Strach z pôrodu

katulienka28
27. jún 2013

ahojte buduce mamičky...bliži sa mi termin porodu a ja mam neskutocny strach rodit..som prvorodicka tak možno asik preto,alebo aj koli tomu,že každy ma straši a hovori ake je to strašne rodiť,či už normalne alebo sekciou..mam strach priam až miestami panikarim,že čo ma čaka...nemožem spať a vkuse som nervozna..no nane vydržanie somnou..prosim vas poradte ako sa mam zbaviť toho strachu aby som sa až tak nebala..je tto naozaj až take zleeee...som sama čo sa tak boji??? ☹

rebeka7501
27. jún 2013

Nemusíš sa báť. Nie je to síce nič príjemné, no nakoniec budeš rada ak to z teba vyjde von. Na bolesť veľmi rýchlo zabudneš. Mysli na to, ako budeš svoje vytúžené bábo držať v rukách. Nezabúdaj, že medzi ženami sú i také, ktoré majú nízky prah bolesti a už pri zlomení gelového nechtu plaču týždeň.

terezka1947
27. jún 2013

@katulienka28 je prirodzene,ze sa bojis...kazda tym strachom presla 😉
mne pomahalo,ked som si povedala,ze vela zien to zvladlo,aj ja to zvladnem....a dalsia vc,kt.plati,ze ked uvidis babo,zabudnes aj na tu najvacsiu bolest.
ja som nakoniec rodila cisarkym....takze mam len tento pohlad-da sa to zvladnut 😉 a aj ked bolest je,pri starostlivosti o babo na nu zabudnes.
mozno by ta upokojilo,keby si si nasla lekara,kt.ta odrodi....chodila k nemu na kontrolu,nabrala k nemu doveru....ver,ze to zvladnes,ved si ZENA 😉 a my zvladneme vela.......takze drzim palce,nech to mas rychlo a stastlivo za sebou 😉

katulienka28
autor
27. jún 2013

@terezka1947 mam vybaveneho lekara a ten stale mi hovori ze nemusim sa bať že to zvladnem ale moje babo ma už 3200g a ja mam vysku 158 a vahu 60 kg...skratka cele tohotenstvo som pribrala dokopi 5 kg...a ja mam tyžden do porodu a babo može byt este vecsie..a radsej by som sla normalne len či to ja zvladnem kontrakcie..tlacit...atd...a veci stym suvisiace..niektory mi vravia chod sekciou..aby som nerodila normalne...poviem ti sama neviem...strasne mam zmiesane pocity..mam super manžela ktory mi dodava energiu..ale aj tak......strach.....stale si hovorim,,este nie,este nie..mam čas...nemam ani priznaky nič...ani chvala bohu,,priznaky ako keby som ani tehu nebola..len ten neprekonatelny strach...

dahra
27. jún 2013

Keby to bolo až také zleeeee, tak by na svete existovali maximálne jedináčikovia 😉 Čo je svet svetom, ženy rodia/rodili - som si vravela - a zvládli to. Hlavne netreba sa dopredu zbytočne trápiť a stresovať. Treba tým prejsť a riešiť to v danej situácii. Teraz sa sústreď na prítomnosť a krpca v brušku. Bábätká púrod určite tiež silno prežívajú a nad tým sa málokto pozastaví 😉 ...Ja mám výšku necelých 160, prvý krpec 3740/52cm a druhá 3760/52cm a zvládla som porodiť normálne .

lucinocka
27. jún 2013

@katulienka28 poznam babu co ma 40 kg a vysku ako ty a aj ta ma dieta, sice si to uzila , ale prezila, stale mysli na to, ze vsetky ostatne to prezili, tak to nemoze byt tak hrozne🙂 mne to najvaic pomahalo

marylis
27. jún 2013

@katulienka28 A coho sa bojis? Bolesti, ci rany (ci uz sekcia alebo nastrih, resp. natrhnutie a nasledne sitie)? Lebo bolest vyriesis ak si zaplatis epiduralku ;) Ja som mala rovnaku paniku z prirodzeneho porodu. Chcela som ist sekciou za kazdu cenu! Jedine co ma stale odhovaralo bolo, ze maly bol hlavickou dolu od uuulneho zaciatku, pripraveny vyjst von tak ako sa ma 🙂 Tak som tu sekciu prestala riesit a spolahla som sa na to, ze bude jak bude. Ja som sa strasne bala, ze mi nastrih sposobi nejake trvale nasledky a uz nebudem mat dobry sex, ak vobec nejaky mat budem. Dopadlo to tak, ze som mala aj nastrih, aj som sa roztrhla vnutri aj vonku. Sili ma presne 1hodinu!! Po 3 tyzdnoch som bola jak keby som nikdy ani nerodila 🙂 Perfektne! Takze ti poradim zbytocne sa nestresovat a bude jak bude, zachvilu mas po vsetkom 🙂 Hlavne nech sa narodi zdrave. Takze vela stastia zelam ;)

linda20111
27. jún 2013

@katulienka28 kazdy sa boji, aj ja som sa velmi bala ale ked to prislo, zbehlo sa to vsetko tak rychlo, ze som ani nestihala nad niecim rozmyslat co ma trapilo pred tym.. citala som rozne veci o porode, ako to prebieha, myslela som ze pridem do porodnice, tam sa budem trapit v bolestiach par hodin, skackat na fitlopte, chodit do sprchy.. no zbehlo sa to tak rychlo ze za 2hod bolo uz po vsetkom, v tom je uz aj 5Ominutova cesta a 2Ominutove balenie doma :D len tak tak ma stihli vysetrit pri prichode a uz to islo.. zbytocne sa nestresuj, aj prvy porod moze byt taky rychly. nehovorim ze bezbolestny, lebo to velmi boli ale prezila som to ako aj vela inych zien. zvladnes to aj ty, drzim palce.

01fialka01
27. jún 2013

Je pravda, ze je to bolest ale krasna. Tie sekundy a minuty, ked bude babo na svete ti nenahradi nic a nikdy...drzim palce. Uzi si bolest, uzi si stastie a slzicky po vsetkom. Je to kraaasne... Drzim palce. Pre tak krasne, tvoje a uzasne vonave babo sa oplati trpiet....NAOZAJ...UZI SI A VYCHUTNAJ KAZDU SEKUNDU...PO CASE SAMA POVIES....KRASNA BOLEST 🙂

animaal
27. jún 2013

Ja som rodila pred 11mesiacmi, ale este teraz si pamatam tie pocity, presne som prezivala to co ty! Vystresovana som bola len pri tej predstave! Pravdu poviem, strachu som sa nevedela zbavit! Nic mi nepomahalo! Lenze, ked sa to zacalo, tak som cakala nieco ovela horsie! Telo je na to proste prisposobene! A poviem ti, v zivote som nezazila nic krajsie ako porod! A uz ked sa malicke narodi, ten pocit ked "z teba vyjde" je tak krasny, ze ziadnu bolest riesit nebudes! Ver mi, zvladnut sa to da! A ked som to dala ja, co som kolabovala len pri rozpravani o tom... Uplne zmenis nazor po porode! Drzim ti palce a verim, ze budes aj ty na svoj porod spominat minimalne tak krasne ako ja 🙂

katulienka28
autor
27. jún 2013

@marylis bojim sa ak pojdem rodiť normalne tych silnych kontrakci,,že ak budem tlaciť že sa zaseknem a aj toho nastrihu...no a ak pojdem rodiť sekciou tak bolesti potom..vstať spostele..a aka je ta bolesť,,kamošky co rodili sekciu tak nemohli vstať za tri dni...no skratka hroza 🙂 a kamoska ktora je 5 mesiacou po porode(sekcii) tak stale ju boli ten rez...ja už fakt neviem..rodit musim,nevyhnem sa tomu,ja viem...ale ale aby som to zvladla a hlavne aby maličky bol zdravi...

katulienka28
autor
27. jún 2013

@01fialka01 tak pod somnou rodiť...to potrebujem OPORU... 😀

kveta
27. jún 2013

@katulienka28 Mozno budes mat stastie a budes po sekcii ako ja. Na druhy den som chodila a jediny problem bol nerehotat sa, lebo vtedy to zabolelo. 🙂

01fialka01
27. jún 2013

Ra by som, ale 2 deti uz mam 🙂 rada by som aj aj tretie... Snad na dovolenke sa podari 🙂 .... Dam ti vediet. No ty sa neboj. Je to krasne, aj ked to si uvedomis az neskor 😉

blackcat8885
27. jún 2013

@katulienka28 No takže čím viac budeš stresovať a báť sa tým to bude horšie.Strach spomaľuje pôrod.Ked to na Teba príde snaž sa upokojiť,ponar sa do seba,dýchaj,ver lekárom ale zas tak aby si bola o všetkom informovaná a vedela,čo robia a prečo to robia.Keby si tam mala blízku osobu možno by Ti to pomohlo.Ja som bola s partnerom a neviem si predstaviť,byť tam sama.Mysli na to,že na koci ťa čaká krásne bábo-pre neho zvládneš všetko len nestresuj 🙂

lienkaninka
27. jún 2013

ja som rodila 2x, ten prvý pôrod bol hrozný ten druhý úžasný. Tiež som sa bála ako to všetko zvládnem ale veľmi mi vtedy pomohlo pozitívne myslenie čítanie kadejakých článkov na nete a a hlavne prijať fakt, že tá bolesť k tomu všetkému patrí, že bez toho to jednoducho nejde. Ked prišli kontrakcie tak som predýchavala a myslela na niečo pekné a hlavne netreba stresovať, lebo vtedy sa vyplavuje nejaký hormón,ktorý spôsobuje pomalšie otváranie krčka. A ešte nepočúvaj ostatné ženy, lebo nám bolo do vienka dané mnoho vecí zveličovať a dramatizovať. a hlavne sa upokoj ked prídu problémy v nemocnici sú školený ľudia, ktorý ti pomôžu a všetko budeš riešiť tam na porodnej sále v nemocnici.

usacek79
27. jún 2013

@katulienka28 nuz ked u nas sa porod prezentuje ako horor, ako ciste zlo, ktorym si vykupujeme "hriechy" 😠 😠
a pritom to tak vooooobec nemusi vyzerat, tu je napriklad ukazka krasneho porodu -

https://www.youtube.com/watch?v=pSyCal8fqig


a vedla toho videa vpravo je hocikolko dalsich videi s krasnymi porodmi, sice to nie su typicke nemocnicne, ale naozaj porod moze byt krasny, skus si pozriet info aj tu - www.zenskekruhy.sk, alebo sa obrat na @dulkagabulka 😉
a pripadne skus www.hypno-porod.sk - to moze byt tiez obrovska pomoc, ako sa zbavit strachu 🙂

gretocka
27. jún 2013

katulienka28 - nepocuvaj hororove scenare - tes sa na babatko, porod je jedina moznost ako ho po tych 9 mesiacoch drzat v rukach.
Ano, je tam aj bolest, ale tvoje nastavenie je velmi dolezite, ak pojdes rodit s pocitom, ze to bude hroza, tak to budes vnimat horsie. Ak sa nastavis stylom, zvladnem to - obaja s babatkom to zvladneme, tak to zvladnete. Neboj sa, lekari aj sestricky ti pomozu a ver, ze ked ich budes posluchat, zvladnes to.
Nastrihu sa neboj, nebudes ho vobec citit a co sa tyka zaseknutia pri kontrakcii, neboj, ked pride tlak, tak sa nic ine ako tlacit nebude dat. 🙂 A kazdym zatlacenim budes blizsie ku koncu.
Sustred sa radsej na pribehy zien, ktore z porodu maju dobry zazitok. A potom si uz uzivaj babatko.

stellamaris
27. jún 2013

@katulienka28 myslim si,ze kazda sa toho porodu aspon trochu boji🙂 ved nevieme,co nas caka a to nam nahana strach.U mna to bolo tak,ten strach ma rychlo presiel,zacala som sa tesit na babätko a pocitala som dni do porodu, myslela som pozitivne 🙂 prekvapenim bol moj porod urcite,sekciu som necakala a to este 5 tyzdnov predcasne,ale vsetko dopadlo dobre a bolesti po sekcii som zvladla dobre.Pravdupovediac, myslela som,ze tie bolesti su horsie 😉

strakovakatka
27. jún 2013

@katulienka28 Neboj sa, si žena a si na pôrod prispôsobená. Za všetko sa musí platit a za babatko v náručí sa oplatí zaplatit troskou bolesti. Musís byť silná a prežívat minutu za minútou. Nemysli na to, čo bude a čo by mohlo byť. Nie, musis byť kludná a silnáv danú minutu, všetko super zvládnut, budú ti sestričky pomáhať a za odmenu dostaneš krásne zdravé bábatko 🙂
Ja som rodila dvakrat, prirodzene, bez epidurálu.

Držím palce, všetko dobre dopadne.

patkobo
27. jún 2013

podla mna by bolo neprirodzene keby si strach nemala .. lebo ono je to aj o pocite zodpovednosti, ze das zivot novej bytosti ..nestresuj sa dopredu, nema to vyznam, chystaj si vybavicku, planuj ako si budete spolocne uzivat .. ked to na Teba pride ani nebudes vediet a bude potom a budes mat v naruci krasny balicek .. a hlavne si vybav epidural 😉

janinah
27. jún 2013

@katulienka28 prečítaj si odborný článok o pôrodných fázach a nečítaj kdečo po nete ako komplikovane kdekto rodil...ja som sa na pôrody tešila,na posledný ako na nič na svete/mala som 43 a rodila chlapčeka po dvoch dcérach/..ja som s ausmievala ako ťuťko,je to o psychike,tak sa snaž trocha takto nastaviť 😉

ematko29
27. jún 2013

moja zlatá katulienka,všetky ženy ti tu správne radia,uvidíš o také 2 týždne si to tu budeš s úsmevom čítať s bábätkom v náručí,držím palce asom s tebou 🙂 😉

katulienka28
autor
27. jún 2013

jeeeeeeej...všetky ste tu zlatee ako ma tu uťešujete..aspon niekto sa našiel nie ako moje znaame ktore ma priliš strašia či už normalnym alebo cisarskym rezom....hlavne nech to zvladnem a najhlavnejšie nech je maličky zdravi...asik si vas všetky vezmem do porodnice 😀 😀 😀 😀 😀 😀 bať sa budem to je jasne..ale aspon utecha a podpora z vasej strany je... 😉

janinah
27. jún 2013

@katulienka28 jednoducho si povedz,že nejako drobca vypučiť musíš 😉 je len na tebe,či to bude so stresom a strachom a napätím alebo si z toho aj s manželom urobíte krásny zážitok 😉

katrinka8
27. jún 2013

@katulienka28 - skus si zohnat knizku Aby porod nebolel - od Lucie Suchej Groverovej 😉 Vela veci Ti moze pomoct objasnit a ked na sebe uprimne zapracujes, uvidis zmeny 🙂
Jaj, pozeram, ze mas tyzden do porodu 🙂 Nebudem Ti pisat, ze sa nemas bat - to musi ist z Tvojho vnutra. Mne pomohla jedna myslienka - resp. vedomost o celom porodnom procese. Bolest pri porode nie je bolest ako taka. Su to tlaky, ktore pomahaju babatku prist na svet. Netreba proti nim bojovat, treba s nimi spolupracovat, aby sme babatku pomohli. Kazdy tlak posuva babatko blizsie do Tvojho narucia. Ja som porod vnimala ako vystup na nejaky veliky kopec (pre mna zatial najhorsi vystup bol na tatranske Rysy, co sa psychiky tyka, co namahy iny, ovela mensi), kracas, kracas, vies, ze musis ist, musis dychat, setrit si sily, rovnomerne si ich rozlozit. Az prides hore, a tam vidis ten nadherny vyhlad na celu krajinu.

tomikejt
27. jún 2013

@katulienka28 aj ja som sa bala, ale teraz na porod spominam ako na najkrajsi zazitok v zivote 🙂 naozaj sa nemas coho bat, ano nejaku bolest vydrzat musis, ale mysli na to, ze za chvilku budes mat v naruci svoje dietatko.. ja by som napriklad vydrzala radsej bolesti pri porode, nez zubara 😅

katulienka28
autor
27. jún 2013

@tomikejt noo a ja som sa neska bavila presne otom s kamoškou že neznašam zubarov..lebo ja blednem ked vydim vrtačku 😀 ale som vravela že radšej zubara ako porod...a to ho ešte ani nepoznam,myslim ten porod,že čo ma čaka ale čoho vie možno zmenim nazor.. 😉 .ale je to super pocit že mi tuna tak všetky pomahate..som to nečakala......

Ale je tu ešte jeden problem a to že či sa mali narodi zdravi..verim tomu ale strach tam je..pretože v krvne testy ukazovali pozytivny skrining..ktori bol brani v 18-19 tyždni tehu...ale ultrazvuky a hlavne hlavny morfologicky..že babetko je uplne zdraveeee...ale strach tam ostal....možno sa preto strašne bojim porodu a o maleho...vraveli mi že tie krvne testy su omylne...ale človek nikdy nevie..nemyslim nato ale myšlienka prebehne v hlave..a neprežila bi som to..... ☹

melesmeles
27. jún 2013

@katulienka28 neboj sa! 🙂 ja som rodila sekciou po tom co som mala kontrakcie 24 hodin. prezila som to, bolelo to, ale zvladnut sa to da! dokonca velmi rada spominam na porod! a preco? preto, ze som konecne uvidela mojho anjelika!!! tes sa na babatko, nestresuj, zvladnes to! kazda to zvladla! drzim ti palce! 🙂

adamko05
27. jún 2013

@katulienka28 ja som mala pôrod aj taký, aj taký.... oba sa dajú prežiť uplne v pohode.... ale je fakt, že asi každá ma ten prach bolesti iný... ale chápem, že sa obávaš o bábätko. ja som sa vôbec nebála bolesti a o seba, ale tiež o bábo, aby bolo OK, aby som ho vytlačila... a tak... ale inak... a presne, zvládli iné, mamy, babky... kamošky, prečo nie ty 😉 , držím palce... (skus prirodzený, ten pocit potom je "krajší" ako po sekcii... ten pocit, že si to zvládla ty, nie lekári 😉 )

ervenka
27. jún 2013

@katulienka28 ja som rodila prirodzene, ale vyvolavali mi porod. Zacala som o 5,30 rano skoncila o 23,36 mala som epi. Tento rok mi vyberal zubar nervy zo zubu+ cistenie nerv. kanalikov mala som umrtvenie. A mozem ti povedat, ze raaaaaaaaadsej rodit ako este raz u zubara zazit taky zakrok. KEd umrtvenie skoncilo, to bola sranda 😀 . A po porode som sa nemohla vynadivat na drobceka, aj ked unavena, trochu ubolena ale stalo to za to. ;) Takze si to zopakujeme v buducnosti znovu ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre