhoršie ťa čaká.... nech ti to rýchlo prejde a nič iné neostáva len vyplakať sa a dať tomu trošku času. Drž sa

martinka13
23. jan 2019

Prežila som to isté v 23.tt. Časom trochu preboli, nezabudnes. ....

janulka2811
23. jan 2019

Fuha,tazko sa mi to cita 😓
Nemam skusenosti nastastie,no Tebe drzim palceky,aby si to zvladla skor psychicky 😢
Ver,ze raz bude dobre a budete mat zdrave babatko,teraz to chce iba cas ...

tanickalab
23. jan 2019

Je mi to veľmi ľúto a držím Vám palčeky, aby ste to dobre zvládli a aby sa Vám potom neskôr podarilo vytúžené dieťatko! Si silná žena!

darina746
23. jan 2019

Co na to vobec povedat, je mi to strasne moc luto ale verim, ze ste obaja silni a hlavne spolu to zvladnete neboj sa. Posielam vam mnoho sil a zajtra sa drzajte

radka_245
23. jan 2019

@pets007 je to ťažké Dost ja som prisla Dva krad som potratila tak to poznam dost dobre ake je to bolestivé ale ako sa to hovori Do tretice vsetko dobre uz som tomu neverila vobec teraz ho mam vedla seba krásneho syna .

lenca3
31. jan 2019

@pets007 vela sil prajem... Presla som si tym... Nasej zle pracovala chlopna navyse trizomia 18... Som po zakroku 3 tyzden... Bude to tazke ale urcite manzel a rodina ked ta podrzia tak to zvladnes... Zabudnut nikdy nezabudnes, ale ver ze potom pride pozitivne obdobie...

radoslava3
2. feb 2019

@pets007 ahoj ja som to prežila dokonca dva razy. Je to ťažké ale dá sa to zvládnuť keď pri tebe bude tvoja rodina stáť a bude ti oporou. Po troch neúspechoch mám konečne zdravú dcérku takže to beriem tak že to čo sa stalo sa malo stať a ani keby som akokoľvek chcela nedalo by sa to nijak zmeniť len to človek musí pretrpieť. Prajem veľa síl a skoré uzdravenie.

pets007
autor
6. feb 2019

@radoslava3 Dakujem za milé slova! Je super byt medzi ľudmi ktorí si prešli podobným peklom. My sme mali v pondelok pohreb je to ťažké ale každým dňom lepšie ako sa hovorí čas hojí ... ako dlho ste čakali s kým ste skúsili mat ďalšie dieťa viem je to všetko veľmi čerstvé budem musieť počkať ale na nič iné nemyslím len mať zdravé babo :(

pets007
autor
6. feb 2019

@lenca3 ďakujem áno mám skvelú podporu je mi ľúto že aj ty máš takú smutnú skúsenosť prajem veľa síl a áno časom to všetko prebolí xx

pets007
autor
6. feb 2019

@radka_245 je super počuť že máš krásne babo 🙂 x

pets007
autor
6. feb 2019

@tanickalab ďakujem moc!!!!

radoslava3
6. feb 2019

@pets007 ahoj doktori vacsinou odporucaju pockat pol roka ale je to na tebe ako sa budes citit a ci uz budes psychyckyna to pripravena.. my sme prvykrat cakali pol roka a zas to zle dopadlo tak potom sme si dali dlhsiu pauzu nieco vyse roka a vyslo to.. budem drzat palce

pets007
autor
7. feb 2019

@radoslava3 to mi je ľúto druhý krát si potratila? Práve toho sa bojím aj ja že zase sa niečo stane ale cítim sa že nechcem dlho čakať ale asi to bude rozumnejšie ako sa ponáhľať ďakujem že si napísala xx

kvecinka321
7. feb 2019

@pets007 ahoj, nám zomrela dcérka v 22tt, tiež sme si vyžiadali telíčko na pohreb.. je to tak neuveriteľná bolesť... my sme s ďalším bábätkom mali čakať dve menštruácie odporúčanie doktora bolo take ale ja som sa na to ešte necítila čakali sme pol roka ale nedarilo sa nám.. rok na to ako nám zo tela dcérka som sa dozvedela že som tehotná.. zatiaľ je všetko v poriadku aj výsledky ale to boli aj pri prvej.. len tak odišla do neba prestalo jej biť srdiečko nikto nevie čo sa stalo pretože všetky výsledky bolo v poriadku.. teraz po pravde asi to urobil ten čas že prvý trimester som bola nadstavena tak že aj keby som sa na hlavu postavila, keď sa Boh alebo príroda, každý tomu hovorí inak, rozhodne inak ako chcem, nič s tým nespravím.. užívam si každú jednu chvíľu s bábätkom v brušku ale čím viac sa blížim k 22tt mám veľký rešpekt zvlášť keď už cítim pohyby zas je to take silnejšie puto.. ale myslím pozitívne.. to malé už veľa možnosti nemá.. musí sa narodiť svojim trápnym ale milujúcim rodičom 🙂 držím palce nech viete odhadnúť správny čas ale popýtam sa aj doktora.. ak sa robí ešte dočisťovanie zvyknú odporúčať pauzu pol roka.. je to individuálne..

pets007
autor
8. feb 2019

@kvecinka321 ahoj je mi moc luto ze aj vy ste si presli tym peklom ale mam úsmev na tvari moc sa tesim s vami ze Babo je na ceste 🙂 Musí to byt ťažké a určite máš rešpekt lebo vieš čo všetko sa môže stať ja som nikdy predtým nepočula o volakych vadach alebo žeby dieťa umrelo.. no nič stalo sa nám život ide ďalej a veľa som počula len pozitívne prípady budete mat určite zdravé babo a veľmi sa teším s vami že sa Vám to podarilo 🙂 Mysli pozitívne užívaj každý pohyb a držím všetky palce aj prsty nech všetko dobre dopadne 🙂 xxxx

petraalex2310
28. okt 2019

Ja som prišla o nášho synčeka pred 5 timi dňami boli sme v 19tt ale nemali sme žiadnu vodu tak lekári len odporučili ukončiť tehotenstvo bo maly nemal šancu na prežitie tak sme tehotenstvo museli prerušiť hoci maličkemu ešte bolo srdiečko ..je zo hrozné ten pocit že bol ešte na živé a ja som ho musela nechať len tak odísť ..častokrát si vravím že možno by bolo ľahšie keby mu prestalo bit srdiečko ..ale zrejme je to hrozné zakaždým ...neviem sa s tým vyrovnať nechápem prečo sa to stalo ..je to ako nočná mora z ktorej sa neviem prebrať

bublinka7891
14. aug 2020

Ahojte chcem sa spýtať ako to prebieha v prípade pohrebu takéhoto dieťatka...tiež budem musieť ísť pravdepodobne na umelé prerušenie tehotenstva a chcela by som ho pochovať ale ako je to v prípade že to nebude spontánny potrat ale vyvolaný...nerobia pri tom farari problém?
@pets007 Ďakujem 😥

ankare
14. aug 2020

@pets007 posielam objatie ❤️

pets007
autor
14. aug 2020

@bublinka7891 Ahoj neviem Ako je to u nás ja som v zahraničí. Bolo to všetko hrozne ťažké pochovať svoje dieťatko bolo to minuly rok. Držím palce

kvecinka321
15. aug 2020

@bublinka7891 my sme všetko vybavovali až keď už som porodila... ja som vlastne v pondelok bola u lekára zistil že malá už nežije a poslal ma na príjem do nemocky kde mi vyvolali pôrod.. všade na akomkoľvek vyšetrení som sa pýtala čo mám robiť aby sme si mohli vziať telíčko nemajú to radi lekári je s tým veľa papierovačiek pre nich ale na internete je niekde žiadosť Google poradí isto..tu treba vypísať čo vieš.. ja som ozaj to každému jednému lekárovi musela pripomienkovať lebo inak by ma ignorovali.. po pôrode mi vrátili tie papiere tuším na podpis sa mi marí tam aj vyplnuješ či bude pochovávať obec alebo kňaz.. v noci o tretej som porodila a hneď ma pustili domov v ten deň, manžel v ten deň riešil aj kňaza aj dom smútku.. neviem o tom že by sa kňaz manžela pýtal čo sa stalo a to sa osobne poznáme s kňazom.. ono to ide aj mimo zápisníc tým že nebolo to maličké evidované v meste na úrade.. len vykonal krátky obrad.. u nás nastal problém v tom že nekomunikoval dom smútku s nemocnicou a keď isli po telíčko tak ho nevydala nemocnica lebo ešte robili “pitvu” ale my sme na nich tlačili aby ho vydali aby sa niekde “nestratilo” lebo aj o tom som počula tým že nedbajú a je im to jedno berú to len ako tkanivo.. moja skúsenosť..

pets007
autor
17. aug 2020

@ankare dakujem ❤️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre