Hrozí mi pokuta pri návšteve inej domácnosti?

kikka95
24. mar 2021

Môžem ísť do "inej" domácnosti, keď bývam síce sama na byte, ale ešte tu nemám trvalý pobyt a chcela by som ísť k rodičom, kde mám trvalý pobyt? Nehrozí mi pokuta? Keďže sú to iné okresy.

tncka
24. mar 2021

@kikka95 hrozi ti pokuta. Ale mna skor zarazila ta vola ze tam vobec chces ist

zooeynka
24. mar 2021

@kikka95 jemin, jasne chod co riesis. Ved tam mas trvaly pobyt, pripadnym policajtom povies ze ides domov.

abbey1
24. mar 2021

Ľudia, prosím! Naozaj sa bojíte ísť domov avi rodičom?

nafka0483
24. mar 2021

@kikka95
@zooeynka
V ramci vynimiek nie je "cesta do miesta trvaleho pobytu". Nic take neexistuje. Kazdy sa ma zdrziavat tam, kde sa normalne bezne zdrziava. Cize darmo mas TP napr. v Humennom u rodicov, ked byvas v prenajme a pracujes v Bratislave. Mas sa zdrziavat tam.
To by si potom kazdy chodil hore-dole, lebo ved idem na miesto TP a o dva dni, ved idem na miesto kde mam najom a kde pracujem a o 3 dni zas to iste?

Mozes ist na vynimku - nevyhnutna starostlivost o blizku osobu. Alebo cestuj medzi 1 a 5 rano, vtedy zakaz vychadzania neplati, mozes si robit co chces.

tina4931
24. mar 2021

@abbey1 Však to je smutné....čo s ľudmi porobili....?

zooeynka
24. mar 2021

@nafka0483 mas rodicov? Tak si prestav ze byvaju vo vedlajsom okrese, vobec by si za nimi nesla? Lebo je nezmyselny zakaz? Ani ked potrebuju s hocicim pomoct, alebo aj ked nepotrebuju?

zuvelyn
24. mar 2021

@nafka0483 prosim ta, a tebe uz aktivovali cip, ze policajt si pozrie spatny zaznam z GPS a presne vie v akom byte sa zdrziavas? :D

mogaa
24. mar 2021

veď choď ale ak ťa zastavia riskuješ pokutu- buď sa bude riešiť kam ideš alebo prečo ideš z iného okresu ako máš TP.....

avril299
24. mar 2021

celebrity si chodili rite valat do exotiky a obycajni ludia nemozu ist ani domov daco vybavit... velmi smutna doba

abbey1
24. mar 2021

@avril299 Veľmi smutná doba, že si takéto veci navzájom závidíme, namiesto toho by sme mali nezmyselným zákazom povedať dosť.

len_nig
24. mar 2021

Normálne choď, my chodíme tiež aj rodičom aj svokrovcom aj hocikde. Keď by nás zastavili ideme domov a vybavené. Naozaj už by sa ľudia mali uvedomiť a strhnúť si okovy SME ROK DOMA šak sme není opice v zoo.

tina4931
24. mar 2021

@len_nig sme na tom horšie ako tie opice, tie majú zabezpečenú aspoň starostlivosť a žrádlo.

len_nig
24. mar 2021

@tina4931 ja sa nad týmto vždy tak pozastavujem, nikdy som nereagovala ale toto je hrozne ako sa ľudia boja. Veď my tiež máme TP v inom okrese ako bývame a kto zistí kam reálne idem a kde bývam? Nikto 😊😂 ešte aby som sa bála ísť rodičom alebo kde, ešte mám svoju hlavu chvalabohu. Detto respiratory v prírode a ďalšie nezmysly 😂 dnes som bola v parku, stare babky v respiratoroch, panebože ani vonku ľudia nedychaju 🤦🏻‍♀️
Je mi jasné že sa tu do mňa obuji uznavacky korony a podobne ale to nie je podstatné, hlavne nech sa už ľudia zobudia konečne 🙏

tina4931
24. mar 2021

@len_nig Mne príde hlavné smutné, že za ten rok sa už vláde podarilo zblbnúť ľudí tak, že dokážu premýšľať nad takými absurditami, čo pred napr. 2 rokmi by si ťukali na čelo a mysleli, že to existuje max. niekde v sci-fi filme. Nie je normálne aby sa človek, ktorý nespáchal žiadny zločin musel báť sankcií.

katulienkax
24. mar 2021

A kvôli tomu že sú drbnute zákazy ľudia to nedodrziavaju je načase nejaká vzbura bo toto už nie je normalne aby som sa za rodinou bála ísť. A tie respirátor vonku no noste si ich ak chcete chytiť nejaký sajrajt z tej chémie tak ch noste 24 hodín denne.

teleskop
24. mar 2021

@len_nig ved prave nie sme opice tak pouzivajme mozog tak ako nam ho pan boh nadelil nie ako tupouni

dzejsik
24. mar 2021

@kikka95 normálne choď, ak sa obávaš a čo si objednaj v okrese, kde bývajú rodičia a pôjdeš akože na výdajné miesto (doklad objednávka) a cestou nazad budeš mať už vyzdvihnutý tovar

tina4931
24. mar 2021

@teleskop Ľudia používajú očividne mozog niekoho iného, ale nie svoj vlastný.

teleskop
24. mar 2021

@len_nig paneboze tie sproste babky co cely zivot robili ako mulice, anliali peniaze do systemu a teraz nosia respirator aj v prirode LEBO VEDIA ZE V NASOM PODDIMENZOVANOM ZDRAVOTNICTVE BY V NEMOCNICI SKAPALI! Ti sprosti stari ludia, ze sa boja ze umru! 👏

kikka95
autor
24. mar 2021

@tncka Prečo by som nemala chcieť?

melbak001
24. mar 2021

@kikka95 bojis sa policajtov, ja by som sa skor bala o tych rodicov, ze im prinesiem "darcek"

kikka95
autor
24. mar 2021

@melbak001 Aký darček? Covid sme už prekonali, takže sme teraz na pár mesiacov imúnny. Ja som celý čas zatvorená, lebo mám online štúdium. Testujem sa každý týždeň, takže viem, že koronu nemám ;)

unicornlady
24. mar 2021

Kľudne rodičom choď, tu nemusíš nikomu nič vysvetľovať. Navyše nikto nežijeme večne a stratený čas už nedobehneme (najmä pre tých starších ľudí to musí byť strašná samota a nikdy nevieme, koľko času komu zostáva)

len_nig
24. mar 2021

@unicornlady presne, ja som akurát dovolala s babkou a hovorila mi že tá samota je najhoršia .....

avril299
24. mar 2021

@abbey1 tak ja im nemam co zavidiet, precestovala som uz polku sveta, ale ani by mi nenapadlo si teraz cestovat kade tade po dovolenkach.. skor nastve, ze dovolenky povolene, ale prejst hranicu okresu, kvoli potrebnym veciam nie, lebo zrovna nie su uvedene vo vynimkach

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
24. mar 2021

@kikka95 tam, kde teraz bývaš, nemáš vybavený prechodný pobyt?

nafka0483
24. mar 2021

@zooeynka Ano mam rodicov a ja niekde pisem o tom, ze autorka nema ist pozriet rodicov? Co tu fabulujes somariny, ved som jej jasne napisala, ze ma ist na vynimku - starostlivost o blizku osobu. Nikde som nenapisala, ze nema ist. Len som poopravila tu domnienku, ze zdovodnenie: "idem na miesto svojho TP" nie je relevantne.

@zuvelyn Ano aktivovali a kazdy tyzden chodim na aktualizaciu :D :D :D Nepozrie policajt, ze kde sa zdrziavam, ale ak idem na miesto TP, lebo akoze tam sa bezne zdrziavam, tak potom sa moze pytat kde som bola teraz, preco som teraz uplne inde - ak mas napr. papier ohladom prace, tak ok. Ale v tom sa mozu zacat rypat, preto som radila nech ide na vynimku ohladom starostlivosti, ale nech cestuje v noci ked zakaz neplati, cize nebude musiet nikomu nic vysvetlovat.

zooeynka
24. mar 2021

@nafka0483 ale to ze ide kvoli"starostlivosti o blizku osobu" a nema nejaky papier napr.o rodicovej operacii, PNke alebo iny doklad je uplne o nicom argument. Ved to by sa mohla kazdy vikend hufne BA vypraznit lebo obyvatelia odmigruju na vychod z dovodu"starostlivosti o blizku osobu".

brona235
24. mar 2021

@nafka0483 ja si chodim hore dole. Aj k rodicom do ineho okresu... Kazdy tyzden sa testujem jak taka puca. Tak isto aj moji rodicia. Svokrovci dokonca 2x tyzdenne v robote. Tak mi nikto nebude zakazovat vidiet rodinu. A im nikto nezakaze vidiet vnucata...