Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

vecernice
26. jan 2011

@si31si no zatim je to anovulak, ac dnesni teplota se pekne zvedla, kdyby se udrzela nahore ....
ten duphik si mela 16 az 25DC? a ms po nem nikde? me vzdy dorazila tak do tri dnu od vysazeni ...
chodis na folikulometrii? aby doktor nejak sledoval ucinky clostiku?
jinak ja mela nejdriv closik 5-9DC 2x1 a k tomu utros 3x2 16-25DC, pak mi clostik zvedl na 3x1 (i v lekarne se divili), no a ovu chodila tak 19DC (takze uz pote, co jsem zobala utros)

si31si
26. jan 2011

@vecernice teraz som si dufik nedala az po potvrdenej ovulke a doki ma nesleduje povedal že ak sa nepodari lepsie bude car že tam sa mi budú viac venovať 🙂

petap1
26. jan 2011

Vecernice: Neboj určo budeme jinak barevní...dávám link 🙂 Já ještě taky nic nemám, jen pár věciček od kamarádky a jednu soupravičku od mamky...ale už asi pomalu začnu...ještě doviklidím skříň a pak už to tam budu hezky skládat 🙂
http://detskezbozi.com/inshop/kocarky/kombinova...
Je to číslo DS3 108 a taky jsme mysleli DS3 46..ale asi vyhraje DS3 108 😀
Jinak dnes držím palečky a pěkně se pokochejte žížalkama 🙂

Nanuskal: Tedy gratulka k MS..to je ale cyklus 🙂 Jak píše Rita možná stihneš OVU i manžílka 😀 Jen tak dál 🙂

si31si: JJ jak píše večernice..je pravda, že někdy je HP OK a stejně nikde nic ☹ Já měla OVU kolem 20DC a Duphaston jsem brala od 16 DC do 25 jako večernice 🙂

petap1
26. jan 2011

si31si: Tak třeba se teplota udrží a OVU nakonec bude 🙂 S tím braním Duph. po OVU se mi to nezdá...ještě nikdy jsem to neslyšela a i v CARu mi ho nasadili od toho 16DC Ovulka neovulka 🙂 Jinak je pravda, že v CARu tě budou mít jak pod lupou...já chodila na UZ dost často a měla úplný přehled jak o sliznici tak o folíkách 🙂

vecernice
26. jan 2011

@si31si tak zmen doktora, ten pristup se mi nelibi. predat nas do CARu je pekne jednoduchy a pak zbytecne budes resit rovnou treba IUI. hele, asi bez duphiku ms nedorazi ... tedy pokud se ted sama neuraci ovu ... to by bylo super. ale kdyz teploty zas spadnou, byt tebou, zacnu brat duphik, at se cyklus ukonci. a pak zmenim doktora, protoze za A), s clostikem te doktor ma sledovat i kvuli riziku cyst, B) na CAR je vzdy dost casu, C) clostik se da zvysit, stejne tak jako poladit ostatni davkovani, neni na to nejake pravidlo, spis to doktori musi zkouset a pak kotnrolovat ucinky 🙂

@petap1 tak 108 jsme taky meli vybranou tusim, jen nazivo pusobi vic klukovsky. my budem vybirat z kolekce 2011, a taky u krtecka, ma nejlepsi ceny 🙂
http://detskezbozi.com/inshop/kocarky/kombinova...
DS3 146

vecernice
26. jan 2011

@petap1 duphaston je progesteron, neboli hormon druhe casti cyklu. v praxi ho po ovulaci tvori zlute telisko a zabrani tak zrani dalsich folikulu. takze nazor, ze duphik nebo jiny podobny muzuou zabranit ovulce, jsem slysela. ja sice zacala brat chvili pred ovu, ale tech par dni asi nezabranilo ....

petap1
26. jan 2011

si31si: Souhlasím s vecernicí, že by při Clostíku měl Dr. sledovat UZ co to s tebou dělá a ne to nechat lanksámo.

vecernice: Aha, my ho naživo neviděli..měli tam jen zelený a černo modrý ☹ Tak myslíš, že je spíše pro kluka, ju ? Jinak mě se ty hnědé taky líbí..původně jsem si myslela na DS137 🙂 Jen ještě řešíme, aby se nám v létě ten tmavý kočárek moc nepřehříval a Evka se nám v něm neuvařila 😀 Já jsem byla ráda, že jsem Krtečka našla..nikde jinde v kamenném krámě Dorjany nemají...tedy aspoň o žádném krámě nevím.

petap1
26. jan 2011

vecernice: AHA, tak vidíš, to jsem nevěděla...já ho taky vlastně brala před OVU...ale asi opravdu těch pár dní nehraje roli 🙂

vecernice
26. jan 2011

@petap1 www.detskyraj.cz tam zajed, maji vzornik i novych odstinu, tak si clovek udela trochu predstavu, je to kousek od Vysocansky
tam taky nejaky maji, ale my koukali po dvojcecich 😉
ja ti nevim, my meli vyhlidly cerny nebo sedocerny se zelenymi pruhy, ten maji nazivo v malvik.cz
ten cos posilala je se zlutymi ne?
jinak cerny se pry neprehriva (zkusenost tetky z jine diskuze), ac v prodejne nas od toho cerneho odrazovali ... takze u nas vitezi ten hnedy, sice nekdo mi rikal, ze je vic holcici, ale manzovi se libi 🙂
jo a rict si to nenechame 😉

si31si
26. jan 2011

@vecernice počkám ešte tak 2,3 mesiace a ked sa to neupraví tak pôjdem aj do caru čo nespravím pre 😲 🙂

nanuskal
26. jan 2011

@vecernice Ahoj Rituš, tak presne tak...mala by som tam byť ešte 14 DC 😀 😵
A viete čo? ten alchemilkový čaj je zázrak...teraz som si navarila pol litra ako som dostala MS a hneď ma krče prešli...inokedy by ma jedine po tabletke 😉 super, že si nemusím dávať chémiu do seba 🙂

petap1
26. jan 2011

vecernice: Tak já se ještě juknu tam jak píšeš 🙂 No, mě přijde, že by ty kolečka měli být smětle zelené..a oni jsou žluté, ju ? No, tak to by asi opravdu chtělo vidět vzorník 🙂 Ono je to stejěně jedno jestli je více holčičí či klučičí...hlavně, že se rodičům líbí a miminku/ům se v něm bude dobře jezdit, že 😀 Ještě na to máme tak půl měsíce, tak snad nějakou barvu vybereme 🙂
Takže překvapení, ju...tak hlavně aby jste tam toho případného bimbáska nezahlédli 😀

petap1
26. jan 2011

Nanuskal: Nadi tak super 🙂 Oni báby kořenářky taky věděly proč ty bilinky sbírají, že 😀

nanuskal
26. jan 2011

@petap1 No veru, vedeli 😀 🙂 😵

vecernice
26. jan 2011

@nanuskal tak na tebe zazracne pusobi, to je super, na me moc nezabiral 😉
a 14DC, no to budu mackat palce!!!!!

@petap1 tak dej pak vedet, kterej zvitezil. fakt ze nazivo nektery barvy vypadaj jinak nez na netu. jinak my koukali na ten se zelenymi, a byl dost klucici ....
musime volit neutralni .-D

nanuskal
26. jan 2011

@vecernice Hej hej...na každého nepôsobí rovnako..a ak má niektor hormonálne problémy, tak na toho vraj nepôsobí...

petap1
26. jan 2011

Vecernice: JJ dám...už jsem to říkala mm a zajedeme tam se na ten vzorník kouknout...zkusím příští týden 🙂 No, já bych taky chtěla neutrální..páč jestli pak půjdeme do druhého mimi a byl by to kluk, tak aby to bylo košér i pro něj 😀
V kolik dnes jdete ?

Nanuskal: Tak vidíš...takže hormony máš OK a čajík zabírá..hurááá a klep klep klep 😀 Jinak já budu taky hooodně mačkat palce 😀

nanuskal
26. jan 2011

@petap1 @vecernice Ďakujem veľmi pekne, budeme sa snažiť, veríííííte mi????? 😀 😀 😀

petap1
26. jan 2011

nanuskal: Nadi, tak ti oooopravdu věříííme 😀 😀

vecernice
26. jan 2011

@petap1 az v pul sesty .... 😉

petap1
26. jan 2011

vecernice: Chjo...tak to budu do zítra napnutá jak kšandy v očekávání popsání dojmů 😉 😅

vecernice
26. jan 2011

@petap1 😀😀😀

nanuskal
26. jan 2011

@vecernice Potom daj vedieť 😉 😉 😉 Bude aj fotečka do zbierky??? 😵

vecernice
26. jan 2011

@nanuskal asi jo,, zas vyplaznu dve kilca 😀 ale co, to za to stoji 🙂

petap1
27. jan 2011

Dobré ranko 🙂

vecernice: Haloo, tak jak jste dopadli a jaké to bylo ? 😀

nanuskal
27. jan 2011

@petap1 Ja tu tiež čakám na nejaké tie správičky 😀

petap1
27. jan 2011

nanuskal: A pořád nic..viď 😀 Jsem napnutá 🙂

nanuskal
27. jan 2011

@petap1 No nič veru ☹ napína nás riadne 😉

petap1
27. jan 2011

nanuskal: To tedy jo 😀 ...a já musím jít k Dr. ...tak snad až přijdu už budou nějaké zprávičky 🙂

nanuskal
27. jan 2011

@petap1 Tak sa držkaj 😉 a ozvi sa 🙂 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre