Kedy cítia pohyby dieťatka aj oteckovia?

nikolet_89
17. okt 2011

Ahojte som uz v 21tt a citim pohyby malinkej, manzel by uz rad citil svoju dcerku, ale bud sa nehybe, ked ma ruku na brusku, alebo ju jednoducho este neciti :(( viete mi niektora povedat, kedy priblizne citili vasi partnery svoje deti ??

anieli_1
17. okt 2011

@nikolet_89 to je individualne .....pri malom som zacala ja citit nejak 19tt a mm zacal citit asi nejak 23 neviem presne ono sa to este tolko nehybe a pri malej som zacala v 16tt a mm nejak tak asi jak pri prvom neviem to musi aj vystihnut ten pravy okamzik tak zo zaciatku 😀

nikolet_89
autor
17. okt 2011

@anieli_1 dakujem ti velmi pekne lebo pre mna je to take nepochopitelne, ze ked da sem tam taku vacsiu ranu mala, ze sa az zlaknem a manzel to neciti...tak, ale som zvedava, kedy zacne 🙂

nibiru
17. okt 2011

@nikolet_89 ono zalezi ako je mala položena ja som ju mala v predu mm ju citil 22tt skor sa vyduvala akoby kopala kamoska mala v zadu a mm syna citil az v cca 24ttneboj nech len pocka 😀 😀

anieli_1
17. okt 2011

@nikolet_89 neboj sa aj to bude potom neskor budes rada ked sa nebude hybat 😀

nikolet_89
autor
17. okt 2011

tak tomu verim, ale uz sa na nu tesim vy mate ake stare deti ??

kokorunecka
17. okt 2011

@nikolet_89 Môj muž cítil pohyby, keď som bola (podľa PM) v 21tt+5. Dovtedy sa mu mimi ako keby skrývalo 😅

nikolet_89
autor
17. okt 2011

ja som teraz 21tt+3 podla malinkej podla poslednej PM som 22tt+3 😅

enanena
17. okt 2011

@nikolet_89 ja mam v predu polozenu placentu a malinke citim asi iba tyzden tak intenzivnejsie...dovtedy to bolo iba take hmyrenie sa v brusku ale teraz to citim uz aj ked dam ruku na brusko, a manzel ten citim malinke az teraz v sobotu rano...ruku mal polozenu na brusku a obcas take vlnky ako keby citil...cize u nas to bolo v nejakom 24tt 😉

nikolet_89
autor
17. okt 2011

@enanena dakujeem to je super 🙂

kadan
3. sep 2012

pohyby som začala cítiť v 18 tt a manžel v 23tt
aj keď sa mi bruško vlnilo cítiť to nebolo lebo tie šťuchance boli veľmi jemné

petra1402
7. sep 2012

pohyby som začala cítiť asi v 19tt a muž asi 21tt 🙂 a drobec v brusku riadne vystraja 🙂

mowinka1
17. sep 2012

môj to začal cítit tak 2týždne po tom ako som začala cítiť ja ;o)

liliennka
25. sep 2012

Nám to vyšlo skoro narovnako 🙂 ked som zacítila jemný pohyb ja, hned som skričala na manžela a ked dal ruku na bruško cítil to aj on 🙂 a to som bola v 19tt+5.

mowinka1
25. sep 2012

môj to cítil približne o 2týždne neskôr ako ja a približne o 4týždne ako som začala cítiť pohyby ich bolo už aj vidno

rienok
26. sep 2012

u nas asi nikdy 😀 vždy keď mm položí ruku na brucho malá prestane ... asi má na ňu uspávací vplyv 🙂
ale keďže to vidí tak sa teší

mmoniika
26. sep 2012

ajoj ja som začala cítiť pohyby babätka v 17 tt a manžel tiež 🙂

puncova
1. okt 2012

@anieli_1 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

squella
15. okt 2012

Môj to cítil až v 23. týždni, ale o to viac sa tešil a dnes sa prikladá k brušku takmer stále a rozpráva mu rozprávočky 🙂 a malá občas aj zareaguje,xiixix. Už sa teším ako to pôjde ďalej.

alexandra1984
22. okt 2012

ja síce čakám prvé miminko, ale pohyby už cítim niekoľko týždňov, teda pribl. od 16tt, manžel už tiež cítil kopance ktorými ma drobček nešetrí 🙂 ale je to naozaj individuálne.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre