Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

mirazaa
2. nov 2013

Dakujem...áno mas pravdu,my sa cítime mladí nielen duchom,,,len pri deckach si uvedomujem že ten čas nejako rýchlo uteká....tak že si ideme užívať každý jeden nový dnicek...budem Ti držať palceky a dúfam že sa nám to podarí coskoro 😀

janka228
4. nov 2013

@mirazaa všetko záleží len na tom, ako sa s tým tvoje telo vysporiada a ak je všetko v poriadku vaječníky ti začnú pracovať, ani sama nebudeš vedieť kedy a budeš pripravená 🙂 tak držím silno palce 😀

janka228
4. nov 2013

@mima001 ty sama si išla na zákrok? ak ste neboli chránený je možné že si tehotná..nemalo by sa takto zaobchádzať s malinkým plodom ☹ ak aj si tehotná, vyvolávačka ti už nepomôže..treba ísť k lekárovi a ten najlepšie bude vedieť ako na tom si. Ale ešte by som nebola v panike, je to len 5 týždeň..

julka82
6. nov 2013

@mirazaa aj ja verím, že to bude čoskoro. Mne sa už druhý deň drží teplota vyššie, tak hádam je ms o dva týždne tu konečne 🙂

mima001
8. nov 2013

Už je to v pohode.Dostala som presne na deň šiesteho týždnu od zákroku.Veľmi som sa bála,ale už je to vporiadku.Ale tak či tak veľmi dakujem zaa rady 🙂

mirazaa
11. nov 2013

@julka82 ahoj, tak ms dorazila, pekne potichučky presne na 4.tyzden od P.... na moje velke potešenie uplne slabučka a bezbolestná..vieš ake sme mali obavy..tak sa teším..🙂 😅

julka82
11. nov 2013

@mirazaa ahojky, no paraada, tak sa teším 🙂. Ja mám dostať o týždeň aspoň podľa teplôt. Tak verím, že na tom budem podobne 🙂.

ciusinka
11. nov 2013

Ahojte, mohol by mi prosim niekto poradit, 14.10. som zacala krvacat, 15.10. som bola na kyrete, v 5tt..Teraz v sobotu, co bolo 9.11. som si na WC na papieri nasla bledoruzovu krv, predpokladala som, ze zacina mrcha..Ale odvtedy nic, resp. veeelmi slabo spinim a aj to len ked sa na WC utriem, na intimke nemam vobec nic..Ide o menstruaciu? Alebo co by to mohlo byt? Ja by som sa chcela hned znovu zacat snazit, len neviem, ci povazovat toto za menzes a od toho sa odrazit pri vypocte ovulky alebo ako to vlastne je? Vopred dakujem za pomoc 🙂

julka82
11. nov 2013

@ciusinka podľa toho čo som čítala, by to mal byť menzes. Ja si meriam teplotu nech mám lepší prehľad 🙂

my_angel20
13. nov 2013

tak pekne sa to tu číta, že do mesiaca po potrate ste niektoré otehotneli..mne to zakázali po prvom potrate, že máme skúsiť o 3 mesiace znovu.. o 8 mesiacov som ostala tehotná, ale žiaľ, aj toto tehotenstvo ako začalo, tak aj skončilo... už sú to 3 mesiace a podávam si každý týždeň kľučku u iného doktora...také vyšetrenie, hentaké vyšetrenie, aj také aj onaké a všade ako zázrakom je všetko v poriadku....len sa pýtam ako je to v poriadku, keď som 2-krát potratila a príčina nikde????????strašne túžim po dieťatku, veľmi ho s manželom chceme, ale ja už ďalší potrat nezvládnem( hlavne nie psychicky) kam všade Vás poslali doktori po potrate???

janka228
13. nov 2013

@my_angel20 neviem či si bola aj na kyrete, ja som bola a mne odporučili znovu sa snažiť po prvej menštruácií..tá však už neprišla 😀 mna poslala doktorka na genetické vyšetrenia a výsledky dopadli dobre..v nemocnici mi lekár vysvetlil že muselo byť narušené bud vajíčko alebo spermia a vymenili sa zle genetické informácie..na čistenie som musela ísť, lebo malinkému plodíku vôbec nezačala akcia srdiečka (missed abort) ked sa to tebe stalo už druhýkrát tam by sa myslím už malo čakať pol roka, ale ak je všetko v poriadku tak potom nechápem prečo..držím ti palce a nech ti všetko dobre dopadne.

my_angel20
14. nov 2013

janka228 ja som mala dvakrát potrat,dvakrát s kyretom bohužial..aj prvýkrat sme čakali pol roka,,teraz same testovanie a odbery...ano uz som pocula aj o vete"priroda je múdra a čo je poškodené odstráni"..ale dvakrát???????

happyfrog80
14. nov 2013

dievcata ja som po roku aj par opat otehu a v 6tt znova som dostala ms.Minule to bolo v 11tt.Tentokrat to neriesim vobec,iba som to spomenula doktorovi to je vsetko.prve 4 dni bolestiva menstruacia a uz ju mam 11 dni,akoze len take stare zvysky. ale stale si utieram skaredu krv.Je to normalne?Zda sa mi dlho.No a ja neplanujem cakat,ak bude ovu tak ideme na to.Bo ja mam ovulaciu ku koncu cyklu taky tyzden pred,nemohla som otehotniet ,nestaci to na otehotnenie,brala som B6 a lutealka uz bola lepsia,nic moc ale az 9 dni a plod sa na par dni udrzal.Tak snad ovulka pride skor .Ovu testy nachystane 😉
.Inak digi mi ukazal ze som ovu hned a tie pruzkove testy mi ani ku koncu tehu neukazali pozitivny trst len silnejsiu ciarku.No a na 11 den cyklu som skusala ci uz bude biely a je stale rovnaky tak comu mam verit.
Mala by som ist k dokimu ?Alebo to hCG klesa hrooozne pomaly?Dakujem baby a drzim vam palce.

janka228
14. nov 2013

@my_angel20 niektoré dievčatá mali aj 4 krát a nakoniec majú zdravé dieťatko..je to smutné ale bohužiaľ aj takto to býva ☹ ja som mala kyret jedenkát a ja som otehotnela hned..ja osobne by som nečakala veľmi to bolelo, bolo to vytúžené dieťatko ☹ Musíš byť silná a veriť že nakoniec sa to podarí prajem ti veľa štastia 🙂

janka228
14. nov 2013

@happyfrog80 ja som bola na kyrete v 10 týždni ale všade v papieroch a aj doktorka mi povedala že plodík odumrel už asi v 6tt ☹ mne tiež veľmi pomaličky klesalo Hcg a to mi asi aj tri krát brali krv a stále klesalo pomáličky..ja som si ovu testy nerobila tak snád ti pomohlo aspoň toto.

123698745
15. nov 2013

Ahojte děvčata ... jsem už půl roku po revizi dělohy po "zamlklém" těhu. MS se poprvé dostavila 1,5 měs po revizi. Poté jsem musela na vyvolávačku, která pomohla. Ale od té doby stále nic 😢 . . . semtam jen trošku špiním...Podle dr. je vše o.k. - ale mám pocit, že se při té revizi něco pokazilo :( Stále se neúspěšně snažíme o mimi... testy si dělám pro jistotu každý týden... chjo....

janka228
19. nov 2013

@123698745 držím ti palce nech všetko dobre dopadne

123698745
19. nov 2013

@janka228 moc děkuji 🙂

zabka79
20. nov 2013

ahojte kočky, som 5 týždňov po kyretáži pre MA a už som aj po prvej menštruácii ktorá prišla presne na 28 deň 😉
Vaše príspevky ma vždy nakopnú, lebo mám teraz také depresívne obdobie a neviem sa z toho vymotať. To stále čakanie a dúfanie je náročné. Za 2 mesiace sa znova s manželom pokúsime o bábo a dúfam že to nové tehotenstvo bude úplne odlišné 😎 Som veľmi rada, že sa Vám to toľkým podarilo a snáď tu budem radostne vypisovať raz aj ja 😀 prajem Vám len to najlepšie.

janka228
20. nov 2013

@zabka79 Aj tebe tiež všetko len to najlepšie zo srdca prajem 🙂

123698745
22. nov 2013

@zabka79 Budu moc moc moc držet palečky, aby se vám povedlo mimi v nejbližší době 🙂 🙂

vertyeux
22. nov 2013

@janka228
@lussya caute kocky, aj som vam zabudla napisat- minuly tyzden som bola na kontrole a vsteko je ok. babtenko sa kraaaasne hybalo,s rdiecko bilo a uz sme 14tt, ale to ubieha 🙂

janka228
22. nov 2013

@vertyeux ahoj ahoj 🙂 už som myslela že si na nás zabudla....ale to letí,že? všetko dobré ti prajem moja a teším sa s teba 😀

ined77
4. dec 2013

Dobrý den milé snažilky, těhulky a maminky 🙂 ,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/zamlkly-potrat/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a podělíte se o své zkušenosti i s ostatními těhulkami a maminkami, které právě možná zažívají to samé a hledají informace a rady.

Své příběhy a zkušenosti můžete psát přímo pod článek do okénka "Moje zkušenosti s ..."

Moc děkuji a přeji všem krásný den 🙂.

@janka228 @vertyeux @123698745 @zabka79 @happyfrog80 @my_angel20 @julka82 @ciusinka ... a další 🙂

julka82
4. dec 2013

@ined77 prečítala som si článok, ale prečo sa tam píše, že je portrebná kyretáž? Ja som na žiadnej nebola a dr povedala, že potrebná ani nie je.

ined77
4. dec 2013

@julka82 ...nejspíš se u tebe jednalo o případ raného zamlklého těhotenství, kdy si s tím tělo ještě dokáže tzv. poradit samo.

julka82
4. dec 2013

@ined77 nie práve naopak. Ja som to zistila až v 10 tt podľa posledného menzesu v 11. Presne u mňa došlo ku prekrveniu a zhluku vlákien tak ako je písané v popise. A všetko to išlo von dvojfázovo.

ined77
5. dec 2013

@julka82 ...aha, na to jsem při psaní článku nenarazila. pohledám ještě info a kdyžtak článek doplním 😉 .
díky za informaci 🙂

julka82
5. dec 2013

@ined77 lebo je to tam presne opísané tak ako sa to dialo u mňa, až na to, že ja som bola po tom všetkom len na kontrolné sono u dr. Bolo podľa nej všetko v poriadku a hneď povedala, že sa môžeme snažiť, ani nemáme čakať na prvú ms. Myslím, že ak maternica udrží všetko až do toho 10 tt, tak je dosť silná aj na udržanie ďalšieho bábätka. Ale je to asi subjektívne, sú to len moje dohady. Každopádne na žiadnu kyretáž sa nechystám, všetko sa samé pekne vyčistilo, možno sa to trošku dočisťovalo ešte aj s prvým menzesom po potrate.

ined77
5. dec 2013

@julka82 .už jsem tam dopsala, že další možnou variantou je vyčkat na přirozený samovolný potrat 😉 .
pokud budeš mít čas a chuť, vlož i ty svou zkušenost pod článek 😉 .
a držím palce ať se vám miminko brzy zadaří!!! 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre