Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prvýkrát tehotná v 31. rokoch, potrat a kyretáž

mimus227
28. okt 2015

Len nedávno som pridávala svoj prvý príspevok ako tehuľka, v nedeľu som však potratila a dnes podstúpila kyretáž. Ani neviem, čo cítim, snáď len prázdnotu... Mám toho najlepšieho priateľa na svete, ktorý mi nedovolí opúšťať sa, ale ja mám pocit, že som tehotenstvo nezvládla a je to moja chyba. Mala som z toho všetkého taký strašne veľký stres, každú chvíľu som sa pozorovala, či nekrvácam, dávala pozor na to, čo jem, šetrila sa, jedla vitamíny... teraz mám pocit, že si za to môžem sama, lebo som mala byť lepšie pripravená a hlavne pokojná, aj keď neviem, ako sa dá na to pripraviť. Navyše od samého začiatku som mala pocit, že ako by to dieťatko ku mne nepatrilo, aby som si k nemu nerobila vzťah, že to neskončí dobre, preto som sa s ním ani nerozprávala ani nič...často som videla krv a dokonca mala sen, v ktorom som sa snažila udržať v náručí dieťa, ale ono aj tak spadlo na zem. Cítim sa za to všetko vinne. Navyše som potratila na toalete ☹ ☹ ☹ Zažili ste niečo podobné?

gagik
28. okt 2015

Podla mna tie tvoje pocity a sny su uplne o.k, kazda zena sa boji, ked zisti ze je tehotna o svoje babo. ja som mala podobne sny a strachy a moje tehotenstvo dopadlo dobre.

margarita
28. okt 2015

potratila som doteraz 3x, uplne prvy krat v 6tt tiez doma na wc 😔
je to uz 9 rokov, ale asi nikdy na to nezabudnem.
potrat je tazky zazitok, kto nezazil, nepochopi uplne nikdy.
neviem, ci mas chut o tom nieco citat, ale kedysi som si dovolila 😀
https://www.modrykonik.sk/blog/margarita/article/po-potrate/

nikitaf
28. okt 2015

@mimus227 v prvom rade je mi luto co sa ti stalo. Tiez som prezila potrat a s tym sa nejako neda zmierit, neraz si spomeniem kolko uz by malo nase babatko. To ze mas strach je normalne. Po potrate som opat otehotnela a znovu aj krvacala, bola v nemocke so zapalom obliciek, ale vsetko sme dotiahli do uspesneho konca a teraz sa Luky hra pri mne. A ten strach si asi vies predstavit. Sny som mala hrozostrasne uz aj pri prvej dcere typu ze som porodila mrtve babatko a taketo priserne veci a vsetko bolo ok. Hlavu hore a neboj nabuduce uz to vyjde, drzim palce

bajana
28. okt 2015

@mimus227 samozrejme,že za to nemôžeš...možno si nejako inštinktívne vycítila, že to nedopadne dobre, preto si si nevytvorila "vzťah"...a možno si typ ženy, ktorá to "tak" neprežíva...ja som taká...
Inak viem, o čom píšeš, prvé tehotenstvo po 2 rokoch snaženia vo veku 33r skončilo ako MA v 11tt a domácim čakaním na potrat (moja dr.je zástancom toho, aby si telo poradilo samo, na kyret som teda nešla - vďaka bohu). Vyrovnala som sa s tým dovolím si tvrdiť lepšie ako väčšina žien, až ma to samú prekvapilo (v nedelu ráno potrat, v pondelok do práce). Hneď na dlasi cyklus som otehotnela znovu a 8m po pôrode na prvý pokus znovu. Takže hlavu hore, všetko sa deje z nejakého dôvodu.

esterba
28. okt 2015

@mimus227 ahoj. Ja som nepotratila, ale chcem ti povedat, ze nie kazda žena preziva tehotenstvo so strachom a obavami. Napriklad ja som sa vobec nebala. Tym nechcem povedat, ze si spravila nieco zle, ale hoci neviem, ci znovu nepotratis, urcite viem, ze nemusis tehotenstvo prezivat s takymito negativnymi pocitmi. Skus sa na to takto pozerat vopred, nikdy nevies, ci to nepomoze. Držim palce.

karolinagabika
28. okt 2015

Určite si to nedávaj za vinu. Ja som podobný prípad, 1.tehotenstvo v 28.rokoch, MA v 10 týždni. Tiež som na seba dávala pozor, lebo som bola 7 mesiacov po odstránení myómov, ale so schválením lekára po 6 mesiacoch, že sa môžeme snažiť. Vždy sa mi snívali ryby, keď niekto v rodine otehotnel, no pri mojom tehu som videla vo vode žraloka, zľakla sa a sama seba v sne ubezpečovala, že to musel byť delfín a nie žralok...S bábom v brušku som sa nerozprávala, prišlo mi to čudné, asi som kdesi vnútri niečo vycítila... 😒 Posielam Ti veľa energie 🙂

bonaqa2013
28. okt 2015

ja som sa pri prvom tehu bála rodičov - že ma zabijú.... Nezabili, syn má 20 rokov.
Prajem veĺa síl na prekonanie bolesti....

kiwi82
29. okt 2015

ahoj, je mi ľúto, čo sa ti stalo. ale v žiadnom prípade to nie je tvoja vina. ja som potratila dvakrát. a teraz mám dve krásne dievčatká. držím palce, nech sa rýchlo fyzicky aj psychicky zotavíš.

mimus227
autor
29. okt 2015

Ďakujem vám všetkým za povzbudivé slová a nevzdávam to, o 2-3 mesiace skúsime znovu pracovať na bábätku 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli