Hrozí mi pokuta pri návšteve inej domácnosti?

kikka95
24. mar 2021

Môžem ísť do "inej" domácnosti, keď bývam síce sama na byte, ale ešte tu nemám trvalý pobyt a chcela by som ísť k rodičom, kde mám trvalý pobyt? Nehrozí mi pokuta? Keďže sú to iné okresy.

melbak001
24. mar 2021

@kikka95 no ale to si nenapisala, ze si s coronou vysporiadana

ivana126
24. mar 2021

@zooeynka Nechcem rýpať, naozaj sa iba pýtam lebo ma to zaujíma, na základe čoho má policajt právo žiadať pri tej výnimke starostlivosti zdravotne zaznamy osoby, ktorá tam ani nieje prítomná? Lebo keby sa clovek chce preukázať nejakým záznamom o úraze, operácii, pn predsa tak to musí byť už nejaký podrobnejsi doklad aby bolo naozaj jasne, ze dana osoba nieje schopna sa o seba sama postarať a neviem, ci nieco take mozu realne pýtať 🤷

tina4931
24. mar 2021

@ivana126 Samozrejme, že nemôžu. A u osoby s právnickým vzdelaním by žiadny policajt nepochodil.

sante81
24. mar 2021

@kikka95 za rodičmi choď a nepytaj sa na fóre.. ľudom vymyli mozgy médiá, nič okrem corony neexistuje, zavidia si aj nos medzi očami.

simca06022011
24. mar 2021

@nafka0483 bezne tak chodime.. a nie je s tym ziadny problem. Nikto ma doma nemoze priviazta a clovek ma casto aj padny dovod ist na miesto trvaleho pobytu ;)

zooeynka
24. mar 2021

@ivana126 fakt neviem. Ale chcela by si sa hadat s policajtom, ktory ti uz-uz vypisuje pokutu za to ze si v inom okrese a nevies dokazat ze sa ides postarat o bizkych? Ako inac dokazat policajtovi ze mas fakt dobry dovod prekracovat hranice okresu? Ved taky argument bez dokazu moze fakt pouzit kazdy a presuvat sa podla lubovole lebo"na vikend chcu ist domov", ale zaobalia to starostlivostou o rodicov.

zuvelyn
24. mar 2021

@ivana126 Hlavne na to aby sa osoba nemohla sama o seba postarať predsa nemusí mat žiaden papier od doktora. Stačí ze dostaneš črevnú chrípku a doma ti behá polročné dieťa, alebo zle stupis na schod a urobi sa ti výron na členku a nevies par dni poriadne chodit alebo ako ja, mama mi chodí pomáhať so synom ked potrebujem vybaviť veci do práce (aj napriek tomu že robim na home Office). Ale ako bolo spomenuté, nema na to policajt žiadne právo a obcan nemá povinnosť niečo také dokazovať a preukazovať sa

tina4931
24. mar 2021

@zuvelyn Tak je. A hlavne sa vláda asi spolieha, že väčšine slovákov chýba právne povedomie.

teri512
24. mar 2021

@kikka95 kľudne choď, ja chodím za rodičmi a nebývajú vo vedľajšom okrese. Keď idem k nim dám sa otestovať. Aj na vlaku som šla a nik ma nezastavil ani sa ma nepýtal kam idem 🙂
Už treba s týmto všetkým skoncovať lebo len strašia ľudí a obmedzujú ich. Aj to nosenie rusok vonku 🙈 to môžem ostať rovno doma a dýchať vlastný nadýchaný vzduch.

ivana126
24. mar 2021

@zooeynka Ja to chápem, že to môže použiť/zneužiť hocikto len tak, ale na druhú stranu hádam nám ostali ešte nejaké práva a nebude mi vypisovať policajt pokutu za to, že neviem dokázať niečo, čo nie je nikde napísané ako a vôbec že to dokázať musím. Mne ide o princíp, už sú ľudia tak vystrašení, že naozaj ukážu papiere, ktoré nie sú povinní ukázať lebo sa boja pokuty, ktorú na základe čoho dostať? Prečo by som sa ja mala hádať s policajtom a ja obhajovať, prečo by to nemal byť policajt, ktorý by mi mal ukázať kde je oficiálne napísané, že konkrétne tuto vynimku musím takto zdokladovať? Lebo on je policajt a on je "zakon" aj keď to nemá ničím písomne podložené co môže odomna pýtať? Iba ma hnevá ako to funguje, že sa vynucuje dodržiavanie nejakých pravidiel a polovica z nich nieje poriadne vysvetlena ani nikde uvedena, človek si ich má iba domyslieť asi 🤷

nafka0483
24. mar 2021

@brona235 A naco to pises mne? Ja ti nieco zakazujem? Vidiet rodinu alebo tvojim rodicom vidiet vnucata?
Ja som len napisala ze "vyhovorka" - trvaly pobyt nie je relevantna.

@zooeynka Ano ved prave to, ze na tuto vynimku sa moze vyhovorit kazdy, cize cely zakaz tym straca zmysel. A aky papier alebo potvrdenie? Ved ti mohla rano volat mamka, ze sa citi zle, ze si pokazila zaludok a cely den vracia a hnackuje. Na sanitku to samozrejme nie je, ale ides k nej, lebo jej treba pomoct, potrebuje kupit lieky a musis jej doniest aj krmivo pre psa a vyvencit ho, lebo ona nie je schopna ist. Tak co si mas napisat sama potvrdenie?

nafka0483
24. mar 2021

@simca06022011 Ved vtedy treba povedat ten padny dovod. ja nikde netrvdim, ze nikam nema ist, neviem ci vsetky nechapete ci co. Akurat ze "cesta na miesto TP" nespada pod vynimku. To je vsetko co hovorim. Prevziat si tovar na mieste TP? Ok. Postara sa o pribzneho na mieste TP? Ok. Ist k lekarovi na miesto TP? Ok - chapeme sa?

majushka
24. mar 2021

@abbey1 Nezmyselnym zakazom? To si akoze nejaky niktos podla teba len tak jedno rano na zaklade nicoho vymyslel? To by to tu vyzeralo, keby sme vsetci takto k tomu pristupovali. Poznam tri domacnosti, kde starsie dieta navstevou nakazilo rodicov a jeden z rodicov v tych domacnostiach zomrel! Naposledy dcerinej triedna takto prisla o mamu a otec jej ostal na JIS!
Silacke a "odborne" reci spoza klavesnice....nic viac.

simca06022011
24. mar 2021

@nafka0483 ja mozem mat padny dovod, aj idem si vybrat postu, poliat kvety, skontrolovat byt, alebo musim si ist po nejaky dolezity doklad ;) a som zvedava , ako mi to niekto bude vyvracat ako "nedostatocny dovod".

nafka0483
25. mar 2021

@simca06022011 Nebudem sa tu s tebou natahovat, ale poliat kvety a skontrolovat byt naozaj nepatria k relevantnym dovodom na cestovanie - podla danej vyhlasky.

eva1915
25. mar 2021

Bože môj, to je strašné čo sa to s ľuďmi deje. Chráňme sa ako sa dá, to je samozrejmé. Ale úplne prestať žiť? Zabarikádovať sa doma?Nevidieť si vlastnú rodinu? Koľko? 6 mesiacov? Rok? Báť sa ísť domov? Toto je nonsens fakt už.