Potrat v 24. týždni

n321
20. aug 2023

Ahojte som tu nová mám za sebou veľmi ťažké obdobie bola som ťehotna už v 24 týždni veľmi sa mi ťažko otom rozpráva 😭 musela som porodiť mrtve bábätko a malo to byť môje prvé to je premňa veľmi ťažké už mu nebilo srdečko od začiatku som mala problém 2 krát som krvácala prví krát vraj mám placentu nízko uloženú potom ňevedeli s čoho krvácal bola som v nemocnici potom mi robíli test na genetiku moja gynekologička višiel pozitívni vraj môže byť bábätko choré na srdiečko alebo obličky poslala ma na veľký ultrazvuk tám že všetko poriadku že bábätko bude zdravé vraj aj placenta sa zdvihla a potom od toho ultrazvuku ubehlo 2 týždne krvácala som zas nie veľa trošku išla som k gynekologičke vraj už nebíje srdečko nechápem tomu 😭 keď všetko bolo v poriadku po potrate sa pýtam doktora že z čoho sa to stalo on odpovie neviem 😭😭😭 je tu niekto kto mál taký problém 😭

zmrzlinka2021
20. aug 2023

@n321 neprešla som si tým, ale musí to byť veľmi ťažké. Veľa síl ti prajem!

mofa
20. aug 2023

@n321 velmi ma to mrzi co sa Ti stalo.je to tazke a urcite to moc boli.
Niekedy sa to proste stava a nikto nevie preco.dietatko ak slo na pitvu mozno este na nieco pridu co pomoze zodpovedat tvoje otazky.
Dufam, ze cas trochu otupi tvoju bolest. Drz sa.🩷

zuzina1988
20. aug 2023

@n321 Uprimnu sustrast :(
tiez som mala potrat ale nie v tak peknom tyzdni ako vy , ja skor.
tiez doktori nevedeli, preco. len ze to mam prijat a dufat v dalsie babo, a ze moje telo bude lepsie pripravene dalsi x. a bolo to tak.uz mame drobca co bagruje piesok na ihrisku 🙂
viem, smutne je to veru :( rozlucte sa v duchu s tymto drobcekom, takto to rozhodla priroda, ci pan Boh, viem je to strasne, ze prijat to…poriadne oplacte, zahojte sa, zvonku aj zvnutra. niekedy pomoze aj psychoterapeut. ale dajte si cas. drzim Vam palce ❤️

n321
autor
20. aug 2023

Túžim sa stáť mamou 😭 veľmi sa bojim už 😭

inga93
20. aug 2023

@n321 je mi velmi luto, co sa ti stalo, neviem si predstavit bolest, ktoru prezivas :( mozno v tejto skupine najdes odpoved https://www.modrykonik.sk/group/2081/

domkakvet
20. aug 2023

@n321 je mi to luto, daj si nejaky cas urcite prestavku aby sa telo co najlepsie zotavilo a druhe urcite donosis.

yoxinka
20. aug 2023

Jedna kamoška musela rodiť mŕtve bábo v 25. týždni (potom mala dve deti) a pred pár týždňami známa v 34. týždni (bolo to jej tretie, takže to je trochu iné ako pri prvom). Bábatkám prestalo biť srdiečko. Je to veľmi smutné, ale stáva sa to 😢. Veľa síl a držím ti palce.

n321
autor
20. aug 2023

Pri prvom to boli najviac keď sa naňeho ešte začnete tešiť a straťiťe ho 😭 ešte v takom v týždni keď človek vie a teší sa že o 3 mesiace bi som držala moje bábätko v náruči 😭😭😭

yoxinka
20. aug 2023

@n321
Ja som inak tiež potratila prvé bábo. Ale v skoršom týždni, takže som nemusela rodiť, ale tiež mu prestalo biť srdiečko. Mám tri zdravé detičky, nemala som potom žiadne problémy. Musí to prebolieť. Ja som sa veľmi dlho umárala a riešila a plakala … Potom, jedného dňa som cítila, že stačí. Že už nevládzem byť smutná, že potrebujem niečo robi. Šla som za doktorom, nech mi ukončil PN a šla som do práce. Asi po polroku som otehotnela.

martinka13
21. aug 2023

Úprimnú sústrasť. Prešla som podobnou situáciou v 23.tt. Je to neopísateľná bolesť. Ako tak som sa z toho dostala po roku. Na ďalšie tehotenstvo som dokázala myslieť asi po 2,5 roku. Teraz už ubehlo 12 rokov odvtedy. Čas bolesť zmierni.

zuzina1988
21. aug 2023

@n321 je pochopitelne, ze sa bojite co bude dalej, a aj to, ze sklamanie je obrovske, ze ste sa urcite uz tesili, chystali veci pre babo… Vas zial chapu mnohe zeny, ktore to zazili, nehovori sa o tejto teme, aka je smutna pre zenu, ale na druhej strane, sance do buducna su obrovske, doprajte si cas.
odporucam vyhladat aj psychoterapeuta pokial by dlhodobo smutok pretrvaval. nie je to ziadna hanba.
poplacte si, zdravo jedzte, venujte sa svojim hobby, lebo uz coskoro sa postasti pokladik aj Vam ❤️ musite verit ☀️

cookie29
7. sep 2023

@n321 to boli pri kazdom a kazda bolest je ina.
Kamaratka si tym presla, sice nieco neskor, ale bolo to strasne.

Prepodkladam, ze dietatko bolo poslane na pitvu, ale musis sa pripravit aj na to, ze odpoved na "preco" nedostanes nikdy.

A je normalne ze to neprekonatelne boli, ci to bolo v 10 -20-30 tt , ci bolo rve druhe piate tehotenstvo, stale je to Tvoje dieta, na ktore si sa tesila, predstavovala, snivala a nekonecne milovala... nebudem Ti klamat, neprejde to len tak. A casto tomu pomahaju ludia komentarmi, ktore mozno myslia dobre, ale viac ublizia ci rozjatria ranu. Najlepsi liek je cas, den za dnom, mesiac za mesiacom a raz zistis, ze to mozno boli trosku menej. Ze nachadzas dovod na usmev. Bolest nezmizne nikdy, ta strata je Tvojou sucastou, len sa s nou naucis zit. Niekedy to zvladnes sama, niekedy treba odbornu pomoc. Ale vzdy treba cas. A este nieco, aj ked je este zavcasu, ak sa niekedy odhodlas na dalsie tehotenstvo, treba byt pripravena, prave preto spominam odbornu pomoc. Pretoze je to nesmierna zataz na psychiku.
Zelam vela sil

lucikurn
6. okt 2023

Ahoj @n321 veľmi ma mrzí tvoja strata, veľmi podobnú situáciu som si zažila v marci kedy som musela porodiť v 23tt naše vytúžené bábätko. Jedného dňa som začala veľmi krvácať a s krvou mi odtiekla aj plodová voda..... Bežala som do nemocnice, kde prístup bol naozaj otrasný.... Nechali ma 3 dni čakať, potom vyvolali pôrod.... Bábätku do vyvolania pôrodu stále bilo srdiečko.. No pôrod aj tak neprežilo, keby aj prežije, bolo by to jedno. Dieťa v 23tt je pre lekárov vraj stále biologicky odpad.... Výsledok bol :zápal.... Zápal neviem čoho, ktorý vznikol z neviem čoho, ktorý som mala od neviem kedy....
Vysledok je, že mám myslieť pozitívne..... Ach jaj. Výsledky z pitvy nemám doteraz.

yoxinka
6. okt 2023

@lucikurn
Toto sa musí zmeniť!!!! Na Slovensku sa tieto veci riešia ako 100 rokov za opicami. Dnes mi kamoška, ktorá musela rodiť v 30. týždni mŕtve bábo hovorila, ako to prebiehalo, otras. Keď vidím ako v zahraničí vytvoria maximálne ústretové prostredie pre rodičov, ktorí také niečo prežívajú, chce sa mi kričať!!!! Ako keby nemali v sebe štipkz ľudskosti tí doktori, pesronál. Och 🤦‍♀️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre