Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

hanuu
8. máj 2011

holky můžu se k vám přidat? dneska jsem 9dc a dělala jsem si poprvé ovulační test - ale čárka jen slabá.

nanuskal
9. máj 2011

@petap1 Ahoj Peťuš, to som rada, že ti robí Evička samú radosť, teším sa z vás a som v očakávaní na fotečky 😵
No vyzerá to asi tak, že mi stúpla teplotka 15DC a myslela som si, že už bola ovu ale v piatok som si merala a mala som ju zase nízku, tak asi bola niekedy cez víkend...odvtedy som si ju nemerala....tak to nechávam zase na náhodu 😉

@hanuu Ahojky, jasné, že sa môžeš pridať 😉 Ak je čiarka iba slabá, znamená to negatívny výsledok, musia byť rovnako silné alebo dokonca testovacia silnejšia ako kontrolná...
Len dávaj si pozor, aby si sa testovala správne....testy robiť v rovnakom čase poobede, nepiť pred testovaním cca 2-3 hodiny... 😉

hanuu
9. máj 2011

@nanuskal děkuju. JJ vím, že testovací čárka musí být stejná nebo silnější. Ta co jsem měla by se mi líbila na těhotenským testu. Spíš jsem dumala nad tím, jestli to, že tam byla vůbec nějaká je taky nějaký znak nebo je to úplně šumák jestli je bílo nebo slabá čárka.

hanuu
9. máj 2011

@nanuskal no já s tím správným děláním tetů asi budu kapku bojovat. Ale snad to zvládnu.

nanuskal
9. máj 2011

@hanuu Niektoré dievčatá majú celý cyklus slabú čiarku, záleží to od toho hormonu....takže vôbec by som sa nad slabou čiarkou nevzrušovala 😉 😀 Ibak ak na tehotenskom veur 😉 Takú by som tam prijala hneď 😉 🙂

hanuu
9. máj 2011

@nanuskal no bohužel na těhotenském zatím nebyla. Tak díky za info, já s tím nemám zkušenosti. Někde jsem četla, že jak se objeví čárka tak začíná tzv plodné období a pak jak je test pozitivní tak značí přímo ovulaci, ale to šlo asi o jiné testy. No tak snad čárka zesílí a ovulace bude.
Nevíš prosímtě jestli to můžou ovlivnit léky - paralen? Jo a od včera mám poprvé v životě zánět močáku, tak to taky není úplně to nej. ach jo.

nanuskal
9. máj 2011

@hanuu Prvý pozitívny test znamená, že ovulácia nastane do 24-48hodín....Ja som mala o dva dni ovu po prvom teste 😉
Ale či môžu ovplyvniť testy lieky tak to naozaj neviem ☹ a toho zápalu mi je teda ľúto, to fakt nie je bohviečo príjemné....
Nech ti to rýchlo prejde...teda čo najrýchlejšie do ovu 😉 aby ste sa mohli snažilkovať...
A nemeriaš si aj BT?

hanuu
9. máj 2011

@nanuskal děkuju. K měření BT jsem se ještě neodhodlala, ale už o tom uvažuju. Ale věřím, že se nám brzo povede, nejlépe hned teď v květnu nebo během léta, kdy odpadne část stresů. A kdyby náhodou ne, tak s měřením BT začnu na podzim.

nanuskal
9. máj 2011

@hanuu Tak to držím palčeky nech vám to čím skôr vyjde 😉 😵

hanuu
9. máj 2011

@nanuskal děkuju, tobě taky ať se podaří, co nejdříve 🙂

hanuu
9. máj 2011

tak jsem si dělala dneska podruhé test a s bídou byla vidět ta kontrolní. Tak nevím jestli je to tím, že jsem ten test dneska dělala až odpoledne a včera kolem poledne nebo co.

nanuskal
10. máj 2011

@hanuu No to neviem, ale kontrolnú by malo byť vidno stále silno....a testovacia môže byť rôzna.... 😒

hanuu
10. máj 2011

@nanuskal tak já pro tento cyklus testovat nebudu. nemá to cenu, díky tomu zánětu vypiju asi 5 litrů denně a před testováním se má omezit pití, což pro mě teď není reálné. Navíc se snažením budeme muset s manželem chvíli stejně počkat, tak testovat ani nemá cenu ☹

nanuskal
11. máj 2011

@hanuu Tak to mi je teda ľúto, ale radšej sa poriadne prelieč a potom môžete snažilkovať o sto tristo 😉

hanuu
11. máj 2011

@nanuskal jasný, tak včera jsem z toho byla trošku zdrblá, ale ve výsledku ten jeden měsíc zase až takovou roli nehraje. A co ty? Jak jsi an tom?

nanuskal
11. máj 2011

@hanuu No ja som na tom momentálne tak, že som 21DC a vôbec neviem kedy prebehla ovu lebo som si pri 15DC prestala merať teplotu 😅 lebo sme boli na svadbe, potom spánok a iné vstávanie...tak som sa nejako na to vykašlala.... 🙂
My to máme ešte o to ťažšie to snažilkovanie, že MM je v zahraničí a trafiť sa do správnych dní je občas dosť ťažké...a navyše, ja som mala strašne rozhádzané cykly, raz 29dní potom 33 alebo až 38 😠
Už 3 cyklus beriem Sarapis a pijem už pol roka Alchemilkový čaj...tak uvidíme....

Ale teraz bol MM doma a ja tak strašne dúfam, že ovu bola a že sa to už konečne po tom vyše roku podarí 😵

hanuu
11. máj 2011

@nanuskal je, tak to moc držím palce. To je pravda, že když nejste s manželem pořád spolu je to náročnější. Tak hodně stěstí a snad to vyšlo.

nanuskal
11. máj 2011

@hanuu Veľa šťastia aj tebe, aby ti prešiel ten zápal a mohli ste sa snažilkovať 😉 a nech sa čoskoro posunieme v rámci Modrehokonika do iného levelu 😵

tebi
14. máj 2011

ahojte tak mne mrcha došla včera aj som si poplakala...chcela by som sa spýtať používam tieto ovul.tetsy , môže sa stať že mi ukáže pozitívny test a ovulka nebude ? to asi nie....pýtam sa preto ,lebo pri 1 bábätku som otehotnela hneď po mrche vlastne som sa ešte čistila ....

nanuskal
14. máj 2011

@tebi Ahojky, nebuď smutná, niekedy to proste nevyjde....ja sa snažilkujem s manželom už skoro rok a pol a stále nič a ovu mávam a aj som v poriadku podľa doktorky....niekedy nie je proste ten správny čas...Ale nezúfaj 😉

tebi
14. máj 2011

@nanuskal no ked to je tak na nervy...joj myslela som ze druhé pojde nejak lahšie......joj tak nech sa vám to podarí čím skor držim palceky velmi velmi....a to ze by som nemala ovulku ked mi testvyjde pozitívny mi nevies poradit či to moze byt.......ved to že musime pozitívne mysliet...

tebi
14. máj 2011

@nanuskal a ak sa smiem spýtať mávaš pravidelnú MS ?

nanuskal
14. máj 2011

@tebi Ja som vysadila HA v auguste 2009 a mala som prvé 3 mesiace pravidelnú MS...no potom sa to nejako zvrtlo a mala som od 27-38 dňové cykly, nikdy som nevedela aký bude ten ďalší....ale teraz papám Sarapis a pijem alechemilkový čaj a mám pocit, že sa to zlepšuje....tak dúfam... 😵

Mám pocit, že môže byť, že neprebehla...teda iba si to myslím, ale neviem to 100%....že nepraskol folikul...ale keď už máš zvýšený hormon LH, tak práve ten spôsobuje prasknutie folikulu a uvoľnenie vajíčka... 😔
Takže myslím si, že u teba prebehla ovulka... 😉

tebi
14. máj 2011

no ja mamnepravidelnu a teraz na 45 den vcera prisla mrcha tak preto som si aj myslela že nam to vyslo.....ja beriem len calibrum babyplana vitami E.....musime dufat ze najblizsiu dobu to vyjde........ved to ze aj hlien som mala....ja som z toho jelen jaj.....

tebi
14. máj 2011

@nanuskal aprosim ta nevies mi poradit nejaky dobra program na tie grafy na meranie BT? jeden mi poradili ale je to v angličtine ..fertilitifried. com.....nevyznamsa v tom

nanuskal
14. máj 2011

@tebi No ja tiež používam fertilityfriend.com ale môžem ti dať stránku v češtine, kde je to vysvetlené....
http://merenibt.xf.cz/fertilityfriend.html

Počuj, a tvoja gynekologička to nerieši? To je dosť 45dňové cykly... čo som počula tak max. by mali byť 38-42DC 😔

Hlavne musíš byť v kľude a nesmieš sa tak na to sústrediť... 😉 (ja viem, že to hovoria všetci) 😀

tebi
15. máj 2011

@nanuskal gynekologička povedala že ked som pri prvom normalne ale po 9 mesiacoch snaženia otehotnela tak máme skusiť aj teraz......keď to bude po roku že začnem užívať nejake tabletky......a tiež že si to mám užívať a nemyslieť na to.....tak uvidíme.....ešte by som sa chcela spýtať meriaš BT aj počas MS.....?

vecernice
15. máj 2011

@nanuskal @petap1 @baru_7 ahoj holky, moc se m nestiham chodit zas mi jaksi unikl denni spanek, tak aspon na pet minut nakouknu
dekuju moc za chvaly, ja vas absolutne nestiham docist takze pardon, ted to bude se mnou jeste horsi nez byvalo
jinak my mame rezim krmit prebalit 7x denne, jak jsou driv, tak se jeste sami hlady nebudi. takze papu odmerujeme, a pred a po kojeni vazime, abychom meli nad chlapakam prehled. zatim pribyvaji ukazkove, uz maji 2,3 kg takze uz jsou to pekni cahounci a obcas mi pripada, ze uz maji druhou bradu
mleka mam nadbytek takze dnes uz jsem zacala vylevat, pac v mrazaku bychom za chvili nemeli nic jineho
doma je to prima, ale ono to v nemocnici utikalo, rezim po trech hodinach, spavala jsem max. 1,5-2 hodky v kuse, za den tak 4-5, takze jsem se nestacila otocit a byl tu dalsi den
ale vubec si nestezuju, jsem rada, ze to vse tak dopadlo. lezela jsem na oddeleni Intermedialu, takze nedonosenatek, a byly tam dost smutne pribehy na zdi, jak ta predcasene narozena decka taky dopadnou, at detska obrna, nebo uplne ci castecna slepota .... kdyz jsem je cetla, mela jsem slzy v ocich. clovek si pak mnohem vic vazi toho, jak jsme to zvladli bez ohledu na to, ze jsem si to prece jen malovala trosicku jinak
nejvic se tesim, az kluci zacnou trosicku reagovat ted jsou spinkaci, zvlast pres den noci byvaji trosku horsi, ale manza pravidelne vstava a chodi utesovat a me nehcava spat
tak se tu zatim mejte, az bude vic casu 🙂

@petap1 Petrus tobe moc gratuluju k male princezne!!!! je presne 10 dni od kluku 🙂 jak vse zvladas? jak se zotavujes? ja uz o jizve ani nevim, kdybych nekoukla na to podivne tvarovane bricho 😀

nanuskal
15. máj 2011

@tebi Ahoj, ja si počas MS nemeriam teplotu... 😉
Moja gynekologička mi tiež povedala, že to bude až tak po roku riešiť... Ale kým nie je manžel natrvalo doma, tak to nebudem riešiť...

tebi
15. máj 2011

@nanuskal jaj tak ty to máš zložitejšie ked nie je manžel doma..,...ale potom si to vynahradíte a bude mimi 🙂...takže keď BT bude stupať tak prebieha ovulka ak som to pochopila...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre