Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

diocka
15. okt 2010

baby, vstupim vam tu k tej teme pancusky a leginky - tie ktore si chcete objednat tie z ebay-u tak ja ich mam a aj ked pisali ze bavlna, tak su dost umele 😠 ale fakt ze dost...
a ked zhanate tie klasicke 100% bavlnene starodavne pancusky a neviete ich vo vasom meste zonat - dobry vyber, a aj ceny maju tuto - ja som ich tuto objednavala - znacka LOANA a Tatrasvit:
http://www.duotex.sk/sk/ponuka/pancuchove-nohav...

divoska
16. okt 2010

@diocka hm to si ma moc nepotesila. a ked aj brisilda hovori ze nic moc... ja neznasam umeliny neskutocnym sposobom. dik za info aj link

zojec
16. okt 2010

@diocka aj ja dakujem.. 🙂 tie stare dobre socikovske na traky idem hned objednat 😀

michaela80
16. okt 2010

@zfidorka gro via obstali 5 hodinteraz nadranom ...ale musela som to zapnut na stredne , lebo inac trci vkladacka aj v predu aj v zadu... ☹

michaela80
16. okt 2010
zojec
16. okt 2010

@michaela80 aspon jej nie je zima na chrbatik 😀 na noc ocenujem vysoke 😀 podpazusne modely 😉

katulienka
16. okt 2010

ahoj Miska, caute aj ostatne baby, mam otazku k vlniakom: mam od Misky nove, iba nalanolinovane vlniaky a kedze babo este len bude a toto je moj prvy kontakt s lanolinom, som z toho trochu v soku, teda z toho, ake je to na dotyk a chcela som sa vas teda opytat, ci je to pre novorodeniatko ok, pripadne ci to mam vyprat alebo pranim prave ten lanolin nejako vymyjem alebo ze co vlastne mam najlepsie urobit pred tym, ako to babu dam na telo... 🙂
je mi jasne, ze v tejto pokrocilej teme je to dost zaciatocnicka otazka, ale ved presne tam aj som, uplne na zaciatku 😀 tak dikes za akykolvek koment...

zojec
16. okt 2010

@katulienka 😉 ten lanolin po dvoch obleceniach nebude vobec citit, pre babatko je to v pohode, ved sa lanolin pridava do masti napr... urcie nie vyprat.. 😉

katulienka
16. okt 2010

@zojec aha dakujem pekne, takze aj ked mne je to dost neprijemne na dotyk, babo s tym bude ok (ved stazovat sa nebude 😎 ) ano ja viem, ze sa pridava, ved aj mydlo som mu take kupila a tak, ale toto bolo take necakane zoznamenie 🙂 a prosim ta, ako casto ich mam potom prat? lebo niekde som citala, ze nie stale, ze niekedy iba vetrat a iba raz za cas, neviem aky, asi podla situacie, vyprat...dakujem

michaela80
16. okt 2010

@zojec ale uz jej ich na noc nedam, len som trpla kedy pretecie..to je tak na den plienka... 😀 😀

emjee
16. okt 2010

@katulienka vlniaky ak su len od mocu prat tak najskor po 2 tyzdnoch, medzitym len vetrat
lanolinovat po kazdom prani

katulienka
16. okt 2010

@emjee ok, dakujem, a este asi posledna otazka, to lanolinovanie sa vlastne robi kvoli nepriepustnosti mocu ci kvoli udrzaniu kvality tej vlny, z ktorej su vyrobene...alebo kvoli niecomu inemu? 🙂 ide mi o to, ze ked by to teda nepremokalo az na vlniaky, je aj tak nutne ich lanolinovat? dakujem

emjee
16. okt 2010

@katulienka lanolinuje sa kvoli tomu, aby plienka nepresiakla na oblecenie, vlhkost zostane na vnutornej strane vlniakov
ak mas taku plienku, ktora je zvrchu sucha (nejaka aio, sio), tak je zbytocne davat vlniaky

zfidorka
16. okt 2010

@michaela80 ja tiez zapinam na stredne od zaciatku... som minule zistila ze treba len trochu potiahnut gatuse vpredu a prekryju vkladku 🙂 je rozdiel medzi novymi gro via gatusami a starymi? davala si aj nejaku dalsiu vkladacku, ci len tu novu gro via?

petrinka
16. okt 2010

@divoska no ja pancusky kupujem vo vrabloch (u mamy) v jednom odchode...🙂 ak by si chcela, mozem ti priniest jedny na skusku. myslim, ze stoja nieco vyse 3E. ved daj vediet ci ich chces, buduci tyzdem idem k mame. chcem kupit aj nam. inak cislovanie je take, ze tie najmensie 56 sme nosili fakt dlho...🙂

ludmilabb
16. okt 2010

este stale mimo temy, ja ma tiez tie klasicke socikovske pancuchy ale na zimu su dost tenke, pozeram nejake bavlneno-frote kombinacie, výhoda socikovskych je ze drzia plienku 😉

anlu
16. okt 2010

@diocka Loany vobec nedrzia v pase (aspon nam) som velmi sklamana z Loany ☹

a uz neviemkomu som slubila link na Wola tak tu je
http://www.duotex.sk/sk/ponuka/pancuchove-nohav...

sulky
16. okt 2010

baby, aj my na klingacikovi budeme mat coskoro vsetky tie pancusky co na stranke duotexu, ak by niekto chcel usetrit na postovnom 😀

diocka
16. okt 2010

@anlu to mni je luto. mne drzia celkom dobre. vsak ked malemu dam plienku a na to navleciem pancusky tak mu to nepada. iba ked mu ich dam na holasa tak mu padaju - ale to beriem ze su uz roztahane z plienok. a ked som kukala tak fakt vacsinu mam tatrasvit.

zojec
16. okt 2010

@sulky 😉 aj tie 100%bavlnene s trakmi? 😀

michaela80
16. okt 2010

@zfidorka vkladacka sa mi lubi viac ta nova...je ako clnok robena tak mozno nebude prazenica pretekat...ta vacsia je nova a ta spodnna na prvom obrazku tiez..

anlu
16. okt 2010

@sulky ja si pockam a urcite budem chciet Wola ked budes mat 😉
@diocka mala som viac krat Loany, raz som ich omylom kupila a uz fakt nikdy viac ich nechcem... mne sa hned po prvom vyprani roztiahli a vobec nedrzali... ale ked vam sedia tak super 🙂

inak mam pocit ze asi fakt nasim plienkam prospelo nepranie v slize (mydle) mam pocit ze ovela lepsie saju ale aj sa mi zda ze bambusky su take hunatejsie 😲 pred tym ked som ich prala v slize boli akoby "udupkane" a flisova od vtedy ani raz nepretiekla 😀

sulky
16. okt 2010

@zojec , ano 🙂

sulky
16. okt 2010

@zojec , ak chces nejaku farbu, daj vediet. Nebudem moct objednat vsetky co su na stranke, tak aby som trafila tvoje vysnivane 😀

zojec
16. okt 2010

@sulky super.. pokukam to...dik 😉 dam potom vediet do IP

sulky
16. okt 2010

@anlu , pytala som sa expertky na bambusove plienky ohladom toho slizu 😉 Vravela ze to pocula uz od viacerych mamiciek, ale ze sliz by mal vadit iba flisovym plienkam. Bambusovym by nemal, ze zalezi od toho ako sa ten sliz namiesa, je to hotova veda, kazdy ho miesa inak 😎

anlu
16. okt 2010

@sulky mozno som ho mala zle namiesany 😀 😀 😀 ale fakt su take hunatejsie, akurat dnes som si to vsimla ale prave ma napadlo ze ani ocot uz nepouzivam... no netusim co je vo veci, hlavne ze plienky su ok 😝

sulky
16. okt 2010

@anlu , vravim, ze si to vsimli viacere mamicky, tak mozno nieco na tom bude. 😎

zuba
16. okt 2010

Ahojky, tak konečne som spravila aj ja malý článoček k mojej výbave, ešte nie sú všetky fotky, ale aspoň čosi, no a po večer podopĺňam aj poriadne komety k plienočkam, zatiaľ len tak v skratke. 😉

divoska
16. okt 2010

@sulky a kedy budes objednavat?