Potrat v 23. týždni

36evina36
18. dec 2016

Ahojte rada by som sa dozvedela vase skusenosti s podobnym problemom. V 23tt mi lekar na ultrazvuku povedal ze srdiecko nebije . V nemocnici som si po par dnoch porodila mrtve dieta na druhy den ma este vycistili. Chcela by som vediet ci nieco podobne zazila niektora z vas a ci ste sa odhodlali skusit to znovu po akej dobe pripadne ako dopadlo dalsie tehotenstvo Dakujem za odpovede

katkakovac
18. dec 2016

Viem ze tu takych pribehov bolo viac. Skus sa pohrabat v starsich diskusiach, pripadne v nejakej skupine. Ale to, ze to takto skoncilo neznamena, ze je to stratene. Poznam taky pripad, znama prisla o dieta v 9.mesiaci. Do roka mali doma krasnu dceru. Dnes je z nej velka baba. Hlavu hore😉

filipcek
18. dec 2016

Áno poznám stalo sa to mojej švagrine 😑a asi o rok na to sa jej narodila krásna dcéra a dnes už má 2 a pol roka.Drzim ti palce nech sa zadarí a čo najskôr budeš v náručí držať malý zázrak.

simonapavl
18. dec 2016

Ahoj, mne v 20tt povedali že nášmu chlapčekovi nebije srdiecko. Celkovo som potratila 4 krat.Po 10mesiacoch som tehotná, zatiaľ v 10tt. Strach je stále, dufam ze tentokrát to už dotiahnem do stastneho konca. Ak chceš vedieť niečo viac napíš IP.

lilianna1xs
18. dec 2016

@36evina36 je mi to ľúto ozaj,necítila si niejake zmeny nechápem Jak sa to môže stať ešte som nepočula aký prípad kamoska potratila 8tt ale príčina bola že stavali dom a ona si išla ľahnúť a mala otvorené okno dokorán ležala a mačka skočila na posteľ Z okna ona sa veľmi zľakla.

36evina36
autor
18. dec 2016

@lilianna1xs nie ziadne zmeny ziadny sok bolest krvacanie nic , proste z nicoho nic sa to stalo

ludkka0407
18. dec 2016

@simonapavl no,klobuk dole pred tolkou silou,ja som prve potratila v 16tom tt minuly rok v marci,vtedajsi partner ma poslal do kelu a prisla som o pracu a dobre som sa nezlozila z toho vsetkeho v priebehu par mesiacov😕😨teraz som v osmom s novym partnerom a duuufam,ze to bude dobre az do stastneho konca.drzim palceky

lilianna1xs
18. dec 2016

@36evina36 chápem no človek nikdy nevie aká je tá príčina,Ale prajem ti aby si mala veľa detičky koľko si len želám )))))až rak veľa nee Haha.

tanajaka
18. dec 2016

@36evina36 to ma veľmi mrzí ☹ moja krsná potratila v 16tt a bolo to pre ňu veľmi ťažké ale snažili sa ďalej a do roka držala v rukách svojho synčeka... Trz je z neho veľký školkár a na ďalší rok ide do školy... Tak hlavu hore a nech ste zdravý🙂

andrejka12324
18. dec 2016

Ahoj je mi veľmi ľúto čo sa ti stalo.
Viem ake to je prist o dieťa ja som prišla o bábätko dvakrát. Prvý krát to bolo v štvrtom tyzdni a druhý krat to bolo niečo strašné. Bola som v 18 týždni a velmi som sa tešila na moje bábätko ale žiaľ som on prišla. Musela som ho porodit mrtve a na druhý deň ma čakala kyretaz. Ale chcem ti napísať ze dnes sa teším zkkrásnej dvojmesacnej dcérky aj ked som ju porodila sest rokov od potratu oplatilo sa mi čakať na nu. Prajem ti veľa sil viem ake je to ťažké ale musíš ísť ďalej zvladnes to.

36evina36
autor
18. dec 2016

@andrejka12324 mozem sa spytat preco.az po siestych rokoch nechcela si , alebo to skor neslo

wolawka
18. dec 2016

@36evina36 ahoj,ja som v auguste v 19 tt prišla o bábätko, bolo o 3 týždne maličké až prestalo biť srdiečko. . Dôvod prečo prestalo rásť sa nenašiel, výsledky z genetiky, histologie atď boli ok.. vraj otázka a odpoveď medzi nebom a zemou.. je december a ešte sa nám nepodarilo znova otehu, aj keď sa intenzívne nesnazime. .

laura43
18. dec 2016

Ahoj.Mrzí ma to ,že si musela prejsť týmto všetkým.Je to hrozné ,ale taký je život.Aspoň je o jedného anielika v nebičku viac.Ja som potratila 2-krát.Raz v 9-týždni a potom som sa odhodlala ísť na IVF.Predtým sme sa snažili o babätko 20 rokov a nešlo toLekári povedali že som beznádejný prípad a máme sa zmieriť s tým,že nikdý detičky mať nebudem..Teraz máme doma krásnu 8-mesačnú zdravú slečnu.Netreba sa vzdávať a bojovať do konca.Určite sa to podarí.Dáš to.

zdenkastanka
18. dec 2016

@36evina36 Ahoj,my sme prišli o dieťatko minulý september bola som v 25tt,dôvod pupocnik omotany okolo krku a tela.Necítila som pohyby a v nemocnici mi už len povedali že srdiečko nebije.Dr povedal,že máme počkať 3 cykly a môžme skúšať znova.Momentálne som v 30.tt,tak dúfam a prosím veľmi aby sme vydržali až do marca.Viem ako sa cítiš,mrzí ma to,ale hlavu hore,raz to výjde,treba veriť🙏😉Držím palce.

andrejka12324
19. dec 2016

@36evina36 To som mala este ineho partnera a po poptrate som sa snazila este tri roky a nic .Nakoniec ma opustil ja som ostala sama ale potom si ma nasiel moj milovaný a to je dost na zamyslenie ze on co mal byvalu zenu sedem rokov sa snazili a nic no my sme to skúsili a dali sme to na prvy krat 🙂 tak tebe drzim palceky nech sa ti to nabuduce vydarí so stastnym koncom

grelu
19. dec 2016

Hlavne treba zistit pricinu, aby sa to nezopakovalo...ak ti nedaju odpoved z pitvy, pripadne histologie, treba sa dat vysetrit aj na hematologii kvoli trombofilnym stavom a pripadne imunologiu (ale to chce speci a neviem ci je uz lekar na sk, ktory to robi). My sme prisli o babo v cca 20tt 3x...ale ja som vzdy zacala rodit...nakoniec bol problem asi naozaj niekde v imunite (moje telo proti tym drobcom bojovalo), aj ked vsetky vysetrenia boli negativne

36evina36
autor
19. dec 2016

@andrejka12324 partneraam super stoji pri mne a nam sa toto prve tehotenstvo poddarilo na prvy pokus. Tak hadam nebude problem ani neskor

andrejka12324
19. dec 2016

@36evina36 urcite nebudes mat ked si hned otehotnela len po potrate trosku pockaj a potom sa pokusajte a uz nech to dopadne dobre 🙂

andrejka12324
19. dec 2016

@36evina36 a urcite nezabudni na vysetrenia ako pisala grelu sice mne nezistili nic bola som aj na genetike ale treba aby sa to uz neopakovalo

sheina1
19. dec 2016

Ja som prišla o dieťatko v 24t..po hematologickom vyšetrení mi zistili trombofilny stav. Niekoľko rokov som sa bránila zo strachu otehotniet, že sa to zopakuje.nakoniec som otehotnela neplánovane, celé tehotenstvo kvôli potratu a trombofi .stavu bolo rizikové.pichala som si fragmin do brucha. Aj keď pôrod bol kvôli 3 krát omotanej šnúre okolo krku komplikovaný a skončil cisárskym rezom, dnes mám už krásnu a šikovnú 7 ročnú dcérku. Držím palce!!!

muska848
19. dec 2016

ahoj 36evina36. ja som potratila v aprili 2013 v 11. tyzdni tehotenstva. odvtedy sme sa intenzivne snazili az do aprila 2015, kedy sa to konecne podarilo a dnes mame krasneho, skoro rocneho synceka. urcite je rozdiel v tom, kedy zena potrati. ja som v 11. tyzdni nic necitila, ziadne pohyby, kdezto v 23tt uz by zena mala citit pohyby, co je o to tazsie ak o to babo pride. moja rada nad zlato, ktora ma nikdy nesklamala. nechaj tomu volny priebeh. vycisti hlavu - SPORTOM!!! mna dostal z velmi vaznych zdravotnych problemov. zacni s nim hned, aby si mohla byt aktivna aj pocas tehotenstva. lebo ak si nesportovec a zacnes sportovat ked otehotnies, mohla by si si viac ublizit ako pomoct. ja som v prvom trimestri este behavala, potom som to nechala uz len na obcasne bicyklovanie, kym mi nezacalo zavadzat brusko 🙂 a az do konca som plavala. este v nedelu 3.1. som bola plavat a maly sa nam narodil 6.1. 🙂 musim poklopat, cele tehotenstvo bolo uplne v poriadku. a ja verim, ze to bolo vdaka sportu, tak ako ma vtedy dostal zo zdravotnych problemov. takze sportovat, snazit sa, vycistit hlavu, zdravo zit 🙂 drzim prsty 🙂

36evina36
autor
19. dec 2016

@andrejka1324 pockat musim urcite, hlavne na vysledky z placenty a dalsie co mi budu robit. Nakolko som porodila len teraz 13.12 .2016.
@muska848 no sport neni moja silna stranka ale hlavu si vycistim svojim sposobom. Dakujem za radu

ghanam
7. sep 2017

Dobrý deň,
volám sa Alžbeta Demeková a pracujem ako pôrodná asistentka. Momentálne píšem svoju rigoróznu prácu na tému Skúsenosti žien po indukovanom potrate v II. trimestri tehotenstva. Chcela by som Vás preto poprosiť o Vašu pomoc, pretože aj Vaša reálna skúsenosť môže prispieť ku skvalitneniu každodennej práce pôrodných asistentiek. Rovnako tak môžu Vaše odpovede pomôcť ďalším ženám, ktoré sa jedného dňa ocitnú v podobnej situácii. Link na dotazník (dotazník je anonymný) https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfagv9...

laura43
8. okt 2019

Laura43

pietrula
19. okt 2023

@sheina1 Akú mutáciu mas? A koagulacne parametre si mala aj mimo tehotenstva vychýlene?

n523
29. okt 2023

@36evina36 ako to dopadlo po rokoch? Ja som nedávno tiež to isté prežila

juliet86
30. okt 2023

poznam
jedna kamoska.pptratila v 18tom tyzdni. mala.zapal v chrbtici a preslo to aj na babo a zial aj ked bola joapitalizovana nepodarilo sa to. a velmi skoro potom sa jej podarili dve zdrave detixkym dalsie dve tehu uz ok

n523
30. okt 2023

@juliet86 po rokoch sa jej podarilo? Či

juliet86
30. okt 2023

@n523 myslim ze do roka od potratu bola tehotna

n523
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre