Urobia mi kyretáž?

saxana000
12. feb 2023

Ahohte dievcata v piatok som absolvovala kontrolu kde mi bolo oznamene ze babetku prestalo bit srdiecko.na dalsiu kontrolu mam prist v stredu a ze mi da hned termin na jednodnovu chirurgiu ze mame este cas aj dva tyzdne.v piatok som vysadila utrogestan na udrzanie a dnes rano som zacala krvacat bolesti zatial nemam silne ale citim ze sa zosilnuju.mam hrozu z toho ze by som mala cistenie absolvovat doma na zachode.zavolala som rano do nemocnice ale sestricka ma odbila ze kym neumieram od bolesti neodpadavam a krv netecie prudom aby som nechodila..
Co ak by som tam predsa len isla v ramci pohotovosti je mozne ze ma poslu naspat domov potratit?alebo by si ma tam mohli nechat a urobit mi kyretaz v narkoze?mohla by som si ju vyziadat?

anavixy
12. feb 2023

Neblazni, ze chces kyretaz v narkoze radsej ako spontanne vycistenie sa doma. Na zaciatku tehotnestva, kde predpokladam si, je cistenie po potrate ako (silnejsi) menzes, nic konkretneho tvaru z teba nevypadne ani nic také, embryo ma par mm. Po kyretazi budes mat spinenie, nehovoriac o rizikách pre maternicu a dalsie pocatie, nepodstupuj to len to strachu, ked nemusis 🍀 drž sa!

gejb
12. feb 2023

@saxana000 kyretaz je veľký zásah..kým na to nieje dôvod nedávaj si ho robit, alebo kym neprikaze lekár...

saxana000
autor
12. feb 2023

Dakujem dievcata bala som sa hlavne velkych bolesti alebo masivneho krvacania.ale predchvilou ma trochu viac zabolelo a vak aj s embryom je cely neporuseny vonku.nebolo to az take hrozne.bolesti alebo mi okamzite prestali dala som si jeden novalgin myslim ze najhorsie je teda uz za mnou..?

matkamik
12. feb 2023

@saxana000 závisí dosť od toho, v ktorom týždni si bola. Ja som tiež mala zistený MA v piatok, mal byť začiatok 12.tt, čiže všetko už väčšie, viac prekrvene. Zo mňa úplne lialo, doma som skolabovala a stratila vedomie a skončila som záchrankou v nemocnici, nakoniec kyret, lebo to neprestavalo. Takže pozor na to. Je to individuálne, niekto sa vyčistí rýchlo bez problémov, niekto krváca silno. Mám skúsenosť aj z 6.tt a to bolo neporovnateľne, zvládla som to doma.
Ja som si tentokrát stále vravela, že ešte nejdeme do nemocnice, bála som sa kyretu. Ale ja by som to doma nedala, a to myslím naozaj. Nechcem ťa strašiť, len moja čerstvá skúsenosť, radšej ísť skôr ako nestihnut. Inak tiež som mala termín na pondelok ráno na kyret, ale spustilo sa to skôr. Takže ak sa ti niečo nebude zdať, budeš veľa krvácať, cítiť sa slabá, radšej nech ťa niekto vezme do nemocnice. A hlavne nech je stále niekto pri tebe, kebyže môj muž nie je doma, tak ...

saxana000
autor
12. feb 2023

@matkamik ja som myslela ze ked uz mi vak vysiel a vcelku a aj bolesti mi prestali ze uz to mam za sebou.krvacanie je v norme sem tam kusok vystelky ako prve dni menzesu.moze byt ze bude zajtra este horsie?bol to 7 tyzden babo bolo male.
Ako u teba prebiehalo to cistenie ten 6 tyzden?kolko trvali bolesti a krvacanie?

matkamik
12. feb 2023

@saxana000 u mňa to bol práve taký priebeh na viackrát, asi 4 dní som krvacala tak silnejšie, aj s bolesťami, ako sa sťahovala maternica. Potom sa mi jeden deň zdalo, že slabšie už a ďalší deň som zas začala liať, tak som išla do nemocnice a pichli mi injekciu na stiahnutie maternice a zastavenie krvácania. To pomohlo. Ale potom sa mi to asi o týždeň zopakovalo zas tak silno. Potom už bolo len také priemerné ako menštruačné krvácanie, celé to trvalo asi 4-5 týždňov, než som sa docistila.

wildria
15. feb 2023

@saxana000 boha to je pristup sestriciek...ja byt tebou idem na pohotovost, mozno si len natrafila na kravu keby ides normalne mozno by tam bol niekto iny a zistili by ti viac..a ak by si kyretaz chcela tak sa nedaj odbyt..oni velakrat radi odbijaju zeny a je im jedno ako nam je...ze pokial neumierame nech ani nechodime..no neuvedomuju si ze práve takýmto pristupom sa nam moze nieco stat ked sa to nebude riesit....niekyo pobie ze radsej doma si to odtrpiet..ale ver mi ze vo vacsine pripadoch by si musela ist na kyretaz potom tak či tak a zbytocne sa budes dlho trapit...tiez som to tak mala. Kyretaz je sice akoze kruta ale clovek ma aspon rychlo pokoj od vsetkeho...keby som sa mohla vratit toez by som si vybrala nanovo asi radsej kyretaz ako doma mesiac trpiet 🙂

saxana000
autor
15. feb 2023

@wildria zvladla som to v ten den doma a naozaj to nebolo az take zle.ani fyzicky ani psychicky paradoxne toho som sa bala najviac ze ako to zvladnem a co to so mnou urobi.dnes som bola na kontrole este je tam par zvyskov sliznice ale to vraj odide v priebehu nasledujucich dni alebo tyzdnov kyrrtaz urcite nebude potrebna..
Naozaj az mesiac Ti trvalo cistenie?ja uz bolesti nemam a krvacanie sa mi zda uz dnes o cosi slabsie..zajtra uz chcem ist do roboty citim sa dobre.akurat trochu nekomfortne ebo s vlozkami sa moc nekamosim ale nejak to uz prezijem tak ako po porode.o tyzden mam prist znova kontrolu..

wildria
20. feb 2023

@saxana000 tak si mala stastie
Ja som neskutocne trpela hlavne fyzicky..ukrutne bolesti som mala a este aj niekolko dni po tom
Ano mesiac aj viac
No zevraj zevraj zevraj👌len sa na to nespoliehaj, mne to tiez tak tvrdili , radsej do mna drbali vyvolavacky ktore mi vobec nepomahali, vzdy mi povedali ze sa to uz zmenšuje a ked som sla po mesiaci k svojmu gynekologovy ma nasraty poslal späť ze sa mi tie zrazeniny vibec nezmensili ze to mam rovnake s akymi ma poslali, ze co mi to v nemocnici natarali a poslal ma hned na kyretaz...takze potrat..bolesti, mesiac vyvolavacky ,stale krvacanie a bolesti (co uz som mala mat davno pokoj) potom cistenie a opat bolesti a krvacanie...bola to dlha cesta .
Ty to akosi mocndobre zvladas 😀 ja byt tevou si este roadne odychnek a do roboty by som sa este nehrabala, predsa len je to pre telo veľký šok a záťaž treba byt v klude a oddychovať, hlavne je nieco uplne ine byt doma v klude kde sa ti zda ze je vsetko uz fajn ako byt niekde napr 8hodin stale v stresu a v niakom pohybe a pracovnej nasadenosti...ale vravim ti len, mozno sa ti to dobre vycisti ci y bolo super, ale nespoliehaj sa na to 100%

saxana000
autor
20. feb 2023

@wildria to ma mrzi ze si si musela toto vsetko pretrpiet..bolesti som mala len prve dva dni..a trosku sa mi tocila hlava lezala som od soboty do stredy a od stvrtka uz som nabehla na normalny rezin.mne nebolo doma dobre lebo som sa iba motala z mieeta na miesto a rozmyslala..chcela som ist do roboty ze pridem na ine myslienky robotu nemam tazku a chodim len na 6 hodin. krvacanie mi uplne prestalo po 6 dnoch nemam ani ziadne spinenie.v stredu mam kontrolu som zvedava co mi povie ale snad tam uz ozaj nic nebude..ty si bola v ktorom tyzdni?nemoze to aj od toho zavisiet?ze cim vyssi tyzden tym horsie a tazsie sa s tym telo vysporiada?

wildria
14. mar 2023

@saxana000 tak to ti teda zavidim
Ja si pametam ze som sa aj pravidelne v noci budila v rovnakej hodine s neskutocnymi bolestami az som plakala
Ak si sa na to citila tak fajn, jasne ze clovek musi trosku zmenit prostredie 🙂 ja som zas na chatu vypadla nech si odychnem v prirode 🙂
Mne sa to robilo tak ze sa mi na niekolko dni spustilo krvacanie , potom prestalo...potom sa zas spustilo a takto stale dokola..nie a nie prestat bolo to uz na nervy
Tak ak nemas ine tazkosti uz tak to bude snad v poriadku, drzim ti palce😊
Ja som bola na konci siedmeho

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre