Ako dlho po pôrode vám padali vlasy?

natasole
18. aug 2011

Vrátili sa ešte k pôvodnej hustote (po ukončení kojenia)? Pomohlo vám niečo obmedziť ich padanie alebo podporiť opätovné zahustenie? Ďakujem.

denne73
18. aug 2011

ahoj.Tak ja som 7m po pôrode , stále sa kojime a vlasy padaju a padaju. Tiež dúfam , že sa to zastavi.

jankaslamka
18. aug 2011

ja som 4 mesiace po porode, nekojim a vlasy stale padaju 😒

yanus
18. aug 2011

Viacmenej vypadali iba tie, co pribudli pocas tehu. Od zaciatku kojenia beriem kombinaciu Zinok + Vapnik + Horcik, dostupnu v lekarnach. Nie je ziaden problem ;)

cmulinko
18. aug 2011

mne padanie vlasov zastavilo az dalsie tehotenstvo....teraz mi zas nenormalne padaju a v umyvadle to vyzera velmi desivo,lebo ja mam velmi dlhe vlasy a to ked mi aj vypadne len par,tak to dava dojem,ze mi vypadla polovicka co mam na hlave 😅

vefi89
18. aug 2011

16 mesiacov 😖

filipa
18. aug 2011

ahoj, vlasy mi zacali padat asi po 6 tyzdnoch od porodu a ked padali este stale v 4 mesiaci, tak som nabehla do lekarne a jedna super lekarnicka mi poradila "forcapil" - su to kapsule obsahujuce dolezite aminokyseliny a toto mi zazracne pomohlo... vysvetlila mi, ze ani nie tak Zn, Mg a ine stopove prvky, ale prave aminokyseliny sa podielaju na obnove vlasoveho lozka a pomahaju zastavit padanie (to nadmerne, lebo najskor padaju vlasy, ktore pocas tehotenstva pribudli "navyse", to sa povazuje za normalny jav)

berus222
18. aug 2011

mne sa zda, ze mi zhustli po prvom porode. najprv vypadavali tak, ze som mala skoro prazdne flaky na hlave, ale teraz mam hustejsie ako som mala pred prvym otehotnenim. tesim sa strasne, lebo vzdy som mala len suchu slamu a teraz mam pekne zdrave vlasy. ale za 2 mesiace sa to skonci ☹

sampo
18. aug 2011

mne padaju doteraz 😝 su to uz skoro dva roky. Brala som chvilu uz spominany forcapil, ale byvalo mi z neho ale na zaludok 🤐

lenok
18. aug 2011

moja maala ma 10 mesiacov a mam pocit, ze je to stale horsie 😝

verca2687
18. aug 2011

No mne padali asi 5 mesiacov... Potom som dala na rady starých "babiek". Žiadne lieky, proste žihlavový šampón. Za 2 týždne mi vlasy spevneli a prestali padať. No a popri tom som jedla veľa zeleniny. 😀 necerila som tomu, ale pomohlo 😀

tinka274
18. aug 2011

aj mne velmi padaju vlasy .... trosku som surfovala a natrafila som na sampon CAPILLAN .. je to česka prirodna kozmetika.. a kedže tapletky som velmi brat nechcela tak som si ho objednala.. baby ja som si s nim umyla vlasy 3x a už citim rozdiel .. vraj sa da kupit aj v lekarni neviem nebola som sa este pytat .. tak skuste pozriet http://www.irel.sk/kozmetika/capillan/.. vraj aj podporuje ras vlasou .. co je tiež jeden z mojich problemou lebo vlasy mi narastu vždy len do jednej dlžky..:( tak uvidim ..:D držim vam palčeky babenky.. 🙂

lasto
18. aug 2011

som 7 mesiacov po pôrode, padali mi v neskutočnom množstve od 3 do 5 mesiaca, tak som používala obyčajnú lopúchovú vodu a dosť mi to pomohlo. Ešte padajú, ale oveľa menej, dokonca mi začali rásť nové a to stále kojíme.

melkina
18. aug 2011

Teraz pri najmladšom synčekovi mi zacali padať 3 mesiace po pôrode a padali do 5.mesiaca. Potom to prestalo a začali mi rasť nové vlasy.Druhá fáza začala,keď mal malý rok. Teraz má 14 mesiacov avlasy stále padaju ☹ Tiež mám dlhé vlasy a uplne ma to desí 😖 Stále kojím. Začala som teraz zase brať Calibrum.

veve39
18. aug 2011

mne zacali padat od 3.mesiaca po porode do konca 7., vtedy to zacalo ustavat
ked padali, padali brutalne - som bola v strachu ako to bude dalej pokracovat, ci mi nieco na hlave zostane....
potom to nahle po 7.mesiaci prestalo - este stale som kojila
vypadavanie vlasov nesuvisi s kojenim, ale s hormon.zmenami v organizme zeny po porode
brala som forcapil - uzivam ho doposial, viacerym babam pomohol, vlasy uz vyrastaju nove namiesto tych vypadnutych

takze len vydrzat 😉

silvid
18. aug 2011

mne nastastie nepadaju (ani nepadali) vobec....maly ma skoro 16 mesiacov, cakame dalsie babatko a stale kojim....ale mozno to bude u mna geneticke, mama aj dedo maju krasne vlasy (ten ma 91 rokov a stale ma dost vlasov). Ale viem ze pomaha zihlavovy odvar a lopuchova tinktura, ktora sa vtiera do vlasov...Mne sa kedysi dost rychlo mastili vlasy, ale aspon raz do tyzdna som si vlasy tymto osetrila a momentalne aj keby som nemala tyzden umytu hlavu tak vyzera ako na 2-3 den, takze super...mozem len odporucat, ale najlepsie je , ked si to nazbierate samy doma, lebo to z lekarne nema taky ucinok....

jabadaba
18. aug 2011

aktualna tema pre mna. Sialene mi padaju, zacalo to asi dva mesiace po porode a trva to stale, to uz maly bude mat 5 mesiacov! Katastrofa, uz mam kuty plesate! 😖 A padali mi aj po prvom porode, len zacali padat az neskor, nejakych 5 alebo 6 mesiacov po porode, len si nepamatam ako dlho to trvalo. Vlasy sa vsak ako tak pozviechali a boli v pohode. Takze neviem a netusim dokedy mi bude trvat tento stav tentokrat, uz by to mohlo prestat. Uz som malemu nasla aj v kakanke. Boze, mam strach aby sa mu crievka nepomotali. Snad nie.

ciefulik
18. aug 2011

Mne počas tehotenstva takmer vôbec nevypadávali vlasy 😨, takže mi vlastne zhustli. Obávala som sa, čo bude počas kojenia. Kojila som rok a vlasy zostali na hlave, teraz vypadávajú tak normálne. Čiže ja som si vlastne polepšila ako jedna z mála, čo tu čítam 😕.

evickapooh
18. aug 2011

mne padali skoro 2 roky pouzivala som vodu na vlasy a sampon Activ F od Schwarzkopf...odporucam! 🙂
http://zena.atlas.sk/test-toto-vam-udrzi-vlasy-...

pata31
18. aug 2011

ja nekojim uz mesiac a pol (to sme sa rok a pol kojili) a vlasy stale padaju, uz som z toho tiez zufala 😖

snopkulka
18. aug 2011

Ahoj, mne začali padať vlasy 3 mesiace po pôrode, trvalo to zhruba mesiac, kaderníčka mi odporučila Revalid tabletky - môžu sa užívať aj počas kojenia 😉 ale kým som si kúpila a začala užívať, tak mi vlasy prestali vypadávať 😀

modrofuzik11
18. aug 2011

mne nepadali vlasy vobec. asi je to geneticky podmienene...

bona
18. aug 2011

Pocas tehotenstva bolo vsetko v normale. Vyraznejsie mi zacali padat, ked mala Terezka 3 mesiace, upravilo sa to, ked mala asi tak 7-8m. Pouzivala som vtedy Vichy posilnujuci sampon aj taku specialnu vlasovu kuru, tiez od Vichy, proti vypadavaniu..asi trochu zabralo, ale inak ziaden zazrak. Ako vravim, upravilo sa to same casom a vlasy mam take ako predtym..

lindulak
18. aug 2011

mne začali padať tiež až tak pár mesiacov po pôrode. kedže mám husté vlasy, nejak som to neriešila, iba som nejaký čas brala tie vitamíny pre dojčiace maminy. po čase to samé prešlo. myslím, že ich mám také husté ako predtým.

katkas1
18. aug 2011

mne aj po prvom aj po druhom porode zacali padat ked mali deti 3 mesiace, teraz som ani nekojila a padaju mi tak ze mam riadne plesiny ako maju chlapi, preslo to tak same po vyse roku asi, vitaminy tiez nezaberali ☹

ginger_fox
18. aug 2011

vôbec mi nepadali, suhlasim s @modrofuzik11, ze je to zrejme podmienene dedicnostou

kaja79
18. aug 2011

mne zacali padat ked mal maly 3-4 mesiace a padali do jeho 8. mesiacov, nebrala som nic a teraz uz mam take 5 cm "antenky" po celej hlave.kadernicka mi povedala, ze vobec nema vyznam brat kadejake tabletky, ak prehrmi poporodna hormonalna vzbura vsetko sa upravi.

ivanka85
18. aug 2011

po pol roku prestali padat sami od seba, skusala som vitaminy,sampony a nic

bubulka722
18. aug 2011

Vlasy mi začali katastrofálne padať asi 3 mesiace po pôrode. Keď mala dcéra 6 mesiacov z hustej hrivy som nemala ani tretinu vlasov. Ako som sa ale dočítala je to spôsobené hormonálnymi zmenami po pôrode a prelaďovaním sa organizmu. Upraví sa to samé a žiadne zázračné prostriedky ani vitamíny to nedokážu ovplyvniť. Bolo to tak, 6 mesiacov po pôrode mi začali znova samé rašiť malé vlásky, teraz ich mám tak 3 cm a keď dorastú do potrebnej dĺžky budem mať hrivu ešte hustejšiu ako predtým. 😉

bobocka
18. aug 2011

prvych 5 mesiacov to bolo riadne.chumce som vsade zbierala.teraz som skoro 2 roky po porode a padaju stale 😅

usiko
18. aug 2011

okolo 4 mesiaca zacali a o taky mesiac prestali....no a male mi rastu...sranda 🙂 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre