Niekto ma udal na sociálke

21. dec 2023

Zdravim máte skúsenosť že vás nieko udal a neboli ste doma lebo dcéra je chorá nieje doma ale u mojej mami aby mi syn maly neochorel závistlivý ľudia zlí to nahlásili že neni doma ani v škole lekárka o tom vie dakujem

roseania
27. dec 2023

Ahojte, ja som babka. Aj ku nám dávajú choré vnúčatá. Je to normálna prax, keď rodičia nemôžu byť s chorým dieťaťom. Len potom ochoriem aj ja, všetko chytím od detí. Zase ani to nieje dobré.

letfenixa
27. dec 2023

@evkatk podozrivé absencie rieši socialka, nie škola u doktora.

maciatkolulu
27. dec 2023

@simona20201309 máš doma trojročné a novorodenca? Je úplne fuk,kde trojrocak ochorie,ale rozhodne zvláda lepšie sopel ako novorodenec. Takže pokiaľ ma clovek vyrovnaný a normálny,láskavý vzťah so svojimi rodičmi,tak predpokladám,že aj trojročné

maciatkolulu
27. dec 2023

@simona20201309 takže ten sopel tam preskace určite ľahšie ako doma novorodenec,plus úplne vyzmychana mama. Toto je len jeden príklad. Znova prizvukujem,že v zahraničí sa odchádza od detí v oveľa nižšom veku,tie deti bývajú choré,ocr bežná nie je. A si predstav,nič sa nedeje. Všetko je ok. Naozaj na Tom nič desivé nie je. Raz budeš musieť aj ty prestrihnit tu šnúru ,uvidíš. Len tí to nepôjde zľahka,to je jasne. A znova píšem,že som bola s deťmi dlho doma,škôlku mali iba posledný rok a som doma ešte aj teraz. Ale.nwvidim nič zle na Tom,aby dieťa išlo ,pokiaľ to vyhovuje všetkým stranám k niekomu,komu dôverujem ja aj dieťa. Mama nie je stred vesmíru,teda pre väčšie dieťa,čo trojročné už teda je.

ckatka
27. dec 2023

@simona20201309 bol predškolák, mal povinnu školskú dochádzku.

nikaeli
27. dec 2023

Tu bude problém niekde inde - ak je autorka doma na MD/RD s mladším dieťaťom, nepotrebuje na staršie dieťa OČR. Ak situáciu riešila sociálka, tak isto nie kvôli tomu, že je choré dieťa s babkou.. Škola možno vie, že je dieťa choré, ale pokiaľ nemá ospravedlnenia, je dieťa vedené ako záškolák - zanedbávanie PŠD rieši škola so sociálkou. Nie je mi z príspevku jasné, či škola vie alebo doktorka vie. Autorka neodpovedá na otázky, môžeme si len domýšľať, o čo ide 🤷🏻‍♀️

annm81
27. dec 2023

@simona20201309 Aha, takže na základe toho, že TVOJE TROJROČNÉ dieťa nedokáže byť vôbec bez teba, usudzuješ, že OSTATNÉ podstatne STARŠIE deti to nezvládnu tiež. Fakt logická úvaha. A keď ti prezradím, že moje trojročné bez akejkoľvek ujmy zvládlo týždeň s bežnou chorobou u starkých, tak čo? Neodložiila som ho tam počas choroby, lebo nemám taký luxus, aby mi starí rodičia pravidelne pomáhali- žijú veľmi ďaleko. Čírou náhodou ale ochorel, keď tam bol sám na prázdninách. Áno, nechala som ho už v tom veku na prázdninách bez mamky. Ako 6ročný letel k babke na prázdniny úplne sám. Lebo áno, pupočnú šnúru nám prestrihli hneď po pôrode. A ani nemusíš mať obavy, že máme vlažný vzťah - ale to že sa každé ráno príde túliť k rodičom do postele neznamená, že nedokáže zvládnuť pár dni bez nás - zvlášť ak sú to dni so starými rodičmi, ktorých ľúbi. Potreba dieťaťa po ľudskej blízkosti musí byť napĺňaná, ale ak je napĺňaná dlhodobo a pravidelne, tak pár dní v dobrej atmosfére u starkých sú pre dieťa vítaná zmena. A ja ako rodič mám najmä morálnu povinnosť nachystať svoje deti na úspešný samostatný život, teda nepovýšiť svoju lásku nad ich zdravý vývoj.

kikuskar5
27. dec 2023

@simona20201309 fuha, som nevedela, ze toto je pripad pre socialku... My ako deti sme sa doslova striedali u babky, 5 vnucat od troch deti sme si doslova klucky podavali u babky, ked sme ochoreli do doby, kedy sme vedeli uz byt same doma, nakolko rodicia si nemohli dovolit vynechat pracu tak casto a nejeden krat nas bolo vsetkych 5 zasoplenych naraz tam. A nie, ani jedna rodina sme neboli pripad pre socialku preboha... Kedysi to bolo uplne normalne, kedze babky uz zvacsa boli na dochodku, ochotne pomahali vykryvat dobu, ked vnucata boli chore a pomahali svojim detom so strazenim a rodicia nemuseli byt nonstop na OCR.

bosorkabb
27. dec 2023

@simona20201309 v mojom prípade zdravé bolo po operácii a potrebovalo nutné kontroly o ktorých rozhodol lekár.
V prípade iných detí napríklad preto že zdravé navštevuje školské zariadenie veľa krát ZŠ ktorá ak nevieš je povinná.
Moje deti zbožňujú starých rodičov a oni ich.
Kľudne maj svoje deti pri sebe 24 hodín denne ak chceš. To však neznamená že to musia robiť všetky.

zuzana76
27. dec 2023

Ale veď autorka ma školáka, prečo by chorého školáka nemohla dať k babke? Tam podľa mňa bude iný dôvod nahlásenia na socialku, možno to chybanie je časté a škola ma už podozrenie z vyhýbania sa povinnej školskej dochádzke

allsa
27. dec 2023

Diskusia by mala prebiehať spolu s autorkou, a zatiaľ vidím, že nič nevidím. Ja by som to nechala tak, keď sa nemieni poriadne vyjadriť a odpovedať na otázky.

mimik79
27. dec 2023

Najlepšie je že autorka príspevku nikde a tu sa rozpútal boj 🤣🤣,čo si o Tom myslieť...

mimik79
27. dec 2023

@allsa tiež si myslím