Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

usiatko308
10. máj 2014

Ahojte dievcata,
koncom marca som bola na kyrete po MA a menstruaciu som dostala po 4 tyzdnoch. Trochu ma ale prekvapila nepritomnost priznakov pred ms. Predtym ma boleli prsia, mala som krce v bruchu a teraz nic. Par krat ma zabolelo brucho, aj to slabo a to bolo vsetko. Ale ms som mala intenzivnejsiu ako predtym a tiez bez zaciatocneho spinenia, ako to byvalo zvykom predtym.
Som sice rada, ze som ms dostala pomerne skoro a ze som nemusela cakat 6 tyzdnov, ale teraz som zmatena a neviem, ako mi funguju hormony. Doktori v nemocnici mi povedali, ze to bude fungovat tak ako predtym.
Predtym som mavala krce v bruchu aj v case ovulacie a teraz nic, na 14.den som si vsimla nejake, ale take slabe, ze az skoro ziadne. Neviem, kedy som mala ovulaciu (ak som vobec mala), pretoze som zistila ze uz nemam doma ovu testy a vzdy som si ich zabudla kupit 😝

Ake su vase skusenosti? Ake ste mali priznaky pred ms po kyretazi a v suvislosti s tym, kedy ste mali ovulaciu? Mali ste ju pri slabych priznakoch a bola v takom case ako pred kyretazou?

satanka1
10. máj 2014

@usiatko308 ahoj..ja som mala MA po vianociach...prvy menzes bol na 35-ty den,druhy na 25-ty a treti na 27-mi. Predtym som mavala 28 dnove cykly.Po kyrete to bolo take tie prve dva cykly,ze som nepoznala svoje telo,nevedela som,co a ako bude.Druhy menzes bol brutalny...nenormalne silny...az pri tom tretom cykle mi to prislo,ze ano toto som ja a hned v dalsom som otehotnela.Jednoducho som si pripadala ako mala baba,kt.dostane prvy menzes a vobec nepozna svoje telo.Ono sa to da do starych kolaji casom. Este k tej ovulacii tu som citila az po druhom menzese a po tretom uz bola taka normalna so vsetkym co k tomu patri a vtedy sa aj babo podarilo.

lussya
11. máj 2014

baby... tak sme sa odhodlali a v utorok o 9,30 sme objednani do ferticentu.. tak som zvedava, co bude...
@janka228 ako sa mate? a co malinka? my nic, tak som zvedava, co nam povedia....
@vertyeux vam sa to blizi za chvilu... ako sa mas?

lussya
11. máj 2014

@usiatko308 mne po kyrete chodi ms vselijako, raz 31 dni, inokedy 27... vobec to nemam ustalene ako predtym.. a tehotna nie som ani po roku, tak ideme do centra....
@satanka1 mne sa to ani po roku neustalilo.. a stale ma bolia prsia... a gyndoska mi povedala, ze to su len hormony.... ale vsak uvidime co bude... a gratulujem k otehotneniu.... vsetkym zavidim, ale v dobrom... raz aj ja budem mat brusko a babetko... 😉

vertyeux
11. máj 2014

@lussya tak drzim palceky..a tam vam budu robit vysetrenia, ze preco vam nejde otehotniet, ci ako sa to robi? no ja uz ledva chodim, mala je uz dost nizko, sice mam termin porodu az 28.maj, ale uz sa pomalinky otvaram a doky vravel, ze to asi do terminu nevydrzi. tak ale uz som v bezpecnej hrabnici, uz to moze prist v podsttae kedykolvek, aj sa tesim, aj sa bojim druhého porodu, ake to bude potom a tak 🙂 tebe drziim palceky, nech vam povedia co najlepsie prognózy a nech coskoro aj ty hladkas gulate brusko 🙂

satanka1
11. máj 2014

@lussya urcite o chvilu bude babo aj brusko 😉

momo99
11. máj 2014

Dobrý deň. Chcem sa spýtať.som presne týždeň po UPT.špinila som normálne a primerane ako ma doktor oboznámil. Len teraz mám dosť silné krvácanie a neviem či som dostala menzes alebo nieco nie je v poriadku. Styk som nemala a pred tým som s cyklom mala problémy aj som aa liečila liekmi na upravenie. Chcem len vedieť či to už niekto mal hneď po tyzdni a či sa mam bat aby som nevykrvacala do rána,lebo aj po zákroku som mala dosť intenzívne čistenie že som sa až zľakla. Dakujem

janka228
12. máj 2014

@lussya
@vertyeux
Ahojte kočky, máme sa fajn, len toho času je teraz menej 🙂
Lussya držím silno palce nech sa zadarí a nech je bábo zdravé a ty štastná maminka.
Potom napíš ako ste dopadli, čo všetko sa tam robí?
malinká je riadna šinterka, tak sa nenudím 😀 teraz spinká,,,zatiaľ a ja rýchlo po dome čo sa daá poupratovať.
Prvé dva týždne to bol nonsens 😢 ale už sa to upravuje, je stále hladná a tak sme prešli s Nutrilonu HA na Nutrilon Good Sleep 1 je to pre väčších hladošov 😀 rastieme a teraz 21 ideme na poradnu, tak snáď už má aj 4 kilá...
Vertyeux už sa ti to blíži 😎 moja daj vedieť, dobre? budem na vás myslieť tak ako vlastne vždy aj keď sa tu pomenej ukazujem 😖 nech ste zdravé a všetko dobre dopadne.
Prajem Vám kočky moje krásny týždeň a ešte krajší deň 😉

janka228
12. máj 2014

Naša Láska Sofia 🙂
Dnes má 7 týždňov a 1 deň ako to letí....

lussya
12. máj 2014

@vertyeux super, drz sa... kamoska ma termin 29.5. a budu mat dievcatko. tak sa tesime... neboj, zvladnes to... sme predsa zeny... 😉 no po pravde, neviem co sa tam robi.. je to zatial len vstupny pohovor, tak som zvedava... a aj manzel... potom dam vediet...
@janka228 nunu male.. jaka je krasna... posielame pusu a vsetko najlepsie k meninkam.. tusim na zofiu ma meniny malinka..
dam vam vediet. dufam, ze to uz bude fajn...
baby, ale ja mam pocit, ze to je vsetko psychika.... musim sa upratat, skludnit a potom to bude v pohode... caka nas opat stahovanie, svokra nam trochu prekazila plany, ale tak co uz zivot... tak si myslim, ze ked uz budeme vo svojom, vo svojom vlastnom dome, tak bude vsetko ok...

vertyeux
12. máj 2014

@janka228 aka zlatulinka bambulka, straaasne je rozkosnaaa 🙂
@lussya asi je to aj o psychike, ale nezaskodi, ak vam spravia testy, aby sa vylucili mozne ine chyby..ak tam zistia, ez je vsetko ok, tak uz len sa skludnit, nabrat novy dych a sup sa na plodenie, ale take nesilene 🙂 urcite daj vediet, ze ako pokracujete, i ked tu aj ja budem casom menej a menej, pri dvoch detoch toho asi vela nepostiham. Riska mi do skolky nevzali, takze asi ostane dalsi rok az do 4rokov doma so mnou, tak mu budem musiet vynahradzat skolkarske aktivity, aby napredoval..nebude to lahke, ale zvladneme 🙂 tak sa urcite kocky ozvite, ked budete mat cas 🙂

janka228
12. máj 2014

@vertyeux
@lussya Kočky moje držte sa mi 🙂
Ďakujem za prianie Sofinka má 15.5 meniny 🙂 je to ale paradox, pretože takto pred rokom som sa dozvedela že som prví krát tehotná,,,žiaľ 15.6 som o fazuľku prišla 😢 nikdy nezabudnem.
Dnes mám v postielke najviac MOJU DCERKU
VŠETKO DOBRE DOPADNE AKO U TEBA LUSSYA TAK AJ U TEBA VARTYEUX 😵
Myslím na vás

usiatko308
12. máj 2014

@satanka1
@lussya
Dakujem za odpoved, dievcata. Trochu ma to prekvapuje, pretoze presne na toto som sa pytala dvoch lekarov a obidvaja mi tvrdili, ze vsetko bude v poriadku a bude to fungovat ako predtym. Ani slovo o tom, ze par mesiacov to potrva, pricom sa mi to zda prirodzene, ved v tehotenstve hormony fungovali inac a kyretaz bol velky zasah do tela.
Kupim si ovulacne testy a skusim sa dalsi mesiac otestovat, som zvedava ako to dopadne.

Satanka - gratulujem 🙂 a Lussya - drzim palce 🙂

usiatko308
12. máj 2014

@momo99 Ahoj Momo, bola si u lekara? Ak nie, asi radsej chod, budes pokojnejsia ked budes vediet co to je. Ja som po kyretazi spinila asi 10 dni, pricom prve asi dva dni ma dost bolelo brucho. Po tych 10 dnoch spinenie prestalo a potom som dostala menzes po 4 tyzdnoch po kyretazi.

momo99
12. máj 2014

@usiatko308 ahoj,áno bola som dnes 🙂 a vyzerá to tak že je vsetko v poriadku,len skrz zrazeniny a ešte nie poririadne zahojenu ranu maternici som mohla takto po týždni silnejšie krvacat. A menzes že sa dostaví až o 6-8 týždňov. 🙂 ale bolesti ani nič som našťastie nemala. Len hned po zákroku.

lussya
14. máj 2014

takze baby...
prva navsteva vo Ferticent za nami a uz konecne viem, co je vo veci... takze super pristup, prisli sme o hodinku skor, som si pomylila hodinu, ale vobec nevadilo, v cakarni je kava, mineralka, cukriky, casopisy, albumy s detickami, tak sme si posedeli a zobrali nas aj skor, najskor pokec s lekarom, super prakticky a k veci, potom s manzelom sme absolvovali odber spermii, to bola sranda 😉 , rozhovor s embryologom a potom vysetrili mna a zobrali mi krv.
Zaver: manzelove spermie su uplne v poriadku, ba az vysoko nad normou, ja mam pravdepodobne polycysticke ovarie, takze musim absolvovat laparoskopiu a potom ideme na vec.... a este jeden detail, za nic sa neplati... a ked absolvujem laparoskopiu, tak vsetko preplaca poistovna...

janka228
15. máj 2014

@lussya Ahoj moja
A to je prosím ťa čo? ešte som o tom nepočula,,,,je ale super že viete o čo ide a môžte ísť ďalej, sa teším 🙂
Super že je to takto, aspoň niečo robia zadarmo to sa len tak nevidí a aj prístup tak tlieskam 😀
Prajem pekný deň aj keď to tak s počasím asi dnes nebude, no máme dvôvod sa usmievať 😀

lussya
16. máj 2014

@janka228 no to su nepriechodne vajecniky alebo take nieco. pozeral mi ultrazvukom vajecniky a mam tam nejake zrasty a tak. preto treba laparoskopiu a uvidi sa co dalej... ale ono to bude... no mama mi vybavila laparku, v pondelok ma volat primarovi, ze kedy to bude. chcem to stihnut este do dalsej MS, tu mam dostat cca 5.juna...

janka228
16. máj 2014

@lussya
Moja a ja som sa v nemocnici po sekcii dozvedela, že som mala na ľavej strane zrasty a preto mi ich museli zobrať...ja som pozerala ako puk, že či to nemohlo ohroziť malinkú a doktorka mi na to povedala, že určite nie...len sa čuduje že sa mi podarilo otehotnieť...tak asi takto so mnou.
Držím ti silno palce, nech vsetko tak ako má a nech sa tešíme spolu s tebou 🙂
Prajem ti to

martinko2007
28. máj 2014

Dievcata som zvědavá na vas názor? 28.4.som spontanne potratila priblizne v 4tt.hCG v krvi bol 3,na tehu Teste slabá druha ciarka.krvacala som 3 dni,lekar nechce cistenie vraj to bolo spontanne.Po 5 dnoch hCG v krvi 0. Počkali sme s manželem 9 dni a kedze som mala predtym M pravidelne milovali sme sa den po ovulacii. Teraz som mala dostat M před 10timi dnami,dnes test /,asi 3dni po sexe som mala bolesti v podbrusku jako pri M,bolia ma bradavky na dotyk,som unavená.A mám pocit,ze mám nafuknute brusko.Myslíte,ze som tehu? Nechcem ist este k lekarovi nech to nieje zas tak skoro. prosím vas o názor....dakujem

zuzu0685
28. máj 2014

Ahoj no tazko povedat ja som spontanne potratila 26.4 v4tt bolo to bez zakroku ....mrchu som dostala 26.5 .... Este par dni pockaj a znova skus test .....
@martinko2007

lussya
5. jún 2014

@janka228 a @vertyeux baby, uz tri dni mi meska Ms a test tehu bol pozitivny, s takou slabou ciarkou, ale bola tam. teda dva testy som si robila. no a teraz, furt ma boli to brucho, akoby som uz uz mala dostat ms a furt nic, to je oka? ja sa teraz uplne bojim o vsetko, vsak po tom co sme zazilii, sa ani necudujem... ako sa mam tak spravne naladit, nech nestresujem zbytocne a tentoraz chcem, nech to dopadne uspesne... teda ak som naozaj tehu... poradte..

janka228
5. jún 2014

@lussya Ahoj moja 🙂 tak keď je tam slabunká čiarka, podľa mna je to tam 🙂 mna tiež bolelo brucho ako na menzes tak som aj vtedy išla za doktorkou a bola som 😀
Ver že aj ja som sa bála, všetko rob ako doteraz a ja som dostala psíka a veľmi mi pomohla,,nemyslela som na to že som tehotná..
Neboj sa mysli na pekné veci a ide slniečko 😀
Daj vedieť,,budem čakať a tešiť sa 😀

lussya
6. jún 2014

@janka228 jeeej jakupeknu fotku mas... no vvsak toto... snazim sa mysliet pozotovne. teraz mame. dilemu ci ostat v madarsku a zorat hypoteku alebo ist na skva tqm kupit dom v hotovosti alebo ist do rakuska byvat. zatial vyhrava to rakusko tak zhaneme prenajom a podobne. a navyse som sq konecne zamestnala. a som tam dva tyzdne miesto baby co ide na matersku a ja teho... ms nedorazila este tak zajtra rano robim test znova. vcera mi volali z ferticentu, ze vysledky mam. v poriadku a ze kedy tu laparku absolvujem, nech idakujem ti..deme na to. skoro odpadli ked som im oznamila ze som asi tehu.... tak teda idem nato. svieti slnko a je krasne... vsetko je tak ako ma byt.

lussya
6. jún 2014

tak baby nic, dostala som ms prave teraz... ako nechapem tomu, styri dni mi meskaju kramy a aj dva testy mi ukazali pozitivny vysledok.. tak uz neviem... no nic. ideme na to rakusko a uvidime co a ako... uz neriesim nic, kaslem na vsetko.

luciana896
6. jún 2014

Ahojte... 20.4 som v 23tt prisla o babatko, 27.4 mi museli spravit dodatocne kyret, lebo som nebola cista a placentu som mala prirastenu... :( Proste cele zle... Do toho som musela (chcela) spravit skusky aj statnice, zvladla som to, chvalabohu... Ale menzes stale nic :( ani naznak, ani prsia ma nebolia, ani pms, nic... dr vravi ze mam prist buduci tyzden ak tento nedostanem (bola som v pondelok) ze pozrie sono, ci je vsetko v poriadku... od potratu mi totiz poradili pol roka cakat, vychadza mi to cca na oktober, tak snad sa podari... ale preco nemam??? Moze to byt podla vas aj stresom? Na druhej strane... kazda zena po tom ako pride o babatko je v strese... ci uz sa k tomu prilozia aj skusky, alebo nie, nie?? :(

janka228
6. jún 2014

@lussya Ahoj moja, no to je moja aktuálna foto 🙂
A čo to potom ukazoval test??? ja by som si to ešte overila, že čo to???
Mi to nejde do hlavy akosi 😖

lussya
6. jún 2014

@janka228 ani ja nechapem... a ako si to mam overit?
no ale pekna foto... nevyzeras na dve deti 🙂

janka228
6. jún 2014

@luciana896 To ma veľmi mrzí 😢 je to vždy veľmi smutné keď žena príde o bábo v hocijakom týždni 😢
Neviem ti na toto odpovedať, ale isto je to aj stresom,,a všetko sa tam musí dať do poriadku a pravdepodobne telo samo vie, kedy je pripravené...
Prajem ti veľa síl aj keď sama viem, že je to veľmi ťažké...

janka228
6. jún 2014

@lussya ja mám jedno bábo 🙂 ďakujem
nechceš ísť ku gyn. nech ti vezme krv, to by bola istota

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre