Kontrola počas PN- nezastihnutý, čo hrozí?

ladyar
25. okt 2019

Poprosim o radu, volala mi prave nasa rodinna znama, jej manzel je dlhodobo (3-4mes.?) PN, viem, ze mal viacej vysetreni, rehabilitacie, asi pojde na operaciu...jeho dr.mu vsak vychadzky nedala ziadne...ze mu povedala, ze nemoze mu dat... Maju 4r dietatko - moje krstniatko, s ktorym bola ona na lieceni, no ochorela, dostala teploty a tak jej manzel siel za nimi, aby sa staral o dcerku a chodil s nou na procedury. Bol tam presne tyzden a v den ked za nimi odisiel, prisla mu poobede kontrola zo SP, nasli to zevraj v schranke az dnes, ked sa vsetci vratili domov z liecenia... Je mozne, ze ak by mal z kupelov potvrdenie o sprievode dietatka, ze tam bol, bolo by mu to SP uznane? Ja som jej povedala, ze podla mna, ked tam nestihol prist do tych 3 prac.dni, ale presiel uz tyzden, tak bez sance, ze mu nieco ospravedlnia...no nemam skusenosti. Ake postihy mu hrozia? Moze dostat pokutu za porusenie liecenia? Znama bola velmi nestastna a vycitala si to... Co by ste poradili? Dakujem

ladyar
autor
26. okt 2019

@angi07 tiez som sa jej na to pytala...zevraj dr.mu na pnku ani t.c.neuviedla...

ladyar
autor
26. okt 2019

@mogaa takze im mam zavolat, ze zbytocne vobec pytat nejake potvrdenie z kupelov, ze bol tam?

janinah
26. okt 2019

@ladyar zbytočne,nemal tam čo robiť....

mogaa
26. okt 2019

@ladyar nie sú povinní mu volať a ani nezvyknú volávať, preto nechávajú odkaz.....potvrdenie z kúpelov bude zbytočné, on bol PN mal dodržiavať liečebný režim a nie byť v kúpeloch.....oni mu platia PN čiže musí dodržiavať liečebný režim, ak potreboval sa starať o dieťa v kúpeloch bolo treba ukončiť PN a vypísať sa na OČR - tam by ho ani nikto nekontroloval.....

evittam
26. okt 2019

@angi07 Na zaklade akeho zakona musím poskytnút osobné údaje na PN okrem tých, ktoré tam pytaju?

evittam
26. okt 2019

A suhlas s
@mogaa

dilino
26. okt 2019

nech si najde že čo mu hrozi ked porušil PN ale s tich zakladných zdravotna poisťovňa si ma nárok si úplatniť od 1 januára 2017 nárok na celu nahradu liečebnych nákladov od začatia PN až po jej porušenie to znamena, rehábilitácie, a iné úkony mu da zaplatiť ZP v plnej vyške dalej porušeni PN mu zanika nárok na vyplatenie nemocenskej ,disciplinarne konanie od zamestnavateľa to znamena aj rozviazanie pracovneho pomeru samozrejme pokutu SP a najhoršie že zamestnavateľ mu môže dať vyhadzov a napiše mu paragraf kde bude mať problém najsť zamestnie to sa mu neoplatilo riskovať ak chcel isť tak stačilo nahlasiť deň predtým na SP pobyt kde sa bude počas PN zdržiavať poriadne si zavaril a nehovoriac o tom že ked mu to da poisťovňa k nahrade cele myslim ZP tak najbližšie ked by išiel na PN tak bude mať problém s kontrolami potom nasledne operáciou a nasledne z dalšou PN a s kúpeľami sa môže rozlučiť dajú mu to ako samoplatcovi aj ked lekár napiše že po operáci bude potrebovať kúpele bude mať problém zo ZP ved nech si tu najde sankcie pri porušeni PN pride o veľmi veľa.

angi07
26. okt 2019

@evittam neviem ja som si len myslela ze je to povinne

katarinka89
26. okt 2019

@evittam Ja som napísala, že nie som si na 100% istá, zákony sa stále menia a čo viem, tak susedu takto nezastihli- nič nedolozila a musela vrátiť cca 400€. Keď chce niekto stopercentnú info a doveryhodnu- nech sa neobjavia na koníka 👍

evittam
26. okt 2019

@angi07 Aha...len mysliet znamena....😊😉

ladyar
autor
26. okt 2019

@dilino 😱🤦🏻‍♀️🙏 no chudak... A to on fakt taky poctivec...prvykrat v zivote za 25r siel na PN ☹️

evittam
26. okt 2019

@katarinka89 Pochybujem ze vracala PN uz za vyplatene obdobie to je blbosť. Na 100%. A co mas proti naozaj odborníčkam na MK? Ja uz som tu poradila zopar desiatkam a nielen ja a správne. Dokonca si zena zaplatila Mihala a našťastie urobila ako som jej ja poradila -a dobre spravila. Asi si zacnem aj ja pytat a budem "za vodou"...😀😉

dilino
26. okt 2019

@ladyar no našla som to na stranke ked som si zadala tu do počitača čo hrozí ked poruši PN a toto všetko mi ukazalo no zbytočne problémy teraz bude mať nenahlasil ho niekto zo susedou lebo niektory ľudia sú taky akože prajni že sa to mohlo stať.

dilino
26. okt 2019

@ladyar podľa mňa ho niekto nahlasil lebo neexistuje prečo ked taku dlhu dobu nebol na PN že by namatkove prišli pochybujem to určite nejaký prajný sused ho musel zahlasiť podľa môjho názoru ked nebol tak dlho chorý oni na takych veľmi neidu skôr k takemu pôjdu čo je často chorý.

mpg
26. okt 2019

@ladyar Keď sa nehlásil do 3 dni a nevysvetlil im to, tak pravdepodobne ukončili výplatu od toho dňa, keď tam boli na návšteve a nevyplatia mu ďalej PN.
Potvrdenie z kúpeľov by mu nič nepomohlo. Asi najlepšie by bolo teraz ukončiť túto PN a ak pôjde na operáciu, potom zase novú.

nefertiti5843
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nefertiti5843
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nefertiti5843
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nefertiti5843
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
haanovajana
26. okt 2019

To bude mat pruser.Daj vediet ako dopadol.

nefertiti5843
26. okt 2019

@veronikaszabova To si už napísala dva krát....niečo nové, ako argument ???

dilino
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzizu2
28. okt 2019

Ale boze baby, sak sme tu preto aby sme si pomahali a radili a nie takto sa bavili na takejto urovni 🙏