Výsledky biopsie po MA

mima172
11. dec 2018

Ahojte, našla by sa medzi nami osoba so zdravotníckym vzdelaním, ktorá by mi pomohla "rozlúštiť" správu z biopsie po missed abort?
K lekárovi idem až o pár dní a rada by som už aspon cca vedela o čo v správe ide...
Vopred moc ďakujem 🙂

ikonica
11. dec 2018

Asi myslis histologiu.. Biopsia sa moc nepouziva v suvislosti s potratom... Kludne sem napis co je v sprave... Vascinou aj tak nic konkretne nezistia... V ktorom si bola tt?

mima172
autor
11. dec 2018

@ikonica ahoj 🙂
Áno, myslím histologiu, no nepomýlila som sa. Na správe je napísané "Biopsia B18" 🙂
Bola som v 10tt, keď mi lekár oznámil na UTZ, že srdiečko prestalo biť.
Som si vedomá toho, že na 99%pricinu nezistíme, len ma zaujali niektoré slovíčka v sprave.
Napr. Regresivne zmenená tehotenská decidua, Arias-Stella reakcia, krvné koagulá.

ikonica
11. dec 2018

@mima172 krvne koagula su zrazeniny... To je bezny nalez pri potrate... Arias stela to som tiez mala nasla som na nete.... tiez nic vynimocne... To prve spojenie neviem... Ono viac by sa zistilo mozno keby skumali samotny plod ale o to vraj treba ziadat, poslar tusim na geneticke vysetrenie (nie som si ista) ale na vysledky sa caka moc dlho.... Snad aj ine baby napisu skusenost...

mima172
autor
11. dec 2018

@ikonica Ďakujem 🙂

alexa1983
13. dec 2018

@ikonica @mima172 na vysledky genetiky sa caka cca 2 mes., ale ja som mala vysledok za 2 tyzdne, tiez sa dr cudoval 🙂 mne hned ako naplanoval kyret povedal ze mi to poslu na genetiku aby zistili dovod. Neplati sa za to.
Krvne zrazeniny su vacsinou dovod odumretia plodu, pretoze je slabo prekrvena maternica a nedokaze vyzivovat plod. Mne napr az na genetickych testoch zistili - mojich , nie plodu, ze mam leidemsku mutaciu krvi - silnu zrazanlivost, o com som 35 rokov netusila 😏 ale pomohlo mi ze som si pochala pocas tehu fraxiparin 👍🏽 I ked mi babo umrelo , ale malo poruchu trozomiu chromozonu 13, silne postihnutia , neprezilo by po narodeni. Blba nahoda pri deleni chromozonov :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre