Musím nahlásiť prasklinu na čelnom skle nahlásiť poisťovni?

vitez
28. dec 2020

Ahojte viete poradiť?na čelnom skle auta máme od kameňa"prasklinu"(je to vidno"akurát")je potrebné nahlásiť poisťovni..má s tým niekto skúsenosť?

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikpa
28. dec 2020

@vitez ak mas havarijnu poistku tak ti to z nej preplatia, takze ano, ešte pred opravou treba hlásiť na poisťovni. Ak máš len PZP a nemáš vinníka ktorý by ti to preplatil z jeho poistky tak nahlas na svoju poisťovňu kde mas PZP a mohlo by to ist bud z verejneho prísľubu alebo zo zákona by mali uz aj čelné skla preplacat.

ivkazba
28. dec 2020

Hlavne pozor na to, ak je prasklina v mieste kam dočiahnu stierače a prasklina je veľká minimálne 2 cm, nemôžeš s tým jazdiť, môžu zobrať za to techničák a udeliť pokutu.

malinoismum
28. dec 2020

@vitez Ja som hlásila ale mala
Som pripoistenie čelného skla v kooperative s leasingom....

vitez
autor
28. dec 2020

@lubka261 no problém je aj to..že sme to zbadali pri umývaní čelného skla čiže"dotyčný"neznámy

malinoismum
28. dec 2020

Zabudla som dopisat že som nemala absolútne žiadny problém a poisťovňa bez problémov preplatila...
ale otázne je že či bežne poistné zahŕňa aj to pripoistenie - lebo ja som mala autodopravu s týmto som rátala, preto som si PRIPOISTENIE ČELNÉHO SKLA PRIPOISTILA...
😊

vitez
autor
28. dec 2020

@ivkazba prasklina je "tesne" pod stieračmi😕

vitez
autor
28. dec 2020

@malinoismum aj my máme pripoistenie skla

simca06022011
28. dec 2020

Iba ak ti to bude poistovna preplacat, teda ak mas na to poistenie... a inak ako pise ivkazba, ak je prasklina velka (ona sa moze zvacsit), tak s autom nemozete s tym jazdit.
Inak je to bezna vec... nie vzdy si to clovek vsimne hned za jazdy, ked sa to stane. Mensie puky si dali opravti nejak v servise, maju na to nieco.. vacsie sa menilo cele sklo...

vitez
autor
28. dec 2020

@malinoismum ak sa smiem spýtať ktorá to bola poisťovňa?

malinoismum
28. dec 2020

@vitez kooperativa

zdena1990
28. dec 2020

@vitez neakeho kamarata znameho čo by akože on to urobil rozbil a cez jeho poistku neda sa?

maris5
28. dec 2020

Ak mas havarijnu, nahlasis a preplatia podla toho ako mas nastavenu spoluucast.
Objednat sa ho servisu na celne skla. Ak to nie je v zornom poli vodica a je to mensie, vedia to opravit. Inak vymenit cele celne sklo.
Pozor, nepouzivaj teraz teplu ohrev na celne sklo. Prasklina sa bude zvacsovat.

maris5
28. dec 2020

Ak mas pripoistenie skla, nahlas do poistovne, posli fotky, pockaj na vyjadrenie alebo si najdi kde maji zmluvny servis.
Ja chodim do Autosklo Jurista. Maju s mojoi poistovnou zmluvu, ja nahlasim problem, odnesiem auto, v servise tam svoje cislo zmluvy a servis vsetko vyriesi ja si pridem uz len pre auto.

ninusa221
28. dec 2020

Nam sa to tiež stalo a riesili sme to tak že kamaratka to zobrala na seba že to kvoli nej a islo to z jej poistky🤷🏽‍♀️