Vypadnutá plomba u 6 ročného syna

10. feb 2019
Dobrý deň,

náš zubár dva týždne neordinuje, tak sa chcem poradiť ohľadom 6 ročného syna, ktorému včera vypadla plomba z mliečnej štvorky. Má tam dieru. V tej diere to má čierne, ale nebolí ho to.

Je to normálne, alebo sa mu tam kazil zub pod plombou?

Tento zub mal opravovaný už dvakrát. Raz len vyškrabkaný a zaliaty rivou, ale šíril sa mu tam kaz, tak ho vŕtali a dali mu Admiru Fusion.

Ďakujem za odpoveď
Dobrý deň,

Admira Fusion je inovatívny estetický výplňový materiál na báze čiastočiek skla, nano-častíc a špeciálneho typu keramiky, s výbornými vlastnosťami pri spracovaní a mimoriadnou odolnosťou.

Materiál je určený okrem mnohého iného aj k ošetreniu mliečnych zubov. K zlyhaniu výplne mohlo dôjsť v dôsledku vtečenia sliny do vyvŕtaného priestoru, čím sa materiál nepripojil k zubnému tkanivu. U detí to častejšie býva kvôli obtiažnej aplikácii (horší prístup/malý priestor) aj horšej spolupráci detského pacienta.

Čierna spodina, ktorú popisujete, môže byť zvyškom kazu, ktorý je príliš blízko zubnej drene a zubný lekár sa rozhodol ho pod výplňou ponechať.

Odporúčam zúbok dobre čistiť a v prípade citlivosti vyhľadať zubného lekára skôr, ako sa ten váš vráti do ambulancie, prípadne si zistiť, kto ho zastupuje.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská
Polož otázku v poradni

Tu začni písať odpoveď...

Odošli