Tehotenstvo po predchádzajúcom ukončení kvôli vývojovým chybám

magdarinka9
10. dec 2018

Zdravím žienky,
keď sa Vám stalo niečo podobné, ako prebiehali poradne a kontroly v nasledujúcom tehotenstve? Brali Vas hned ako rizikovu skupinu a mali tym padom hned horsie vysledky skriningov?(pripadne hned Trisomy, amnio,...). Nedavno som si presla potratom. To že chcem byť mama mi ostalo, obavam sa však tych stresov a nervov co sme si zazili a mam to absolvovat znovu... Budem rada keď sa podelíte. Dakujem.

prechadzka
10. dec 2018

@magdarinka9 ahoj ja min rok v january.Ukoncenie kv.genetike...Tehu zatial nie som tak sa uz zacinam obavat preco to nejde..Ale urcite budeme uz rizikove s tym rataj

dudos
10. dec 2018

@magdarinka9 veľmi veľmi mne blízka priateľka, vlastne už rodina si prešla podobným. 6 mesiacov po vyvolanom pôrode v 4 tom mesiaci tehotenstva otehotnela, majú zdravé krásne a veľmi živé dieťatko. Druhé tehotenstvo brali od začiatku ako rizikové, veľa sa o tom rozprávame a nevedela si druhé tehotenstvo užiť, mali obavy,strach, neistotu. Čo je úplne na mieste a hlavne pochopiteľné. Treba sa s obklopiť ľuďmi, ktorí nesúdia, počúvajú a hlavne vedia byť oporou. Bolo to pre všetkých veľmi náročné obdobie a hlavne pre priateľku.

liliana2222
10. dec 2018

Ahoj. Ka som síce neskončila ale bábätko zomrelo samo v 31tt. Ďalšie tehu som bola PN od začiatku, ale testy mi nevychádzali horšie ani nič podobné. Ale závisí to aj od toho aká čas a, väčšina chromozomalnych vad sú náhody a teda pokiaľ nie si ty alebo partner nositeľom nejakého genu tak ti nemajú vyjsť prečo horšie výsledky. Ale. Pri každej bolesti ,odchýlke od normálu a pod som chodila na kontroly,pohotovosť. Bola som trikrát hospitalizovaná počas tehu. Na každej poradni všetko kontrolované. Hlavne to bolo ťažké na psychiku ,stále som sa bála čo ak zas niečo. Ja som mala problém s matrrnicnymi tepnami a zaostavanim v raste, čo lekár zanedbal, takže každá poradňa bol stres či bábätko bude mať v poriadku hmotnosť,či budú ok prietoku a podobne. Vybojovali sme to do úspešného konca a porodila som takmer predné do roka plánovanou sekciou. Môžem povedať že to stalo za všetky nervy a prebdene noci a čoskoro by sme chceli druhé ale viem, že opäť tam bude ten strach ,čo ak

dudos
11. dec 2018

@liliana2222 ženy, ktoré si prejdú podobnými životnými udalosťami ako vy si zaslúžia veľký obdiv, rešpekt. Toto sú neskutočne ťažké veci. Veľmi Vám všetkým maminkám s podobným osudom držím prsty.
Ja len ako pozorovateľ trápenia svojich priateľov som veľmi ťažko niesla čo sa im prihodilo. Ešte som v tom čase bola aj tehotná. Mali sme rovnaký termín pôrodu 😥.
Veľa šťastia Vám prajem.

snehulienka82
7. jan 2019

@magdarinka9 ako si to zvladla psychicky? Myslim to ukoncenie tehu. Mna caka o par dni amnio, ktore mi len pravdepodobne potvrdi, ze vsetko je zle. Z utz uz vieme, ze ma mnohopocetne vyvojove vady a zaostava v raste uz mesiac. Ja som bola vychovavana tak, ze clovek nema pravo zobrat zivot nikomu. Ale aky by to bol zivot, ked nebude o sebe vediet, nebude vediet chodit, ani sam jest?! Uz teraz som na prasky, vcera som zbadala noz v kuchyni a napadlo ma, ze co keby som si podrezala zily... zlakla som sa, ze mam taketo myslienky... viem, ze kvoli dcerke musim zit. Je ozaj krasna a mudra, aj ked ma niekedy hysaky teraz... asi citi to napatie z nas. Takze zvazujem tiez, ako dalej, co je mensie zlo, nechat si babo, alebo prerusit tehotenstvo...

magdarinka9
autor
7. jan 2019

@snehulienka82 napisem ti spravu

snehulienka82
7. jan 2019

@magdarinka9 dakujem

snehulienka82
16. jan 2019

@prechadzka ahoj. Musela sí babo porodit? Alebo ako? Ak ti je lepsie, napis mi spravu. Dakujem