Ako zmierniť panický strach z pôrodu?

hanuky
3. júl 2008

Ahojte maminy 🙂
asi vam to bude dost a dost divne, ale o mesiac mam rodit a som z toho poriadne vyvalena... Mam strasny strach, az taky, ze ked na to myslim, hned utekam na wc...
hm... - a to som prosim pekne zdravotna sestra. - - A v tom je problem, pretoze viem presne co ma caka, ake su mozne komplikacie, ake chyby sa stavaju, patologicke stavy, a ake chyby casto lekari robia... bola som pri par porodoch a asi aj prave preto je to pre mna taky stres.
Strasne sa bojim, dokonca som sa rozhodla aj pre epi (doteraz som bola odporca) ale astach sa nezmensuje.... ☹ Citim, ze uz aj mala je zo mna nervozna... ☹ ☹ ☹

dankolia
10. apr 2017

Jooj maminky blizi sa mi porod a cele dni nedokazem mysliet na nic ine som s toho nestastna velmi sa bojim 😐😐

enika1234
3. júl 2017

Je tu este niekto kto ma PP, pripadne panicky strach z porodu? Alebo niekto kto zvladol porod napriek PP?

dankolia
3. júl 2017

@enika1234 Ahoj ja som sa neksutocne bala porodu rodila som po 8rokoch znova a nedokazala som na nic ine mysliet ako na porod proste naozaj velky strach az kym jedneho dna mi neodtiekla voda a museli sme ist hoc aj zo slzamy v ociach ale museli do porodnice som prisla roztriasena ako ryba ale som najstastnejsia maminka mam nadherneho zdravého mesacneho chlapceka porod bol neskutocne bolestivy ale ak by som mala ist znovu rodit nevahala by som ani minutu tehotenstvo je najkrajsia vec v zivote zeny ja som si ho naozaj uzila kazdy pohyb dietatka a vsetko stym spojene.Vsetko dobre zelam.❤

iva_1
8. júl 2019

Aj ja má neskutocni strach o mesiac mam termín ani spať preto nemôžem 😰

zankalh
12. nov 2022

@yara2 preslo uz kopec rokov odvtedy.Nejak tak sa citim momentalne ja.Uzkost,strach,panika.
Ako si to prosim ta zvladla?
Kiez by si sa ozvala 🙏

zankalh
14. nov 2022

@lenkabell toto je najkrajsi komentar,ci ako to mam nazvat,aky som kedy citala.Velmi krasne a povzbudive ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre