Ako často mám dávať mäsový príkrm 9 mesačnému dieťaťu?

zaira301
20. apr 2012

Ahoj. Prosím o radu, mám 9 mesačného chlapčeka a už od 5 mesiaca mu podávam príkrmy, postupne zeleninový a neskôr v 7 mesiaci som začala s mäsovými príkrmy ako aj s kašami. Chcem sa spýtať ako Vy podávate svojim detičkam mäsový príkrm, teda koľkokrát do týždňa. Ja dávam dva dni po sebe mäsový príkrm, potom deň iba zeleninový a opäť dvakrát po sebe mäsový .....Každý deň aj ovocný príkrm dávam a večer kaše, ktoré zatiaľ nevarím, iba používam instantné...
A od ktorého mesiaca môžem začať variť krupičnú kašu z obyčajného kravského mlieka? Veľmi pekne ďakujem vopred za Vaše odpovede....

bocianka123
20. apr 2012

ahoj, ja si myslím, že máš dobrý postup, my dávame 1x iba zelenina, 2x varený žltok a 4x mäsko- na striedačku. a obyčajné kravské mlieko - hm, na to sú rôzne názory. ja by som určite kravské mlieko do 1 roka nedala a možno aj dlhšie. a kašu môžeš uvariť aj vo vode a potom zmiešať s UM (ktoré už nevaríš).

hori
20. apr 2012

masovy prikrm som davala tak 3x do tyzdna (alebo kazdy druhy den), raz tyzdenne bol prikrm so zltkom, inak iba zeleninovo-obilninovy.
ja som davala tiez dlho iba instantne kase a potom sa mi stalo, ze klasicku varenu krupicnu kasu aj puding z kravskeho mlieka mi mala doooost dlho odmietala - asi az tak od 15 mesiaca to bola ochotna zjest, inak by som davala aj skor, mozno uz od 10. mesiaca, po roku urcite.

petkave
20. apr 2012

Tiež si myslím, že to máš dobre premyslené. Voľakde som čítala, že postupne by si mala dôjsť k tomu, že budeš dávať mäsko 6x za týždeň. Ale vraj je to individuálne a záleží od stravovacích návykov v rodine. U nás sa 6x za týždeň mäso nejedáva, tak aj malému som ho nepchala každý deň. Tiež som to tak striedala - 2 dni mäsový, 2 dni zeleninový príkrm...Kaše som používala zo začiatku každý večer (neskôr iba občas) instatné až do minulého mesiaca - t.j. do malého 19. mesiacov. Ale celý čas to boli mliečne kaše - sunarka, hami. Teraz je malý celkovo naladený proti kašičkám a sladkým jedlám, tak mu ich nedávam. Ale plánujem ho v blízkej dobe namotať na krupicu či mliečnu ryžu, lebo mne veľmi chutia, tak by sme sa na večeru najedli spolu 😀

sofia2008
21. apr 2012

6x do tyzdna..

mircalla
21. apr 2012

Masovy prikrm aj 6 x do tyzdna. kasiam z kravskeho mlieka by som sa urcite zatial vyhybala

iwesska
21. apr 2012

Maso nemusi byt kazdy den. Podla mna davas dobre...uplne to staci, ked tam zakomponujes aj 1x do tyzdna zltok. Ja som tiez davala tak ako sme my zvyknuti, ani mi nejeme maso kazdy den. Tak vzdy varievam - 2x po sebe maso, potom dva dni bez masa, pripadne len vajicko, potom zasa maso...

magali
21. apr 2012

suhlasim mas to dobre premyslene.. a tiez suhlasim s tym ze tie instantne kase minimalne, nas maly ma 18m a vobec mi nechce doma urobeny puding a krupicu. a to mu instantku davam len obcas

mimi21mimi
21. apr 2012

Ja som kedysi davala masovy 3-4 krat tyzdenne (6 krat sa mi zda vela) zltka som zo zaciatku takmer kazdy tyzden dala, potom som to obmedzila, kedze neboli domace k dispozicii... po roku som presla na stravu v tom style, ze maso 1 - 2 krat tyzdenne ako my, viac nie.

Kase som davala na veceru do cca 8 mesiacov, potom ich nechcela a nechce doteraz. Davala som instantne, ale teraz to aj lutujem, radsej som jej mohla doma urobit.

jami2
9. máj 2012

Mne povedala doktorka, že mám dáväť mäso so zeleninou každý deń a jeden krát v týždni ho nahradiť vaječným žĺtkom.

gabikatka
11. dec 2019

@bocianka123 na zaklade akej logiky je do prikrmu vhodne podat polotovar um a nevhodne podat plnohodnotnu surovinu kravske mlieko? Umele mlieko odstranujeme zo stravy hned ako to je mozne. Je to polotovar ktory nahradzame normalnou stravou
Do roka nic len vodu a materske mlieko, maso, zeleninu, vajicka. Po roku kravske mlieko