Aký máte názor na slovenskú konštitučnú monarchiu?
Taký nepopulárny názor. Uvítali by ste na Slovensku konstitučnú monarchiu? Podľa mňa by bola lepšia ako republika, pretože sa nemusí vyhadzovať kvantum peňazí každé štyri roky na prezidentské kampane, panovník je politicky neutrálny a spája národ na rozdiel od prezidentov ktorí ho rozdeľujú, konstitučná monarchia taktiež zabraňuje vzniku diktatúry. AKÝ JE VÁŠ NÁZOR NA SLOVENSKÚ MONARCHIU?
Kto by bol vymenovany za krala? Mas nejakeho kandidata? Lebo dedicne si na Slovensku na kralovsky titul nemoze narokovat nik, musel by byt vymenovany alebo by sme si nejakeho slachtica z kralovskej rodiny kupili z cudziny. Nemame ani velkokniezata, ani kniezata, ze by sme boli ako Monako alebo Luxembursko
@gregorzakarin95 no jasne, rovno tam dajme Fica, po ňom bude jeho syn, a už tú krajinu dorazíme 😄
Kto by bol vymenovany za krala? Mas nejakeho kandidata? Lebo dedicne si na Slovensku na kralovsky titul nemoze narokovat nik, musel by byt vymenovany alebo by sme si nejakeho slachtica z kralovskej rodiny kupili z cudziny. Nemame ani velkokniezata, ani kniezata, ze by sme boli ako Monako alebo Luxembursko
@viestta Podľa mňa predseda vlády (ale určite nie súčasný) ale taký čo urobí nejaké zmeny ktoré Slovensku pomôžu. A lepšie pre monarchiu bude, keď bude domáci kráľ, lebo keď si posadíme na trón nejakého cudzieho šľachtica to tá monarchia rovno zanikne.
@gregorzakarin95 Pozeráš priveľa rozprávok o dobrých kráľoch.
@aurelia2000 Žiadne rozprávky o kráľoch nepozerám. Kráľ je symbolom štátu a národa. Spája ľudí na rozdiel od prezidentov.
@aurelia2000 Žiadne rozprávky o kráľoch nepozerám. Kráľ je symbolom štátu a národa. Spája ľudí na rozdiel od prezidentov.
@gregorzakarin95 Mna by teda kráľ nespojil s nikým, ja šľachticmi pohŕdam.
@viestta Podľa mňa predseda vlády (ale určite nie súčasný) ale taký čo urobí nejaké zmeny ktoré Slovensku pomôžu. A lepšie pre monarchiu bude, keď bude domáci kráľ, lebo keď si posadíme na trón nejakého cudzieho šľachtica to tá monarchia rovno zanikne.
@gregorzakarin95 takže by to bolo o voľbe a keby ten súčasný vyhral, o ktorom píšeš, že ten určite nie, tak čo potom? Tiež som ešte nevidela politicky neutrálneho predsedu vlády.
@aurelia2000 Žiadne rozprávky o kráľoch nepozerám. Kráľ je symbolom štátu a národa. Spája ľudí na rozdiel od prezidentov.
@gregorzakarin95 trosku naivny optimizmus. Celkom si to predstavujem: spravime miesto prezidentskych kralovske volby, bude normalne predvolebna kampan, kortersacky, sluby... Volby budu dvojkolove alebo na kralovsku korunu bude mat narok ten s najvacsim poctom hlasov? Nakoniec bude vitaz korunovany, je jedno ako volby prebehnu, to je len technicka zalezitost. Zatial parada. A ked jeho kralovske velicenstvo otrci kopyta, kto bude naslednikom tronu?
Som za, len meno kráľa
@gregorzakarin95 trosku naivny optimizmus. Celkom si to predstavujem: spravime miesto prezidentskych kralovske volby, bude normalne predvolebna kampan, kortersacky, sluby... Volby budu dvojkolove alebo na kralovsku korunu bude mat narok ten s najvacsim poctom hlasov? Nakoniec bude vitaz korunovany, je jedno ako volby prebehnu, to je len technicka zalezitost. Zatial parada. A ked jeho kralovske velicenstvo otrci kopyta, kto bude naslednikom tronu?
@viestta Aj to je možné že kráľ bude volený ale to už není ono. Dedičná bude lepšia pretože budúci panovník bude na to pripravovaní celý život a nie ako prezident čo sa mení každé štyri roky. Celkovo má monarchia v Európe tisíce ročnú tradíciu. Není to nič cudzie a dodnes v Európe vládne 12 monarchii ktoré prosperujú.
@viestta Aj to je možné že kráľ bude volený ale to už není ono. Dedičná bude lepšia pretože budúci panovník bude na to pripravovaní celý život a nie ako prezident čo sa mení každé štyri roky. Celkovo má monarchia v Európe tisíce ročnú tradíciu. Není to nič cudzie a dodnes v Európe vládne 12 monarchii ktoré prosperujú.
@gregorzakarin95 a odkial vezmes toho prveho krala? Nakreslis? Vylosujes alebo sa nim stane hocjaky Jano, ktory uhadne 3 hadanky?
Zajtra keď pôjdeš von tak si daj na hlavu nejakú šiltovku, klobúk, šatku a dodržiavaj pitný režim
Dnes ti to slnko uškodilo
Zajtra keď pôjdeš von tak si daj na hlavu nejakú šiltovku, klobúk, šatku a dodržiavaj pitný režim
Dnes ti to slnko uškodilo
@anonym_b1c6ae Klasika, nemáš argument tak urážaš. Jediný komu dnes slnko uškodilo si ty kamarát. Pre istotu ani nemáš svoje meno takže nevieme čo za kktka v realite si.
Som za, len meno kráľa
@anonym_f24a0c Ficoslav I. z boží vůle král😁
Ale ved Slovensko uz svoju kralovnu ma. Nedavno prisla na navstevu z Ameriky.
@gregorzakarin95 a odkial vezmes toho prveho krala? Nakreslis? Vylosujes alebo sa nim stane hocjaky Jano, ktory uhadne 3 hadanky?
@viestta Som už napísal že sa ním môže stať napríklad predseda vlády ktorý schváli zmenu ústavy.
@viestta Som už napísal že sa ním môže stať napríklad predseda vlády ktorý schváli zmenu ústavy.
@gregorzakarin95 prosím ťa nevyslovuj takéto myšlienky nahlas, pretože na Slovensku je dost idiotov, ktorí sa toho chytia, aj s predstaviteľmi našej vlády a máme tu raz dva neodvolateľného kráľa naveky. Aj so stovkami neodvolateľných poradcov s doživotnými rentami.
@viestta Som už napísal že sa ním môže stať napríklad predseda vlády ktorý schváli zmenu ústavy.
@gregorzakarin95 normalne mi odlahlo, ze krala tak skoro mat nebudeme. V politickej konstelacii co tu mame sa este nacakame na takeho predsedu vlady... Ozaj a ako prideme na to, ze prave tento konkretny uz ma byt kralom? Kralom sa stane po skonceni volebneho obdobia cie este pocas funkcie?
@gregorzakarin95 prosím ťa nevyslovuj takéto myšlienky nahlas, pretože na Slovensku je dost idiotov, ktorí sa toho chytia, aj s predstaviteľmi našej vlády a máme tu raz dva neodvolateľného kráľa naveky. Aj so stovkami neodvolateľných poradcov s doživotnými rentami.
@katkazatka vsak nas laskavy a starostlivy sudruh pan premier uz rozvijal uvahy, ze by to malo byt ako v KLDR, vodca by bol dozivotne a funkcia by bola dedicna po meci...
@katkazatka vsak nas laskavy a starostlivy sudruh pan premier uz rozvijal uvahy, ze by to malo byt ako v KLDR, vodca by bol dozivotne a funkcia by bola dedicna po meci...
@viestta to naozaj?😁 na Slovensku sa najde dosť blbcov, ktorí by ho zvolili aj za kráľa. Len náš súdruh zabúdol, že v KLDR (alebo Cine) keby takto kradol, tak ho postavia k múru a gulku ma istu.
Kral Pelegrini prvy? A akou zasluhou? No zvladol sa usmievat a zvladol statusy na facebooku. Nulove schopnosti, zvladol si akurat nakradnut a usmievat sa. Kludne si zvolte v krcme svojho krala, tu nebude ziaden Ficko Prvy, aj ked by rad vladol navzdy, aby mu kurvy a celu rodinu stat platil z dani nas vsetkych.
@viestta to naozaj?😁 na Slovensku sa najde dosť blbcov, ktorí by ho zvolili aj za kráľa. Len náš súdruh zabúdol, že v KLDR (alebo Cine) keby takto kradol, tak ho postavia k múru a gulku ma istu.
@katkazatka ked dosiel z Vietnamu tak o tom slintal
@gregorzakarin95 normalne mi odlahlo, ze krala tak skoro mat nebudeme. V politickej konstelacii co tu mame sa este nacakame na takeho predsedu vlady... Ozaj a ako prideme na to, ze prave tento konkretny uz ma byt kralom? Kralom sa stane po skonceni volebneho obdobia cie este pocas funkcie?
@viestta Ústava ho môže vymenovať za kráľa
@gregorzakarin95 prosím ťa nevyslovuj takéto myšlienky nahlas, pretože na Slovensku je dost idiotov, ktorí sa toho chytia, aj s predstaviteľmi našej vlády a máme tu raz dva neodvolateľného kráľa naveky. Aj so stovkami neodvolateľných poradcov s doživotnými rentami.
@katkazatka Žijem v demokracii takže si môžem vyslovovať názory aké chcem ja.
@gregorzakarin95 vsak my uz mame konstitucnu monarchiu. Nezabudni na Gwen 😀. Mimochdom, ona je podarena.


neblázni...