icon

Aký máte názor na slovenskú konštitučnú monarchiu?

avatar
gregorzakarin95
25. jún 2026

Taký nepopulárny názor. Uvítali by ste na Slovensku konstitučnú monarchiu? Podľa mňa by bola lepšia ako republika, pretože sa nemusí vyhadzovať kvantum peňazí každé štyri roky na prezidentské kampane, panovník je politicky neutrálny a spája národ na rozdiel od prezidentov ktorí ho rozdeľujú, konstitučná monarchia taktiež zabraňuje vzniku diktatúry. AKÝ JE VÁŠ NÁZOR NA SLOVENSKÚ MONARCHIU?

Strana
z3
avatar
gregorzakarin95
autor
Včera o 15:13
@orisker

@gregorzakarin95 ,
parlament vyberá kráľa?!
Väčšiu sprostosť som ešte nepočul.
Kde, kedy v histórii PARLAMENT VYBRAL/ZVOLIL KRÁĽA?!
Monarchia je predsa omnoho staršie zriadenie ako parlamentarizmus.
Trochu skús pozrieť históriu, keď sa už k teórii štátu a práva dá ťažšie dostať!

@orisker Lenže sme v 21. storočí a nie v stredoveku. Čo chceš štátny prevrat alebo čo?! Jasné že parlament vyberá kráľa. Iba poslanci majú právo meniť ústavu a do ústavy napísať meno budúceho panovníka.

avatar
gregorzakarin95
autor
Včera o 15:16
@anonym_0ae8dd

@gregorzakarin95 vybera parlament ako kedysi vyberal prezidenta. V pripade krala by som ja osobne bola radsej aby o tom rozhodovali ludia, nie poslanci. Ked uz to ma byt na furt, tak nech sa ma kazdy volic moznoist vyjadrit, nie ze si poslanci vyberu takeho, ktory sa im najviac zavdacil.
V kazdom pripade ostavam nadalej kludna, tato tvoja fantazmagoria je sice prijemnym spestrenim horucich dni, ale nastastie, je tak uletena, ze jej realizacia nehrozi najblizsie desiatky rokov

@anonym_0ae8dd Myšlienka není fantazmagória. Proste nedokážeš rešpektovať názor a myšlienku druhého človeka. Radšej nemáš ani svoje meno, predpokladám že sa hanbíš sama za seba.

avatar
pralinka25
Včera o 16:08
@viestta

@gregorzakarin95 no dobre, do ustavy napiseme kto bude panovnik. Sice blbost ale dobre. Ale kto vyberie to meno? Toto prezrad ako vyberu toho cloveka, ktory bude ustavou vymenovany za krala? Kto ho bude vyberat? Tolko krat som sa ta na to pytala, a furt bez odpovede. Vsak toto su jednoduche otazky, ked to mas tak dokonale premyslene, tak nemoze byt problem odpovedat. Este aj ten Honza co sa stal kralom v rozpravke musel splnit podmienky, podla toho co pises v podstate bude kralom hocikto. Staci ak zariadi aby sa zmenila ustava a to v parlamentnej demokracii nie je nemozne a necha sa vymenovat.
Ale dufam, ze dnes uz je ti lepsie. Ked nie, dodrzuj pitny rezim, lebo zacinas bluznit a to nie je dobre

@viestta nepripomina ti toto toho chalana co chcel tazit kamene ci co to z gerlachu, natieral domy kazdy pol rok na ciernu a bielu farbu stal do flase a byval v detskej?

avatar
tripetta
Včera o 17:44
@viestta

@katkazatka vsak nas laskavy a starostlivy sudruh pan premier uz rozvijal uvahy, ze by to malo byt ako v KLDR, vodca by bol dozivotne a funkcia by bola dedicna po meci...

@viestta V KLDR to ale už zrejme nebude po meči. Kim Jong Un už pomaly pripravuje dcéru, ak ju teda nepredbehne jeho jedovatá sestra. Sympatie voči dcéram, čo sa týka predania moci, mal už i Kim Ir Sen ak si dobre pamätám z dokumentov o KLDR.

anonym_28ce43
Včera o 17:53

@gregorzakarin95 autor, že ty si ten cyklista a hasič? 😅 aj on sa vyjadroval presne ako ty a bol arogantny a homofóbny

anonym_0ae8dd
Včera o 18:01
@gregorzakarin95

@anonym_0ae8dd Myšlienka není fantazmagória. Proste nedokážeš rešpektovať názor a myšlienku druhého človeka. Radšej nemáš ani svoje meno, predpokladám že sa hanbíš sama za seba.

@gregorzakarin95 ale ja tvoj nazor respektujem, vsak mas na vlastny nazor pravo a to ti nikto neberie. Ale ty akceptuj aj to, ze tvoj nazor moze byt konfrontovany s inymi nazormi, moze s nim niekto nesuhlasit, moze mu oponovat. Ked to nevies spracovat, to uz nie je moja chyba. Ano, konstitucna monarchia na slevensku je v lepsom pripade tvoj ulet. A nastastie sa nemusim obavat, ze by sa o nu niekto skutocne usiloval. Mozu o nej snivat taki, ktori nevedia p state a prave ani tolko, co sa ucilo na zakladnych skolach

avatar
viestta
Včera o 18:04
@pralinka25

@viestta nepripomina ti toto toho chalana co chcel tazit kamene ci co to z gerlachu, natieral domy kazdy pol rok na ciernu a bielu farbu stal do flase a byval v detskej?

@pralinka25 nie, tamten bol viac uletenz. Tamten by svoju teoriu rozvinul na 100 riadkov v 20 bodoch a odpovede by boli tiez 100-riadkove. Tento je uleteny tiez dost, ale aspon je strucny

avatar
viestta
Včera o 18:05
@tripetta

@viestta V KLDR to ale už zrejme nebude po meči. Kim Jong Un už pomaly pripravuje dcéru, ak ju teda nepredbehne jeho jedovatá sestra. Sympatie voči dcéram, čo sa týka predania moci, mal už i Kim Ir Sen ak si dobre pamätám z dokumentov o KLDR.

@tripetta ano, nepodarilo sa splodit naslednika, takze bude to po praslici

avatar
pralinka25
Včera o 18:43
@viestta

@pralinka25 nie, tamten bol viac uletenz. Tamten by svoju teoriu rozvinul na 100 riadkov v 20 bodoch a odpovede by boli tiez 100-riadkove. Tento je uleteny tiez dost, ale aspon je strucny

@viestta mozno rodina 😀

anonym_9a5592
Dnes o 14:38

@gregorzakarin95
Profil teraz vytvorený, čiže zas niečo na rozprúdenie vášní...

anonym_4198f3
Dnes o 14:46
@viestta

@tripetta ano, nepodarilo sa splodit naslednika, takze bude to po praslici

@viestta Ma aj syna.

avatar
slovakboy
Dnes o 14:56

@gregorzakarin95 panovník nie je politicky neutrálny. Ale nebol by závislý na vôli strán ani voličov. Niečo na tom je. Diktátor by nemohol byt lebo by nemal takú moc. Ale mohol by byt blbec a nebudeš ho môcť už vykopnúť.

Strana
z3