Ako veľmi môžem kričať pri pôrode?

glia
9. apr 2008

Mam taky problemik...ked som rodila prveho synatora, bola som dost hlucna a doktorka na mna za to aj revala, ze nemam kricat, ale tlacit... 😖 tak sa vas chcem opytat, ake mate skusenosti vy, lebo caka ma druhy porod a neviem, ci si mam hryzt do ruky, aby som si zvykla na bolest a lepsie ju znasala 😀 😀 😀 , alebo si mam kricat kolko mi je po voli, ked mi to pomaha... 😉

mimma
10. apr 2008

ahojte, pridám svoju skúsenosť. Nástrih som necítila, už som to tam mala dole celé akoby stŕpnuté tými tlakmi, ale počula som to...no, nebolo to príjemné, ale nebolelo to. A čo sa týka kričania, tak pri samotnom pôrode, teda tlačení, som nekričala, lebo som sa snažila celú tú silu dať do tlačenia a to by išlo ťažko ,keby som kričala a hlavne som si hovorila, že už bude koniec, tak to netreba predlžovať, ale tlačiť, čo sily stačia. 😉

mirka8429
10. apr 2008

nika aha...uz som sa zlakla 😀 ja sa radsej nechcem pozerat ale ako sa poznam..no ktovie 😕

mima no hej to je najlepsie tak...ja len dufam fakt ze to zvladnem..

skolastika
10. apr 2008

ahoj, neboj zvladnes, ani ja som to necitila a to som sa aj potrhala a aj ma narezaval. ale fakt som nic nacitila 😀 Pri tych tlakoch to ani nepostrehnes. 😉

ifrimka
10. apr 2008

ja som nemala ziadny prostriedok proti bolesti a veru som si zakricala. neskor som sa sice ospravedlnovala, ale povedali mi na to, ze tu sa krici, lebo ved je to porodne oddelenie. mimma, ved to sa asi ani zaroven neda, kricat a tlacit, ci hej?

mirka8429
10. apr 2008

skolastika no ja to uz budem mat po asi zrejme v sobotu..tak uvidime...snad bude dobre

ifrimka no ved si myslim ze ak zena krici pri pôrode je to v pohode.a mali by to brat aj lekari a sestricky nie?

ifrimka
10. apr 2008

no a ze hej, ved ked volakedy neboli lieky a epiduralky a pod. tak co robili? kricali a hryzli do coho im prislo... 🙂

mirka8429
10. apr 2008

ifri no presne tak...taky lekar alebo sestricka co toto odsudzuju ze sa krici tak ja uz neviem ako to mam nazvat 😠

lusya
10. apr 2008

miri, tak ako sme sa rozhodli, kricat ci nie?spravime im koncert na aky nezabudnu 😉 😉 😉

lusya
10. apr 2008

ok, tak idem sprskat a spinkat, bru noc vsetkym 😕

mucilienka
10. apr 2008

mne tiez neda nenapisat...ked som ja rodila, rodilo vela zien medzi nimi boli aj tri TAVY, prepytujem vyraz... ktore kricali o dusu spasenu, vsetky co sme sa na porod len pripravovali sme boli z toho v strese... velmi kricali, neviem to opisat... vnimala som to od nich ako nieco neeticke alebo... neviem to opisat... prave kvoli tomu, ze sa sustredili len na krik, nemali dost sil a hlavne nestacili z dychom a nevladali vytlacit babatka... preto spominaju na porod ako na nieco strasne a dlhotrvajuce...
pri porode si uvedomte jedno: vy dychate za babatko, ono na ceste na tento svet potrebuje kyslik, kyslik a kyslik... vy preto musite dychat, dychat a dychat a nie kricat ako blaznive... treba pocuvat sestricku a lekara.. tiez trosku mysliet aj na ostatne babule, co idu rodit prvykrat a maju strach, tak ako ho mozno mate aj vy... 😉

skolastika
10. apr 2008

len treba brat do uvahy, ze kazdy ma iny prah bolesti a hlavne nieje porod ako porod 😅 . Niekedy neboli sice epi a pod. ale nikto nerobil statistiky, ako tie porody a deti dopadli. Ja som rodila s jednou holkou, ktoda ani nemukla, sice padala do mdliob, ale nekricala a od okamihu, co si lahla na stol, do 30 min bolo male vonku. Ja som tam stepovala od rana, fest bolesti zacali okolo 12.00 (to som si aj zanadavala a zakricala),na tom stole som ja lezala 2 hod a mala sa narodila o 16.30. Je to individualne. 😉 Ale co je hlavne - TEN KRASNY VYSLEDOK 😀

mucilienka
10. apr 2008

cely porod je len o dychani... boli to , to ano... ale da sa to predychat.... a nie prekricat... kricanie to vsetko len natahuje...

glia
autor
11. apr 2008

mucilienka moja mila...nehnevaj sa na mna, ale odsudzovat niekoho za nieco, co nepoznas, mi pride pokritecke...myslis si, ze tie zeny, co kricia, kricia,aby cely svet vedel, ze ich nieco boli? ja som si nikdy nevedela predstavit, ze by som co i len pipla...som dost hanbliva osoba,no to kricanie islo tak nejako mimo mna...je pekne, ked mas bolesti, ktore mozes predychat, take by som si priala aj ja k druhemu porodu...ale ked ti napumpuju dva oxytociny a bolesti vystupnuju do maxima, tak je len velmi takze a obdivujem osoby, co to dokazu, mysliet na to, ze ta niekde moze niekto pocut...vtedy nevnimas nic, len svoju bolest...a potrebu tlacit miminko...ale ked ma takmer 4,5kg, tak je to tlacenie dost narocne...
tak nehnevaj sa na mna, ale to tvoje moralizovanie je nepatricne...ved mozno spoznas o com hovorim pri druhom porode...ale aj tak ti prajem, nech je tvoje pripadne druhe mimi na svete tak lahko, ako to prve...

loren
11. apr 2008

maculienka tak to si viem zivo predstavit Sara mala 3910 g ale mala som co robit ju vytlacit aj ked tam ide skor o obvod hlavicky mi sme mali 38 cm
ja som na zaciatku skrikla ale doktor mi vysvetlil ze sa oberam o silu a dietatku takto nepomaham tak som sa zaprela a sustredila na tlacenie ale ked isla von hlavicka tak som veru skrikla to som ani nevedela ako 😉

susik77
11. apr 2008

inak, baby, ja som bola rada, ze som mala samostatnu izbu na porod, kde som bola po cely cas s manzelom. Asi by mi dobre lepilo, keby vedla mna niekto rodi a je tam len plenta a vsetko pocujem 😝

jankapo
11. apr 2008

ahojky, mna porod este len caka a tak jasne, ze citam vselico o nom...ja som take sado maso... 😀
ja chodievam na kontroly na porodnu salu, som rizikovka a moja lekarka tam sluzi,tak som si uz tiez vypocula "svoje" a bola tam baba, co kricala, resp. mozno to nebol krik, len hlasne vzdychanie, chudiatko, mala tlaky a este nemohla tlacit... 😖
tiez by som nemachrovala o tom ze porod treba predychat a nekricat...krik, resp. nejaky zvuk podobny tomu sa nie vzdy da uplne ovladat...kazda sme ina...akoze sorry, ze to porovnavam s tymto, ale to sa da diskutovat aj o zvukoch pri hmm..sexe...su baby co cusia ako peny, ale su aj take co to prezivaju vsetko inak a robi im radost si zakricat... 😉 je to o zmesi emocii a ich prezivani, nie?
mozno sa neda kricat na plne hrdlo, ale take "rucanie" cez zuby...no co ja viem...urcite sa zapojim do debaty a dam vediet, ako to bolo so mnou... 😉

lienockaa
11. apr 2008

súhlasím, že každá baba má iný prah bolesti..to, čo je niekomu znesiteľné, môže niekoho iného privádzať do mdlôb, alebo núti kričať..mám v čerstvej pamäti svoj pobyt v pôrodnici a rodilo sa dosť, takže som si vypočula rôzne kriky žien..aj ten svoj..🙂 strašne som nechcela kričať, už pred pôrodom som plánovala, že ani nejajknem..ale fakt, pri plnom oxytocíne a po 12 hodinách rodenia sa to nedalo..predýchavať som sa snažila, ale pri kontrakciách na vytlačenie malého som aj zakričala..môj krik sa podobal zdvíhaniu ťažkého nákladu..také niečo medzi vzdychaním a krikom.. 😀

mimakro
11. apr 2008

Lienockaa, ja taky tak. Našťastie ma nikto neokrikoval, ani nič podobné. Však by skúsili. By som im odporučila porodiť štvorkilové dieťa a dať sa šiť takmer bez znecitlivenia. 😠

catrin1
11. apr 2008

tiez sa musim vyjadrit k nazoru mucilienky...myslim si to iste ako glia..tiez som si hovoria celych devat mesiacov ze pri porode ani nepipnem...ale kricala som dost mala som strasne bolesti..ty si mala porod mozno lahky ale su zeny ktore maju porod ovela tazsi a iny prah bolesti...tiez som pocula predomnou zeny kricat ale nijako mato nevyplasilo...nech si zakricia ved ty predsa nemozes vedet aku bolest prezivaju...je sice pravda ze kricanim sa oberas o silu ale proste nejde nekricat..len tolko som chcela...ja som mala porod hrozny ale tebe prajem aby si mala aj druhy lahky a bez kriku.... 😉

nevesta
11. apr 2008

Domna liali Oxitocin od 9:00 rano az do 13:30, kedy som porodila, tak si viete predstavit tie bolesti... Nehulakala som tam furt, len ked som tlacila hlavicku som zakricala, na co ma spacifikovala ta sestricka... Tiez niesom zastancom kricania, treba skusit predychat, ale zial niekedy vyklzne... 😔

alififi
11. apr 2008

jej catrin gratulujem, tak uz mas babo - super 🙂
porod si mala hrozny ? to je blbe 😒

nika000
11. apr 2008

som toho istého názoru ako glia

mien
11. apr 2008

catrin máš opis pôrodu, písala si už do jaký by pôrod, veľmi by ma to zaujímalo

janeette
11. apr 2008

no...ja som si tiež hovorila,že nebudem kričať pri pôrode,ale fakt po 2 oxy inj.som to už ja ani nemohla ovládať,posledných pár minút pred pôrodom mi pichli ešte tretiu injekciu čo podľa mňa ani nemuseli..Len si chceli urýchliť robotu.Ešte sa zo mňa smiali sestry,že na vdychárni som bola ako myška ticho a na stole pri každom zatlačení aaaaaah... 😎 Ale po mne hned porodila žena tiež nie potichučky.Nemyslím si,že žena by mala byť ticho pri pôrode,ved pôrod nieje hračka.Aj ked to dr nemaju radi,kedže silu nedávaju ženy do tlaku ale do hlasu 😵

janeette
11. apr 2008

poznám ženu na ktoru pôrodník kričal /doslova vrieskal/,aby bola ticho.Konal nervozne,pomôcky a naradia bral krčovito.Našťastie sa baby narodilo v poho.

mirka8429
11. apr 2008

lusy no ked budem mat potrebu tak si aj zajojkam...ale mama vravi ze mi to nepomoze len zhorsi ze nebudem vladat 😅

mucilienka to iste mi vravela aj mama ale zase kazdeho to inak boli..ja zas niesom az taka citlivka ale ked ma uz nieco fest boli tak potom mam potrebu to zo seba vydat,.,.a presne ako pisali baby ze nie kazdy vnima pôrod rovnako...niekto v pohode a niekto sa trapi...tak preco to zo seba nevydat von..

scholastika presne vravim ze kazdy vnima bolest inak..ja si neviem predstavit ake su tie kontrakcie preto neviem ako to budem zvladat...hlavne je aby bolo vsetko vporiadku 🙂

glia
autor
11. apr 2008

mirka, tak teba to caka uz zajtra?

mirka8429
11. apr 2008

glia no ja len dufam ze ano..lebo na kontrolu som bola minuly tyzden v piatok..povedal ze to uz vyzera aj na pôrod..placenta je zrela a aj krcek sa skracuje a otvorena som na palec..ze mam prist v stredu ze aj s vecami pre istotu ak by sa rozhodol ze vyvola pôrod..lenze v stredu som mu volala a on si prelozil zmenu na sobotu...tak idem zajtra a dufam ze uz ma necha...lebo uz aj stale mam tvrde brucho a ani spat sa neda lebo mam bolesti...tak uvidime..ma porazi ked ma posle domov 😠

glia
autor
11. apr 2008

mirka, tak ti drzim palceky, aby si sa nam ozvala uz ako stastna mamicka s miminkom doma... 😉 prajem vela sily a rychly porod...

mirka8429
11. apr 2008

glia dakujem...len to tak stale byva ze ked sa uz psychicky pripravim nieco do toho pride... 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre