Nikto jej neveril že ide rodiť. A predsa

ivkka
25. júl 2011

Sestra ako prvorodička prišla do nemocnice s tým že má pravidelné kontrakcie a ide rodiť v piatok o 23:00.Prístroj jej ale nenameral žiadne kontrakcie a po vyšetrení jej povedali že nieje ani na prst otvorená,že to bude možno až o dva dni alebo aj neskôr a dali ju ležať na izbu.O 02:00 bola znovu za sestrou že má hrozné bolesti a tá naňu nakričala že nech sa nerobí a nefučí na izbe aby nerušila mamičky.Znovu ju vyšetrili a povedali jej to isté.O 4:45 jej odtiekla plodová voda tak sa odplazila za sestrou a tá ju znova zvozila že to nieje plodová voda,keď ale zistila že je tak ju rýchlo presunuli na sálu a malý už bol o 05:00 na svete.Za dve hodiny sa úplne otvorila na pôrod a bolesti prežila na izbe.Doteraz tomu nerozumiem ale som rada že všetko dobre dopadlo.

haruka
25. júl 2011

Ja som mala to same.

katy1979
25. júl 2011

@ivkka no esteze ju neposlali naspat na izbu ze nech nevymysla.
mne sa az taka hroza nestala. iba maly mohol byt tak o 10minut skor na svete keby mi stale netvrdili ze este nie som uplne otvorena a ja som tam skrabala stol az ked konecne prisla jedna ze kde ze otvorena som ze to tam je len nejaka blanka.

reanda
25. júl 2011

no co, tak by porodila na izbe, aspon by to mala v klude a bez debilnych sestriciek 😀

veronicka1901
25. júl 2011

Ze sa v dnesnej dobe este nieco taketo stava, tak to sa cloveku az rozum zastavuje 😒.

ivkka
autor
25. júl 2011

no reanda to máš teda pravdu,tie sestričky by sa mali nad sebou zamyslieť.Mali by žene pomáhať a nie jej to znepríjemňovať 😀

lyongirl
25. júl 2011

@ivkka aj mne sestrčika s dr. tvrdili večer o 19tej, že to skôr ako ráno nebude, že som hysterická a mám sa na to riadne vyspať a ja v kontrakciách každých 5 min. a to som rodila 2hé dieťa, takže blbá som nebola, dali mi Dithiaden a Diazepam, že sa mám ukľudniť, myslela som, že medzi kontrakciami z liekov zaspím, ale vždy ma každá kontrakcia riadne prebrala, bolo to ako z hororu, nikto o mňa ani zakopol, lebo bol večer a všetci si išli ľahnúť, rodila som ako jediná a malý sa narodil v noci...je smutné, ako "napreduje" naše zdravotníctvo ☹
a len tak medzi rečou, mám kamošku, ktorej trvá pôrod od začiatku kontrakcíí cca 1 hodku, takže tam len letieť do nemocky a rýchlo, rýchlo na sálu, aby neporodila v aute, má 3 deti, takže nechápem čo je na tom, že sa za 2 hodky otvorila na pôrod, nech mi nikto netvrdí, že sa to ešte žiadnej žene nestalo a že v nemocke nemali ešte takýto prípad...

juliagregor
25. júl 2011

ja som sa narodila na chodbe na voziku... mama schmatla prvy biely plášť, čo šiel okolo, tiež jej nik neveril, že tak rýchlo má tlaky...

dyba
25. júl 2011

@ivkka a ktorá to bola nemocnica? môžeš aj do IP

dyba
25. júl 2011

@lyongirl a ty si kde rodila? plánujeme druhé dieťa, teda ak sa nám ešte zadarí. na prvé sme čakali niekolko rokov a nechcem ísť rodiť niekam, kde je takýto prístup. nieže by som už bola tehotná, ale chcela by som

lyongirl
25. júl 2011

@dyba ja v Trnave, ale napr. prvý pôrod bol fajn, aj keď ani tam mi sestričky neverili, že mám kontrakcie, lebo im to nezaznamenávalo a porodila som vďaka sestričke, ktorá mi tvrdila, že keby som mala kontrakcie, tak nezaspím. Tam som také hrozné kontrakcie nemala a v noci som zaspala a potom sa pôrod rozbehol, ale preto píšem, že vďaka, lebo malého nevyživovalo a oni mi pôrod zastavovali, tak dobre, že sa narodil skôr...
Pri prvom som mala smolu na sestričku na rizikovom, na vzdychárni a pôrod bol fajn, pri druhom som mala smolu na vzdychárni ☹

dsnadja
25. júl 2011

Ahojte,mne sa stalo to iste....ale pred 9 rokmi,išla som do nemocnice s porodnymi bolesťami,ale nebola som otvorena tak mi dali injekciu a zaspala som,v nedelu aj cez navštevne hodiny som mala pravidelne kontrakcie asi 7 minutove,ale zase že vraj to nič to prejde,večer mi zase pichli niečo a zaspala som,a od pondelka rana som mala 5 minutove kontrakcie,dali ma na pristroj,ktory neukazoval nič,takže zhodnotili že vobec nemam bolesti a mam zalahnuť,v pondelok v noci som už nevedela ani sedieť,len som stala,hlava sa mi točila od unavi,sestrička 1 nakukla do izbi a že čo vam je?hovorim jej ža mam kontrakcie,že to hrozne boli,a ona že dobre a odkračala,no rano som už bola hotova,vyčerpana,ubolena,dali ma na pristroj a zase nič.....ale vtedy som sa už nedala tak ma zobrali na porodnu salu a tam ma znova dali na pristroj,a tam bolesti už ukazoval.....tak skonštatovali že aha asi je na rizikovom pokazeny stroj.....no vtipne nie????takže rodiaca žena nevie či ma bolesti alebo nie.....no a na koniec som porodila dcerku 4,20kg a trvalo to 30 hodin 😒 ....no sme šťastny že sa nestala nejaka hrozna vec,že sme prežili,hlavne že mala je zdrava,ale ked sa tak zamyslim kludne sa jej mohlo niečo stať a oni by si to vobec nevšimli.....to by teda čumeli keby som im sama na izbe porodila do postele dcerku.....

ivkka
autor
25. júl 2011

Rodila v Bojniciach,bola som šokovaná z toho prístupu a malý mal dva krát otočenú šnúru okolo krku,keď sa narodil bol už trošku omodrený,chvala bohu že sa pýtal na svet.Ja som v Bojniciach rodila dva krát a bola som spokojná ale po tomto som teda znepokojená ☹

dyba
25. júl 2011

ono asi fakt nezáleží na nemocnici,ale na ľudoch, na akých natrafíme

riana12
25. júl 2011

moja mama dosla do porodnice s bolestami chrbtice... sestricka ju vyhanala, ze pokial ju neboli brucho, nech sa paci, moze ist domov... tatino potom mamu natlacil dakemu doktorovi... a sestricke, aby bola spokojna, tvrdil, ze dobre, dobre, uz aj brucho ju boli... nestihli poriadne mamu dovysetrovat a doki, co bol pri porode, uz hlasil, ze rychlo treba na vec... namiesto maminho oblecenia, co sa mala prezliect pred porodom, priniesli tatovi uz umyteho, osetreho a obleceneho brata...
tatino sa vtedy velmi jedoval... mama uz vtedy prenasala, nastastie vsetko ok, no keby nasi neboli neodbytni, ktovie, co by bolo...
alebo iny pripad z rodiny - tehotnu uz nahanali, ze prenasa 2 tyzdne, vyvolavali porod a nakoniec zistili, ze este nebol donoseny... 😖

anjelicek26
25. júl 2011

@ivkka - ja som sa pri prvom dietati otvorila za jedinu hodinu na 10cm a dietatko sa narodilo na operacke, nestihli cisarsky, uz bolo vidno hlavicku. Takze su rychle porody, s ktorymi sa ale tak casto nerata. No a nas maly sa narodil pol hodku po prijazde do porodnice, takmer "vypadol" uz v aute 😀 Zasa netreba za vsetko vinit lekarov, proste...priroda je nevyspytatelna. A niektore rodicky aj mini kontrakcie "prezivaju" a ine zasa aj silne kontrakcie "odignoruju", sestricka sa musi spoliehat na vysetrenie - krcok a CTG... nemala by som im to az tak za zle. Hlavne, ze je babo v poriadku.

andrejka1974
25. júl 2011

mne sa stalo to iste ked som cakala dcerku tak som mala problemy s oblickami pocas tehotenstva a tak som tam lezala uz skor bola som uz 4 dni po termine a naraz vecer okolo 23.00 mi zacalo byt dost zle kontrtakcie boli pravidelne ale na monitore ukazovalo este nizke kontrakcie tak ma poslali na spat na izbu nech nevymyslam mne bolo stal;e horsie a horsie oni ze stale nic dali mi aj nejaku tabletu na ukludnenie o 3.00 vravim neblaznite naozaj porodim sestricka zavolala lekarku a ta vravi okamzite na porodnu salu rodime a mala uzrela svet o 3.20 nik mi neveril ze porodim

petra1303
25. júl 2011

@anjelicek26 ahoj ty si mala planovany cisarsky? Alebo preco si mala mat cisarsky? Neviem ci v Rakusku sa to da , ale chcela by som mat cisarsky...radsej...

dagmarvan
25. júl 2011

mne pri prvom porode tvrdili ze to nebude v ten den ze nie som vobec otvorena a dcerka sa narodila do 13hod a pri druhom tehotenstve to bolo podobne prisla som rano ze spinim a mam kontrakcie a oni vraveli ze som len na 2cm otvorena a dcerka bola do vecera na svete.

anjelicek26
25. júl 2011

@petra1303 - ja mam len 153cm a uzucku panvu, malu odhadovali 3,5 kg a hlavicka, ze v zivote neprejde cez panvu... no presla, a ako rychlo 😅 Preto cisarsky. Chceli pockat par kontrakcii, pripravovali salu, pri prevazani na salu som uz ale mala kontrakcie na tlacenie a porodila som malu do ruk anesteziologicke xixi

A s cisarskym si to rozmysli, druhy porod byva rychlejsi, jednoduchsi, porodne cesty su uz predsalen zabehnute a maternica vie, co robi. Ja na svoj druhy porod spominam fakt rada, nas drobusik sa vyklul tak rychlo, ze som nemala vobec cas sa lutovat ako to boli 😅 Bez nastrihu, bez epi, bez vsetkeho, este nam na porodnu salu doniesli toasty a caj, no proste sranda 😀 Pekne som si to odkracala do sprchy, bolesti boli fakt znesitelne. Ale po cisarskom mas rozrezane viacere vrstvy, bolest je velka aj po porode, nemozes dvihat tazke, navyse mozu byt neprijemnosti spojene s epiduralom. Jazva sa moze zle hojit - a je tam dozivotne. Cisarsky je pre mna krajne riesenie, a nie vyhra. Predsalen ten pocit zvladnut to babo vytlacit na svet sam - no moj drahy o tom dodnes obdivne rozprava 😉 Mna po porode nesili, ale dali mi mojho milacika na prsnik a nikto mi ho nezobral ani na jedinu sekundu... proste bol uplne moj... po cisarskom este 20 minut cistia a siju... prijdes o tie prve krasne momenty... v konecnom dosledku sa rozhoduje kazdy sam, viem, ze v nemecku sa uz cisarsky na zelanie nerobi, ale tak dovod sa vzdy najde, ked sa dohodnes s gynekologom, v rakusku to bude podobne. Ale premysli si to, ako vravim - vyhra to nie je - ani pre teba, ani pre babo.

reanda
25. júl 2011

@anjelicek26 a preco ti isli robit cisarsky, ked sa dieta tak rychlo narodilo? 😕
ked existuju aj rychle porody, tak by mali brat lekari a sestry do uvahy aj to, ved maju uz hadam nejake skusenosti a nie este nadavat rodickam, ze si vymyslaju a zbytocne fnukaju.. ak zena preziva tazko aj slabe kontrakcie, tak sestra tam ma byt takisto pre nu a pomahat jej a povzbudzovat ju, trebars aj keby to tri dni trvalo a nie na nu nahukat a nech nefuni a nerusi ostatne! 😠
a este taka blbost s tym CTG, mne to hrozne lezie na nervy - tak zena citi, ze ma kontakcie, bolesti a oni ju pripnu na nejaky dementny stroj, a ked ten nic neukaze, tak budu radsej verit stroju, ako cloveku.. a toto sa stava tak casto, ze stroj nic nezaznamena, ze je "pokazeny", alebo naopak urobi poplach aj ked je vsetko ok, ze ja by som tie monitory asi radsej vyhadzala z okna

anjelicek26
25. júl 2011

@reanda - no lenze su prvorodicky, co zbytocne fnukaju, lutuju sa, do porodnice letia pri prvych poslickoch, zasa chapem aj tie sestricky, ich prvotnou ulohou je zenu ukludnit, skontrolovat, ako to vyzera - no ano niektore kontrakcie monitor nevidi - ale 95% dajme tomu ano - tak sa na neho aj spoliehaju. Keby mali mat plnu porodnicu hysterickych zien, ktore krikom desia jedna druhu, tak by si asi velmi nepomohli. Pri porode sa zena musi "pozbierat" a "koncentrovat", predychavat bolest, nechat si pomoct liekmi, plynom, epiduralom, jogou, chodenim, cviceniami, meditaciou, hudbou, cimkolvek sa da...

A neviem stale mam pocit, ze za kazdy "zly porod" su na vine sestricky ci lekari. Tazky porod si zavini sama predovsetkym zena a dieta - prosim nechapte to zle - ale ani najlepsi lekar ti nezaruci, ze porodis bez bolesti za 3 hodiny od prvej kontrakcie bez nastrihu a odkracas si z vonavym batozkom na izbu. Niektore zeny proste lezia 48 hodin v bolestiach a porod postupuje velmi pomaly. Vtedy treba proste cakat. Niektore veci su aj v dnesnej dobe na prirode.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petra1303
25. júl 2011

@anjelicek26 no ja som rodila 10 hodin a z toho 6 hodin som mala take silne kontrakcie ze sestricky ma len vseliakymi cipkami proti bolesti dopovali a infuziami...nechybalo vela aby som pri nich odpadla...to tiez si myslim, ze pre malu nebolo nic moc...takze ked si predstavym ze by som mala len 3 hodiny byt v takych bolestiach tak radsej budem mat rozrezane brucho...a po cisarskom sa nesije...davaju sa tam take stipce...mna po malej sily a uplne zle ma zasili...a trvalo to vecnost a bolest vacsia ako pri tlaceni malej... tak to si mala super ze si mala take bleskove porody... 😉 keby som vedela ze to bude take rychle tak tiez radsej prirodzeny beriem...a moja chyba bola asi aj to ze hned ako mi zacala odtekat voda sme leteli...teraz ak predsa pojdem rodit prirodzene tak urcite si radsej pockam 😉 no ak sa to bude dat vydrzat smojim manzelom... lebo on bude zase viac stresovat ako ja...vcera mi povedal ze urcite zvladnem prirodzeny porod lepsie ako on doma 😀 on aj ked som rodila Sofiu bol uplne mimo az do kym sme nedosli domov 😀 vsak chlap...ne? Sofiu som porodila na SK...a teraz budem rodit tu v Rakusku tak som aj na to zvedava ake to tu bude...

anjelicek26
25. júl 2011

@petra1303 - xixi ano, ale vravim, aj toto sa da pri druhom zariadit inak, ked vies, ze si citliva na bolest, resp. ocakavas silne kontrakcie, fakt si dohodni vopred epidural, budes bez bolesti cakat kym sa poriadne otvoris a davku znizia az ked budes mat tlacit. A pri siti nech vsetko poriadne umrtvia!!! Ono co citam, tak pri siti su strasne bolesti - nechapem preco? Co sa tie zeny neozvu, ze umrtvenie nezabralo? Ja som mala tiez prvy porod strasne bolesti - ale vravim - kedze to bolo kratko, clovek to neskor vidi inak... neviem si predstavit tak trpiet hodiny. Drzim velmi palce, nech je druhy porod lahsi, jednoduchsi, skus trenovat aj s epi-no balonikom, robit masaze hradze, to velmi pomaha, aby ti nemuseli robit nastrih 🙂

petra1303
25. júl 2011

@anjelicek26 mna pri malej nenastrihli a ani som si neroztrhla hradzu ale som sa potrhala vo vnutri a smerom hore vsak vo vsetkom musim byt extra ze jo 😀 pri siti som tak vrieskala po milej pani doktorke a mala ma uplne na haku...ale hlavne ze mala bola ok ja som to prezila...podla mna mi to tam dole vobec neumrtvili...ale hadam tu uz budu trosku preciznejsi a nedokatuju ma...a dakujem 😉

habibi78
25. júl 2011

nesuhlasim s nazormi, ze prvorodicky su hystericke.... ja som dosla vnoci na pohotovost s tym, ze nemozem dychat, ze sa dusim..... pani doktorka ma odporucila domov s tym, ze to je normalne a mam sa ist domov ukludnit.... o hodinku ma viezli spat priamo na cisarak, mala som silny hellp syndrom, co som ako prvorodicka nemohla vediet, nepoznala som priznaky....

anjelicek26
25. júl 2011

@habibi78 - nie nehovorim, ze vsetky prvorodicky su hystericke 😉 Ale v normalnom pripade ruku na srdce, kto ide s kludnym svedomim a nevynervovany po prvy raz do porodnice? Kto vie do coho ide, kym na to prijde? Ja neviem, ja som sa bala az az a sestricky ma dobre "zrusili", ze je to normalne. No hej, asi su tie bolesti a kontrakcie uplne normalne, ale ked ich ma clovek po prvy raz, preziva to inak...ony to vidia kazdy den. Len vravim, ze su aj nepredvidatelne rychle porody, bezpriznakove porody v style - ale pani ved vy rodite!, a na druhej strane velmi tazke porody. A nie vsetko je vina lekarov. Lebo niekedy mam fakt ten pocit, ze su vsetci hrozni, zli, necitlivy, a my zeny strasne chudery, ktore nechaju ONI trpiet. Porod je najprirodzenejsia vec na svete - aj ked taka bolestiva.

lucy1990
25. júl 2011

Ja na porod spominam uplne super, o 0:50 mi doma odtiekla voda a o 1:50 bola mala na svete 🙂 a tiez som bola prvorodicka a nik neveril ze idem rodit, ledva som presla na stol uz vraj vykukala hlavicka, skoro som porodila na koze pri vysetreni ked sa chceli presvedcit ci uz som otvorena 😅

stardust
25. júl 2011

@anjelicek26 no krasne dnes pises 😵

ivkka
autor
25. júl 2011

Ja na nemocnicu ani personál nemôžem povedať krivé slovo,bola som tam dvakrát a spokojná.Sestra nebola vôbec histerická,prežívala to úplne normálne akurát ju vytočilo že jej sestra nechcela veriť ani to že jej odtiekla plodová voda ale ona má z toho aj tak dobrý pocit a už nato aj zabudla keď má pri sebe drobca 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre