Život a zmeny stavu mentálne postihnutého dieťaťa

9. jan 2020

Ahojte mamičky,viac menej tu máte zdravé deti,ale určite sa tu nájdu mamky ktoré majú postihnuté dieťatko a pridružení mentálnu retardaciu.Zaujima má život s dieťaťom ktoré má stredne ťažkú až ťažkú mr.S dieťatkom ktoré hovorí malo,alebo vôbec.Ake má záujmy ,ako sa vyvíjali mentálne .Mám dcérku s detskou mozgovou obrnou a mentálnou retardaciou.Dcerka má 5rokov nerozpráva,má stereotipne chovanie.Nerozumie,dohadujeme sa krikom a pomocou obrázkov a ťahaním za ruku.Velmi ma zaujíma ako sa mentálne dokáže dieťa meniť a ,aké je v období dospievania.Nemusite sa báť pisaťť aj zle zážitky.dakujem krasne.Ešte dodám,že rozumiem,že deti sú každé individuálne,ale zaujímajú ma životy týchto detí.

autor
9. jan 2020

@deti95060810 chodí do špeciálnej škôlky pre deti s autizmom.

autor
9. jan 2020

@deti95060810 áno chodí do špeciálnej škôlky.

sara07
9. jan 2020

@deti95060810 ty radšej nepíš, čo slovo to perla😈😈 vnimaš vôbec čo ty píšeš

deti95060810
9. jan 2020

@sara07 staraj sa o seba...ja si píšem kde ja chcem a neobmedzujem nikoho tak ani ty mňa ..😉

modrymotyl8
9. jan 2020

@maminuska iba jedna otazka,kedy ste si vsimli ze s dcerkou nieje nieco v poriadku? Ked bola starsia,?

erikavesela
9. jan 2020

@dilino uprimnu sustrast

maminuska
9. jan 2020

@modrymotyl8 okolo dvoch rokov som pojala silné podozrenie a keď nastúpila do škôlky ( 3 r) vedela som že nie je v poriadku .

modrymotyl8
9. jan 2020

@maminuska a podla coho si to vedela?? Vies mi prosim ta popisat aj konkretne veci?

dilino
9. jan 2020

@erikavesela dakujem veľmi pekné

queen_mary
9. jan 2020

@dilino uprimnu sustrast:(

dilino
9. jan 2020

@queen_mary dakujem veľmi pekné

skumavka
9. jan 2020

@dilino úprimnú sústrasť🖤

dilino
10. jan 2020

@skumavka dakujem veľmi pekné

lina17x
19. apr 2020

Dobry den, nas pribeh je dlhy, ale ak mate zaujem, tak je zverejneny na https://rieseniapreautizmus.sk/nas-pribeh/. V kratkosti, v 18 mesiacoch sa nas syn zacal menit po mentalnej aj fyzickej stranke k nepoznaniu. Ked mal 3 roky, jeho diagnoza znela detský autizmus s mentálnou retardáciou. 18 mesiacov stravil s ABA terapeutmi, ale vysledky ziadne. Ked mal 5 rokov, rozhodli sme sa o neho starat sami. Skore jeho prveho testu ATEC vyslo 90, co je stredne tazky autizmus. Po niekolkych rokoch usilovnej prace mu psychologicka upravila diagnozu na detsky autizmus. Dnes ma skore Atec okolo 16. Da sa povedat, ze sa nam ho podarilo z velkej casti priniest spat ale stale bojujeme. Je to presne tak, ako spomina “maminuska”. Poslednych pat rokov nas/oboch rodicov to stalo neustale vzdelavanie seba samych aj syna, cvicenia, upravy stravy a skusania roznych terapii. Stale v tom pokracujeme. Ak nieco lutujeme tak to, ze sme sa nedostali k tym spravnym informaciam a studiam skor, aj ze sme dovolili “expertom” premarnit synovych cennych 18 mesiacov. 
Na zaklade toho, cez co sme si presli a cez ake trapenie prechadzate aj vy, tak by som vam vrelo odporucila upravit v prvom rade stravu vasho dietata. Nikomu sa do toho nechce. Ani my sme si to nevedeli predstvit, kym sme nenasli statistiky ziskane od tisicov rodicov, ktore diety a ako pomohli im detom. Pre rychlost len spomeniem, ze podla tychto statistik mate min. 50% sancu, ze na nu vase dieta moze pozitivne reagovat. Pri odstraneni lepku a kazeinu dokonca az 69%. O strave sme pisali dlhosiahly clanok na https://rieseniapreautizmus.sk/strava/ a k tym testom sme napisali clanok najditelny na https://rieseniapreautizmus.sk/autizmus-test-on... (clanok nie je uverejneny na blogu, zatial len cez uvedeny link)

Detsky mozog je ako spongia a strava, ktora potlaca, nie podporuje zapalove procesy, jemny detox, ktory odbremeni telo a umozni telu dat energiu do regeneracie tela, vhodne vyzivove doplnky na zdravy rozvoj mozgu, podpory vyvoja CNS a regeneracie nervovych zakonceni robia divy. Minimalne take, ktore robia zivot znesitelnejsim.

Drzime palce.
Karolina

autor
19. apr 2020

@lina17x ďakujem veľmi krásne za komentár,bála dom sa do toho ísť kôli tomu,že má upozorňovali mamičky,že je potrebné najprv absolvovať testy či nemá intoleranciu na laktozu,či lepok až tak môžem meniť stravu ,lebo by dom jej mohla ublížiť.Je pravda,že na gastro sa sňou tiež nieje ľahko ísť nakoľko sa snažím vyhýbať stresovým situáciám preňu.Velmi zle znáša lekárov a zmeny prostredia či ľudí.Ale už fakt neviem čo by dom preňu iné mohla urobiť.Venujem sa ,veľa čítam a podobne.Dakujem ešte raz a prečítam si aj linky.

galka1709
4. apr 2023

Dobrý večer aj moja černá je mozgovú obrunu a ťažko mentálne postihnutých bude mať 6rokov máji tak isto nevie rozprávať povie iba mama baba a teraz sa naučila povedať ocko ale aj to musí mať také dni že povie nevie ani sama jesť ani piť s pohára iba s fľašky a stále ma plenky lebo sa bojí na wc aj nočník a nechodila mi len ležala ale chvála Bohu jak dovŕšila 3roky tak začala mi chodiť tak mi povedala aj pani neurogicka že keď dovŕši 3roky tak bude chodiť a keď chce jesť tak začne veľmi plakať a to viem že je už hladná lebo ona plače len keď je hladná a Chora iná je veľmi dobrá a čo je najhorší že sa mi bojí chodiť venka ide iba tak na polhodinu a už plače musím snov domov mám 8deti a všetky sú zdravé len neviem prečo ona je taká keď mi v rodine nemáme také postihnutie

galka1709
4. apr 2023

lina17×

galka1709
4. apr 2023

Dobrý večer aj moja černá je mozgovú obrunu a ťažko mentálne postihnutých bude mať 6rokov máji tak isto nevie rozprávať povie iba mama baba a teraz sa naučila povedať ocko ale aj to musí mať také dni že povie nevie ani sama jesť ani piť s pohára iba s fľašky a stále ma plenky lebo sa bojí na wc aj nočník a nechodila mi len ležala ale chvála Bohu jak dovŕšila 3roky tak začala mi chodiť tak mi povedala aj pani neurogicka že keď dovŕši 3roky tak bude chodiť a keď chce jesť tak začne veľmi plakať a to viem že je už hladná lebo ona plače len keď je hladná a Chora iná je veľmi dobrá a čo je najhorší že sa mi bojí chodiť venka ide iba tak na polhodinu a už plače musím snov domov mám 8deti a všetky sú zdravé len neviem prečo ona je taká keď mi v rodine nemáme také postihnutie

autor
9. apr 2023

@galka1709 Uplne akoby ste o mojej pisala.Vsetko sedi nanas čo ste opisala.A tiez nechcela chodiť von dlho sme sa trapili no pomohol jej telefon s nim a s pesničkami v ňom mi uz krasne prejde na prechadzke či v autobuse vysedi.Žial musi ho mať stale inak sa neda.

galka1709
1. nov 2023

A moju cerku práveže telefón vôbec nebaví ani hráči len stále máme priveľa snov keď ideme venka lebo vidrzi iba chvíľu a potom place chce ísť domov ona sa ani so súrodencami nechce hrať iba sama chce byť

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre