Vaše skúsenosti s NATURHOUSE

konik_testuje27.4.2020

Naše používateľky testovali balíčky na chudnutie, ktoré sú jedinečné svojou metódou NATURHOUSE. Metóda NATURHOUSE a jej tajomstvo spočívajú v osobnom výživovom poradenstve zadarmo, dlhodobej spolupráci výživového poradcu - dietológa - s Vami ako klientom, a v širokom sortimente exkluzívnych produktov na báze bylín.

Prečítajte si názory, skúsenosti a recenzie na testované poradenstvo. Naše používateľky osobne prišli na rôzne pobočky NATURHOUSE a testovali nielen poradenstvo, ale aj produkty, ktoré tam dostali.

Viac o NATURHOUSE sa dozviete na: http://www.naturhouse.sk/

Môj test s Naturhouse

#test_naturhouse


Ako len začať? Nie som novinárka, ani spisovateľka, písacie vlohy mi pri narodení nenadelili... napriek tomu sa posnažím napísať túto recenziu jasne a zrozumiteľne, tak „po mojom“. 🙂

V prvom rade by som sa Vám chcela predstavit. Volám sa Laura a mám 30 rokov. Myslím si, že som ako väčšina z Vás – stále nespokojná so svojim výzorom, celý život bojujúca proti kilám a sladkostiam... nie sú to žiadne ženské ješitnosti, už na základnej škola som bola tá „veľká“. Nie, nie obézna, len taká veľká. V 5. triede väčšia ako chlapci... roky som počúvala, že skrátka mám hrubé kosti (WTF???). Časom som s rastom zaostala, iba tie moje „kosti“ nesadli do šablóny modelky.


Vyskúšala som veľa metód na chudnutie, preto ma veľmi zaujala výzva na vyskúšanie produktov Naturhouse... veď stratiť som nemala čo, až na pár kíl 🙂

Preto som bola veľmi rada, keď ma vybrali (vylosovali) a po krátkom telefonáte som už aj bola objednaná na konzultáciu...


Na ďalší deň som sa k nim vybrala. Myslím si, že môžem pochválit prístupnosť prevádzky a možnosť parkovania na viacerých miestach v blízkosti. V predajni ma čakala veľmi milá a komunikatívna pani. Prebrali sme môj zdravotný stav, odvážila ma, vysvetlila, ako som na tom podľa ich prístroja a na základe toho sme si spoločne vybrali program Ľahké nohy.

Dostala som leták s výživovým plánom a odporúčanými doplnkami stravy z ich ponuky. Každý týždeň je trošku iný, avšak dve hlavné jedlá sú viac-menej vždy to isté- minimálne 250 gramov zeleniny a nejaké bielkoviny k tomu... ihneď som vytriezvela keďže zjem iba paradajky. :( Občas, ak mám mániu že diéta, tak do seba natlačím aj ľadový šalát. Výnimočne zjem mrkvu z polievky a karfiol iba vtedy, ako ho dám dolu krkom aj s niečim iným (cestovinou, zemiakom...). Obávala som sa, že každodenným jedením pol kila paradajok znenávidím aj tie...

Produkty, ktoré som dostala, ma zaujali aj výzorom: balenie je zaujímavé, také vkusné. Dostala som ampulky na prvý týždeň, ktoré musím užívať nalačno. Ďalej tam mám vlákninu, ktorú musím užiť s nejakým kyslomliečnym produktom po obede a večeri. Žiaľ, ja a tie neochutené biele čudá z chladničiek obchodov nejdú do kopy, takže to bude ďalší boj. Vláknina však chutí výborne, mala som možnosť ju ochutnať už v predajni. Tretí produkt, ktorý som dostala sú kapsule, tie nastupujú až od druhého týždňa, denne ich spapám až 4. Posledný člen rodiny sú tzv. sucháre, ktoré mám konzumovať na raňajky. Celé dva kusy. Keď som ich na ďalší deň ráno otvorila, skoro som sa rozplakala, aké sú malé. :( Aby som nezabudla, dostala som aj darček uvedený v letáku – proteinovú tyčinkou s príchuťou podľa vlastného výberu. Takto vybavená som opustila predajňu a začala rátať, či mi fakt všetko vystačí. Ampulky a kapsule sedia, 7 ampuliek na prvý týždeň a 60 kapsúl na ďalšie dva. Vláknina, keďže sa sype, nemám potuchy koľko vydrží. Sucháre mám ale iba na 17 dní. Jedno balenie obsahuje 34 kusov, čiže ani srnky netušia čo budem papať posledné 4 dni...



Po preštudovaní jedálnička som teda zistila, že musím ísť na nákup. Okrem zeleninky a malín, ktoré mi rastú doma v záhrade, nič iné nemám. Takže som do košíka naložila lososa, kuracie prsia, mozarellu, syry, kopu bielych jogurtov, jogurtových nápojov a acidka, aby som zistila, ktorá chuť mi sadne, aby som dvakrát do dňa nemusela „trpieť“. Poviem Vám, som rada, že v práci dostávam gastráče 🙂

Nechcem Vás nudiť každodenným rozpísaním, ako mi to šlo. Prvý týždeň som trošku zhrešila. Bola som hladná a mala som chuť na sladké... zo dňa na deň to predsa nejde... cukor sú drogy a žiadna odvykačka nezačína hrubou čiarou... takto som sa asi ospravedlňovala 🙂 Nezhrešila som však veľa, to vôbec nie, do zrkadla som sa mohla pozrieť bez toho, aby prasklo. Iba s tou zeleninou som mala problémy, na jedno posedenie do seba nevopchám 250 g paradajok, aj keby som sa rozkrájala...

Avšak mala som veľkú radosť, keď po týždni som mala kilečko dole. Ejj, čo by to bol za výsledok keby som mala čas aj cvičiť... čo čas, keby som mala kde... (akurát prerábame dom).

Zlom nastal pri druhom týždni. Neviem, či to spôsobili tie tabletky, ktoré som začala užívať, avšak už na obed mi bolo dosť zle (napchala som do seba veľké množstvo paradajok a ľadového šalátu s lososom). Večer už trávenie vypovedalo, sotva som nadžgala do seba vifonku, nech mám v žalúdku aspoň niečo teplé. Telo odmietalo hocijakú zeleninu, nedaj bože kuracie alebo nejaku rybu... bola som zúfala, lebo váha opäť klesla, tentokrat som už mala skoro -2 kg. Avšak uprostred druhého týždňa sme mali hody, takže jeden deň mi kompletne vypadol, čo sa zdravého jedla týka. Váha opäť stúpla a moja nálada klesla...



Tak som sa teda rozhodla, že nasilu robiť nič nebudem, telo sa proti mne búrilo, bola som frustrovaná z toho, že doobeda mi doslova klopkajú oči od hladu a poobede som tak neskutočne prežraná, že mi bolo až zle. Rozhodla som sa teda, že budem viac počúvať svoje telo a prispôsobím si jedenie, aby som do seba nič nemusela pchať. Ráno som ponechala tie sucháre, pridala viac šunky, viac syru. Doobeda som si dopriala aj ten zakázaný banán alebo namiesto jednej som si dala dve mandarinky, aby som to doobeda nejak prežila. Na obed som znížila množstvo zeleniny, pridala pár lyžičiek prílohy. Ak som sa na to necítila, tak som si poobede už to ovocie nedala.

Posledný týždeň teda ubehol už príjemne, doobeda stále trošku hladná, ale poobede mi už nebolo zle z prežierania sa.

Nebudem Vám klamať, sem-tam sa pritrafil nejaký cukrík alebo kúsok čokolády. Neodolala som. Nedalo sa. Napriek tomu však váha pekne klesla.

Na meranie som šla hneď po ukončení trojtýždňovej kúry. Zhodila som -2,1 kg, čo si myslím, že je celkom fajn, vzhľadom na to, že som jedálniček dodržovala iba okolo 80%. Značne som však obmedzila sladkosti a vodu pila pravidelne, v dostatočnom množstve. Napriek tomu sa však telo neodvodnilo, kilá som zhodila (vraj) z tukov.


Ak by ste sa ma teda opýtali, že ako sa cítim...

Necítim na sebe nič mimoriadne, nemám pocit odľahčenia ani nič podobné.

A či odporúčam Naturhouse?

Pre väčšinu žien určite áno... ja žiaľ kvôli "neláske" k zeleninám som bola asi najhoršou testovateľkou 🙂 Avšak napriek tomu to bola pre mňa veľmi vzácna a dobrá skúsenosť. Nakoplo ma to na ďalšie chudnutie, ktoré už tak dlho odkladám. Avšak tentokrát v tom budem pokračovať sama, s mojimi overenými postupmi, bez toho, aby som sa nútila do niečoho, čo neľúbim. Veď priznajme sa, veci, ktoré nám nechutie, nedokážeme jesť dlhšie ako mesiac.

Vrelo ich však odporúčam všetkým ženám, ktoré veeeeľmi ľúbia zeleninu a ktorým chýba motivácia a nemajú dostatok pevnej vôle. Lebo ak máte niekam chodiť sa „spovedať“, že čo ste papali, či ste dodržali ich postupy a podobne, tak áno. V tom sú super. Poradia, podporia, nakopnú... Takže v tomto prípade majú moje veľmi veľké áno.

V neposlednom rade sa však musím zmieniť o cene. Podľa mňa to žiaľ nie je lacný špás. Nemyslím si, že si to môže dovoliť každý, hlavne nie dlhodobo. Ja som narazila na problém aj v tom, že by som musela stále variť zvlášť pre dvoch. Neviem si predstaviť, ako by to ešte vyzeralo, kebyže máme už aj deti.

(Prosím, ale nemyslite si, že som ten typ človeka, ktorý by chcel všetko zadarmo, to nie. Viem, že kvalitné veci stoja niečo, verím aj tomu, že poradenstvo zadarmo si musia niekde vynahradiť. Takže nie som proti. Vôbec. Ale ja osobne si tie peniažky užijem nejak inak 🙂 )



Na záver by som sa chcela poďakovať, že som mala možnosť vyskúšať si produkty (najmä ich proteínovú tyčinku - snáď jediná, ktorá mi doteraz naozaj chutila) a lepšie spoznať filozofiu Naturhouse-u. Prajem im veľa úspechov a veľa nových klientov.


Ak v budúcnosti vypracujú aj iný výživový plán, ktorý bude obsahovať menej zeleniny, tak sa k nim vrátim aj ja, na také tri týždne povedzme... toľko je tak akurát, aby som niečo dodržiavala 🙂


Preto prajem každému, aby sa správne rozhodol, či už navštívi ich pobočku, alebo nie. Za návštevu predsa nič nedáte, neviaže Vás to k ničomu.



Môj 21-dňový detox s Naturehouse-om

#test_naturhouse


   Už nejaký ten čas som sa vo svojej koži necítila najlepšie. Čo si budem klamať, naozaj som sa trochu vypapkala a už mi to aj mne samotnej začalo prekážať. Doma na materskej sa síce popri malej hýbem v podstate celý deň ( pokiaľ samozrejme nezaspí 😀), denne prejdeme s kočíkom okolo 6 km, no začala som po nej jedlo dojedať. A to bude asi mimo iné kameňom úrazu. Jedávala som v poslednej dobe dosť nepravidelne. Raňajky nikdy nevynechávam, niekedy poobede obed a občas nejakú tú drobnosť poobede ku kávičke a potom večer. Nie som zaťažená na sladkosti, ku káve si kľudne nejakú sladkú drobnosť síce pochrúmem, no mojou slabosťou je skôr slané. Pizza, pečivo...veď to isto poznáte 😀


       Na internete som našla výzvu na testovanie spoločnosti Naturhouse, do ktorej som sa prihlásila a čuduj sa svete, na testovanie ma nakoniec vybrali. Na prvej konzultácii ma vyzbrojili balíčkom plným ich produktov, odvážili ma a zanalyzovali či som zavodnená, alebo mám nadbytok tukov. Napriek tomu, že som si vždy myslela, že som zavodnená, u mňa sa potvrdila druhá varianta a preto pre mňa vybrali program ,,Ploché bruško´´.

Celé testovanie spočívalo v tom, že som mala dodržiavať jedálniček a brať výživové doplnky od spomínaného Naturhouse-u po dobu 21 dní. Na telefóne mi bola k dispozícii výživová poradkyňa, ktorá sa mi priebežne ozývala, aby vedela, ako sa cítim a či nemám nejaké ťažkosti. Vždy mi prízvukovala, že sa môžem ohlásiť kedykoľvek ak by som potrebovala poradiť.  Vo svojej podstate ide o vysokobielkovinovú diétu a o obmedzenie príjmu pridaných cukrov, múky a tým pádom aj pečiva.


V balíčku som si našla tieto produkty:

sucháriky Fibroky so sezamom-jedávala som ich na raňajky ako náhradu pečiva

vlákninu v granulkách Fibroky-na zasýtenie a proti vyjedaniu :D

ampulky Levanat na 1 týždeň- s obsahom artičok, treba ich piť ráno nalačno zamiešané v pohári čistej vody, pre podporu spalovania tukov. Tieto mi naozaj chutili, chuť ako taká mi pripomínala echynaceový sirup.

ampulky Vivat- na podobnom princípe ako prvé ampulky, len s obsahom ovocia a sladšou chuťou. Mne chutili teda pomenej...


Pre Vašu predstavu ako vyzerá jedálniček na jeden deň:

Raňajky by mal tvoriť jeden kyslomliečny produkt ( napr. acidko, cottage cheese,tvaroh, jogurt, mozarella), doplniť ho môžeme bielkovinou ( vajce, šunka s vysokým obsahom mäsa) a 2 sucháre plus zelenina podľa potreby.


Desiata- 1 ks ovocia (okrem banánov a hrozna)


Obed tvorí 150 g bielkovín ( mäso-najmä kuracie alebo rybacie, tofu, vajcia, mozarella) doplnené 250 g zeleniny( čerstvá alebo grilovaná, dusená, varená)


Olovrant- 1ks mliečneho výrobku ( ja si dávam jogurt) s 2PL vlákniny


Večera-plus mínus rovnaká ako obed a teda hlavne kombinácia bielkovín a zeleniny



Druhá večera- v prípade hladu si môžete dať zeleninový či mäsový vývar bez zahusťovadiel.

Prvý týždeň v strave neboli povolené prílohy. V druhom som smela 1x týždenne strukoviny, v poslednom 1x týždenne strukoviny + 1x varené zemiaky.


    Ako sami isto vidíte na hladovanie to nevyzerá. Skôr naopak, mala som trošku problém s tým, aby som do seba jedlo dostala v takto pravidelných intervaloch. Malo by sa jesť cca každé 3 hodiny, aby sa naštartoval metabolizmus. K tomu dodržiavať pitný režim a teda vypiť aspoň 2 litre vody a samozrejme sa treba aj hýbať...bez toho sa zázraky  nedejú.

Občas sa pristihnem, že som si zabudla dať olovrant a potom ho rýchlo doháňam bola som zvyknutá dať si poobede len svoju kávu, občas nejaký kúsok ovocia či niečo malé.

Najťažšie bolo začať a dať si pozor na stravu, neuďobávať si z ničoho navyše. Prvý týždeň som sa cítila neustále po raňajkách hladná, ako vysvitlo, nepochopili sme sa a ja som si k raňajkám pôvodne nedávala žiadnu zeleninu. Po jej pridaní, to už bolo lepšie 🙂 

Priznám sa, že ku koncu som bola k celej veci dosť skeptická, mala som pocit, že som oproti začiatku diéty čo to pribrala (bol tam jeden či dva podvádzacie dni), no o to viac ma moje výsledky potešili, za rovné 3 týždne sa mi podarilo

schudnúť 3,5 kg na váhe

schudnúť 3 cm v páse a 5 cm na brušku a 1cm z bokov- s tými mám naozaj problém :( 

zbaviť sa všetkej zadržanej vody v tele a polky tukov

Bruško po premene stále nie je výstavné, no dolu išla viac než polovica z toho, čo som si zaumienila. Už len spevňovať a spevňovať... Mám dokopy 1,60 a ako priateľ hovorí hobitie krátke nohy, vidno na mne každý gram navyše.


Celé testovanie môžem zhodnotiť viac pozitívne. Moja výživová poradkyňa z NZ bola milá, usmievavá a nápomocná. Po ukončení testovania mi nik nenútil žiadnu ďalšiu spoluprácu, napriek tomu sa možno pôjdem ešte niekedy dať pomerať 🙂 Rada by som v podobnom stravovaní, samozrejme s občasnými prehreškami pokračovala, len plánujem opäť začať chodiť cvičiť.

Ak nemáte silnú vôlu a robí vám problém disciplína a teda najmä dodržiavanie jedálnička, poradkyňa je naozaj dosť nápomocná. Ak to však budete chcieť celé oklamať, veľký úspech nečakajte. Tiež nemôžete čakať, že za mesiac schudnete niekoľko desiatok kíl, či viac konfekčných veľkostí. Na to na sebe treba zapracovať dlhšie.

Ak potrebujete poradiť so stravou, či sa len dať pomerať, je to bezplatné a nič za to nedáte.

Ešte pár fotiek zdravých variánt jedla, toľkoto som ich pokope v telefóne už dávno nemala...



Tamara

Ako som chudla s Naturhouse

Pred necelým mesiacom som bola vybratá, aby som sa zúčastnila testovania balíčku na chudnutie od Naturhouse. Bolo že to radosti! Presne 26. 8. moja noha prvýkrát vkročila do pobočky Naturhouse v Bratislave.  


Výživová poradkyňa bola veľmi milá, už po niekoľkých minútach som z nej mala pocit akoby sme sa poznali roky. A možno aj preto som jej o svojich stravovacích návykoch prezradila aj to, čo som nechcela. A možno aj preto som sa necítila až tak trápne, keď som sa postavila na váhu a tá sa zastavila takmer na trojcifernom (!) čísle.  Okrem váhy ako takej, som sa dozvedela, koľko kilogramov z mojej hmotnosti predstavujú zadržiavané tekutiny a koľko kíl pripadá na tuk. Potom nasledovalo meranie pásu, bruška a bokov. Všetko som absolvovala v spodnej bielizni. Vedieť to vopred, vzala by som si nejakú reprezentatívnejšiu. 🙂


Pôvodne som mala záujem o balíček Chudnutie a detoxikácia, ale presvedčila ma, že balíček Ploché brucho je pre mňa vhodnejší. A ja som sa nehádala. A tak som vyfasovala priam darčekový kôš plný produktov šitých na mieru práve pre mňa (a pre kopu ďalších, ktoré majú ten istý problém). A odchádzala som takáto vysmiata.


Každé ráno som začínala pohárom vody, do ktorého som vyliala jednu ampulku z ich špeciálnych bylinkovo-zeleninovo-ovocných roztokov, ktoré mali naštartovať trávenie a súčasne čistiť organizmus.  Po niekoľkých dňoch sa z toho stal môj malý rituál a ráno bez vody som si nevedela predstaviť.  Na raňajky som zvyčajne jedávala  dva sucháre, opäť z ich výroby (oni to honosne nazývajú toustíky) a k tomu zvyčajne šunku alebo vajíčko natvrdo alebo cottage cheese. S kopou zeleniny. Kupodivu ma to vždy zasýtilo.


Na desiatu som zvykla chrúmať ovocie. Podľa rady mojej poradkyne maximálne toľko, koľko sa mi vmestí do dlane. Ešteže ju mám takú širokú. Aha.


Na obed mohla byť polievka (a tiež nemusela) a hlavné jedlo bez prílohy. Na olovrant opäť ovocie a na večeru  prakticky čokoľvek, ale bez prílohy a bez pečiva. A takto som sa aj snažila fungovať. Nejdem sa tváriť, že som si k tej rybe občas nedala zemiaky. Alebo keď sme mali v práci na obed segedínsky guláš, že som knedľu vynechala. Čo som sa ale snažila dodržiavať na sto percent, boli pokyny, aby som skutočne jedla „len“ päťkrát denne. Žiadne zobanie medzi tým. Zistila som, že najľahšie sa to dodržuje, keď doma alebo v práci naozaj nič naviac nedržím. Lebo, keď som vedela, že na tej poličke v kredenci tá čokoláda ešte je a zmrzlina v mraziaku tiež... No. Ako hovorím, ak chcete naozaj schudnúť, žiadne lákadlá doma nedržte.


 Druhá rada, ktorá sa ukázala ako veľmi cenná bola, aby som večerala najneskôr tri hodiny pred spaním. Keď som sa totiž pokúšala chudnúť pred tým, snažila som sa nejesť už po piatej. A zvyšok večera som bola nervózna a hladná ako pes. S metódou od Naturhouse som o siedmej večer vyjedala tuniakový šalát bez akýchkoľvek výčitiek. Vedela som, že pôjdem spať najskôr o desiatej.


22.9. som opäť navštívila výživovú poradkyňu na pobočke. Za 25 dní som schudla 5 kilogramov, jeden centimeter v páse, dva centimetre na brušku a dva centimetre na bokoch.


Premýšľam ako moju recenziu zakončiť. Ak máte výdrž a v ešte lepšom prípade aj podporu okolia, schudnete aj bez Naturhouse. Nepotrebujete roztoky, špeciálne sucháre ani vlákninu v granulách.  Ak si však nie ste isté, či to samy zvládnete a vaša vôľa je skôr slabá ako pevná a občas pred regálmi v potravinách tápete, tak chudnutie s Naturhouse odporúčam.

Ďakujem @konik_testuje  za možnosť testovať chudnutie s Naturhouse. 

Janka


#test_naturhouse





Test Naturhouse

#test_naturhouse


Som veľmi rada, že som bola vybratá ako adeptka pre testovanie výrobkov a služieb spoločnosti NATURHOUSE... Po tejto skúsenosti nie len, že sa cítim oveľa lepšie, schudla som a moje brucho dosť splaslo čo je veľká zmena v mojom živote 🙂... 


Pri vstupnej konzultácii som mala pocit, že slečna/pani je priateľský typ a všetok ostych zo mňa opadol a prezradila som o svojich pocitoch, jedení a prehreškoch, úplne všetko. Z čoho sa teším, pretože vďaka tomu som sa dozvedela veľa nových vecí, rád a tipov ako si pomôcť, nie len s kilami dolu ale aj k lepšiemu zdravému štýlu života, ktorý ma naozaj baví... Po vysvetlení všetkých "pravidiel" oboznámení s výrobkami nasledovalo meranie na "čarovnej" váhe. Bola som prekvapená koľko informácií prezradila o mojom tele. Mala som čo začať robiť, i keď moj cieľ nebol moc veľký rsp. ďaleko no z minulých skúseností som vedela, že to u mňa ide veľmi ťažko a pomaly...


So slnečnou/pani sme sa dohodli na telefonickom spojení, keby niečo... (Veľmi ma potešil a motivoval jej telefonát každý pondelok, ako sa mám a ako sa mi darí)...


Po odchode s NATURHOUSU som bola plná nádeje, motivácie a odhodlania. A hneď som aj začala...


Prvý týždeň som sa držala presne podľa jedálnička, ktorý som dostala na mieru. Ďalší týždeň nasledovali hody u svokry a tam nastal aj menší prehrešok. Naozaj menší, pretože na moje prekvapenie mi ten rezeň so šalátom a koláčik ani nešli na chuť ako som čakala a počas obeda som bola o chvíľu "plná"... Doma som stravu upravila, všetko sa snažila dodržiavať, hlavne čo sa týkalo pinteho režimu, ktorý bol môj veľký problém... 

Na raňajky som si dala väčšinou chlebík fibroky a veľa zeleninky, na desiatu ovocie a obed som mala väčšinou s morčacieho mäska a zeleniny, hokaido polievku, cviklovy šalát s tuniakom, falafel, alebo rajčinovú polievku (fotky som pridávala na instagram viď. foto)...


Už druhý týždeň som pocítila zmeny, pocit pahltnosti pomaly mizol, brucho nebolo také nafúknuté a po jedle mi nebývalo zle ako pred tým...

Išla som ďalej a zvykla si variť na dva krát, i keď pokušenie dať si to čo manžel, bolo nikedy ťažké...


Keď som končila druhý týždeň, všetko mi skomplikovala choroba, pre ktorú som nejedla pár dní vôbec nič a aj meranie a moja recenzia sa posunula. Myslela som, že už je lepšie ale nie je čo mi vadí, ale zostávam pozitívna, budem ok - pokračujem ďalej...


Na poslednom sedení a meraní som si bola vedomá, že čosi išlo dole. Niektorí ma na to upozornili, ostatný si zase nič nevšimli. Nevadilo mi to... Keď oblečiete po dlhej dobe rifle s tým, že potrebujete opasok a nemusíte sa do nich rvať, lebo "sa opäť sprali v práčke" nepotrebujete nič, stačí, že Vy to viete a Vy sa lepšie cítite. Stúplo mi o troška sebavedomie, keď som ráno vstala z postele a cítila som sa ľahko, splasnuto. Vždy som totižto trpela vypučeným bruchom (ako tehotná) a teraz? Nevravím, že som ako prútik, alebo som štíhla (to je este veľa roboty) ale mám rovné brucho, čo je pre mňa top...


Po vážení a meraní po mesiaci som dala dole:

Váha -2.1 kg

Pás -2 cm

Brucho - 4cm (cítim sa akoby 10)

Boky - 2cm


Naturhouse vrele odporúčam ak máte problém schudnúť, alebo hľadáte niekoho kto Vám pomôže, poradí, nakopne Vás, podporí... Toto všetko a ešte viac tam dostanete, a hlavne človeka motivujú a keď je motivácia tak je aj sila...


Ďakujem Modremu koníku, že práve ja som patrila medzi šťastných výhercov a Naturhousu, že nie len sa cítim skvelo ale konečne zmizli mije migrény, a nechuť po jedle...

Test Naturhouse

Moje tri týžne s Naturhouse

Je síce len sobota večer a záverečné váženie a meranie ma čaká až v pondelok, ale tak som si povedala, že to skúsim už dnes tak trošku zhrnúť.

Prihlásila som sa na testovanie len tak „omylom“, veď mňa predsa aj tak nevyberú, ale keď mi zasvietila nová pošta a tam, že ma vybrali na testovanie, čo Vám poviem... oblial ma studený pot, že na čo som sa to ja odhodlala J

Veru som to jednu chvíľku aj ľutovala, ale nakoľko som sa musela práve baliť na dovolenku, tak som našťastie ani moc nemala kedy.  Preto sa vlastne aj môj začiatok vlastne oproti ostatným tak trochu posunul.

Po návrate z dovolenky, som teda vyrazila do pobočky s malou dušičkou. Výživová poradkyňa ako z reklamy na ich výrobky mi sebavedomia moc nepridala, ale bola milá, usmievavá, príjemná, takže vstupnú prehliadku som nakoniec absolvovala vlastne v celku v pohode. Pohovorili sme si o stravovacích návykoch, čo a ako papám, vlastne nejaké väčšie výčitky nemala, ale pár vecí čo zmeniť sa samozrejme našlo.

Vybrali sme balíček ploché brucho, ktorý obsahoval dva rôzne bylinkové prípravky, ktoré bolo treba každé ráno vypiť cca 20-30 minút pred raňajkami a zapiť veľkým pohárom vody.

Na raňajky som dostala tousty, teda bolo mi divné, keď mi hovorila, že ak budem hladná, kľudne si môžem dať ešte nejaký jogurt a podobne, ale veď dva tousty sú predsa dosť. No pochopila som keď som balíček otvorila a tam boli také mini sucháriky J . No môžem povedať, že mne úplne stačili, či so šunkou, cottage syrom a zeleninkou.

Desiata a olovrant bol rovnaký, ovocie čo sa vojde do dlane.

Obed a večera prakticky totožné, či už mäso so zeleninou v akejkoľvek forme, prípadne omeletka, či polievka z vývaru.

A k tomu ešte medzi olovrantom a večerou jogurt s jablkovou vlákninou. Tá mi veľmi chutila.

A vlastne toto celé dokolečka dokola...

K výrobkom som vlastne dostala taký malý „cestovný poriadok“ kde bol návod na jedenie a ešte obálku s potravinami rozdelenými na povolené, menej povolené a zakázané J.

Pre mňa boli zakázané všetky syry s výnimkou cottage, všetko pečivo a múka a prílohy.

Nie som taká dôsledná a moja pevná vôľa nie je z ocele, ale snažila som sa dodržiavať pokyny ktoré som dostala. Až na pár zaváhaní sa mi to v celku darilo, no keď je doma dieťa, ktorému varíte, tak sa tomu asi celkom ani nevyhnete, tu obliznete krupicovú kašu, tu ochutnáte zemiaky, či sú hotové, tu niečo iné, ale ako hovorím nič tragické, takže som naozaj zvedavá na pondelok J.

No zatiaľ skonštatujem asi toľko, že ak odstránim tých pár chybičiek, na ktoré sme prišli, tak to pôjde aj bez Naturhouse, ale na rozbehnutie to nie je zlé. Musím však skonštatovať, že ceny výrobkov, čo som si v pobočke všimla sú pre obyčajné mamičky dosť vysoké, čo je trošku škoda, lebo naozaj by to veľa žien mohlo nakopnúť správnym smerom.

Takže prikladám ešte na záver výsledok. Zhodnotenie dopadlo asi tak, že za tri týždne testovania, výsledky nie sú vôbec také úžasné ako by sme mohli čakať. Na váhe je síce o 2,4kg menej, čo je samé o sebe na tri týždne dosť málo, ale navyše z toho je len 200g tuku dole. Skonštatovanie, že univerzálne programy asi nebudú veľmi pre mňa, chcelo by to dôkladnejšiu analýzu a jedálniček viac na mieru.

No ale aj napriek tomu všetkému pre mňa je dôležité, že som sa naučila nejakú tú rutinu pri jedení, dávam šancu tomu, že vďaka týmto návykom ešte niečo sa dole dať podarí, mám možnosť sa zastaviť opätovne sa prevážiť a uvidíme, či sa bude diať niečo aj ďalej.

Koniec testovania som oslávila kúskom jablkového koláča prakticky bez cukru a so špaldovou múkou, ale nejakú tú odmenu som už naozaj potrebovala 😉

Každopádne ďakujem za možnosť zapojiť sa do tohto testu.


PS. Pár fotečiek z testovania nájdete u mňa v blogu 🙂


#test_naturhouse