Zamlčaný potrat a samočistenie - skúsenosti

lavrika7
8. okt 2020

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať je tu niekto kto nechcel kyretaž a čakal na samovoľný potrat? Vcera rano to na mňa prislo boli to podobné bolesti ako pri porode.. tie postupne ustúpili ale celý deň aj dnes ma boli v podbrusku ako pri menzese väčšinou keď som na nohách keď ležím je celkom fajn... Len by som chcela vedieť či sú tieto bolesti v poriadku aj deň po potrat alebo tam môže byť nejaká infekcia?

asia83
8. okt 2020

@lavrika7 Smer gynekológia. Jedna sa mohla krásne vyčistiť sama, aj vám to tu kvetnato opíše, vy nemusíte. Ja som išla na gynekológiu/pohotovosť a tam na sone zistila, že treba urobiť kyretáž. Výborne som sa potom cítila, žiadne bolesti, štyri dni špinenie. Držte sa.

cookie29
8. okt 2020

Aj po samocisteni treba gynekologické vyšetrenie aby sa zistilo či odišli všetky plodove tkaniny. A treba odkontrolovať po čase aj Hcg či kleslo na nulu. Držím palce 🍀

lavrika7
autor
8. okt 2020

@cookie29 to áno tomu rozumiem samozrejme len doktorka povedala ze až keď prestanem krvácať kontrola či je všetko vyčistené ja len potrebujem vedieť že či to pobolievanie podbtuska jje v porriadku ďakujem 😇

lavrika7
autor
8. okt 2020

@asia83 vďaka

asia83
8. okt 2020

@lavrika7 Ja som bola počas potratu/krvácania na pohotovosti. Volala som doktorke čo robiť. Ale čo doktor, to názor.

cookie29
8. okt 2020

@lavrika7 áno. Ja som krvacala asi 10 dni... neviem v akom štádiu si bola, ale aj keď plodik už odišiel, výstelka maternice postupne odchádza a chvíľu to môže trvať. Takze take silnejšie menštruačné bolesti sú normálne. Zažila som to dvakrát a zakaždým to bolo iné. Drž sa.

lavrika7
autor
8. okt 2020

@cookie29 ďakujem krásne

cookie29
8. okt 2020

@lavrika7 keby si náhodou mala teplotu, tak určite k lekárovi.

rosalie1411
8. okt 2020

@lavrika7 áno, silnejšie menštruačné bolesti pri 2 potratoch som mala aj ja.. Pri prvom potrate som krvacala 10 dní a pri druhom 7.. A tie bolesti boli pri oboch cca 6-7 dní.. Prajem veľa síl na psychické vyrovnanie sa 🍀😊

domcatko1811
8. okt 2020

@lavrika7 ja som v máji prekonala takto samovoľny potrat, a tiež najskôr bolesti jak blazen, ale trvalo to tak hodinku niečo, a potom to ustúpilo a už som mala len krvácanie jak pri menzese asi tri dni s tým, že ešte ma pobolievalo trochu podbruško ten jeden deň cca, ale samozrejme, hneď potom smer gynekológ, aby to pozrel. Ja som mala našťastie všetko čisté, ale môže sa stať, že tam niečo ostane a to by potom na robilo veľkú galibu. Takže, určite, keď dokrvacas, tak to treba dať skontrolovať.

topasitta
8. okt 2020

@lavrika7 mne zacalo krvacanie asi po 3 tyzdnoch od posledneho sona, ktore bolo asi v 8tt. A teda riadne kusy, a vela, aj s bolestami. Na druhy den krvacanie velmi mierne, potom spinenie. O par dni sono, a gestacny vak tam cely stale bol. S dr sme sa dohodli, ze ked som uz 3 tyzdne cakala, este mi da tyzden, a ak to dovtedy nebude ciste, tak spravi kyretaz. Nastastie sa to o par dni spustilo, a potom to uz bolo ok.

lavrika7
autor
9. okt 2020

@topasitta no to presne aj mne riadne kusy stále som nevedelakedy bude konec :/ ale gestacny vak vysiel celý to som videla takže je isto von ...ďakujem vam vsetkym za rady veľmi mi pomohli

mmka0070
9. okt 2020

Ahojte dnes som sa dozvedela o zamlkntom potrate podla ms som mala byt 6tt robili mi sono v maternici nebolo uz nic ked som bol v sobotu na pohotovosti koli spineniu dali mi lieky na zstavenie krvacni vtedy no sone bolo vidno este gestacny vačok spinenie mam do teraz len sa chcem opytat pri zamlkntom potrate netreba cistit ?vraj maternica je čista vsetko poriadku len mi zobrali krv ci mi hcg klesa ja som s toho jelen pred tym som uz mala biologicke tehu...mate s tym skusenost?cakaju ma este vysetrenia na hematologii

dejna_
10. okt 2020

@mmka0070 v prvom rade mi je ľúto čo sa ti stalo ..ja som zažila potrat nedávno 1.7. 😓...
Choď k svojmu gynekológovi ešte na kontrolu ak si nebola aby si mala istotu že si teda čistá a je to vo vnútri všetko v poriadku ...ale pravdepodobne to máš teda ok. Hcg postupne klesne ..mne klesalo veľmi dlho neviem či nie 5-6 tyzdnov
Ale je to veľmi individuálne. Tvoj lekár ťa určite usmerní

ankare
10. okt 2020

Velmi ma mrzi, cim si prechádzas. 😪 Ak nekrvacas masivne a nemáš silne krce, myslim, ze sa nic nedeje.
Ja som krvacala ako pri silnejsom menzese a vycistila som sa sama, chvalabohu.
Držím palce! ❤️

mmka0070
11. okt 2020

@dejna_ ďakujem je to na psychiku ešte že mám dve dievčatá 💗 ty si už lepšie na tom?dr ty nepovedal kedy sa môžete snaziť?

mmka0070
11. okt 2020

@ankare dakujem 💗

dejna_
12. okt 2020

@mmka0070 Mne lekárka povedala po 1 až 2 cykle sa môžme snažiť ..už som mala aj druhý cyklus len teda ešte idem tento mesiac k zubárke a bude mi robiť röntgen tak ešte počkám radšej..ono keď moja lekárka hovorila že jeden až dva cykle asi nečakala že dostanem menzes úplne presne na dátum ako keby ani kyretaz nebola čiže ja som mala druhý menzes na konci 6 nedelia...a dávame si pozor aj keď teda v neplodne dní sme išli na plno ako sa povie ..( skúšali sme tak aj pred tým a v pohode neotehotnela som) ale už keď prejde ťa zubárka verím že sa budeme môcť snažiť a už vlastne budem 3 mesiace od zákroku ..čo teda odporúčali v nemocnici že 3-6 mesiacov. ..mohlo by sa zadarit a mali by sme krásne Vianoce ❤️

monika1313
14. okt 2020

Môžem sa spýtať na váš názor? Mne dnes doktor povedal v 10tt ze je len vacok, bez srdiečka. Povedal ze sú 2 možnosti, bud ísť do nemocnice alebo počkať tak 2 týždne ci sama nedostanem menštruáciu. Myslite si ze príde aj bez nejakej vyvolavacky? Mam z toho obavu aby som nedostala neaku infekciu alebo niečo. Diky

dejna_
15. okt 2020

@monika1313 rozhodnutie je vždy na tebe ...ak počkáš môže sa ti spustiť potrat a môžeš sa vyčistiť sama každopádne po skončení krvácania sa daj skontrolovať či ti tam niečo neostalo ...krvácanie som mala ako veľmi silný menzes ktorý trval asi 6 dní ...ak by si však začala.krvacat že veľmi vela treba ísť ihneď na pohotovosť ...v mojom prípade som sa čisteniu aj tak nevyhla a dočistenie prebehlo úplne v poriadku 🙂 bola som na kramaroch ...už mám za sebou druhu menstruaciu a môžem povedať že sa.mi po čistení veľmi zmenila je slabšia a aj kratšia ...ja byť tebou počkám aspoň týždeň a dám tomu šancu či sa to spustí same a potom by som sa dala skontrolovať a keby ti tam niečo ostalo ako mne daj sa docistit ..mne nepomohla ani prvá menštruácia od potratu a to bola extrémna horšia ako potrat samotný ...čakaním som stratila len čas a odložila kyretaz o 6 týždňov ..držím palce ❤️

mmka0070
16. okt 2020

@monika1313 Ahoj je my to luto čo sa ti stalo ja som tyždeň po spontanom potrate v 6tt tyždeň som len slabo špinila a potom sa mi to rozbhlo krvacala som dost kusy krvy išli zo mňa ale čistenie nebolo treba akurat dnes mam ist na kontrolu aj na krv tak dufam všetko bude dobre držim palce 💓

mima194
17. okt 2020

@lavrika7 Ahoj, ja som si tym tiež prešla, vývoj sa zastavil v 6tt, a potrat sa mi spustil v 12tt...mala som dosť silné bolesti a keď už boli neznesiteľné išli sme ba pohotovosť, kde mi dr pomohol a vybral z krčka zrazeninu ktorá mi to tam blokovala a pre to nastali take bolesti. Inak nebolo potrebné čistenie.. Krvacala som ešte tak cca 12 dní a potom este na intimku po kvapkách.. Dnes je to 6 tyzdnov po, a menzes mi zatiaľ neprišiel.. Čakám ho každú chvíľu.
Ty mas snáď to najhoršie už za sebou. Držím palce.

mima194
17. okt 2020

@mmka0070 presne toto iste som mala aj ja.. Ten 6tt je akysi začarovaný..

sofincatko
20. nov 2020

Ahojte,práve som prekonala samovoľne potrat v 4+6 a nebolo vidno ani gestacny vak😢😔.Včera ma hospitalizovali,zobrali krv s povedali že hcg je tam ale nízke,tak mi brali krv ešte dnes ráno a hcg kleslo.Bolesti nemám žiadne iba som včera začala bledo hnedý výtok a potom aj krvácať.Neskor sa mi krvácanie zastavilo a dnes mám iba bledý výtok a pred chvíľkou som znovu mala aj takú tmavú krv.Doktorka povedala,že si ma tu ešte nechajú aby mi zajtra znovu zobrali krv a uistili sa či mi hcg stále klesá.Bolesti nemám vôbec.Chcela by som sa vyhnúť kyretazi,keďže som už jednu podstúpila a to 9.9.,potratila som dvojičky v druhom mesiaci 😔.Nie je tu niekto taký,čo sa chcel vyhnúť kyretazi a skúsil sa vyčistiť radšej samovoľne?

rosalie1411
20. nov 2020

@sofincatko ahoj, je mi to ľúto 😒 ja som tiež potratila dvojičky v 8tt. Vždy som sa vyčistila sama a keď sa aj tebe už spúšťa krvácanie, určite by som ešte čakala.. Dohodni sa, že ti budu sledovať hcg, ale chceš to nechať na prírodu.. Držím palce. 🍀🙏

dejna_
20. nov 2020

@sofincatko je mi ľúto čo prezivas 😢
ja som volila samovoľne čistenie potrat sa mi začal spúšťať 1.7. ..10 TT ..krvácala som asi 5-6 dní silnou menstruaciou....ale zostal mi tam kus zrazeniny čakali sme do ďalšej menstruacie a nevyplavila sa tak som nakoniec musela po 7 tt od potratu podstúpiť kyretaz ...ja by som ti poradila že ak sa ti to spúšťa počkaj ...po krvácaní sa daj skontrolovať či je všetko preč a ak nie odporúčam.ist na kyretaz nech zbytočne nestratis čas ako ja ....držím palce

mmka0070
20. nov 2020

@sofincatko je mi to ľuto ja som od samovolneho potratu 7 týždňou vyčistila som sa pekne sama síce som 5 týždňou krvacala hcg mi išlo pomaličky dole už bolo tak že mi budu musieť kyretaž urobiť ale nakoniec som to dala bez toho už len čakam na prvú menštruaciu a uvidime držím palce 🙏💗

sofincatko
20. nov 2020

@rosalie1411 , ďakujem,krvacanie sa mi spustilo včera,ale dnes už iba taký bledo hnedý výtok a takú tmavo červenú krv,len trochu.Bolesti nemám,tak preto sa bojím tej kyretazi😔.

bona1393
18. dec 2020

Ja som potratila v 10+1 tt. Bábätko sa prestalo vyvíjať v 8. týždni. Poradňu som mala až v 11 tt. Začalo to špinením a večer k tomu som začala krvácať, mala som hematóm, veľmi som dúfala že sa iba vyplavuje. Počas noci som začala mať kontrakcie, ktoré boli čoraz intenzívnejšie. Leteli sme do nemocnice, kde mi oznámili že bábätku nebyje srdiečko. Tak si ma tam nechali na vyčistenie maternice. Po kontrolných vyšetreniach mi oznámili že už nevidno plodový vak, a tak som sa rozhodla že nechcem kyretáž, ale chcem to nechať na prírodu, keď sa už ten potrat spustil sám. Chodila som pravidelne (raz za týždeň) ku svojej gynekologičke na sono či sa čistím ako mám. Trikrát som dostala injekciu na stiahnutie maternice (methergin), Krvácala som 2 týždne + pár dní hnedé špinenie. Bolesti som mala asi týždeň, po potrate boli bolesti silné, silnejšie ako pri menzese. Na kyretáž som ísť nemusela nakoľko si telo poradilo samo. Teraz sú to 4 týždne od potratu a čakám na menštruáciu a po nej ešte jedno kontrolné sono.

sofincatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre