Môj partner sa cíti odstrčený

iwosa13
31. júl 2014

ahojte baby, mame dve deti a odkedy sa narodila dcerka (mesiac dozadu) sa citi moj partner odstrceny vraj je problem ze su deti premna najdolezitejsie... mate s tym niektora skusenosti? pri dvoch detoch a po sekcii nie je premna jednoduche najst energiu

katarinamarkova
31. júl 2014

@iwosa13 hod mu otazku na sposob: co si cakal, ze teba budem mat radsej ako svoje deti? mam vas rada vsetkych rovnako, ale deti sa bezo mna nenajedia, neoblecu, nevykakaju, nepojdu same k lekarke, nenakupia si same, nenavaria si same......je samozrejme ze im venujem viac casu ako tebe, nevedia sa totiz tak ako ty same o seba postarat.
a pre teba nie su nase deti to najdolezitejsie?
uvedomujes si ze som unavena?
moj casovy fond a energia sa neznasobuju poctom deti - naopak......chces aby som sa ti viac venovala, trosku pomoz napr tam a tam a budem mat na teba viac casu.... 🙂

mircalla
31. júl 2014

Ja som skor opytam - pomaha manzel zvladat vsetko okolo deti (aspon ciastocne), alebo sa len citi odstrceny?🙂

sono2
31. júl 2014

@iwosa13 partner neni otcom tvojich deti?

sissy27
31. júl 2014

@iwosa13 mňa by zaujímalo, či sa snaží pomáhať a ty mu nedovolíš (lebo to nevie tak ako ty, lebo sa bojíš, lebo...) - v tom prípade by som pochopila, že sa cíti odstrčený, alebo či príde domov, sadne k telke, čaká teplú večeru, masáž chrbta, intelektuálny rozhovor a divoký sex a popri tom čakaní sa nedvihne z gauča a nervózne čaká, kedy už to bude - v tom prípade mu povedz, že keď bude robiť všetko okolo detí on, tak ty budeš mať naňho oveľa viac času 😎

lady511
31. júl 2014

@iwosa13 ahoj odpoviem ti troška z inej perspektívy,,,u nás je to opačne je to nezvyčajné ale je to tak 😒 ,,u nás sa cítim odstrčená ja,,ako s narodila malá až doteraz,,niesom žena,,len matka,,kuchárka,,milenka,, ☹ odkedy sa mala narodila my ako partnery sme skončili!!! ☹ ☹ všetok čas ide malej ak je pri nej mama a dieme von ,,knečne máme čas len a len na seba stále o malej sa rozprávame,,ona je zmysel jeho života nie my ako rodina,,takže viem ako sa može cítit tvoj partner,,aj ked malé dietatko si vyžaduje velmi vela pozornosti,,ale u nás to pokračuje aj teraz..ked mi mala niečo spraví,,aj naschval on ju v tom ešte podporuje,,napr ma kopne,,vyplazí jazyk,,papuluje,,vravím mu že preto jej nepovie že toto nesmie mamičke robit,...oin mi vždy povie že je to len dieta a ja som dospelá,,takže mam vydržat..hm..je to na hlavu 😠 ☹

25daniela
31. júl 2014

@iwosa13 moje nervy.. a pri prvom sa necitil odstrceny? Ved by uz mal byt nacviceny, ako to funguje s babatkom, ze vtedy matka nieje na neaky cas aj manzelka, ale ze sa musi zapojit sam... Ja po porodoch som bola nie iba vycerpana tehotenstvami, porodom, ale mna starostlivost o deti, domacnost a vsetko tak vycerpavala, ze som zaspavala skor ako deti a trvalo to dost dlho, kym som sa dala do normalu a zacala sa aj manzelovi venovat aspon trosku...
Manzel musi byt zapojeny, inak nikdy nepochopi, treba ho nechat doma s detmi sameho na jednu noc a den a potom uvidis tu zmenu...

katarinamarkova
31. júl 2014

@25daniela 🙂 na noc som ho nechala s detmi az ked boli vacsie....ale tiez sa mi osvedcilo dat mu deti na par hodin na starosti 🙂 napr. ked som sla k doktorovi na kontrolu, spojila som to veeelmi rada dobrovolne s nakupom, lekarnou, nejakym papierom co bolo treba v danej chvili vybavit.....take jedno dopoludnie kludne staci 🙂 - kojila som, mliecko v chladnicke mal nachystane, ,,manual,, k mimcu vysvetleny......ze okolo 11 tej som doma.....tak ked stihne potesim sa obedu.....o 10tej telefonat - zastav sa pre pizzu lebo dnes budeme asi bez obeda.
je fakt ze manzela treba - nenutenym - sposobom zapojit.....
mozno nie vzdy.....mozno staci raz za cas 🙂 len pre nazornu ukazku co - ne-robime cele dni doma na materskej.
az tak casto sa mi ho zapajat nedari, kedze samozrejme ja som na materskej, niekto musi aj zarabat.
ale garantujem ze po takejto nazornej ukazke vam ziadny ( samozrejme trosku inteligentny) muz nebude klast otazku, co si cely den robila? kde je vecera? to si akoze mam po praci este aj jedlo zohrievat sam? atd atd 🙂
a mozno ked bude nabuduce mat chut na trosku vasho casu a energie, kedze ma na vlastnej kozi odskusane ze v praci si v podstate fyzicky a psychicky oddychne, vas bude po tom ako dokupete mimco cakat na stole vecera-sice taka chlapsky zbuchana, ale bude - mohlo by ho to napadnut aj castejsie 🙂 - asi som ho uz dlho nenechala v nazornej situacii 🙂

25daniela
31. júl 2014

@katarinamarkova no, mne sice manzel taku veceru nikdy nenachystal, ale nevadi. Ja jedlo ani jemu nechystam, zoberie si co chce a kedy chce. Varim stale. A teraz uz nemam na sebe nacapene ziadne ciciky, najmladsia uz bude mat tri, takze pohoda. Normalne uz mam pocit, ze by to bezo mna v pohode zvladli aj na dlhsie... manzel pri pocitaci a deti pri telke..

katarinamarkova
31. júl 2014

@25daniela ved mne neslo o veceru konkretne 🙂 to len ako priklad......k tomu ze ked manzel pochopi fungovanie s detmi na vlastnej kozi zacne chapat aj to ze cas je to, coho mame my maminy malinkych deti najmenej 🙂
vidis jedlo mu nechystas - zoberie si co chce a kedy chce - aj takto ti setri cas 🙂
mna len tak ta vecera napadla, lebo som uz casto pocula zeny co: ,,on pride domov z prace, akoze unaveny, vylozi nohy, ponozky hodi pod stol a vrci ze aspon veceru som mu mohla za cely den nachystat......,,

iwosa13
autor
31. júl 2014

pri prvom to bolo jednoduchsie lebo sme sa obaja venovali len malemu a sebe, tentokrat to je zlozitejsie ja som unavena mala sa narodila v 35tt takze rizikova takmer 3 tyzdne sme boli v porodnici ale nastastie vsetko ok, ale kedze som malu chcela kojit musela som mliecko odsavat kazde 3 hodiny a pokracujem v tom aj doma plus mame 4rocneho syna ktoremu sa tiez treba venovat a potom mesacne babatko ... a viete ako to chodi kazda zena chce mat aj upratana sak ked lekarka pride k nam domov a tak... samozrejme navarene... od babatka on dava ruky prec ako tesi sa ale boji sa zeby jej ublizil ale zasa starsieho zabavi plus pracuje... Jeho nazor je ze byt na materskej je zabava a nemam sa na co stazovat, uz som dnes zufala

bubelko
31. júl 2014

@iwosa13 tak bud zapoj pana manzela viac do starostlivosti o obe deti, alebo upusti od narokov na cistotu v domacnosti. z pani doktorky neubudne, ked raz pride k vam a nebude vyglancovane 😉
co sa varenia tyka - stacia jednoduche a rychle jedla. nie ste 5* hotel 😉
pripadne niekoho na vypomoc - pani co raz za tyzden-za dva uprace. nie si robot 😉

horana
31. júl 2014

@iwosa13 ked sa citi odstrceny, nie je dostatocne zapojeny / zatazeny , treba zapojit do prace okolo deti viac (aby nemal cas dumat nad blbostami, napr. aky je odstrceny) 😉 ...Napr. starsie dieta teraz zaziva dost dolezite obdobie zosadenia z tronu jedinacika, odbornici radia venovat sa mu dokonca viac nez novorodencovi, muz ma volne pole posobnosti, moze pouzit kreativitu, nastudovat si o teme, vniest svoju invenciu a v praxi predviest take zvysene venovanie, utuzit vztahy....ked by nestacilo, okolo domacnosti je urcite co pomoct, neverim ze nie je dost prace na to aby sa citil dostatocne inegrovany a vyuzity.

sissy27
31. júl 2014

@iwosa13 aha,byť na materskej je zábava a veget, preto sa on bojí novorodenca aj chytiť... neviem, ale keď je niečo tak strašne jednoduché, tak sa predsa nie je čoho báť, nie?
a súhlas s @bubelko - utrieď si priority... obed nemusí mať 5 chodov, navariť sa dá aj na 2-3dni vopred, prípadne jednoduché jedlá, upraceš keď budeš predávať dom a príde realiťák na obhliadku, dom má slúžiť tebe a nie ty domu, takže poriadok áno, ale odtiaľ potiaľ, a neboj sa požiadať o pomoc - mamu, svokru, sestru, švagrinú, muža, prípadne si zaplatiť pár € za výpomoc v domácnosti nejakej pani či študentke, aspoň napr. na žehlenie alebo niečo, nech ťa odbremení...

bonaqa2013
31. júl 2014

teraz je pomerne teplo a pekné počasie, ocinkovi nachystaj deti a nech sa páči s obidvoma detičkami na prechádzku, pieskovisko - von. Ale nie na 10 min. Aspoň na 2-3 hod. A ty si pekne oddýchni. A keď to bude robiť čo len každý druhý deň, určite sa časom zregeneruješ. Ja mám 4 deti a ja som tomu mojmu povedala, že ja nie som stroj, ale človek....

25daniela
1. aug 2014

Takze byt doma na materskej je zabava... to ma podrz... tak to fakt ten chlapik nevie kde je sever... a nema so starostlivostou o deti ziadne skusenosti... ze to nieje iba sa sem tam pohrat ale 24 hodinova fuska...

klincek
1. aug 2014

@iwosa13 h, takze ty sa doma cele dni zabavas a este si dovolis sa mu nevenovat?! 😅
ale vazne, ved to je chore. otecko sa ma asi prilis dobre a ma vela volneho casu a energie rozmyslat nad blbostami. treba ho trosku viac zapojit do tvojej kazdodennej "zabavy", ako pisu baby predo mnou - vyvetrat starsie dieta, povysavat, umyt riad dokaze, a tebe sa ulavi. usetrenu energiu budes moct venovat jemu. ale nech necaka, ze to bude o tyzden..mat deti znamena nieco si odriect, a nie dnes ani zajtra, ale dlhodobo. babatko podrastie, zase to bude ine. ale teraz ta potrebuje viac ako on. a stazovat sa, ze je na vedlajsej kolaji kvoli vlastnemu dietatu (este k tomu novorodencovi!), sa mne zda nanajvys sebecke.

jabadaba
1. aug 2014

@iwosa13 ..."Jeho nazor je ze byt na materskej je zabava a nemam sa na co stazovat, uz som dnes zufala"...
tymto si mala zacat. Tu je kamen urazu. Toto bude jeden z tych panov, ktori si vzali nazov materska dovolenka doslovne. 🙄 Uprimne, poniektori muzi by potrebovali tak nakopat do analov az by ich tieto blbosti presli. A najviac autor toho skvostu DOVOLENKA! Toho by som velmi rada stretla a osobne by som sa na nom realizovala!

tutulak
6. aug 2014

@katarinamarkova O deti sa nemusi starat len matka. moze aj otec, moze ich nakrmit, obliect prebalit, moze upratat, navarit, atd atd. ale matku nenahradit. A na druhej strane, ak pre amtku je len diete/deti deti a nedovoli manzelovi nieco urobit a ak nahodou manzel nieco urobi a je to zle urobene, tak nech sa manzelka nedivi ze manzel nic nerobi. A ze mate malo casu? no to je trosku na dlshiu debatu. 😉
@mircalla Ak je maznel raz odtrceny, tak je jedno ci nieco robi alebo nie. vo vacsine priopadov.
@sissy27 To si vystihla, lenze ani matky (niekedy) nevedia co robit, znervozneju ze nevedia posunut robotu, alebo uz "vedie" ze to nebdue dobre spravene.
@25daniela Aj ked je manzel zapojeny tak nepochopi zenske zmeny pocas kojenia a tehotenstva. Takze to nie je jedine riesene zapojit manzela. 24 hodinova dfuska to je ked sa nepodelis o starostlivost. A nie, nie je sranda by na materskej, tak ako nie je sranda byt v robote.
@horana Poviem ti ze nie je ziadna zabava sa hrat s detmi a byt pod neustalim drobnohladom ako a co a kde s nimi robim, ako a preco ich chytam tak alebo tak. Preco nerobim s nimi to alebo hento.
@bubelko Mas pravdu, ale z narokov sa tazko ubera pokial ako matka je na teba tlacene z okolia, lebo co by povedali ludia ze je bordel.

tutulak
6. aug 2014

@jabadaba DOVOLENKA! je nieco na com sa da pobavit?

nini1010
6. aug 2014

Boze niektori ti chlapi nie su normalni.ako mozu ziarlit na vlastne deti.ocividne ho treba viac zamestnat starostlivostou o ne aby vedel ake to je a nedumal sam nad sebou,ale predsa len po veceroch by bolo fajn otvorit si flasu vinka a trocha sa mu povenovat.neviem ako mate deti naucene ale prave pre toto je dolezite mat deti naucene ze ked odbije 8 hodina spat.lebo ak nie je rezim vsetci su vycerpani,mama najviac a nemate na seba cas a verim ze ty ani silu a chut.rezim!!

bubelko
6. aug 2014

@tutulak lenze je na mne, aby som si stanovila priority. ci mi viac zalezi na tom, aby nahodou niekto nepovedal, ze mam doma neporiadok, alebo na tom, ci mam fungujuci partnersky zivot, sme fungujuca rodina a sme vsetci spokojni.
jediny problem vidim v tom, ak je to manzel, kto tlaci na to, co povedia susedia,.. lebo potom si musi vybrat on - on alebo poriadok 😉

veronicka1901
6. aug 2014

Celkom detinsky pristup od dospeleho muza, ved to tak nebude naveky, musi trosku vydrzat 🙂.

tutulak
6. aug 2014

@bubelko Preblem je aj v tom ak matka matky rozprava co vsetko ona stihala ked mala deti. ako sa starala o deti, rodinu, domacnost ze vsetko stihala a ze NIKTO jej nepomahal.
Deti su prvorade pre oboch, ale to neznamena ze manzel je posledny na tom celom zozname dolezitosti matky.

tutulak
6. aug 2014

@veronicka1901 Mozno to nevie ze ma vydrat ;) treba s nim v klude pokecat... mozno

veronicka1901
6. aug 2014

@tutulak Mozno, ale na druhej strane by si mal uvedomit, ze partnerka sa tiez citi byt na poslednom mieste, vsetko sa kruti okolo drobca, usudzujem podla seba, mala od narodenia poriadne nespavala, bola som rada, ze som mala cas sa najest a umyt si vlasy, ale mna manzel super podrzal 🙂

tutulak
6. aug 2014

@veronicka1901 Je pekne ze ta podrzal, dala si mu to najavo?

bubelko
6. aug 2014

@tutulak to ja nikde netrvrdim, ze je manzel posledny... ani by nemal byt. dokonca od urciteho veku by podla mna mal byt manzel pred detmi, pretoze deti odrastu, najdu si vlastne rodiny a co mi ako zene ostane? ak som ho neodstrcila, tak fungujuci partnersky vztah. ak som ho niekde po ceste "zabudla", tak bud zo mna bude svokra, ktora neprestrihla pupocnu snuru - a ako mozeme citat, tak tie su velmi "oblubene" alebo zistim, ze si s muzom nemame co povedat (teda ak to nezistim uz skor, ze si nasiel inu, s ktorou sa daju viest nekonecne rozhovory 😖 )

ja matku nemam, takze mi nestihla rozpravat, co vsetko stihla... ale moj muz ma mamu, a ta toho teda riadne postihala 😀
ale zamyslime sa - bola ina doba. v praci sa cvakalo - cize o 7,30 dnu a o 16.00 padla (plus-minus). ukaz mi dnes muza, ktory robi cez den 8.5 h - teda ak zrovna nerobi fakt na smeny. takze ta matka matky mala doma muza skor, ako dnesne matky, a aj ked mozno nesiel kocikovat alebo nepomahal s tymi detmi fyzicky, uz ten pocit - ze nie som doma sama je daleko lepsi. (nemci na to maju vyraz "geteiltes leid ist halbes leid" 😉 ). to dnesna matka väcsinou nema. plus - neexistoval internet, takze ten tlak zvonka bol max. v rodine, nepozeral na teba z FB, MK a celkovo z kazdeho roha... tam vyglancovana kuchyna, tu nastylovana maminka so stylovym kocikom... takze nezvalujme to na matky a svokry, ale na nas same, ze sa nechame oblbnut zvyskom sveta ...

tutulak
6. aug 2014

@bubelko " to ja nikde netrvrdim, ze je manzel posledny... ani by nemal byt. dokonca od urciteho veku by podla mna mal byt manzel pred detmi", Ak matky tolko hovoria ze otcovia sa nestaraju, mozno je to prave preto lebo otcovia su az po detoch a inych veciach/starostiach. Matka a otec su jeden. (aspon tak sa to niekde pise) potom deti.
Aj ked nemopzeme dat Matku a Otca na jednu rovinu a ich rodicovske ulohy su rozdielne a pritom rovnako dolezite.
Ina doba bola, ale stale je to tak tazke ako si to urobime. Zarobilo sa / minulo sa viacej ci menej?
Trosku nepodstatne porovnavania. Kolko otcov nerobi, alebo na polovicny, a kolko pri tom pomahaju nepomahaju.
Ak by som pomohol tebe v domacnosti tak to je mozno desatina z toho co by chcela moja zena. Ale kazdy ma ine naroky a hladinu spokojnosti ;)

veronicka1901
6. aug 2014

@tutulak Ani nie, nejako mu to doslo samemu, ked vidim, ze som ziva mrtvola 😀, nas dieta skor utuzilo, ako rozdelilo, az vtedy som si poriadne uvedomila, akeho super chlapa mam 🙂 😉

tutulak
6. aug 2014

@veronicka1901 Je super ked si zena uvedomi to dobro co ma vedla seba. A ked to das este vediet tak urcite nebude odstrceny. 😉