Ako vyriešiť problém so zákernou kolegyňou na vlastnej prevádzke ?

piroha123
8. jún 2019

Ahojte baby, mám vytvorený nový nick keďže niektoré má tu poznáte.
Idem si k Vam po radu ohľadom práce a ,,kolegyne”
Pred nedávnom som si otvorila malú prevádzku kaderníctva celkom slušne sa to rozbieha , tak som sa rozhodla že si zoberiem k sebe na živnosť jednu známu lenže toto bol asi najväčší omyl čo som mohla urobiť. Začína si presadzovať svoje pravidla na mojej prevádzke, rada ohovára (zatiaľ nie mna) a tvári sa ako najväčší šéf, má dosť zákernú povahu z čoho som ostala v šoku lebo takú ju nespoznávam. Je veľmi šéfovský typ. Ešte si aj vyžaduje aby sme si klientelu ktorá príde na polovicu delili. Zatiaľ mame zmluvu o najme kresla len na 3 mesiace a veľmi uvažujem či jej to predĺžim, rozmýšľam či by bola možnosť zmluvu anulovať. Normálne nemám chuť vedľa nej pracovať. Dala som toho veľmi vela času, peňazí a je to práca ktorú mám rada, klientky sa ku mne radi vracajú pretože sa im venujem. Nechcem si to touto pani pokaziť. A zničiť si meno prevádzky. Ako by ste reagovali vy ak by sa Vám niečo podobne stalo. Ďakujem za odpovede a prajem plny víkend

c_est_la_vie
8. jún 2019

@piroha123 v prvom rade by som ju usmernila, mozno si to neuvedomuje.

Nasledne by som sledovala ci sa nieco zmeni- kludne jej predlz zmluvu zas len o 3 mesiace. Ak sa nezmeni, ma smolu, ty si majitelka a upozornila si ju.

dopolbokaodrata
8. jún 2019

@piroha123 ty si šéfka, ty urcijes pravidlá, ty urcijes, kto tam bude robiť. Ak si vo vlastnom nevieš urobiť poriadok s takou sekerou, tak to nedopadne dobre. Ak ju tam nechceš, zmluvu nepredlzuj.

kittykat22
8. jún 2019

@piroha123 vies na com zalezi? Ci si ty spokojna. Je to tvoja firma, naliala si doho mraky penazi, nastavila svoj kozuch. Je kolegyna ktora ohovara, diriguje ta, robi si co sa jej zapaci, to co v praci potrebujes? Kadernicka nie je povolanie jadroveho fyzika, ktorych mas par v republike. Rozluc sa slusne s kolegynou, a najdi si vhodnejsiu partiu. Niekoho komu mozes doverovat, tesit sa do prace, nechat mu podnik ked pojdes na dovolenku.

bagre
8. jún 2019

@piroha123 no ak si po krátkej dobe zistila takúto zmenu a máš šancu ju ľahko a bez akýchkoľvek naťahovačiek poslať preč, tak neváhaj... bude ešte horšie, a že neohovára teba a neškodí ti vyslovene - zatiaľ? Dokedy? Máš prácu ktorá ťa baví, ktorú si si ty vybavila, máš záujem o tých ľudí aby chodili a chceš si robiť nervy s takouto osobou?

piroha123
autor
8. jún 2019

Áno baby ja som veľmi mäkká a to je moja chyba. Popravde ju odsledujem a nepredĺžim ďalej Najom a bude pokoj

marlenka222
8. jún 2019

@piroha123 a prečo anulovať? Normálne končí zmluva, upozornila by som ju na to, nech si hľadá miesto inde. Nemusí ju nič viac zaujímať. Nepúšťajte sa do ďalších diskusii, v dnešnej dobe aby si ťa nenahrala a nepoužila proti tebe . Proste zmenila si názor. Tod vsio. Do 3 mesiacov vydržíš, potom už ... Paaaaa. Všetko slusne, v kľude ;) a bez zbytočných rečí a ospravedpnovaciek. Proste názor je tvoj, priestor je tvoj, podnik je tvoj. Tvoje pravidla. ;)

alkamalka
8. jún 2019

takito ludia sa velmi tazko prerabaju, ja by som jej uz zmluvu nepredlzila, lebo zlo, ktore je v nej ani dohovorom neustupi, a bude sa to len zhorsovat, ja som sice za druhe sance, ale nepotrebujes sa obkolesovat negativnou energiou, urcite sa najde niekto lepsi do prevadzky, drzim palce 🙂

andreasko
8. jún 2019

@piroha123 dobre spravis...

dskjhfdlkdjhl
8. jún 2019

@piroha123 kedze si tam sefka, tak je v tvojej pravomoci, koho tam budes/nebudes mat. V kazdom pripade, ak chces sefovat, tak musis popracovat aj na sebe-je to tazke, lebo nebyt megera a zaroven si udrzat autoritu-to je v tejto dobe tazke, ale da sa to-treba sa naucit byt asertivna. Vies, ak toto nezvladnes, tak sa situacia moze zopakovat aj s dalsou kolegynou. Tejto by som slusne povedala, ze take spravanie sa Ti nepaci, nemienis ho nikomu v praci tolerovat a bud sa zmeni (to asi sotva), alebo nech si uz hlada dalsie miesto, ze jej zmluvu nepredlzis-toto sa da povedat slusne, jasne, bez emocii-samozrejme-ona mozno do toho emocie bude chciet vlozit, ale to treba odignorovat.

miriam11
8. jún 2019

@piroha123 vycitila z teba, ze si take spravanie moze dovolit. Hlavne popracuj na sebe. Otvorene sa s nou porozpravaj, musis na to nabrat odvahu. Ak to nezvladnes, nabuduce si k sebe nikoho neber, ale radsej pracuj sama. Nie kazdy vie byt SEF. A správny sef. Zmluvu jej nepredlzuj. Investovala si do SVOJHO biznisu dost energie, penazi, ale nie na to,aby tí to taka osoba zneprijemnovala a menila vo svoj obraz. Mysli na to. Vela šťastia a odvahy.

tumira
8. jún 2019

hmm tzko povedat, no @miriam11 ma podla mna pravdu, vie ze ste kamaratky a ze asi nebudes az taky vodcovsky typ ako ona, tak to jednoducho chcela vyuzit. byt na tvojom mieste tak by som ju razne usmernila aked nie, tak tu zmluvu zrus

mishka81
8. jún 2019

@piroha123 nerozumiem aký máš problém. Tvoja prevádzka, tvoje pravidlá. Normálne hneď v pondelok ju pekne usad a povedz čo si myslíš o jej správaní. Odtiaľ potiaľ. Keď sa jej nepáči po 3 mesiacoch nech si hľadá niečo iné. Máš v tom svoje peniaze a vtedy si pánom ty a nie nejaka truba.

janinah
8. jún 2019

U vás nie je skúšobná 3mes. doba? či ty nie si jej zamestnávateľ?prepáč,nevidím do živností ,ale ak je v sk. dobe,tak ju môžeš prepustiť kedykolvek

piroha123
autor
8. jún 2019

@janinah nie ja nie som jej zamestnávateľ ona si u mna prenajíma kreslo. Zmluvu o najme má zatiaľ na 3 mesiace

mamcotka
8. jún 2019

@piroha123 ahoj tiez som kaderníčka a tiež som podnikala.. z mojich skúseností ti poviem že si pestujes pijavicu vedľa seba.. ak ťa nerešpektuje a cítiš že to nie je v poriadku ukonči spoluprácu.. ako si si na začiatku predstavovala spoluprácu? Keď prídu nové klientky z ulice?

piroha123
autor
8. jún 2019

@mamcotka predstavovala som si to tak že si budeme klientelu deliť.....možno preto že som jej dôverovala a moju dôveru stratila

mamcotka
8. jún 2019

@piroha123 napísala si v príspevku ešte aj klientelu si chce deliť tak preto sa pýtam či ty si proti? Takze aj ty si chces deliť čo si myslím že je zase spravodlivé pretože ona ti platí za kreslo a tiež ho musí z niečoho platiť..ale keď ti jej správanie nevyhovuje tak to ukončí a pracuj len sama na seba.. horšie to bude keď ochories či budeš chcieť ísť na dovolenku.. zavrieť salón? Ja som nakoniec bola sama lebo som sa nemohla spoľahnúť na žiadnu . A tým pádom som musela zavrieť salón keď sa niečo stalo.. a po rokoch zavrieť úplne.. skus skôr radšej po čase zamestnankynu tym pádom ti nebude konkurovať...

piroha123
autor
9. jún 2019

Viete baby ja som človek čo v živote dá druhu šancu len dôvera sa u mna už buduje veľmi ťažko. Ešte horšie je to že pani je veľmi hasteriva tak uvidíme ako to zajtra dopadne

luciavivienkina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mechurik
11. jún 2019

Vsetky kamosky co poznam co si s niekym zdielali kadernictvo na polku sa casom posekali.normalna vec.klientky su narocne a kazdy chve pre seba viac nie?

piroha123
autor
12. jún 2019

@mechurik my ho nevlastníme spolu, majiteľom som výlučne ja

piroha123
autor
12. jún 2019

Baby ďakujem za rady, problém som dnes vyriešila a myslím že to pomohlo 🙂

piroha123
autor
19. jún 2019

Baby otváram opäť tuto tému. Myslela som že ,, kolegyňa” pochopila čo som chcela pri našom rozhovore povedať ale je to 100x horšie ako bolo. Má zmluvu na 3 mesiace môžem jej nájom ukončiť skôr alebo poprípade ihneď . Konkurenčné začala bojovať proti mne v mojom vlastnom podniku.... začínam byt bezradná a neviem ako ďalej postupovať.... nerešpektuje moje pravidla... pre istotu spolu ani nekomunikujeme. Dakujem tá každú dobrú radu

fialka1318
28. jún 2019

@piroha123 vies co tak ak mozes jej ukonci prenajom ihned a budes mat menej stresov s clovekom ako je ona..zlym ludom sa treba vyhybat nie si ich zivit na prsiach ☹ urcite by som ukoncila zmluvu a kaslala nanu najdes si raz dva nejaku kadernicku tych je dost 🙂

fialka1318
28. jún 2019

@piroha123 a ukoncila by som to aj kvoli tomu lebo ti moze svojim spravanim odohnat klientelu a uplne znicit firmu takze cim skor hnidu dostanes prec tym menej ti uskodi

postavicka1212
17. aug 2019

@piroha123 Ukonc s ňou ihneď zmluvu. Lebo ti zbytočne narobí škody (odoženie klientelu, poohovára ťa)... Veď ak nevieš ako na to, tak si daj stretnutie s právnikom a on ti iste poradí aj vypíše čo treba. Držím prsty. A potom nám daj vedieť ako to dopadlo.

veronikaszabova
17. aug 2019

@postavicka1212 myslim,ze od juna uz to ma davno poriesene...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre