Ženy, ktoré nemôžu mať deti

romana160
22. máj 2018

Neviem ,či to tu môžem dať ale pokúsim sa.Ja som tiež z tých čo má za sebou zlú skúsenosť ohladom počatia.Lenže u mňa je to konečná na môj vek a na moje choroby.Rada by som bola keby napísali ženy ktorých tiež postihol takýto osud.Viem ...ťažko sa o tom píše .Mňa to odrovnalo psychicky ale po čase som sa stým zmierila.Lenže ani to nie je také jednoduché sa stým zmieriť.Aspoň tým že to zo seba dáte von sa vám ulaví .Viem takéto ženy pochopiť.

pink_lady
24. máj 2018

... Príliš silný pocit mam ze toto je dáky chlap... Možno môj ex : D

natalka13
24. máj 2018

@pink_lady mna chlap nenapadol, ale nudiaca sa 13tka .

romana160
autor
24. máj 2018

@natalka13 TY si dobrá nudiaca trinástka! človek sa tu ide proste poradiť,tak hned sa nájdu ludia čo sa budú navážať do niekoho.No hold ked niekto má z toho radosť.a ešte že som dáky chlap.ste normálne?? asi nie.čo už,normálny nik už v dnešnej dobe nie je 😈

ameli221
4. júl 2018

@romana160 vobec nebud smutna, zivotne osudy su nevyspytatelne a pokojne sa moze stat, ze zajrea stretnes muza svojho zivota a o rok budes tehotna 🙂 37 vobec nie je hrozny vek, neboj, mas este sancu. A ak aj nahodou nie, tvoja kvaslita sa vobec nemeria chlapom alebo deckom, to ze mas dieta z teba neurobi lepsieho a hodnotnejsieho zivota. Aj bez toho mozes byt stastna, uspesna, s kvantom milujucich ludi okolo, s casom na vsetky konicky....
A na margo tych hnusnych vydatych zien, ktore ti strpcuju zivot, verim tomu, ze same su nestastne, a zavidia ti tvoj cas a moznosti, preto to takto zakryvaju... Stastna zena je vdacna a prajna.
Drzim palce

bobricek1979
4. júl 2018

@ameli221 krásne si to napísala
💕

fidela86
20. aug 2018

Tak, ako to vystizne napisala @ameli221 pridavam sa na stranu vsetkeho, co napisala a pridavam vlastny postreh.

V prvom rade vek nie je konecna stanica. Hlavne ak mas stale vek, aky som si tu precitala. Plati to presne tak, ako pre relativne mlade baby, ktorym sa taktiez nedari (a s vekom to tym padom tiez nema vela spolocneho...)

Kazdy zijeme zivot, ktory sme si vybudovali.
Stastie za podmienok, ktore si stanovime my.

Napriek snahe roznych "vseznaliek" vnutit Ti ten ich vzorec na stastie, Ty mas narok na ten svoj (a ver, ze kazda z tychto vrucnych zien ma svoj vlastny problem, ktory maskuje spokojnostou s dietatom, materstvom etc. ako vseliekom- ci su naozaj stastne a ci prave im staci len materstvo na zastretie vsetkych ostatnych sklamani ponecham na ne, nerada sudim, ale pozorovanim sa mi uvedeny zaver potrdzuje..kazdy nesieme svoj "kriz").

Pisem ti ako zena, ktora sa s laskou svojho zivota snazila o dieta takmer 6 rokov a presla si cestu do pekla a spat kvoli okoiu, ktore jej dalo "vyzrat" a pocitit, ze v nasom inak "dokonalom" zivote nam chyba to najpodstatnejsie a preto "drzia prsty", aby to nase manzelstvo ustalo , aby nas zivot nasiel nejake to "nahradne stastie ci skor pretvarku" alebo "zmysel zivota"ap.

Ak by tomu naozaj bolo tak a nemali by ste mat vlastne (biologicke) dieta - s cim treba samozrejme ratat- je to samozrejme situacia, s ktorou sa obaja musite spolocne vyrovnat a idealne sa na tento zaver aj vcas a spravne pripravit.

Nadej sa neda zivit donekonecna (dokonca sa moze stat az destruktivnou - ver, viem, o com pisem), ale to neznamena, ze sa jej mame uplne vzdat.

Potrebujeme si ale najst plan B.
Uprimne a triezvo sa porozpravat, zodpovedat otazky, co ak.
A svoju mysel pripravit na obe alternativy.
Aspon my sme to takto zvladli. A musim povedat, ze vcelku bezbolestne.

Kazdopadne drzim palce a som tu pre Teba, kludne aj cez spravu, ak budes potrebovat oporu.

juliet86
20. aug 2018

@fidela86 klobuk dope pred tebou. co ti najma pomohlo na ceste z pekla?

fidela86
20. aug 2018

@juliet86 Och, dakujem, ale naozaj nie je na to dovod 🙂
Co mne pomohlo bol cely proces.
Od nastavenia mysle na plan B, cez postupne (naozaj narocne) prepracovanie sa k akemusi vnutornemu pokoju a vyrovnaniu sa so situaciou.

S oboma zmienenymi "vecami" mi vyrazne pomohol moj manzel, ale aj viera.

A tiez to, ze otazku pripadnej "neplodnosti" sme si s manzelom prediskutovali uz pred manzelstvom a tak som vedela, ze aj v pripade, ked sa nam nepodari mat "vlastnu" rodinu, mam partaka, ktory je v tom so mnou a tak na to nikdy nebudem sama 🙂

Alfou a omegou je v mojom pripade je manzelstvo, ktore si kazdym dnom a rokom vazim viac a viac. Ak by som nemala partnera, akeho mam, asi by cely proces vyzeral uplne inak...To je uz ale na onu diskusiu...

Samozrejme, my zeny to v sebe zrejme mame nejako zakodovane, ze hoc sme v akomkolvek stastnom a naplnujucom vztahu, ak sa to "nedari", pocitujeme ci prezivame to viac a mozno si aj povieme, ze za to mozeme my, hoc racionalne mozeme vediet, ze to tak nie je...Prekonat tuto cast procesu som teda musela takmer vylucne sama - bol to dlhy proces, kde zas najviac pomohol akysi vnutorny dialog, upratanie v hlave a hodnotach a tiez redefinovanie "vzorca stastia" do kontextu mojho zivota.
Vysvetluje sa to tazko, tak aspon takto...Asi to nebude davat zmysel...

tenerifka
20. aug 2018

@romana160 teraz ti napisem, co by som urobila ja na tvojom mieste
Kupila by som si dovolenku niekam nie daleko, v juznej Europe-Grecko, Taliansko, Spanielsko( ziadna Afrika a pod.) ....vyhliadla by som si pekneho mladeho chlapa s dobrou fyzickou genetickou vybavou( IQ u dotycneho nemusis riesit, to deti dedia po matke), uzila by som si a mozno by sa to podarilo, je tam sice riziko prenosu nejakej pohlavnej choroby, ale AIDS je jediny smrtelny a u hetero je to riziko male,a taky syfllis mozes dostat aj od suseda.
Dotycneho uz v zivote neuvidis, nebudete sa bit o dieta, ale na vychovu a vsetko ostatne budes sama
Tak, a teraz sa do.mña pustite, ale prisampanubohu by som to v takej situacii urobila

fefe123
20. aug 2018

Skôr si myslím, že si sklamaná životom, chceš dobrého milujúceho chlapa a dieťa... tak tu vnevyplakavaj, pekne sa obleč, usmej sa a chod od ulíc s kamarátkou niekoho pohľadať... zbytočne sa tu ponosuje, to Ti k priateľovi a dieťaťu nepomôže, len sa lutujes

juliet86
20. aug 2018

@tenerifka inteligencia sa dedi po oboch... sanca otehotniet je 20percent v jednom cykle. cize aspon 3-6mesiacov dovca alebo vylety kazdy mesiac pocas ovulky... takisto ked ho nepiznas netusis ci ma dake zdravotne problemy dedicne on a jeho rodina atd... plus na nete si vies kupit spermie od darcu bud priridzene alebo cez pipetu moznosti su rozne ;)

lenka_21
20. aug 2018

@romana160 nezufaj, ja som v 36 (prekvapujuco) porodila nas zazrak c.1 a o 5 mesiacov som si adoptovala dalsie dietatko - zazrak c.2. Neuvazujes o adopcii?

tenerifka
20. aug 2018

@juliet86 o tej dedicnosti inteligencie nemas aktulizovane informacie, najdes o tom nespocetne mnozstvo clankov v roznych jazykoch
To ostatne je na rozhodnuti kazdej jednej, mne by v takej situacii dieta stalo za podstupene riziko, otehotniet sa da na prvy sup, dokonca aj ked to neplanujes

juliet86
20. aug 2018

@tenerifka samotni vedci sa na tom nevedia zhodnut. a sice ci to je tym ze mother je prime care giver alebo nie. mozno ciastocne u chlapcov inak nie. existuje par studies ktore to naznacuju a ktore boli prebrate popularnymi clankami a cherry picknute. ale pokojne to tak ber aj nadalej ;) z pohladu evolucie by si zeny robili deti s debilmi apotom umierali hladom ... https://www.google.sk/amp/s/www.forbes.com/site...

tenerifka
20. aug 2018

@juliet86 no ktovie....ale moja prvorodena nema urcite IQ po svojom bio otcovi, to by to dopadlo.....

romana160
autor
21. aug 2018

Dakujem vám všetkým za povzbudenie,ale skutočnosť je taká,že asi mať deti nebudem kvôli mojím zdravotným problémom.To je 100% isté a čo ja ešte pre mňa nevýhoda je že už aj menzes mi mizne kvôli tomu zvýšenému prolaktínu.takže budem sa musieť s touto prehrou zmieriť či chcem ,či nechcem.Ono je to pravda že s týmto sa žena ťažko vyrovnáva a to je pravda.Zisťujem to rokmi a stavialo ma to do pozície trpitelky.Moc som si aj vytrpela rečami o tom kedy budem mať deti od ludí a veru mala som čo robiť aby som to nejako ustála.Ja prajem všetkým čo chcú mať deti aby ich mali.A ešte na dodatok.Je to také nespravodlivé že tie čo by chceli mať deti,nemôžu a tie čo nechcú,tak ich majú.

ceklis
21. aug 2018

@romana160 adopcia?

romana160
autor
21. aug 2018

@ceklis čo sa týka adopcie? uvažovala som nad tým,ale po pravde poviem,že radšej svoje ako cudzie.mám rada deti ale ktovie čo z toho dieťaťa vyrastie.neviem aké gény zdedí po rodičoch a tak.ak chápeš čo tým chcem povedať.takže za mňa bezvýchodisková situácia .

verabonus
14. nov 2018

Nie je nič horšie, ako keď sa žena, ktora túži mať dieťa dozvie. Začína u Vas menopauza. (to mi oznamila lekarka s usmevom na tvári) mam 37 a v tej chvíli sa mi zrútil celý svet. Moja sanca otehotniet prirodzenou cestou je menej ako 20% a mesiac co mesiac je stale menšia a menšia. Zostava mi cca 8 mesiacov. A moj partner? Obratil sa mi chrbtom hned ako som mu povedala, ze musime ist na umele oplodnenie. Takze viem sa do teba vžiť, viem co prezivas. A tento stav naozaj neprajem ani jednej jedinej zene na svete....

lenka_21
14. nov 2018

Mam jedno bio a druhe adoptovane. Ani jedno by som nemenila!!!! Za nic na svete. Pri svojom “vlastnom” nemozes vediet ako sa to bude vyvijat. Istota nikdy nie je...

juliet86
15. nov 2018

ja mozem mat deti zrejme. vsetky vysetrenia v poriadku. ale moj milovany manzel ma absolutne minimum spermii. po vsetkych strankach je dokonale zdravy muz. ma zdrave hormony bol u vseobecnej na urologii na endokrinologii. kam ho mam este poslat? cvici nepije nefajci. neprekonal ziadne tazke ochorenia.... a ja chcem mat dieta s nim. nie s niekym inym. nedava mi to zmysel cele.

ingelika78
15. nov 2018

@verabonus To mi je velmi luto ale nevzdavaj sa aj ked tam je malá šanca stále este je... Ja mam 40 rokov a cakam svoje 1-vé babo a uz asi nikto tomu neveril 😲

bobricek1979
15. nov 2018

@romana160 ahoj napíšem svoju skúsenosť tiež mi bola diagnostikovaná predčasná menopauza dr v centre sa vyjadril, že nikdy spontánne neotehotniem skúsila som aj ivf dvakrát a nič mám 39 tiež už som sa s tým zmuerila, že nikdy nedávno som ešte riešila zuby a ďasná veľký problém som s nimi mala a čuduj sa svete mesiac po tomto liečení som spontánne otehitnela momentálne som v 24tt a v brušku nám kope malý zázrak takže zázraky sa dejú ver mi a 37rokov je úplne ešte oki vek. Môžem sa spýtať aké zdravotné problémy máš? Drž sa ja verím že ešte budeš mať svoje babetko vysnívané budem sa za teba modliť

romana160
autor
15. nov 2018

@bobricek1979 Dakujem,velmi pekne za povzbudenie.teší ma že ste sa nevzdali,no ja som to vzdala už úplne.no ja tých zdravotných problémov mám vela.ja to takto asi napíšem ,že ja som osoba so zťp.nechcem sa lutovať ani sa nelutujem.je to práveže o tom komu to je dané.mne to asi nebolo.počúvala som mnoho negatívnych ohlasov od ludí v mojom okolí ohladom tehotenstva a poviem vám ,že nikdy by som si tak netrúfla povedať ani vlastnej dcére .Dnes je zlá aj doba,ludia sú zákerní ,závidíme si že ten by mohol mať dieťa ja ked je zťp,sme rozdelení na dva tábory zdravý a ludia so zťp.bohužial toto nikdy nejako do seba nezapadalo.Ale ako poznala vela ludí so zťp,dokonca aj mentálne postihnutí žijú a majú deti .Takže prečo ja sa nejako nezamýšlam,aj ked som sa kedysi zamýšlala,je to fakt o tom,ako komu je to dané tam zhora.Pevne verím,že všetko má svoj význam .Držím vám všetkým palce a dakujem ešte raz.PS:Som zabudla pripísať tie moje zdravotné problémy:s očami,alergia,psych.-panika a depresia ,so sluchom ,a srdce -bola som operovaná ako dieťa na šelest.a nebudem tajiť,vlastne ja sama som sa narodila predčasne.takže tolko k tým zdravot.problémom.

bobricek1979
15. nov 2018

@romana160 tak to mi je ľúto držím prsty nech sa vám darí v zdraví a verím že ešte ti flintu do žita nehodite a ďakujem za prianie moc si to vážim držím prsty♥️

eliska13
15. nov 2018

@bobricek1979 to je krásne🙂
@verabonus verím tomu, že v dnešnej dobe hormónov a iných preparátov Ti to bude dopriate.Preco píšeš, že Ti zostava 8 m?máš na mysli čas dokedy by Ti preplatili umelé?
Pre chlap to musí byť celkom šok a stres toto pocut, ale nikto ani doktorka nemôže vedieť koľko %sancu máš na počatie.V mojom okolí je teraz veľa známych, ktoré rodili okolo 40-42 aj taka, ktorá 7 r nemohla otehotnieť a nakoniec prirodzene, keď už to hodila za hlavu, že nič z toho nebude.musi to byť šok počuť to z úst lekárky, ale myslí pozitívne šanca tam je

romana160
autor
16. nov 2018

@bobricek1979 Dakujem 🙂 aj ja vám prajem nech sa vám darí v živote

bobricek1979
16. nov 2018

@romana160 ďakujem krásne
♥️

malena
18. jan 2021

@romana160 Zdravím, čítala som iba časť odpovedí, neviem, či by ste dokázali dať lásku aj cudziemu dieťaťu, chcem vám len sprostredkovať vlastnú skúsenosť... pracovala som ako Au-pair v cudzine, najprv v rodine, kde som sa starala o 5 ročného chlapčeka a o 2 roky staršie dievčatko, ... tak veľmi som si ich zamilovala, že som si v duchu pomyslela, že keby sa náhodou niečo stalo rodičom, neváhala by som ani chvíľu a adoptovala by som ich, potom som ešte bola aj v iných rodinách, a jedno viem isto, ak má človek cit v sebe, dokáže si zamilovať aj dieťa, ktoré nie jeho vlastné... Teraz mám svoje dve deti a ešte ma napadlo, že by som si vedela predstaviť dať domov aj dieťaťu z detského domova, ale skôr cestou pestúnskej starostlivosti, alebo aj adopcie. Sú detičky, ktoré sú samé na svete a túžia mať mamu...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre