Som závislá na synovi

tinaslukaskom
15. dec 2017

Ahojte. Urcite kazda z Vas lubi svoje ratolesti 🙂 aj ja lubim svojho rocneho syna, ale mam pocit, ze zacinam byt az velmi naviazana na neho a neviem ako dalej. Som s nim v podstate stale, kedze do prace nechodim, a neviem si prestavit ze by som mala ist bez neho napr.na nakup, alebo niekde si vyrazit. Aj ked sa niekto ponukne, ze ho postrazi tak nechcem, ta predstava ma znervoznuje az hneva, ze mi ho chcu zobrat. Manzel mi hovori ze som sa zmenila, ze uz nikam spolu nechodime ani ako rodina, a ked uz aj niekde ideme tak som stale zamracena...ale to preto lebo vidim ako sa ludia prihovaraju a bavia s malym,v tom momente mam sto chuti im vynadat. Ja viem je to strasne, tak ale co dalej? Je mi luto ze som taka zavisla na malom, ale ako to zmenit? Co si o tom myslite? 😖

bluka2
15. dec 2017

Super, 1. dobry krok, ze si uvedomujes, ze to uplne v poriadku nie je. Dobru sluzbu mu tym teda nerobis a ani vasmu manzelstvu. Mozes zacat v malych krokoch, najprv na 5 min. ho niekomu das, zajtra na 15, buduci vikend na 2 hodinky, ak na take nie si, najdi si rovno pracu na polovicny uvazok, najlepsie taku, kde nebudes mat cas na nic ine mysliet. Alebo skus psychologa, ze v com je problem u teba viac do hlbky, od niekial to prameni

tinaslukaskom
autor
15. dec 2017

@bluka2 neviem si to ani predstavit, dat ho niekomu do opateri, ale asi je to nevyhnutne... Ale ta predstava, ze neviem co robi, ma ubija, asi mam strach ze ma uz potom pre neho nebudem potrebna. Ale zacnem to riesit. Vdaka za nazor.

deti95060810
15. dec 2017

tiež som tak bola....pomohlo mi až keď som išla do práce po MD....no poviem ti, normálne to nie je....súvisí to s psychikou.
pamätám sa, že som nechcela dať ani 10 ročným neteriam pokočíkovať dieťa - tak som sa bála.... načo je dobré taký strach....človek si škodí sám sebe....

angelina1003
15. dec 2017

Ma rok je to este take babatko. Mne to teda divne nepride teda okrem toho ze ani ako rodina.ci je divne na tom ze sa s malym bavia ludia?mojej zasa vadi ked ju kazdy hladka a prihovara sa jej ona je ten opacny pripad

livka_
15. dec 2017

@tinaslukaskom oh..to cisto ja... ja zatinam nechty do krvi do dlani ked ho svokra len vezme do ruk -))))) mam pocit ze mi ho berie! ...vela robi to, ze ona sa mu prihovara ze je jeho mama..napriklad hovori o sebe ze...kto ta lubi? Mama ta lubi..kto ta spapa laskou? Mama ta spapa.. a uz mi ho olizuje.. nechce pochopit ze je babka a nie mama -( Jediny kto maleho moze mat neobmedzene je manzel..pri nom som v pohode a neotvaram nozik vo vrecku..

tinaslukaskom
autor
15. dec 2017

@deti95060810 ja ho nechcem dat pokocikovat ani jeho dedovi 🙂 a 10 rocnym uz tobôž nie 😀

angelina1003
15. dec 2017

@tinaslukaskom ja toto plne chapem.....lebo nikdy nevies co sa moze stat...

tinaslukaskom
autor
15. dec 2017

@livka_ presne... To poznam
.. Ja ked vidim ako ho niekto berie na ruky, 😠 tak ma az teplo oblieva od nervov.
No ale... Fakt to nie je normalne, a mrzi ma ze uz to zasahuje aj medzi mna a manzela. ☹ treba s tym nieco robit. 🙂

deti95060810
15. dec 2017

@tinaslukaskom niekedy majú 10 ročné viac rozumu ako nejaký dedo....😀

katharines
15. dec 2017

Skor pocitujes velky strach, ktory moze pramenit z minulosti (dovody mozu byt rozne). Rozmyslala si nad tym, preco ta rozculuje, ked sa ludia len prihovaraju? Zapajas manzela do starostlivosti o syna ako prebalit, napapat, alebo pohrat sa? Ak nie, tak mu ukaz co je nevyhnutne a potom to nechaj na neho. Ty zatial mozes robit bezne domace prace alebo piect. Pripadne si skuste vsetci spolu zatancovat alebo skus vymysliet nieco, co by ste mohli robit spolu.

petra7825
15. dec 2017

@tinaslukaskom bluka2 ma pravdu ze je super ze si to uvedomujes, ale ja davam za vinu aj Tvojho manzela. Zrejme Ta necha stale so synom a velmi Ti nepomaha. My od narodenia nasho prveho syna sa snazime vsetko robit na polovicu. Vzdy mi pomahal so vsetkym okolo starostlivosti. Ked som potrebovala upratat alebo navarit zobral si ho isli na prechadzku, kupal ho, prebalovat.. Ked som potrebovala do obchodu zostal s nim a toto zrejme nerobite. Skus sa s manzelom porozpravat o tom ako sa citis a popros ho ze potrebujes pomoc. Mosno je problem ze nikomu nedoverujes a mas pocit ze ty ako matka vies najlepsie co Tvoj syn potrebuje. Daj sancu manzelovi aby si aj on vybudoval vztah so synom. Popredu Ti hovorim ze nikdy to nebude tak ako by si to spravila ty. Som v tom rovnaka, perfekcionistka vo vsetkom ale zhlboka sa nadychnem a poviem si ze to srpavil najlepsie ako to vedel pretoze ho lubi rovnako ako ja. Zacni s manzelom potom so svojou mamou ak teda s nou mas dobry vztach.. Prajem vela stastia

lauricka
15. dec 2017

je to uplne normalne, trosku to len uprav a chodte spolu niekam ako rodina a nehnevaj sa na ludi, ak sa k synovi prihovaraju slusne a on ich znasa dobre, inak je to stale babo a tak su tvoje pocity uplne normalne, podla mna

jana_eyre
15. dec 2017

Ja to chapem, prezivala som to podobne pri prvom synovi.. Velmi mi pomohlo, ze sa mi narodila dcera ked mal syn 20m.. Prichod dcery prospel vsetkym 😁 a teraz mam tretieho rocneho, nie zeby mi ho niekto strazil, lebo nema kto okrem.muza, ale ani v najmensom by som nemala ziadne vycitky ak by sa mi podarilo niekam vypadnut.. Ja teda radim dalsie babatko 😁

bluka2
15. dec 2017

"asi mam strach ze ma uz potom pre neho nebudem potrebna", ano toto je nieco, na co sa pozri. Mozno sa dopracujes k tomu, ze ta bude tesit myslienka, ze ta uz nebude potrebovat, deti nie su nas majetok, su na nejaky cas s nami, ten cas je dar a potrebuju nas stale a stale menej... mne sa to zda krasne

malasandrika
15. dec 2017

@tinaslukaskom mala som rovnaké pocity, nikomu som malú nechcela dať ani na ruky. Jediný koho som pri nej okrem manžela akceptovala bol môj otec, každú inú ženu - mamu, svokru, švagrinú som považovala za konkurenciu. Od 11. mesiaca malej (teraz má rok) sme sa s manželom dohodli, že budeme spolu tráviť viac času sami, veľmi mi to pomohlo, a hlavne som sa vrátila do školy, takže som zabila dve muchy jednou ranou - manžel z nulovej starostlivosti zistil, že je otec a ja si trochu aj oddýchnem. Keď otvorím dvere a malá sa za mnou rozbehne a objíme ma, vždy mi slza ujde 😄

bosoriak
15. dec 2017

@tinaslukaskom Tiez si myslim, ze je super, ze si si to uvedomila. Normalne to rozhodne nie je, pretoze ako sama pises, ovplyvnuje to vas vzajomny vztah ako manzelov. Na to si daj velky pozor, deti pridu, vyrastu a odidu, ale manzel ostane. Dieta nie je nas majetok, ulohou nas ako rodicov je prave pripravit ho na slobodny zivot, aby mohlo byt stastne.

Ono prve dieta je vzdy take specialne, ale myslim si, ze u teba pojde naozaj o nejaky iny problem. Skutocne si myslim, ze by si mala vyhladat psychologa. Mozno len potrebujes zopar sedeni, aby si si uvedomila, ze vobec nie je pravda, ze bez dietata nie si nic.

Drzim palce.

selena2
15. dec 2017

Ja ťa chápem.U mňa to bolo podobné.Ja tiež radím druhé dieťa.
To ma trochu odpútalo od dcéry.
Ja neznášam keď moja dcéra zakričí"mami".A svokra sa ozve"tu som".

cecilia68
15. dec 2017

@tinaslukaskom Nie je to už diagnóza? Lebo, ak si manžel začne detailnejšie všímať, čo to stváraš, nedopadne to dobre ! Ako spomínali dievčatá, je dobre, že si to uvedomuješ, ale zase na strane druhej, či s tým aj niečo urobíš....lebo ak nie, tak budúca nevesta sa ti určite "poďakuje" 😝

santeema
15. dec 2017

@tinaslukaskom mozno to suvisi s dajakym inym tvojim citovym problemom, ze si mala nedostatok lasky v detstve, alebo iny problem a upla si sa na maleho takto. len ak ho fakt lubis, co ho lubi urcite🙂...date si viac priestoru bez seba, lebo tie pocity sa mi nezdaju v "norme". ja sama som mala detstvo bez jedineho objatia, alebo slova, si sikulka, mam ta rada. ja si od ´maminy nepamatam ani jedno take slovicko, bohuzial☹. priatel a moje deti su pre mna vsetko a davaju mi lasku co om nezazila nikdy. milujem ich najviac na svete, su to moje zlaticka krasne, ale dakedy si normalne vychutnavam ked som dve hodiny sama, alebo sa mozem v klude vyspat a oni su s dakym inym, jasne, ze s dakym komu verim a nie som nervozna, ze co by sa mohlo stat. skus to po troske, chod dakam sama, ale na hodku, tak kde to mas rada a rob daco co ta tesi. aj s partnerom. lebo ak ten tvoj prehnany vztah k malemu bude medzi vami vytvarat napate, malemu to skodi a to ti podla mna urcite bude luto. dieta potrebuje citit pohodu medzi rodicmi. drzim palce

tinaa64
15. dec 2017

Ja som zas nechcela odist od mojich dcer ani do obchodu lebo som mala pocit ze ich opustam...vlastne do teraz mam niekedy take pocity ale uz sa to zlepsilo...moja 4 r.ked moze spi somnou...velmi ma mrzi a som smutna ked povie ze chce spat vo svojej posteli alebo s niekym inym z rodiny...viem ze to tiez nieje uplne ok..ale ja viem preco to tak mam..je to proste blok z detstva..mama isla do ciech ked som mala 9r.tam sa uz aj vydala a mam aj surodencov...vychadzame spolu normalne sme v kontakte....mame dobry vztah..a otca som za 27r.stretla mozno 6 krt co si ja pamätam...vychovali ma babka s dedkom a tety...takze teraz sa ro snazim vynahradit na detoch a dat im vsetko co som ja vlastne nemala...nasi boli a su super...chcela som byt s nimi .a detsvo som toez mala velmi pekne..ale proste mama chybala...prisla dvakrat tri krat do roka na tyzden alebo ja k nej....ale ked sa tak nad tym zamyslim ja nie som len ma deti taka ale ma celu rodinu..ja ako dieta som nechcela chodit do tabora lebo mi proste nasi chybali....a ani teraz si neviem predstavit ze bu som mala ost byvat do ineho mesta nietoze do zahranicia...chybali by mi vsetci...aj ked ma niekedy nahnevaju ale nedam dopustit na nich..
Pisem to lebo viem ze ja mam proste nejaky blok a mozno ho mas aj ty..nestalo sa niecp ked si bola mala?mozno si to nepamätas ale v podvedomi to mas....inac ta uplne chapem....sice ja som to nemala take zie by sa nikto nemohol prihovorit alebo sa dotknut mojich deti...ja len nedokazem od nich niekedy odist lebo mam pocit ze ich opustam ..ja viem preco to tak je ale neviem tie pocity niekedy ovladat..asi tiez pitrebujem pstchologa..ci?

mrkvicka060
16. dec 2017

Fuha. Toto naozaj nie je normalne. Radim smer psycholog. A urcite by ti to poradilo aj vlastne dieta o par rokov. Urcite sa ti za to nepodakuje... Nic v zlom. Poznam jednu taku, jej muz mi dal na ruky ich syna este ako babatko, ona bola v sekunde pri mne a rvala mi ho z ruky... Az som nechapala. Rozvinulo sa to u nej az na psychiatra a lieky. Nie je to sranda. Drzim palce

0silvia0
16. dec 2017

@tinaslukaskom ja som mala taketo pocity pri prvom synovi tiez, ale taktiez po narodeni druhej dcery to odislo, takze nie si sama

emilia25
16. dec 2017

Tak zacni u manzela je otec takze sa vie postarat tak isto super ako ty matka.resp.tak by to malo byt v dobrom manzelstve takze ako matka by si nemala mat absoultne ziadne vycitky vies ze je v najlepsich rukach.chod sa prejst do prirody.velmi to pomaha a porozmyslaj nad sebou a mozno prides na to preco je to tak ako to je.inac naozaj mozes prist o muza a potom ti ozaj ostane len syn.

sense
16. dec 2017

Je fajn ze si to uvedomujes, ale treba zacat aj nieco robit aby sasi toinfúzie zmenili zvladt ak ti vadi ze ho vezme na ruky aj blizka rodina...mozno by nebola zla navsteva psychologa...

...pomaha ti muz obcas s dietatom? Dovolis mu aby pomahal?

dominika6
16. dec 2017

@tinaslukaskom tá závislosť sa ti odzrkadlí na manželstve,kedy mužovi rupnú nervy a vykašle sa na tvoj ignoráciu urobiť zmeny..potom neplač

jarka_201
16. dec 2017

No mne to teda normalne nepride a to by mohol mat aj mesiac.. nedat pokocikovat dedovi? fakt? 🙂 toto je podla mna na psychologa 🙂 aby nedopadol ako 3/4 chlapov v dnesnej dobe, pricucnuty v 30-tke na mamkinom prsniku

lala123
16. dec 2017

Podľa mna by si mala porozprávať s psychológom to v dobrom myslím, možno by ti veľa veci vysvetlil ale myslím si, že by si mala popracovať na svojom sebavedomí.To, že si matka neznamená, že si prestala byt pre iných partnerkou, kamoskou....tiež mám vymodlene po 10 rokoch dieťa ale toto mi príde už cez....

kamajka
16. dec 2017

@tinaslukaskom no ako pisu ostatne baby, je to trochu cez ciaru. Na druhej strane je to Tvoje prve babo a je malicky. Ja uz mam tri, ale vsetci kym boli mali tak som na nich podobne lipla. Nastastie som sa vzdy spamatala a urcite pomoze davat syna na nejaku hodku aj inym ludom, ale priprav sa ze to bude trvat dlho, kym sa cez to prenesies. Zo dna na den to nejde. Mne pri poslednom synovi trvalo dva roky kym som sa nejako od neho odputala a vela pomohlo ze zacal chodit na vikendy k svojmu otcovi, par mesiacov som bola ako na ihlach vystresovana a zufala, ale teraz som za to vdacna ze to tak bolo aj je. A dieta potrebuje mat dobre vztahy aj s inymi ludmi, je to pren len plus do zivota.

perdiem
16. dec 2017

No ja ti asi nalozim. Kludne sa do mna pustite. Robis svojmu dietatu aj vztahu medvediu sluzbu. Sa zobud. Nedat dieta z ruk? To co je? Ani mame a svokre? Tvoje dieta je dost velke na to, aby vydrzalo aj s niekym inym ako s tebou. Teraz si ho mojkaj a potom budes vypisovat, ze ti nechce byt v skolke a reve na rety. Je tu kopec zien, co vypisuju, akych maju mamickinych maznakov a nevedia s tym nic urobit. Je super, ze si dieta neskonale milujes, ale mas z neho vychovat samostatneho muza, ktory raz bude stat po boku nejakej inej zeny, nie po tvojom, halo. Ty si si uz svojho muza nasla a zjavne s tym ma problem. Toto nie je o ziarlivosti na dieta. Deti mame docasne, ale s muzom mas byt do konca zivota, tak zi tak, aby Vam to aj do konca zivota vydrzalo, a nie ze uz teraz sa Vas spolocny zivot skoncil. Daj dieta mame, ved ta vychovala, tak zacni hodinkou dvoma a ty chod na vianocne nakupy. Rovnako nezabudaj na svokru. Uz ako 2-3 rocne moze prespat. Ja svoje deti roznasam po rodine, nie preto, ze by som ich nelubila, ale preto, ze tym upevnuju vztahy so starymi rodicmi a my mame s muzom vikend pre seba. A predstav si, aj po jedenastich rokoch nam to klape. A predstav si, ze som dala svoje 6 rocne dieta svokre, aby s nim isla na dovolenku do zahranicia. Odvtedy uz chodila kazdy rok, teraz ma 8. Tento rok berie mensiu, ta ma 5. Ja krkavcia mater. Ale deti su samostatne, nemam problem v skolke v skole, neplacu ani naplakali za maminkou, lebo vedia, ze su tam na chvilu a potom pridem. Takisto skvele cez prazdniny. Tak sa spamataj.

jarka_201
16. dec 2017

@perdiem Nikto ti tu nenaloží, pretože máš pravdu👍🏻

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre