Máte skúsenosť s plastikou ovisnutého brucha?

janulkas81
30. jan 2008

caute

ak ma niekto skusenosti s abdominoplastikou tak prosim napiste.kde ste si to dali robit, ci ste spokojne ci to bolelo ako po cisarskom a co ste za to zaplatili.dik moc za reakcie, ja sa neviem rozhodnut.po dvojcatach mam ovisnute brucho a sama stria.

angd
3. máj 2017

@lubaka ja viem len o štátnych .Práve včera som sa pytala jedného mudr v sukromnej,ale nedá sa cez poisťovňu

henra
3. máj 2017

@angd netuším čo je diastaza. 🙂 sili mi vnútorné svaly, odrezali kožu a strie. Urobili pupok.

angd
3. máj 2017

@henra 🙂))Keď ti sili vnútorne svaly:to je diastaza🙂))

salvia450
4. máj 2017

@henra aj ty si mala také necitlivé brucho hlavne v okolí pupka ?

henra
4. máj 2017

No akurát som sa stipala 🙂 a veru.. Nič necítim. Ale to pominie. Až 9 -12 mesiacov niekedy trvá dať sa úplne do kopy. A keď si klepnem na opuch okolo šitia tak je tam také zvláštne duté.. Ale ja sa nechcem veľmi pozorovať, nie je to dobre. Dokonca doktor ani nechce aby som čítala net 🙂 každá sme iná a inak reagujeme. Ja si pupok občas kontrolujem či nesnrdi, nehnisa. či je živý 🙂 ale zatiaľ super. Aj červeň bude dlhšie trvať. Hlavne neopalovat

salvia450
5. máj 2017

veru, mne je až do vracania, keď si chytím brucho, já mám ako zdravotník veľmi nízky prah bolesti 😉😉🙂🙂

salvia450
5. máj 2017

a už si úplne vystretá, alebo ťa to ešte ťahá ?

henra
5. máj 2017

@salvia450 už áno. Aj keď ja som sa vždy hrbila 😀 ale je to neporovnateľne iné ako prvé dni. Na zvracanie? Ja necítim vôbec nič. Ale keď som si prala obväz a dala dolu pas bolo mi na odpadnutie 🙂 musela som si hneď sadnúť. Už je to úplne super teraz. Už len sa zbaviť pásu. Inak super termín, lebo mi to robili pred mesiacom a ked už budú horúčavy budem bez neho. Dosť je v tom teplo. Stále otlacena riadne keď dám dolu a natriem a trochu ležím na voľno 🙂

angd
5. máj 2017

No baby, čo to tu čítam,na odpadnutie atď. ....Mne dnes dali termín na 24.5....tak ten pás budem nosiť v teple ,čo už.

salvia450
7. máj 2017

@angd no každá to znáša inak, aj odporúčania lekárov je iné....my s henrou sme živý príklad....vôbec sa neboj, možno ty to budeš znášať najlepšie, zatiaľ to vyzerá tak, že já som najcitlivejšia 😉 v každom prípade nám tu napíš, ako to zvládaš a neboj, budem určite to 24.5 myslieť na teba 🙂😉

salvia450
7. máj 2017

@henra a čím si to brucho natieraš ? mne dokt. odporučil si ho svietiť Bio lampou, len já ju nemám a je dosť drahá

henra
7. máj 2017

@salvia450 kokosový olej. Že žiadne špeciálne si nemám kupovať.

salvia450
24. máj 2017

@angd Ahoj, no ako, máš to už za sebou ?

angd
24. máj 2017

@salvia450 Ahoj, ano🙂.dnes ma operovali, všetko super.Anesteziolog v pohode a bolest ziadna (asi kvoli liekom), len stipanie citim trosku.
Ampod do skupiny Abdominalna plastika brucha,tam diskutujete 🙂
A ty sa ako máš?

salvia450
24. máj 2017

@angd ja mam práve dnees mesiac po, fungujem už normálne, len brucho stále necitlivé. Opýtaj sa tvojho lekára ako to má byť lebo mňa to už znepokojuje 😒

angd
24. máj 2017

@salvia450 oki, opytam sa.dúfam, že nezabudnem🙂

A už nechodis na kontrolu?

kattika24
24. máj 2017

@salvia450 ahoj prosim ta nerobili sa ti na reze take cervene pupky s bielym bo vnutri?

salvia450
25. máj 2017

@kattika24 ahoj, nie skús si to potierať peroxidom, vyzerá to, že ti to hnisá, ale neni to nič hrozné, alebo ak máš betadine

salvia450
25. máj 2017

@angd
@angd áno chodím na kontroly, lekár ma ubezpečuje, že je to normálne , aj pol roka, ale chcem mať názor aj od iného lekára, Môj lekár je super, ale som taká zvedavá 🙂

salvia450
25. máj 2017

@kattika24 a koľko mesiacov máš po operácii ?

kattika24
25. máj 2017

@salvia450 moja 5tyzden

angd
26. máj 2017

@salvia450 Ahoj, Prepáč, no nezabudla som sa opýtať? Ráno bol mudr na vizite a potom na mňa zabudol a išiel do ordinacie.odtiaľ ho zavolali naspäť, nech ma už previaze, tak dobehol a hneď aj utekal. Na kontrole sa spýtam 🙂

salvia450
26. máj 2017

@kattika24 aj ja som po už 5ty týždeň 🙂 a ako sa ináč cítiš ? Pozerám, že máš celkom peknu jazvu, tá moja je stále taká červená a svrbí jak šľak 😉

lenkasamkomax
30. máj 2017

Ahojte baby ste tu niektore ktore to riesili cezvpoistovnu a kde?tiez sa chystam na operaciu po 2 detickach,mam aj diastazu aj pruh,bud nitra alebo bratislavu by som chcela riesit alebo nieco blizko som z novych zamkou.

angd
31. máj 2017

@lenkasamkomax ahoj.pod do skupiny Abdominalna plastika brucha. Tam sa dočítaš viac ;)

lenkasamkomax
31. máj 2017

Dakujem idem tam 🙂

tarinka155
2. júl 2017

@zena1 dobry den,,akurat tu citam diskusie co ste tu viedli..o plastickej operacii brucha,,odstraneni previsu..a citam ze ste natom boli a ze mate foto pred aj po..bolo by mozne poslat??lebo ja mam tiez ten isty problem,,a velmi by som nato chcela iist len sa bojim ci to nebude horsie ako teraz..dakujem

moninica
7. dec 2017

Ahojte, chcem sa opýtať, som už dlhšie po operácii a od pupka hore mám take niečo ako hrču. Myslela som že je to opuch, ale už sa mi to nezda. Tekutina tam nie je. Nemali ste niektorá take niečo ?

abigael
21. feb 2018

@bobicek5 a ste doplacali nieco

essenceee
6. feb 2019

hradi taketo operacie a s nou spojene analgetika poistovna, alebo ako to je? Velmi to boli?