Ako ste zistili, že rodíte ?

visnacka
8. feb 2019

Čauko baby, ako ste zistili že rodíte ? Rozdiel medzi poslíčkami a kontrakciami ? Odtiekla vám aj plodová voda ?

adrianal
8. feb 2019

Začala mi odtekať voda a začali bolesti na začiatku ako pri menštruáciu

kukulienka83
8. feb 2019

Voda mi neodtiekla, ale podľa stupnujucich sa a pravidelných bolesti to stopro rozoznas

29simona29
8. feb 2019

@visnacka mne odtiekla voda, takze to bolo jasne, ale k tomu som začala citit mierne bolesti a tlaky..

deti95060810
8. feb 2019

začali bolesti, ktoré sa budú zvyšovať ...voda mi vždy odtiekla až na sále...

marion09
8. feb 2019

Najprv začali bolesti ako na menzes a potom sa vystupňovali že som myslela že niekoho zavrazdim

laki
8. feb 2019

Nijako, mala som ísť konečne domov po 5 týždňoch ležania na rizikovom, a keď ma pred prepustením pozerali, tak mi povedali, aby som išla na sálu, lebo som na päť prstov otvorená. Bez bolesti. Cítila som len posledné dve kontrakcie, keď už išla malá von😀

kasokri
8. feb 2019

@visnacka prisli bolesti, kt. Sa vracali a stupnovali

ellieellie
8. feb 2019

Odtiekla mi voda, tak sme šli

janedoe
8. feb 2019

@visnacka odtiekla mi plodova voda. Keby cakam na stupnujuce sa bolesti, tak porodim v aute 🤣 Pretoze do hodiny, ako mi zacali bolesti, bol maly na svete.

zbruna
8. feb 2019

Stupnovanie intenzity kontrakcii a skracovanie casu medzi nimi. Aj som si to merala na hodinkach, ked boli casove rozostupy cca 7-8 min., isli sme do nemocnice - do hodiny som porodila. Plodova voda neodtiekla, blanu prerusil az porodnik. Takto to bolo pri vsetkych mojich 3 detoch.

ave17
8. feb 2019

Dali mi vyvolávacku 🙂

ludkka0407
9. feb 2019

Prvy porod - odtiekla mi plodova voda + kontrakcie pravidelne,tak sme sli
Druhy porod pred par dnami - nepravidelne kontrakcie,kt.sa velmi rychlo zmenili na pravidelne s malymi rozostupmi (cca 3 min) a vodu mi pustili na sale

lucyluv
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brunettka89
10. feb 2019

Mne začaliz ničoho nič hneď 5 min kontrakcie , najskor som nevedela, že rodím , lebo to boli také slabucke kŕče, ale ked som to stopla bolo to presne po 5 minútach zasa a zase....maly sa narodil 6 hodín na to 😉

maminazuzina
10. feb 2019

@visnacka Prvy porod - odisla mi hlienova zatka (to som teda najprv nevedela) a volala som do porodnice - povedali, ze nech pridem a pozru sa na mna. To bolo o stvrtej rano. Kontrakcie mi zacali o deviatej, syn sa narodil o 16.45h. Voda mi neodtiekla, pustili mi ju. Druhy porod - zacalo mi tvrdnut brucho asi okolo piatej rano. O siestej to uz bolo silnejsie, tak sme isli zaniest syna ku svokrovcom, do porodnice sme prisli o pol osmej, mala sa narodila o deviatej. Vodu mi aj pri nej pustili, neodtiekla sama.

veroni_21
10. feb 2019

Začali mi kontrakcie čo 2 minúty a ver mi, že tie spoznáš 😉tak som letela rovno do pôrodnice na pôrodnú sál. Voda mi neodtiekla malá sa narodila v plodovom obale.

minutka
12. feb 2019

@veroni_21 ja som ich napr nespoznala.nemala som nejak silne,mm mi po 4 hodinach hovori ze podme sa spytat ci nahodou nerodis.a rodila som

veroni_21
12. feb 2019

@minutka No ja som tiez nemala silne kontrakcie. Ale tak zena to spozna ze rodi, podla mna je to prirodzena vec 😊 mna bola por.asistentka skontrolovat lebo som mala menstr.bolesti v podbrusku o 17:45 a hovori ze to nic, ze sa zacinam pomalicky otvarat ze okolo polnoci rodime a 20:37 bola mala na svete 🤷🏽‍♀️

luccki
12. feb 2019

Prvy porod- od zaciatku presne kazdych 10 min kontrakcie. To trvalo asi 5 hodin, potom to preslo do 5 min intervalov, dalsivh cca 5 hodin. Komplet cele to trvalo 12 hodin, do porodnice som isla hned ako som zistila, ze mam kontrakcie, vodu praskali az na boxe.
Druhy pôrod- odtiekla mi voda, hned som sa dekovala do nemocnice, ale to trvalo kym muz dosiel z prace domov po mna a odisli sme aspom hodinu, 3 hodiny potom nic a potom dosli kontrakcie hned kazde 3 min, za dalsiu cca hodku bolo po.

iveta143
12. feb 2019

Pri prvom mi odtiekla voda,potom prisli kontrakcie...a pri druhom najprv bolesti, dlho nepravidelne ale potom sa to rozbehlo, vodu praskli az v porodnici...

lucik284
12. feb 2019

Mne odtiekla voda okolo pol piatej rano, nie naraz po kuskoch. Dobalila som kufor, pozbierala a poskladala pradlo zo susiaka, aby mal drahy poriadok, ked bude 5dni sam /to boli moje myslienkove pochody vtedy/ okolo siedmej som ho zobudila, ale vahali sme, ze co ked nemam ziadne bolesti, vyplavil sa posledny kusok vody zo mna, dala som si sprchu,cca 7:30 vtedy nastupili bolesti rovno 5min. Interval o 9 ma prijali na porodnu salu porobili vysetrenia, poslali na pripravu a pri pokuse spravit klystir o 9:55 mi povedali, ze rodim, rychly presun na box a 10:19 bola mala na svete.

minutka
12. feb 2019

@veroni_21 bola som v ten den u dr na poradni a vravel ze babo je vysoko a neotvaram sa. Ze dalsia poradna o tyzden... tak som myslela ze su to poslickovia. A pre prvorodicku som fakt nevedela ake pocity cakat. Cize kazda to mame inak a sme aj take co prave konzrakcie nespoznaju 🙂

ellieellie
12. feb 2019

@minutka
@veroni_21
Ja som tiež nespoznala kontrakcie 🙂 Aspoň u mňa sa nejako veľmi neodlišovali od poslíčkov, ktorých som zažívala dosť často posledné týždne pred pôrodom. Keby mi nepraskla plodová voda, tak neviem kedy mi dôjde, že rodím 😀 Aj to keby som nepočula to prasknutie, tak asi váham, či to nie je len nejaký výtok, lebo zase toľko toho nevytieklo, ako by som čakala.

patha155
12. feb 2019

kontrakcie.. prisla prva.. a 20 min druha.. a potom kazde 4-5 min dalsia a dalsia :D a pri kazdej som mala pocit, ze ma rezu za ziva :D

janedoe
12. feb 2019

@veroni_21 mojho muza rano o piatej doktor posielal domov, ze to bude este na dlho, lebo som moc vysmiata, mam slabe kontrakcie a otvorena som len na 3 cm. Ze az tak okolo obeda by to mohlo vyzerat na porod. Maly sa narodil ten den o 6.49 a skoro som ho porodila v sprche 🙊 Tiez trosku nepresny odhad 🤣 Ale tak aspon som si podrzala maleho hlavicku, kym dosiel doktor 🤣

memibebi
2. máj 2019

@janedoe a to bol váš prvý pôrod??

janedoe
2. máj 2019

@memibebi uz druhy. Prvy bol vyvolavany. Ale aj ten bol rychly o pol 12 som zacala citit kontrakcie, o 12tej praskli vodu a 14.30 bol maly vonku.

sono2
2. máj 2019

@janedoe
@zbruna Ste ma normálne vystrašili. Ja som mala prvú dcéru po 3 minútach sme šli, trvalo ešte 8 hodín kým dcéra prišla na svet, ale teraz čakám už druhé ešte mesiac. Táto skúsenosť ste mali ako 1 či 2 rodičky? A ak 2, koľko trval celkovo 1 pôrod dik!

janedoe
2. máj 2019

@sono ja druhorodicka. Ale kedze prvy porod bol vyvolavany, tak som bola rada, ze mi praskla voda, lebo by som nevedela kedy ist podla kontrakcii 😂 A v podstate stale neviem. Chceme este tretie a ja budem tretorodicka, co nevie kedy ist do porodnice. Ale dufam, ze si niekde zapisali, ze rodim celkom rychlo 😂

Kedze prvy bol vyvolavany, tak sa mi to zle posudzuje. O pol 8 dali vyvolavacku, 8 mi hned nabehli kontrakcie (teda podla Ctg) do pol 12 som bola vysmiata, kym som cakala na vysetrenie ma chytili konecne kontrakcie. Ale aj tak som bola len na 3 cm. Ale ze ideme na salu. O 12 pichli vodu a maly sa narodil o 14.30. Takze celkovo od vyvolavacky trval 7 hodin, od nastupu bolesti 3.

Tento druhy porod bol o nieco rychlejsi to je fakt. Ale o to krajsi. Ja som asi cudna. Ale bol to asi fakt moj najkrajsi a nasilnejsi zazitok v zivote.

zbruna
3. máj 2019

@sono2 U mna vsetky 3 porody podobné - jemne kontrakcie cca 8 - 4 hodiny pred porodom so stale zvysujucou sa frekvenciou, ked bolo 5 - 4 min. medzi kontrakciami, isla so do nemocnice a do 1 hodiny som zakazdym porodila. Vodu zakazdym pustil lekar tesne pred porodenim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre