icon

Aký máte názor na slovenskú konštitučnú monarchiu?

avatar
gregorzakarin95
Dnes o 17:16

Taký nepopulárny názor. Uvítali by ste na Slovensku konstitučnú monarchiu? Podľa mňa by bola lepšia ako republika, pretože sa nemusí vyhadzovať kvantum peňazí každé štyri roky na prezidentské kampane, panovník je politicky neutrálny a spája národ na rozdiel od prezidentov ktorí ho rozdeľujú, konstitučná monarchia taktiež zabraňuje vzniku diktatúry. AKÝ JE VÁŠ NÁZOR NA SLOVENSKÚ MONARCHIU?

Strana
z2
avatar
gregorzakarin95
autor
Dnes o 19:34
@anonym_1c6567

Ale ved Slovensko uz svoju kralovnu ma. Nedavno prisla na navstevu z Ameriky.

@anonym_1c6567 Hovorím o regulérnej monarchii a nie o fraške

avatar
gregorzakarin95
autor
Dnes o 19:35
@anonym_fded01

Kral Pelegrini prvy? A akou zasluhou? No zvladol sa usmievat a zvladol statusy na facebooku. Nulove schopnosti, zvladol si akurat nakradnut a usmievat sa. Kludne si zvolte v krcme svojho krala, tu nebude ziaden Ficko Prvy, aj ked by rad vladol navzdy, aby mu kurvy a celu rodinu stat platil z dani nas vsetkych.

@anonym_fded01 O súčasných politikoch tu není slovo. Ľudia vy ozaj neviete písať k veci.

avatar
viestta
Dnes o 19:36
@gregorzakarin95

@viestta Ústava ho môže vymenovať za kráľa

@gregorzakarin95 ustavu moze zmenit len parlament. Na obcianskej vychove si asi pozor nedaval, vsak?
Tak ci tak, niekoho by musel niekto vybrat, mna zaujima ten mechanizmus vyberu, kriteria, ktore by boli definovane a buduci panovnik by ich musel splnat. Na to stale neodpovedas.

avatar
gregorzakarin95
autor
Dnes o 19:36
@anonym_72ffb3

@gregorzakarin95 vsak my uz mame konstitucnu monarchiu. Nezabudni na Gwen 😀. Mimochdom, ona je podarena.

@anonym_72ffb3 Tá transka?! Ono nikdy nebude naším kráľom a reč je tu o konstitučnej monarchii. Toto bola len fraška a išli do toho zbytočné peniaze.

anonym_8fb26c
Dnes o 19:39
@gregorzakarin95

@anonym_fded01 O súčasných politikoch tu není slovo. Ľudia vy ozaj neviete písať k veci.

@gregorzakarin95 neprežívaj 😂

avatar
orisker
Dnes o 19:43

Sú až štyria: zelený, červený, guľový a žaluďový.
Ja navrhujem červeného.

avatar
ivicatolic
Dnes o 20:04

@gregorzakarin95 no ale šak král Zemplína už umrel, kto bude ďalší? 😁😁😁

anonym_4198f3
Dnes o 20:11

@gregorzakarin95 Aky mas nazor na sucastnu britsku rodinu? Vies si predstavit nieco take na Slovensku - manzelsky par a tri male deti a Slovensko by malo prijem z predaja suvenirov z ich obrazkov? Kde by si ich ubytoval?

anonym_4198f3
Dnes o 20:14
@kiki68

Co tu chces angazovat Habsburgovcov? Lebo ti boli posledni

@kiki68 Je znamy ich posledny potomok? Kolko ma rokov a kde zije?

anonym_4198f3
Dnes o 20:15
@anonym_72ffb3

@gregorzakarin95 vsak my uz mame konstitucnu monarchiu. Nezabudni na Gwen 😀. Mimochdom, ona je podarena.

@anonym_72ffb3 ano, Gwen je velmi mila

anonym_c30538
Dnes o 20:19
@gregorzakarin95

@viestta Aj to je možné že kráľ bude volený ale to už není ono. Dedičná bude lepšia pretože budúci panovník bude na to pripravovaní celý život a nie ako prezident čo sa mení každé štyri roky. Celkovo má monarchia v Európe tisíce ročnú tradíciu. Není to nič cudzie a dodnes v Európe vládne 12 monarchii ktoré prosperujú.

@gregorzakarin95 sú prezidenti čo sa nemenia každé 4 roky
Isaias Afwerki (Eritrea) 33 rokov
Alexander Lukašenko 32 rokov
Vladimir Putin 22 rokov
Si Ťin-pching 13 rokov
sú tam ľudia šťastný a slobodný?

avatar
gregorzakarin95
autor
Dnes o 20:54
@viestta

@gregorzakarin95 ustavu moze zmenit len parlament. Na obcianskej vychove si asi pozor nedaval, vsak?
Tak ci tak, niekoho by musel niekto vybrat, mna zaujima ten mechanizmus vyberu, kriteria, ktore by boli definovane a buduci panovnik by ich musel splnat. Na to stale neodpovedas.

@viestta A kde som povedal že on môže zmeniť ústavu? Jednoducho ústava napíše meno kráľa a hotovo. Tak žiadne kritériá nehľadaj. Sme v 21. storočí.

avatar
gregorzakarin95
autor
Dnes o 20:55
@anonym_c30538

@gregorzakarin95 sú prezidenti čo sa nemenia každé 4 roky
Isaias Afwerki (Eritrea) 33 rokov
Alexander Lukašenko 32 rokov
Vladimir Putin 22 rokov
Si Ťin-pching 13 rokov
sú tam ľudia šťastný a slobodný?

@anonym_c30538 Wow bráško ale oni vládnu krajinám kde demokracia zlyhala

avatar
gregorzakarin95
autor
Dnes o 20:55
@kiki68

Co tu chces angazovat Habsburgovcov? Lebo ti boli posledni

@kiki68 Domáci panovník.

avatar
zuzana76
Dnes o 21:03
@katkazatka

@anonym_f24a0c Ficoslav I. z boží vůle král😁

@katkazatka kazisvet

avatar
pralinka25
Dnes o 21:13
@anonym_4198f3

@kiki68 Je znamy ich posledny potomok? Kolko ma rokov a kde zije?

@anonym_4198f3 toto vyplulo AI

Áno, rod Habsburgovcov (resp. habsbursko-lotrinská dynastia) stále žije a má početné potomstvo po celej Európe.Súčasným hlavným predstaviteľom rodu je Karel von Habsburg (vnuk posledného rakúskeho cisára Karola I.), ktorý pôsobí ako rakúsky politik a bývalý europoslanec.Ďalší známi členovia a potomkovia dynastie:Ferdinand Zvonimir von Habsburg: Karlov syn, ktorý je úspešný automobilový pretekár (víťaz pretekov 24 hodín Le Mans).Georg von Habsburg: Karlov brat, ktorý pôsobí ako veľvyslanec a mediálny manažér.Ulrich Habsburg-Lothringen: Vzdialenejší príbuzný, ktorý sa angažuje v slovenskej aj rakúskej komunálnej politike.Hoci už dávno nevládnu, mnohí členovia rodiny sú dodnes aktívni vo verejnom živote, diplomacii, športe a podnikaní

avatar
hefo
Dnes o 21:19
@pralinka25

@anonym_4198f3 toto vyplulo AI

Áno, rod Habsburgovcov (resp. habsbursko-lotrinská dynastia) stále žije a má početné potomstvo po celej Európe.Súčasným hlavným predstaviteľom rodu je Karel von Habsburg (vnuk posledného rakúskeho cisára Karola I.), ktorý pôsobí ako rakúsky politik a bývalý europoslanec.Ďalší známi členovia a potomkovia dynastie:Ferdinand Zvonimir von Habsburg: Karlov syn, ktorý je úspešný automobilový pretekár (víťaz pretekov 24 hodín Le Mans).Georg von Habsburg: Karlov brat, ktorý pôsobí ako veľvyslanec a mediálny manažér.Ulrich Habsburg-Lothringen: Vzdialenejší príbuzný, ktorý sa angažuje v slovenskej aj rakúskej komunálnej politike.Hoci už dávno nevládnu, mnohí členovia rodiny sú dodnes aktívni vo verejnom živote, diplomacii, športe a podnikaní

@pralinka25 Jedine Zvonimír môže byť našim kráľom, ba cisárom! Keď pre nič iné, tak pre to meno...

anonym_40d526
Dnes o 22:37
@gregorzakarin95

@viestta A kde som povedal že on môže zmeniť ústavu? Jednoducho ústava napíše meno kráľa a hotovo. Tak žiadne kritériá nehľadaj. Sme v 21. storočí.

@gregorzakarin95 To bol vtip, že?

Strana
z2