• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Rozpad operačnej rany po sekcii. Čo mám robiť?

24. júna 2009 
sisinka, sirinka, uz to mate za par, opatrujte se.
sirinka, mne se maly otocil taky na posledni chvili, pry se muze obratit jeste na sale. A kdyz by zustal KP, tak se budete pokouset rodit normalne, nebo by si radeji cisar?
sisinka, co jizva, netahne te?
18. apr 2009 o 14:25  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babara no cisarsky nechcem...ale vcelku sa bojim aj toho porodu zadockom, ale moj dr. chce prirodzeny porod, ak babo nebude prilis velke...no uvidime...
18. apr 2009 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
babara-jazva je ok ako keby ani nebola co mi je dost cudne je to ako ticho pred burkou...
sirinka velmi ti drzim palce ako sa nieco zmeni daj mi vediet
19. apr 2009 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeeej, nakukla som sem po veeelmi dlhej dobe a som rada, ze si sa rozhodla si babatko nechat!!!!!!!!
velmi drzim palce!
bude to urcite najkrajsie dievcatko pod slnkom!
21. apr 2009 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
skalnicka dakujem
21. apr 2009 o 17:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sirinka, to je fajn, ze chcete zkusit nejdriv normalne, snad to bude ok. A neotocilo se mimi nahodou uz?

sisinka, tak to je fajn, ze jizvu necitis, to je urcite dobre znameni.

Holky, nezapomente dat vedet, az to budete mit za sebou!
30. apr 2009 o 14:13  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte...tak mi sme sa poponahlali, odtiekla mi plodova voda a napriek vsetkemu usiliu porodit prirodzene sme nakoniec skoncili ako CR. mala bola otocena zadockom, nemalo co tlacit na porodne cesty, kedze voda uz bola fuc a napriek tomu, ze som sa po vyvolavacke dobre otvorila, babo nezostupilo do porodnych ciest...
ale rana sa mi zatial hoji dobre, tak dufam, ze sa uz nic neprihodi a ked este bude dalsie tehu, tak nech sa skonci prirodzenym porodom... :sunglasses:
20. máj 2009 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sirinka, velka gratulace k Magdalence, je moc hezka, jste nadherna rodinka!
Tak at je i dal vsechno v pohode.

Sisinka, tak co, uz to mate za sebou??? Doufam, ze jste v poradku.
3. jún 2009 o 11:45  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ahojte dievcence dna 16.5.o 6.00 sa narodila Sofia s mierami 50cm a 3200gr.samozrejme sekciou.
Sekcia dopadla dobre len po tyzdni sa mi rozpadli asi 3 stehy nastastie kazdy na inom mieste ale chodim poctivo na laser takze uz len dva krat pojdem a bude to ok.

Som rada ze malicka je ok aj ked nam vysli mierne zvysene hodnoty na cyst.fibrozu takze trpneme ake budu druhe vysledky mam hrozny strach...to som sa radsej mala znovu rozpadnut len nech je v poriadku malicka.
6. jún 2009 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sisinka ahoooj, tak vidim, ze aj vy ste sa trosku poponahlali a drzim sofinke palce, nech je vsetko v poriadku :dizzy_face:
6. jún 2009 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Boze ani neviem kolko mi mala merala???Opravujem 52 cm aj ked 2 cm hore dole
6. jún 2009 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sisinka nasu ani poriadne nezmerali, nevedeli ju vyrovnat, tak hodili miery iba od oka :wink:
6. jún 2009 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
sirinka dakujeme aj ja dufam ze budu vysledky ok vraj 90% deti s takym vysledkom su po opakovanom skriningu v norme tak uvidime a trpime a trpneme.

N o ja som teda necakala ze sa malicka poponahla vecer som dostala bolesti ale take light predtym som mavala casto takych poslickov tak som si nerobila z toho nic.Az do polnoci som si myslela ze to vygrgam sodou bikarbonou :grinning: :grinning: :grinning: zjedla som jej neskutocne vela :dizzy_face: ale uz o druhej rano sa to nedalo vydrzat a aj som sa bala aby sa mi nestalo nieco s maternicou alebo s tym rezom nakolko ma hrozne zacala boliet ta rana .Takze som sa odpratala do nemocky a v celkovej anesteze som porodila malicku.
6. jún 2009 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som si zase cely cas myslela, ze pojdeme skor a nakoniec ani mala nechcela, len moje telo a tak sme skoncili tiez cisarskym...ale v epiduralnej analgezii...som z toho sice trochu nestastna, lebo este chceme tretie dietatko tiez tak do dvoch rokov a tym padom ma asi caka dalsi rez...no co uz, hlavne ze sme zdrave.
a ako to zvladate doma?
6. jún 2009 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Moja hlava dubova sirinka gratulujem ku krasnej Magdalenke nech je zdravucka a nech Vam robi radost tak ako Klarka ozaj a neziarli na Magdalenku?
6. jún 2009 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sisinka no nejako extremne nie, ale zacala si pytat castejsie cici a v noci sa obcas zobudi s tym, ze chce ma k sebe do postele...ale inac je zlata :slight_smile:
6. jún 2009 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Tak nastastie Sofinka je v poriadku hodnoty mala v norme vraj ukazkove to mi spadol meteorit zo srdca :slight_smile:
9. jún 2009 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sisinka tak super...nech sa bambulke len dari :dizzy_face:
9. jún 2009 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sisinka, gratulujem k malej dcerke Sofii, nech vam rastie do krasy a hlavne nech je zdrava a som rada, ze vsetko dobre dopadlo, aj s porodom a aj tie vysledky a este raz gratulujem :dizzy_face:
9. jún 2009 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dakujem dievcence :slight_smile:
23. jún 2009 o 09:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ajojky sisinka :wink: Netrpezlivo som čakala, ako dopadne tvoj 2. pôrod, hlavne to hojenie rany ! Gratulujem k Sofinke, vidím, že všetko dobre dopadlo a ste zdravučkí :wink:
Písala si, že sa ti rozpadli 3 stehy...a že chodíš na laser. Už je všetko O.K. ? Rana zhojená ? Držím palčeky, nech si čím skôr fit :wink:
23. jún 2009 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
AHOJ akejka sa tesim ze si napisala stehy su uz ok nemuseli sa znova sit ako planovali nejako sa to stiahlo asi vdaka laseru a na vikendy mi dr.pozicala svoju solarnu lampu taka zlata bola.

Sranda bola ze kym som si to osetrovala betadinom a pouzivala na utieranie sterilne stvorce a potom natierala mastickou tak sa to nehojilo prave naopak a to som vystriedala 3 maste samozrejme mi ich doporucila dr.

A potom mi povedala -a dost nejdeme to natierat nicim nechame to volne bez osetrovania a mastenia len laser pouzivala rana sa zacala pekne zatahovat sme sa uz na tom smiali.

Ale hlavne ze to dopadlo dobre uz som si myslela ze zas ma caka horor.
24. jún 2009 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok