Ako veľmi môžem kričať pri pôrode?

glia
9. apr 2008

Mam taky problemik...ked som rodila prveho synatora, bola som dost hlucna a doktorka na mna za to aj revala, ze nemam kricat, ale tlacit... 😖 tak sa vas chcem opytat, ake mate skusenosti vy, lebo caka ma druhy porod a neviem, ci si mam hryzt do ruky, aby som si zvykla na bolest a lepsie ju znasala 😀 😀 😀 , alebo si mam kricat kolko mi je po voli, ked mi to pomaha... 😉

martina1305
24. apr 2009

aj ja som si zakricala statocne...a to som si myslela predtym, ze hadam nebudem.....ale tie tlaky boli take silne, ze som to jednoducho pocitovala tak, ze som potrebovala kricat. a medzi kontrakciami som dobreze neplakala, ze to nezvladnem, ze to sa neda, ze mi mal doktor radsej spravit cisarsky a take srandy....proste huba sa mi nezavrela 😀 .
ale v konecnom dôsledku hodnotim svoj pôrod ako v pohode, tie tlaky a bolesti k tomu jednoducho patria 🙂 .

macabi
25. apr 2009

juj som rada, že je nás väčšina čo kričali... 😀 ozaj zirka, no som zvedavá, čo povieš po pôrode...pretože aj nás na príprave poúčali...ale v reále...no bohužiaľ...skôr mi príde čudnejšie stonanie pri podaní na tenisových kurtoch... 😅 😀

vinifera
25. apr 2009

Ahoj martina1305. Už som tu síce prispievala, ale tvoj prípad bol presne ako môj tak mi nedá nezareagovať🙂
Tiež som si hrdinka myslela, že nebudem stonať ani kričať. haha. Kvílila som jak lokomotíva ked boli kontrakcie a medzi kontrakciami som vzdychala, že už dosť, ja to nevydržim, ja sa zbláznim .... atď. Bolelo to jak svina, keby sa dalo tak z vlastnej kože utečiem 😀 Rodila som v noci. No a už na druhý den bola ťažká pohoda.

krasulka
25. apr 2009

Ahojte baby, ja som chvilkami mala tiez nutkanie si skriknut,ale na vzdycharni bola so mnou baba co rodila 3 dieta, a ta si medzi kontrakciami lustila krizovky 😀 😀 co som totalne nechapala, tak som sa hambila, ze hadam nebudem kricat ked ona tu lusti 😀 😀 a to este nemala epi.. 🙂 Ale boli baby tiez co kricali dost a poriadne a tych mi bolo velmi luto ☹ ☹ ☹ a zas aj mna ako prvorodicku to riadne zdeptalo ked som ich pocula ☹ lebo moje predstav ybolestiveho porodu to poriadne zhorsilo ☹ ale som toho nazoru, ze komu sa ulavi, nech krici, ved rodi pacientka a nie personal, tak co! 😉

janeette
26. apr 2009

Tak ja som si myslela,že zatnem zuby a nevidám zo seba hlásku,aj tak bolo,až na posledné potlačenie,tak to som už musela a skrikla som.To už som proste musela,inak by ma roztrhlo asi 😅

katka1981
26. apr 2009

krasulka, ani nevies ako si teraz poradila prvorodickam, nesmieme si zabudnut pribalit do porodky krizovky, ved zjavne tlmia bolest 😀 Musim si to pripisat do zoznamu aj sudoku. Ved kym zaberie epidural.... 🙂

katka1981
26. apr 2009

Baby chcem sa spytam, kt. ste mali manzela (partnera, kamosku) pri porode, ako oni reagovali na vas krik? Boze ja si neviem mojho predstavit ako ma bude tisit a utierat to more slz co sa bude cely personal smykat na zemi, ako budem plakat a to bude este asi menej ako ked spustim rev ako besna svina. Ja som ozaj zvedava ako to so mnou dopadne. Ja kricim len co sa ku mne blizi ihla a muz mi ide prepichnut vyrazku na chrbte, placem a prosim ho nech to robi bez ihly a nakoniec to nechame tak, lebo ked uz vidi ako placem, nema to vyznam. Taka som citlivka.

crysmile
26. apr 2009

katka ja myslim ze si len prilis naladena na to, ze ta to bude velmi boliet.. tiez som mala tazky porod, ale snazila som sa predychavat tie kontrakcie ale na konci som si trosku aj zamraucala, ale nemyslim ze to bolo nejake hororove, skus sa trosku naladit viac na to, ze na konci predsa budes drzat v naruci babatko.. proste mysliet viac na dieta ako na tu bolest, da sa to prezit, neboj 😉

anjelik85
26. apr 2009

ahojte, tak ja som kričala len zozačiatku, bo mi zložili nohy a aby som mala stiahnuté a netlačila a predýchavala. lenže zakaždým, keď na mňa prišlo tlačenie, ten vzduch zo mňa nejak sám vyletel. nechcela som kričať,ale ono si to proste samo vyletelo (nebola som úplne otvorená a malá sa už tlačila von, tak preto mi zakázali) ale nakoniec som už musela tlačiť, aj keď krčok nebol úplne zájdený, pretože by sa mohlo niečo malej stať. už pri samotnom tlačení nevyšiel ani hlások zo mňa, už len dýchanie pomedzi kontrakcie. 😀 a šup, bejby má dnes 2,5 roka 😀
čo sa týka epi, tak tú som nechcela. a dobre som urobila. 😉

sakura77
26. apr 2009

katka,manzel je velka podpora,moj bol teda troska sokovany,ako ma to bolelo-myslel ze to bude nieco menej,ale vytrpel si to so mnou a ja som strasne stastna ze tam bol so mnou,pocas cakania na porod a prezivania kontrakcii,sama by som sa tam asi zblaznila

a je pravda,ze nakoniec mozno budes prekvapena a nebude to take hrozne,ono kazda zena to ozaj preziva inak

a kludne si zavrieskaj,ked sa ti bude chciet,urcite to nedrz v sebe,a nerob zo seba hrdinku-tam to ozaj nie je potrebne 😉

katka1981
26. apr 2009

crysmile, pozri mna uz manzel videl x krat jacat, cize nic nove, staci ze bude pri mne, bez neho by som tam ani nesla. A ja nemam moc cas na porod mysliet, lebo dorabame dom, takze mam starosti okolo domu kopu, keby som to silno prezivala, tak sa scvoknem. Manzel sa modli za skvely porod, (aj ja) a ja verim ze to zaberie. Modli sa stale za dobre tehu a ja ho mam naozaj fantasticke. Takze verim ze vsetko dobre dopadne. S bolestou ratam, ved inak to nejde, ja len chcem porodit bez nasledkov, to je moj ciel a aby mala bola v poriadku. A to ci budem kricat, plakat, nadavat, na tom sa casom budem smiat. Co vylezie v tej chvily z mojej huby 😀 Mozno sa budem vyhrazat aj rozvodom 😀

anjelik85
26. apr 2009

katka1981, ja som tiež mala muža pri pôrode. ale fakt už pri tých tlakoch som ani nevnímala, ako sa on tvári alebo čo. bolo mi super, že je tam, že chudák, prežíva to všetko so mnou. možno by mi za ten krik boli sestričky dobre nadali, keby tam on nebol. 😉 😀

katka1981
26. apr 2009

anjelik85, tak to si pis, ze ja sa spolieham nato, ze ked bude so mnou, ze si nikto nebude na mna dovolovat 😀 preto si ho beriem vsade aj k zubarovi 😀 ale tam vedia aka som citlivka a uz setsricka za mna trpi a preto je to u zubara super. Ked vies ze si v dobrych rukach a ze vsetci na okoli sa uz trasu za teba, potom sa ja uz nemusim tak klepat a len sa v duchu smejem na sestricke ze ten strach ma za mna ona. 😀

henikav1
26. apr 2009

Katka, aj ja som hrozne citliva na bolest a moj porod trval dost dlho, ku koncu, ked som uz bola v koncoch som teda zvolila epiduralku. Poviem ti ta ulava bola fantasticka, porod absolutne bez bolesti, este sme aj vtipkovali a smiali sa.
Som rozhodnuta, aj pri dalsom epiduralku jednoznacne

crysmile
26. apr 2009

katka, veru, nevies ako budes reagovat.. 🙂 tak drzim palce a hlavne zelam vela sil, uz sa ti to krati, nech to dobre dopadne a tesite sa z babatka.. to ze sa modlite je len dobre 😉
inak ja som za prejavovanie bolesti pri porode, rozhodne to netreba dusit v sebe, v tom case sa aj tak nebudes pytat, ci to niekomu vadi alebo nie, ale sustredit sa na seba a to je to spravne..
ale co ja viem, ako vravi anjelik, tak sestricky nemaju radi krik, ale to je ich vec..

katka1981
26. apr 2009

crysmile, nech si kupia stuple do usi 😀

fodorka33
26. apr 2009

tak ja neviem no ja som bola na vzdycharni 3dni lebo som bola poterminova a vypocula som hrrrooozne moc porodov a poviem vam da sa to aj bez kriku...polka porodov bola hrozna niektore zeny tak vrieskali ze ich chceli sestricky preplieskat ale mali pravdu pretoze potom zle tlacili kedze ten tlak vypustali cez usta.vtedy som si povedala ze nevidam ani hlasku,a tak aj bolo sice moj porod bol dlhy a fakt bolestivy no mala som zatate zuby....a tlacila jak o zivot nech je maly vonku...takze da so to🙂 a to nenavidim bolest som strachopud 😀

zdenkaxyz
26. apr 2009

katka, ja som si tiež myslela, že budem plakať od bolesti, ale mne sa pre tu bolesť nedalo ani plakať, čo som bola velmi, velmi prekvapena. Možno by sa mi tak trošku aj ulavilo, keby daka slzička vybehla, ale nedalo sa. A kričala som už pri kontrakciach, pri tlačení som vypadla dva krát z vedomia a vobec som si neuvedomovala, že kričím 😉

zuzkaprofant
26. apr 2009

preco sa niektore hambite kricat , ved krik vam pomoze niekedy napr ja budem vrieskat preco nie ked viete ako mate sparvne vrieskat a ake slabiky tak to je len pomoc netreba hrat hrdinku ked raz boli tak boli za svoje pocity sa netreba hambut turkyne pri porode vrieskaju ako paviijani a nehambia sa za to.........ja uz nacvicujem teraz.-..............xixixiix
mne praveze hebame vraveli ze mam vrieskat ze to nemam dusit v sebe v ziadnom pripade sa za to nehambit ked treba tak treba si aj povrieskat

kisorka
26. apr 2009

ak to vyhovuje tvojmu naturelu tak kric co ti hrdlo raci! je to tvoj porod a lekari su tam "iba" doprovod 🙂

loren
27. apr 2009

ja mam tiez skusenost ked som zakricala horsie sa mi tlacilo tak som zatala zuby vycerila ich zavrela oci a islo to lepsie

danu
28. feb 2010

magdal1 • Dnes o 10:29
mile mamicky, ako vnimate "krik" pri rodeni dietatka? Velmi mi pomohla myslienka jednej Zeny - to "krici" cez rodiacu mamicku -dietatko, ktore prichadza. Vsimli ste si ,ak ste porodili aspon 2 deticky, ze sprievodny "krik" je pri kazdom dietatku iny? Tak ako kazde dietatko je ine?

dulkagabulka • 3d • Dnes o 10:39
A rovnako ako je ina každa mamička.....videla som porody,kedy matka nevydala zo seba ani hlaska a hned po porodení dietata spolu s otcom spievala ))) a videla som take,kde rodila ako huriikán a po porode plakala ))))...Takže záleží od naturelu. V čínskej medicíne je však známe, ako je pošva spojená s ústami. Tak ako vydáva žena zvuky pri sexe, tak ako sa tam dokáze "otvorit", porod je to isté...kto sa chce otvorit dole, musí sa otvorit aj hore....s miestom "dole" je spojený živel zeme, teda hmota a je spojeny so samohláskou AAAAA...s miestom v bruchu je spojený živel vody a samohláska OOOO...preto matka kričí AAAAAAAAAAA /teda otvára sa dole/..a dieta kričí OOOAAA OOOAAA OOOAAA /teda prislo som z brucha, VODY na Zem/...a preto mamičky...kludne si zakričte ked to potrebujete..pomahate dietatku , pustit ho von...lepšie su tie hlbšie tony ako vysoke ))))

dsnadja • 2d • Dnes o 10:43
ja som mala 1 cisarsky a jeden normalny porod....u nas sme volakedy mali take zlate sestričky, že hovorili mamičkam, že mali kričať, ked to decko robili a nie pri porode.......ja som raz skrikla, ked som tlačila a lekar ma zastavil a povedal, že nemusi každy aj vo vestibule vedieť, že rodime,a sesrička mi povedala, že hlavu na hrud, zavrieť oči aj usta, a tak tlačiť,lebo tym, že kričiš, sila ide von ustami a nie do tlačenia...

magdal1 • Dnes o 10:47
dulkagabulka 😅 presne tak,a hlavne si "krik" nevycitajte. Sami ste mozno citili, ze ked sa krcok otvara, je vam v istej faze porodu na vracanie.

dulkagabulka • 3d • Dnes o 10:49
a ako si to vnimala ty? to ich chovanie..ked ta nabadali robit niečo proti prirode??? bolo ti to prijemne??? čo by ti bolo lepšie? keby si tlačila tak ako by ti to bolo prirodzene alebo ti bolo prijemne to ich chovanie voči tebe?? kde v prirode na samičku niekto kričí a robí si z nej posmech? naozaj si mysliš, že tvoja sila isla von a nie to tlačenia? nemožes posudit,lebo si to nezazila...

magdal1 • Dnes o 11:18
a presne tymto nutenym,silenym tlacenim sa zena akurat tak moze natrhnut. NEberie sa do uvahy,ze kazda zena je ina, rychlost prichodu dietatka ina. Vieme rodit zenicky, nebojte sa. OSobne mam zazite na vlastnej kozi - tri porody.

manika77 • 1d • Dnes o 12:35
ahojte, zaujimava tema...ja beriem nech si zena zavzdycha, zaochka ..ale podaktore cco poznam robili fakt sceny..vykrikovali ze chcu cisarsky, ze ona nebude tlacit ani netlacila, a revala tam tak ze ju na chodbu bolo pocut..to sa mi zda trosku hlupe...ved nema to dieta zahlusit ale porodit 😉
ja sama som mala porod tazky lebo syn mal cez styri kila..a zaochkala som si asi dva krat...skor som si ten porod chcela vychutnat a nie pokazit..ved porod je daco krasne a prirodzene aj ked mozno bolestive...ale myslim ze to stoji zato...

sakura77 • 2d • Dnes o 12:38
manika,ono sa to lahko povie 😉 🙂 ja som mala prvy porod tazky a dlhy a zavijala som jak pavian veru,a fakt som sa nevedela zdrzat....poculi ma nieze len na chodbe ale asi aj v susednom meste 😀 a druhy bol lahky,to som len trocha "pipla" pri vytlaceni....to sa ozaj neda pri kazdom,je to fakt rozne 😉
podla mna ked lekar "zakaze" kricat tak to je pekne svinstvo,ked to rodicke treba,tak nech si vrieska kolko chce...u nas nastastie boli zlati a ze kludne kricte len nekopte 😀

dejna3 • 1d, 35tt • Dnes o 15:29
moja dr. vravela, len si zakričte, koľko chcete, aj ponadávať mi môžete... 😀 neviem, prečo by mali zakazovať rodičkám ešte aj krik 😖

hathor1231 • 1d • Dnes o 15:51
magdal, ja som pred porodom bola na izbe a vedla mna tak nenormalne revala jedna zenska,ze som sa skoro povracala od strachu!!! revala fakt nenormalne,nedalo sa to pocuvat 🤐 vraj to bola stvrtorodicka 😅 ved to z nej mimi malo vypadnut 😀 kazdy to prosto preziva inak... potom na poporodnom som mala vedla seba jednu,co bola na pasoch a ta revala akoby rodila a pritom kontra mala len slabucke 😅
ja som kricala len ked som citila,ze hlavka je uz dolu,ze mam tlacit a midwife (porodna asist.) nikde 😅 vtedy som rvala na priatela aby ju zavolal. pri porode som nekricala. ubera to energie 😉 a ani som nemala potrebu kricat. podotikam,ze som rodia bez 'oblbovackikov' 😎

strapco13 • 1d • Dnes o 17:25
ja som nekricala..nevladala som..mala som silu akurat na tlacenie 😵 ..ale ako sa maly narodil tak som krocala, ze preco nereve ..mm skoro zacal vonku obhryzat omietku, ked to pocul 😅 ..5s..maly len potreboval odsat a uz krasne plakal..tiez som rodila bez epi, len som dostala oxytocin, lebo sa nejak moje otvaranie spomalilo

ano hovori sa nerevat a tlacit...ale na pripravnom kurze PA povedala, ze ak zene ujde nejake to aaaa, tak sa nic nestane..ale su zeny, ktore len aaaa a netlacia ☹ a to skodi babu

hathor..ja som pocas studia videla dost porodov..tiez najvacsi krik si pamatam od jednej 4-rodicky..ale bola tam aj 3-rodicka, co obcas privrela oci a to bola akoze kontrakcia, potom sa zrazu nadychla a porodila..dovtedy som mala pocit, ze ju dali nejakym omylom na sal..total kludna, brucho mensie ako ja ked som nebola tehu 😅
cize zeny su rozne..a rozne su ich porody a rozne su ich deti

ale krik mojho dietata po narodeni bol pre mna ten najkrajsi zvuk na svete 😵 ...potom na oddeleni ked som mala este oddychovat a maly bol na novorodeneckom /delila nas len stena/ som pocula strasny plac..setricke som tvrdila, ze moj place a prosila som, nech sa ide kuknut..a bol to moj drobcek, hned mi ho doniesla..cize pocula som ho plakat len raz na sale a spoznala som ho..kazdy "krik" dietata je jedinecny 😵

ejasmeja • 29tt • Dnes o 17:29
hm... kricat, ochkat a vzdychat je asi v niektorych fazach porodu prirodzene, ale ked nemate sukromie, je to pre dalsie rodiace zeny, ktore ten krik musia pocuvat riadny stres, ja sa bojim hlavne toho, ze vedla mna bude niekto rodit a revat jak o dusu a mna to tym padom pri porode zabrzdi... keby sme mali v porodici sukromie a celkom iny pristup lekarov (mily, ludsky, privetivy), vela problemov by sa vyriesilo...
ale tiez som pocula, ze je dobre vitat kontrakciu az zvukom, mozno staci povzdych, mrmlanie, mozno dokonca slovo "vitaj a pomahaj (priviest moje dietatko na svet)". neviem, nerodila som, ked porodim, napisem vam... 😉

mimkao • 4d, 18tt • Dnes o 17:36
už som čo-to porodila, ale nekričala som ani raz... neochkám ani pri sexe, tak nevidím dôvod, prečo pri rodení... 😀
Tiež si myslím, že by ma to zbytočne oberalo o silu, ktorú potrebujem na tlačenie.
A mne osobne to prišlo trápne, keď som počula ženy vrieskať. Ale každému niečo iné "vonia", takže tak... 🙂

slovakia13 • 1d • Dnes o 17:37
ja som nekricala a ani som nepocula kricat ziadnu rodicku.tu sa rodi na samostatnych izbach,asi to bolo zvukovo izolovane-netusim....
myslim ,ze ked niekomu krik a vzdychanie pomozu,tak preco nie 😉

strapco13 • 1d • Dnes o 17:38
ejasmeja...neboj..vacsina rodiciek vzdycha a reve znesitelne 😉 ked sa sustredis na seba, tak ich prestanes vnimat...skor sa ten "rev" zda horsi pre prvorodicky"cakatelky", ktore si idu obzriet porodnicu
ja som teda kontrakcie slovom nevitala..to je dlhe a kontrakcia zrazu prisla...vzdychnut som si vzdychla...
my sme sa tam zisli 3 baby..nejak sme si porozumeli, dovtedy nezname, tak aj ked kazda sme mali postel v inej miestnosti, vzdychali sme spolu vzdy niekde inde..medzi kontrakciami sme sa bavili..super..len potom sa na nas gynekolog /mali sme rodit u toho isteho / "nahneval". ale v dobrom...lebo, tym ze sme boli spolu, tak tie hormonalne pochody sa zacali u nas nejak zosuladovat a zacali sa nam naraz rovnako skracovat ontervali medzi kontrakciami, sa zacal bat, ze mu zacneme rodit vsetky 3 naraz 😀 ..nakoniec som bola najrychlejsia ja 😀 😵

magdal1 • Dnes o 17:59
keby sme vnimali ten krik matky ako krik prichadzajuceho dietatka, mozeme to oslavit, radovat sa, aha dietatko sa hlasi cez matku, uz prichadza... mamicky vsak maju "naprogramovany" strach a tak ked pocuju kricat mamicku, vylaka ich to. Ano je to sila. Ale pozitivna sila Zrodu dietatka.Osobne/ ja som pri kontrakciach nekricala,len ked sa dietatko tlacilo von, pri kazdom porode to bol iny "hlas". A silu to neberie, skuor dava. To som prezila a pochopila pri 3.porode.Pocuvajte sami seba a telo,usta spravia co treba.

strapco13 • 1d • Dnes o 18:05
magda..moje usta ostali tiche 😀 ..ale ja som taka pri vsetkych zivotnych situaciach
a inak je rozdiel medzi revom rodicky..ten sa da uplne zniest, ten nevylaka, a medzi "ziapanim, akoby z koze drali"..to dokaze vylakat a nepomoze si povedat, ze hla dietatko uz prichadza..ja som zazila porody, kde mamicka miesto tlacenia, len kricala..to naozaj nepomoze
ale ak mamickka tlaci efektivne /ci uz riadene, alebo nie/, tak trochu zvuku nezaskodi...v takom pripade je to "vydrzatelne" pre ostatne mamicky

cize nebat sa, ze nesmiete vobec zakricat, len nepouzivajte krik miesto tlacenia...lebo cez usta dieta von nevylezie 😉

ejasmeja • 29tt • Dnes o 18:13
no tiez si myslim, ze je rozdiel medzi krikom rodiacej zeny a histerickym ziapanim typu "ja rodit nebudem, dostante to zo mna von! aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!" 😀

manika77 • 1d • Dnes o 18:50
ja si tiez myslim ze kricanie nepomoze 😖 predomnou rodila jedna kocka druhorodicka..a ta tiez tak kricala...ze normalne vyplasila az mna..som isla na salu uplne roztrasena..no po porode som si povedala ze nic take hrozne to nebolo 😅
strapco ani moj maly nezaplakal hned... 😉 vtedy mi na sale povedali ze to je vo filmoch ze nie kazde babo hned zaplace 😉

denduska • 1d, 35tt • Dnes o 19:03
no ja som celu noc bola sama a nepocula nikoho....a potom asi 10 minut pred porodom som pocula inu maminu ako revala naozaj o dusu ale potom bolo pocut aj babo....a to ma tak vyhecovalo ze som porodila tiez 😀 a za dalsich 10 minut porodila tretia..tak mali z nas radost 😀 😀 inak ja sama som nekricala alebo si to nepamatam...asi skor som zatinala zuby a prislo mi to tak prirodzene a viem ze som muzovi tak stiskala predlaktie ze som mu ho takmer zlomila 😅

cikyta • 1d • Dnes o 22:03
Mimkao-ja som ziapala a nie preto,že som chcela,ale musela.Inak by som zdochla od bolesti.Samozrejme,že po pôrode som sa citila trápne,ale vtedy som to nijako neovplivnila.Bohožial,každý má iný prah citlivosti,ine svalstvo,ine velké dieťa,ine zrasty-cysty-endometriozu v sebe.
Som hamblivý typ a ledva sa u dr.pozdravím,ale ti poviem,pri mojom 20 hod.porode som kričala od bolesti,vracala od bolesti a jedine,čo som si želala,nech to tolko nebolí a nech si skusim zapamätať každučký okamih z toho,ako príde na tento svet moja dlho vytužená dcerka. 🙂 🙂

cikyta • 1d • Dnes o 22:07
A ešte niečo-Po 15 hod.sa mi vymienali sestričky a doktory a pri odchode mi zaželali všetko dobre a dostala som pochvalu,že ako dobre to zvládam a ani nekričím.
Len čo vytiahli zo sály päty,už to začalo...bez toho,aby som to dokázala nejak ovplivniť,ovládnuť.A to som fakt chcela byť ticho,ked ma tak pekne pochválili.

amadora • 1d, 8tt • Dnes o 22:08
ja som nekričala, ale ako som tlačila som vydávala taký súvislý hlasný vzdych, lepšie sa mi tak tlačilo. ale tiež mi sestrička povedala že mám dýchať a nie stonať, že si tak vydýcham vzduch 😠 a keď som nepočúvala tak mi dokonca zapchala nos aby som len tlačila 🙄

cikyta • 1d • Dnes o 22:15
Ved tiež som dýchala a vraj dobre,ale sem tam som revala,akoby mi zaživa hlavu trhali.A bohužial,bolo to neovládatelne ☹
No nos mi teda nechytili,len muž mi držal misu na časte zvracania.

strapco13 • 1d • Dnes o 22:17
amadora...tak to teda nemali 😠

lizatko1009 • 1d • Dnes o 22:42
a ja som nekricala akurat fucala 😉

ejasmeja • 29tt • Dnes o 23:10
amadora, mne keby zapchala nos, asi by som jej instinktivne jej nos rozbila... 😀

mrka2
28. feb 2010

ja som nekricala pri porode,ale kricala som na sestricku,nech uz konecne zavola doktora,lebo porodim aj bez neho!!! 😀 uz som mala neskutocne tlaky a jeho nikde... 😝 no nakoniec stihol dobehnut... 😀

amadora
1. mar 2010

no našťastie to už bola posledná kontrakcia a malý vyšiel vonku, inak by mi to asi šialene vadilo 😒

magdal1
1. mar 2010

cele povedomie o kriku treba zmenit ,brat to ako normalnu, zdravu sucast porodu. Zial je tu jedna sablona podla ktorej maju vsetky zeny rodit. Je to len na nas zenicky-mamicky, ci s touto sablonou suhlasime 😉

ejasmeja
1. mar 2010

odporucam pozriet si film Orgazmicky porod (Orgazmic birth) - nie je krik ako krik... 😉

magdal1
1. mar 2010

mozes napisat link ejasmeja, prosim Ta 😅

cikyta
1. mar 2010

Ejasmeja-no hej.Iný je krik od rozkoše a iný od bolesti 😢

dsnadja
1. mar 2010

ved aj ja vravim že hlasnejšie stonanie a nejake jaaaaj či hlasne vydychy je v pohode ale ked ma niekto hystericke zachvaty,a hulaka ako o život to sa mi nejako nepozdava....inak ani mne sa nepačilo čo mi povedali ja s tym tiež nesuhlasim.....inak rodila som 30 hodin.bez muža,uplne sama,neverily mi že mam neznesitelne kontrakcie, lebo ten pristroj ich neukazoval,v noci som už ani sedieť nevedela ako bola mala už posunuta dole,(dodatočne došli na to že je pristroj pokazeny 😠 ...(bola som na rizikovom cely čas nie na sale)neotvarala som sa tak ma rukou rozťahovali 😖 ,a potom som porodila dcerku 4180g,53cm.....jo a na zaver ten lidocain čim umrtvuju mi nezabral(ako ani nikdy pred tym(mandle,zarasteny necht na nohe,trhanie zubov)takže som si vychutnala cele 45minutove zašivanie(vpich vpich,uzol,uzol...) no konec

strapco13
1. mar 2010

dsnadja...preco Ti nedali EPI--alebo si nechcela?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre