Som tri týždne po potrate a stále krvácam

29. jan 2021

Ahojte pred 3tyzdnami som potratila bola som v 6tt😭. Pred týždňom som bola u lekára na kontrole povedal ze ešte nie som poriadne vyčistena ale ze to nebudeme riešiť že by sa to malo vyčistiť samé. Ze vraj netreba prísť ani na kontrolu len keby som mala nejaké veľké problémy. Chcela by som sa spýtať ako dlho môžem po potrate spinit? Nie je to už silné ale stále je to jasno červená krv. Pravde podobne mam ešte vysoké hcg lebo stále mam tehotenské príznaky bolia ma strašne prsia a býva mi zle od žalúdka. Dokonca aj na tehotenskom teste mam stále rovnako silné čiarky

veronikaa006
29. jan 2021

to čo je za idiot ten doktor?? Jasné že to treba kontrolovať, či sa vyčistí telo samé alebo nie. Ak ťa nechce vyšetriť tvoj doktor išla by som za iným.

alikal
29. jan 2021

ja som krvacala 6 tyzdnov po spontannom v 6tt. doktor ma ale kazdy tyzden kontroloval sonom, videl ze babo je cele prec, teda neurgoval kyretaz, ale treba to sledovat. strasne pomaly mi klesalo hcg podla krvnych testov, tak ze sa mi stale obnovovala vystelka maternice, lebo telo stale kvoli hcg dostavalo prikaz to udrziavat aj ked nebolo co. po 6 tyzdnoch mi dal oxytocinove injekcie, vyslo toho vela naraz a hcg uz bolo nizke a prestalo to. potom klasika za 4 tyzdne normalny cyklus.

autor
29. jan 2021

@alikal mne krv nechcel zobrať že naco😔 Podľa toho testu si myslím ze aj ja mam vysoké hcg lebo čiarka po 3 týždňoch vôbec nezoslabla. Dnes som si kúpila alchemilku tak skúsim tu piť ci to nepomôže. A v pondelok pôjdem pre istotu znova k lekárovi nech sa niečo nezanedba.

autor
29. jan 2021

Toto sú tie testy. Vrchný zo včera spodný spred 3tyzdnov keď som začala krvacat 🤔

e1i
29. jan 2021

Zmenila by som Dr. Ja keď som mala MA a po týždni som bola na kontrole, už som len spinila a tvrdil mi ze to je dlho. Ze to bude treba docistit. Našťastie po 10 dňoch od spustenia potratu bolo potom, aj testy negatívne. Hcg som mala vyše 4000 predtým. MA bol v 9tt

alikal
29. jan 2021

no ja mam vyborneho doktora, po 3 tyzdnoch som mala hcg stale nejako cez 40, po dalsom tyzdni stale 30, cize testy by boli pozitivne tiez, len som ich nerobila. povedal ze podstatne je ze to klesa, len teda tych 6 tyzdnov je hranicnych, povedal ze ak by to neskoncilo po tych oxytocinovych injekciach uz by bol nutny kyret aby sa predislo nejakemu zapalu. ale teda na sone by vraj videl keby tam ostali zvysky toho vacku, vtedy to treba rychlejsie riesit. chod v pondelok k doktorovi, dovtedy prajem vela sil, viem ake je hrozne narocne toto riesit, uz som to chcela mat za sebou a stale krvacanie ☹️ ale neboj, pockali sme dva cykly a teraz som 36tt 😉

ajka251
29. jan 2021

Par zien na tomto fore pisali ze hcg po potrate mali este 2mesiace...a krvacali dlho..ja som si testla po 3tyzdnoch a uz nulove hcg..ale ja som mala zamlcany potrat..

licc
30. jan 2021

Ja som krvácala viac ako mesiac. A tiež som uz nesla k doktorke. Ono to nakoniec prestane... Ak nie je iny problem a krv je jasna, tak este vyckaj

dejna_
8. feb 2021

Ja mám za sebou dva potraty ..pri prvom som spinila 6 týždňov a napokon v 7 týždni som musela ísť na kyretaz ostala vo mne jedna väčšia zrazenina okolo 2 CM čo sa nevedela vyplaviť a lekár v nemocnici mi vysvetľoval že sa vlastne na stene maternice spraví akoby ranka a že ťa krváca po čistení som len jemnulinko spinila asi dva dni a menzes prišiel pekne presne v termíne ...teraz pri druhom potrate som krvácala veľa naraz v jeden deň a potom už len bežný menzes asi 6 dní a 6 dní spinenie ale naozaj jemné ledva bolo niečo na intímne..lekarka povedala že niečo tam ešte je ale že to pôjde von a prvou menštruáciou no verila som jej aj prvý krát skončila som na kyrete snáď sa mu teraz vyhneme ..ale nekrvacam vlastne už čakám na prvý menzes každým dňom by mal prist ...v piatok mi brali hcg či kleslo ...ale ja som si robila test ešte minulý sobotu a už bol negatívny pekne to bolo niečo cez dva týždne od potratu ..predtým som mala pozitívny test ešte po mesiaci a negatívny po 6 týždnoch...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre