Zmenil sa váš vzťah s manželom po pôrode?

diankakandrova
12. okt 2012

Ahojte som mesiac po porode mam krasnu dcerku Emy , byvame s manzelom v Belgicku nemam tu nikoho len jeho a Emy ale po porode sa nas vstah zmenil , nasa Emy place ako kazde ine dieta mava bolesti bruska koliky trapenie s kakanim, reflux neplace velmi len vecer niekedy aj try hod niekedy nepomaha nosenie na rukach kojenie nic a moj manzel neznesie ked place je agresivny ku mne hovory ze je to moja vyna krici po mne a ja som stoho nervozna a neviem preto utisit Emy, bojim sa ho nevadi mi ze emy place lebo ju boli brusko ale vadi mi to ze sa bojim vzdy ked sa blizi vecer manzela lebo viem ze emy bude plakat ked sa zobudi, moja otazka , dokaze mesacne dieta vycitit agresivneho ocka? lebo ked som snou sama nieje az taka placliva ale akonahle sa otvoria dvere zacne sa plac zvysovat je to preto ze ja sa bojim jeho a ona to vysiti , lebo som nervozna? vnima Emy hadku medzy mnou a nim? prosim o radu co mam robyt?za gramaticke chyby sa ospravedlnujem 🙂

bibistec
12. okt 2012

samozrejme ze dieta vsetko vyciti, je normalne ze ma koliky ako popisujes a lekarka ti urcite vysvetlila ze je to normalne ze za to nemozes ty, len by to mal z jej ust pocut aj on. male dieta vsetco vnima tvoju nervozitu zvlast, ja by som vztah s manzelom riesila okamzite lebo to moze mat velmi zle nasledky, jeho chovanie podla toho co popisujes nie je v poriadku mal by navstivit lekara.

ava11
12. okt 2012

Moja zlatá, toto je celé zle ☹ V prvom rade človek sa nestane agresívny tým, že mu žena porodí dieťa. Chápem, že teraz ti už takéto vyjadrenie nepomôže, ale v živote by som si úmyselne neurobila dieťa s niekým, koho sa bojím. A bonus keď som s ním sama v cudzej krajine. Samozrejme, že malá reaguje na tvoju nervozitu, strach a kričanie v byte. Zbalila by som si saky paky a dovi 😔 Ženy, kde máte rozum 😔

moon1979
12. okt 2012

@diankakandrova samozrejme, dieťa vycíti jednak nervozitu z teba ako z matky, pretože nikto nie je tak prepojený ako je prepojená matka s dieťaťom aj po pôrode a ani koliky tomu nepridávajú ... rieš to velmi rýchlo ale nie strachom ... tým si nepomôžeš práve naopak len priťažíš ... na bruško skús pozrieť v lekárni géliky masážne, určite ich musiš dostať aj tam, celkom pekne pomáhajú, masíruj jej bruško v smere hodinových ručičiek a cvič s nožičkami, aby si jej uvolnila nafúknuté bruško ...

moon1979
12. okt 2012

@diankakandrova a skús aj fenyklový čajík, uľaví trošku na bruško ...

beruska9561
12. okt 2012

zbalila by som sa a odišla od neho hneď a okamžite!!!! prípadne mu navrhni návštevu psychológa, ak má problém zvládať svoje emócie.

cholitko
12. okt 2012

Drzim Ti palce vo vsetkom! Ja byvam tiez v cudzej krajine a mam len malinku a jej otca... Viem, ake je to byt takto sama... Mysli pozitivne, malinka vyciti hadky a nervozitu, ale rovnako vyciti aj pozitivnu energiu. My sme mali tiez problemy s bruskom, pomohol feniklovy a harmancekovy cajik, masaze bruska, nosenie na rukach a vela vela lasky. Vzdy hlavne na vecer malinka plakavala, to asi kazde babo, skus to manzelovi nejako vysvetlit. A hlavne sa nevzdavaj 🙂 🙂 🙂

miriem
12. okt 2012

Zena v strese alebo v strachu pred manzelom, len tazko utisi dieta, lebo ked ona nie je v pohode, ani babatko bohuzial nie je. Matka a babatko su ako prepojene nadoby. Ked som ja niekedy bola nervozna a chcela utisit maleho, plakal dalej a dalej. Prisiel domov manzel (kludny), vzal ho na ruky on a do minuty sme mali pokojne dieta.
Na bolenie bruska mozes skusit masaze, nam sa velmi osvedcilo vedierko na kupanie- ked bolelo brusko, dali sme maleho do teplej vody a vzdy sa mu ulavilo.

simca06022011
12. okt 2012

Mala to urcite citi, ako si to s manzelom vyriesis netusim... na brusko sme mi brali asi mesiac probiotika pre babatka a odvtedy sme nikdy nic nemali a cajiky detske... riadne nechat mali vygrgat po papani. A ked to nepomoze a nie je tam bruskovy problem, moze to mat zo stresu ak vnima, ze doma nie je v klude... Neviem kolko rokov ma manzel, ale moj chlap je takyto nervavy tiez, ked mala place alebo otravuje, proste stary chlap, zvyknuty na svoj "staromladenecky zivot" a zrazu nema svoj klud... 🙂) Mozno ho to prejde, mozno ak takyto nebyval, tak je nervozny lebo sa o malu boji... ked zaspi, treba mu kludne vysvetlit, ze ked zacne pri placucom dietati kricat, tak to bude este horsie... ak to nechape, tak by som sa asi balila...
Nenosila by som malu dlhodobo na ruckach, lebo si na to zvykne a budete mat o par mesiacov problem ako ju uspat, skus prist na to po com ju to brusko hneva... je to v podstate caste a urcite to tu baby riesia v nejakej teme 🙂

martina646
12. okt 2012

Jedna lekarka mi raz povedala jednu velku pravdu, na ktoru prisla pocas svojej dlhorocnej praxe. Ked k nej pride mamicka a stazuje sa, ze dietatko je zle, placlive a nervozne, prve co jej povie je, ze : "U vas doma nie je nieco v poriadku a dietatko vnima tu atmosferu". A asi je to pravda a ja tomu verim. Mam vela znamych, ktore sa stazuju na zle deticky a naozaj vacsina z nich priviedla babatko do nie uplne idealneho prostredia (nedoriesene vlastne byvanie, nastrbene vztahy s rodicmi a svokrovcami, zly vztah s partnerom, financne problemy a pod.)

Takze moja rada je asi taka, ze sa s manzelom treba v klude porozpravat, priznat sa mu s tym, co ta trapi a vysvetlit mu, ze to uplne najdolezitejsie, co moze urobit pre svoje dietatko, je lubit jeho mamicku, davat jej to najavo a vytvorit tak harmonicke prostredie pre jeho vyvoj. A ked ste same, skus si uzivat tie chvile, vela sa s malickou maznaj, hladkaj ju a pusinkuj,musi citit lasku.

No a na brusko mozem poradit len osvedcene cvicenie s nozickami, pritlacat k brusku, masirovat brusko s gelikom (my mame Pupik, neviem, ci nieco podobne zozenies). A na obcasny veeeelky ale veeelky plac (ktory volame ALARM) sa mi osvedcila len jedina vec - babatko pevne zabalit do perinky, aby sa citilo v bezpeci, pevne privinut k sebe a slabucko natriasat alebo hojdat a tichucko sa mu prihovarat. Tak, aby citilo tvoju blizkost. Nam to vzdy zabralo.

lucinocka
12. okt 2012

@martina646 nam sa na Pupik vyhodila alergia :-/ a mala je nervnaaaa a pritom u nas je prostredie idealne, s muzom sa nehadame, pomaha si obaja jak sa da a aj tak ma tie svoje zachvaty :-/ ale je pravda, ze uz ked som na dne a zacnem byt nervozna tak ona je potom este horsia :-/

diankakandrova
autor
12. okt 2012

Dakujem vsetkym za rady s manzelom sa rozpravam stale o tom aby prestal on vzdy povie ze to chape no ale asi nie dobre, manzel ma 34 rokov ja 22 🙂 tiez niekedy rozmyslam odist od neho ale kam? neviem lebo niekedy je to aj fizicka agresivita na mna nie ze by som mala monokle 🙂 ale je to des ☹ potom sa ospravedlnuje a ja viem ze inak je mily normalny az tak , vkazdom pripade dakujem za vsetky rady

moe
12. okt 2012

@diankakandrova odid od neho cim skor. skor ako ublizi tebe alebo malej. skor ako bude neskoro lutovat. sama vidis, ze rozpravanie nepomaha a s rastucim dietatom bude problemov iba pribudat. ja viem, ze je to tazko, ale vazne uvazuj a pripravuj sa na odchod. bude to tazke, ale tvoja dcera a aj ty budete nakoniec rady.

danadany
12. okt 2012

@diankakandrova ja si myslím že ak ťa už raz napadol urobí to znova a potom znova, nám na bruško pomáhal sab simlex vždy do 15 minút bolo po bolestiach ale my sme nemávali koliky len keď som niečo zjedla, dávaj si aj pozor na stravu a ako ti napísali venuj sa malej, môj si od začiatku vyžadoval pozornosť, nikdy nebol zlý ani plačlivý, ale nechcel byť sám a preto sa mu dosť venujem, už sa zahrá aj sám ale musím byť pri ňom v miestnosti. Teraz sa mi tá moja starostlivosť vracia tak, že mal 7,5 mesiaca vedel dať papa, vie ukázať aký bude veliký, povedať auto, havo proste je šikulko. Všetka láska čo dáš svojmu dieťaťu sa ti niekoľkonásobne vráti. Veľa sily ti prajem.

hradnapani
12. okt 2012

@martina646 suhlasim so slovami pediatricky, ale asi to plati len na 99 percent. Ja mam skveleho muza, je vybornym otcom, ale dieta nam plakalo snad 5 mesiacov vkuse 😖
Ale v pripade autorky to zrejme plati uplne. Obcas mam pocit, ze deti vedia snad citat aj myslienky 🙂

@diankakandrova nemozes sa aspon na nejaky cas vratit na slovensko, domov (akoze na dovolenku... a mozno aj trvalu)? v tejto chvili by to snad bolo najlepsie... ved to nie je normalny zivot.

majka99999
12. okt 2012

To ti manzel nepomaha s malou? Moj, ked pride domov, hned maleho berie na ruky, ze sa nanho cely den tesil. A maly sa hned skeri, len ho vidi vo dverach. Mal koliku len raz, to plakal ako nepricetny a moj manzel (je celkom nervak, ked sa mu nieco nedari) mi ho pomahal cicikat a mojkat, lebo len na rukach bol ako tak pokojny, masiroval mu brusko... Nakoniec to skoncilo rurkou, ktoru utekal kupit za dazda do tescovej lekarne, ked maly zaspinkal na 30 minut.
Je to aj babo tvojho manzela, hadam si s nim nechce budovat vztah, ked bude mat mala 2 roky. 😒

nicky182
12. okt 2012

@diankakandrova dietatko to urcite citi ☹ ak ti mozem poradit, ty sa orientuj len na dietatko ! venuj sa len jej, potrebuje ta ! koliky prejdu (je tu vela tem s touto problematikou) nestresuj - v ramci moznosti, dcerka citi, ze nie si v klude ...manzelovi zrejme preplo, vykasli sa nanho teraz, snaz sa co najmenej s nim komunikovat ...to je debil debilny, prepac za vyraz, ze sa takto sprava !!!! ak mas pocit, ze to nezvladas, zbal sa a prid na nejaky cas domov na SR, oddychnes si, upokojis sa ...ak nemozes prist domov, pohladaj vo svojom okoli nejaku mamicku-y, s ktorymi sa mozes porozpravat, ponadavat, vymenit si skusenosti s detickami ...velmi ti drzim palce, aby sa to doma zlepsilo a uzivali si malinku v laske a harmonii 🙂 moj manzel sa po porode dcerky nezmenil, no vztah medzi nami dvomi trochu ano 😒

koran
13. okt 2012

@moon1979 pozor - nie každému fenyklový čaj sadne!!! mojej malej chudatku prdiky prave eešte zhoršil a do o dosť! nemohla som piť ani ja čaj pre kojace maminky, lebo tam bol fenykel. viem aj u viacerych že nerobil babatkam dobre a nakoniec som to čítala v časopise ako jeden lekár na toto upozorňuje (vtedy mi to docvaklo a vysadila som - koliky sa zlepšili zrazu o 70%) takže pozor na to, chcela som upozorniť...
no a pridavam sa k vačšine, rieš to zavčasu, držím palce

koran
13. okt 2012

@diankakandrova ešte by som ti chcela poradiť... ale na to bruško, teda na koliky. daj si do ponožky ryžu, zaviaž. nahrej to v mikrovlnke, daj pozor aby to nebolo ale moc teplé... daj na bruško a potom sa krásne bábo vyprdí. espumisan L velmi pomáha ,ale neviem či ho u vás dostať.

lucka331
13. okt 2012

K tvojmu manželstvu sa nevyjadrujem.Ale pre princeznu by si mala kupiť kvapky SAB-SYMPLEX,su najlepšie aspon u nas pomohli ked už nic nefungovalo od kedy som sa k nim dostalo bolo po kolikach ...

moon1979
13. okt 2012

@koran ja som mala pozitivnu skusenost, krpcovi robil dobre, pouzivala som detsky granulovany ...

luciferkax
13. okt 2012

U nás, ked bol manžel nerovzny z drobcovnho plaču, tak ho dostal na ruky so slovami, že naozaj neviem, čo robiť, nech ho skúsi utíšiť on... Potom pochopil, že to nie je také jednoduché a po pár dnoch mi začal pomáhať sám od seba, striedali sme sa, hodinku on, hodinku ja, v noci mal jeden službu do polnoci a druhý od polnoci 🙂 😀 😀 😀 skús odísť n a slovensko k rodine,alebo niekam, kde ti pomôžu. B8batko cíti, že je maminka nervozna a to mu neprospieva....

suzka
13. okt 2012

nasa dcera mala koliky zdedené, vyskusali sme snad vsetko od sab simplexu, espumisanu, az po probitoika, cvicenie s nozickami a podobne. samozrejme som mala dietu aj tak ju drzali koliky snad do 4 mesiaca. Ulavilo sa jej, ked sme použili rektálnu rúrku, pekne sa vyprdakala, vykakala a hned bola spokojna. Netreba sa bat, ze nebude neskor kakat, teraz jej to ide o106 🙂. Pomaha aj pevne zaviazanie do zavinovačky, potom sa pekne utisi. Urobili sme chybu, ze sme sa ju snazili utišovať na rukach, a doteraz je na to naucena ☹.

koran
14. okt 2012

@moon1979 to je samozrejmé, že sa nájdu bábatká, ktorým fenykel pomáha, ale nájdu sa aj tie a nie je ich málo (vela krát to mamičky ani nenapadne) ktorým robí ešte väčšiu šarapatu v črievkach...

koran
14. okt 2012

ale toto je o inom, zakladatelka chcela pomôcť s iným problémom tak to tu už nerozoberajme 🙂 ja som len upozornila

balonik123
14. okt 2012

trosku

diankakandrova
autor
15. okt 2012

@koran teda to stou ponozkou musim vyskusat 😀

monikajaco
15. okt 2012

ja som malej robila vyvar z celej razce povrela 3 minutky scedila a schladila trosku .. recept od babky .. trosku osladila a mali ste vidiet tie prdy potom ;) zabralo na 100 % ... a moja mat takeho muza asi radsej niakeho potom .... drzim palce si mlada a skoro zacal s takymi praktikami .... predpokladam ze aj ty tusis ze to bude len horsie casom ...

koran
15. okt 2012

@diankakandrova no to je ta lacnejšia varianta, ale ak su aj u vas dorgerie DM tak tam kupis krasny vankusik naplneny čerešnovymi peckami 🙂 ten je lepší ale tak kym som ho nemala riešila som to takto.

honeyjane111
21. okt 2012

ahojte ja som tiez v zahranici a odkedy sa mala narodila mali sme same nastevy rodiny zo sr a pri nasteve mojej svokry ktora bola na nasteve tri tyzdne hoci sme mali dobre vztahy tak tu taku zlu atmosfeu vytvorila medzi nami vsetkymi lebo si privlastnovala malu a vsetko vedela najlepsie ,ze mala stale plakala a mala problem s kakanim a ja som mala menej mlieka,a ked bola moja mama tak vsetko ok,dnes je uz po vsetkych nastevach dakujem za taku pomoc...najradsej so s malou sama kaka jedna radost skoro neplace a to len preto ze sa zmenila atmosfera a ja sa tiez nemusim venovat nasteve ale len malej ,nie vzdy je pomoc ako pomoc ....takze babatka velmi citia na margo diankakandrova mozno tie koliky ma aj z toho zaujmave jak svokra odisla mala kakakala normalne ,ospravedlnujem za sa gramatiku 😉

honeyjane111
21. okt 2012

@diankakandrova mozno maju v belgicku infacol kvapky to by malo pomoct