Ako zahnať strach z pôrodu?

michaela99999
2. máj 2021

Ahojte, som prvorodička a mám strašný strach s pôrodu. Ako zahnať strach? Bojím sa už od teraz. Som v 35tt. 🥺 Strašne sa bojím lebo čo som čítala články, tak som sa dosť zľakla...ako Pôrod prebieha? Mám sa niečoho báť? A rodiť radšej s epi alebo bez? A to tlačenie pri pôrode bolí? Ďakujem za odpovede. 🙏🙏🙏

cookie29
2. máj 2021

No v prvom rade netreba čítať články. Ale to je už asi neskoro. A úprimne, moc na vyber nemáš, tým pôrodom si budeš musieť prejsť, dieťatko si nebude pýtať dovolenie 😉 ja viem že to je možno blby argument ale prešli tým množstva žien. A pozri sa okolo seba, mnohé majú viac než jedno dieťa. Nikto nehovorí že to je prijemne, ale zrejme nie odstrašujúce. Ja sama čakám druhé a TP o týždeň

ivka21
2. máj 2021

Mňa to čaka tiež o chvíľu no vytesnujem myšlienku na pôrod aby som sa nebála.jednoducho na to nemyslim. A áno je fajn si povedať ze to zvladlo toľko žien predom nou, zvládnem aj ja. tlačenie boli ale za pár minút to máš za sebou. A epi si ja idem dat pri prvom mi pomohla.

mabenn
2. máj 2021

Od teraz v 35tt sa bojíš? A doteraz si sa ako pripravovala? No nič...nad dulou si neuvažovala či ti stačia komentáre na MK?

kverty
2. máj 2021

@michaela99999 ja odporúčam tento článok https://fitshaker.sk/moj-rozpravkovy-porod-ako-... a stotožniť sa s ním 🙂 ja som si ho prečítala deň pred pôrodom a sama som si taky krásny pôrod zažila 🙂 aj bez prečítania kopy kníh a absolvovania kurzu hypnoporodu :D a všeobecne odporúčam googlit si skorej pekne pôrodné príbehy 🙂

domak2
2. máj 2021

@michaela99999 načo si kaziť posledných par chvíľ kľudu? Bud pozeraj pozitivne príbehy alebo obavy odsúvaj až na deň D, neboj, počkajú 😅
Ja osobne sa viac desim obdobia vzdoru v cca 2 rokoch a potom puberty. 😊 Zvládneš to. Nad epiduralom by som rozmýšľala v prípade vyvolavania.

jazula
2. máj 2021

Mne priveľa informácií nerobí dobre, pozrela som si skôr nejaké videjka typu “moj pôrod” na YouTube (a to teda som doteraz fakt nepozerala žiadne youtuberky 😂). A články si skôr čítam už o kojení, ale tiež s mierou. Netreba sa podľa mňa príliš na ten pôrod upriamovať, inak sa budeme báť 🙃. Predporodny kurz som absolvovala, tam ti povedia základ, ale tak ľudsky a nevystrasia ta zbytočne. A nastavená som tak, že prídem do porodnice, tam vedia čo robia, takze ich budem poslúchať a oni zabezpečia, že to dobre dopadne 😊. Epiduralku si chcem dať (aj u zubára pýtam injekciu už od dverí 🙈). Inak som tiež prvorodička, termín pôrodu 14.5., už sa mi to blíži 🙂

suzie28
2. máj 2021

@michaela99999 tak treba rátať s tým že to bolieť bude , ale nič čo sa nedá prežiť . U mna bolo horšie dojčenie než pôrod . Hlavne netreba stresovať ale brat to tak ako to je . Bolesť bude ale odíde

anile12
2. máj 2021

Nedá sa nijak psychicky pripraviť na to ako to bude prebiehať. A hlavne každá žena to ma úplne inak. Možno sa veľmi bojíš a nakoniec budeš mať rýchli pôrod. Zo skúseností poviem že to tlačenie je po kontrakciach bezbolestne a oslobodzujuce 😂😂. Ale sme ženy a mame vysoký prah bolesti. 🙏 Prajem rýchli a bezbolestný pôrod 🤝 a epidural - chod na poučenie a či ho chceš a ak sa bude dat tak si ho dáš

hennyinnsbruck
2. máj 2021

No...... Ja ti napíšem takto....

dieťa treba aj porodiť, či máš strach ci nie... Nato si mala myslieť pri "výrobe" že von to vyjsť musí. Áno boli to a veeeeľmi...🤪🙈

Ale čo chces? Zit v strachu ešte pár týždňov alebo sa tešiť na pôrod, na bábätko???😉😉

derdia
2. máj 2021

@michaela99999 ahoj ja Ti len jedno poviem co Ti mozno pomoze. Zajednaj si starostlivost, aby si mala istotu, ze tam niekto bude len pre Teba. Napr.si zober so sebou dulu, ktora Ti bude masirovat krize a bude ta drzat za ruku... ( ak muz nepojde) ale aj porodnika...a dalsia vec. Pri porode vedomie ide vedla... To ci chces, co si myslis a vsetky myslienky pojdu bokom..
Tvoje telo to vytesni a jedine co bude pre teba podstatne bude prezit a porodit dieta.. To je prirodzeny proces😉😁tajze urcite to das...

domcci72
2. máj 2021

kamoske pomohla meditacia a dychove cvicenia 🙂

mattkapd
2. máj 2021

@michaela99999 ja som ako prvorodicka nič nečítala ale počula som kadejaké pôrody od kamarátok.. Nakoniec môj pôrod trval od prvej bolesti necelých 30minut.. Žiadne nastrihnutie žiadna epiduralka.. A to mi viac krát merali prístrojom panvu ci môžem vôbec rodiť prirodzene keďže som bola strašne chudá..

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciannka83
2. máj 2021

@michaela99999 kup si knihu hypnoporod. Urcite hodne pomoze. Ziskas iny pohlad.😉

chrumka120
2. máj 2021

@michaela99999 asi chceš počuť že je to v pohode ale ja už deti mat nebudem kvôli pôrodu a druhýkrát by som si vybrala cisársky; jediná nevýhoda je jazva, tak asponze tu nemám

nttnnt
2. máj 2021

@beata_k a ako ? k tomu musi byt indikacia nie ?..dala by som zato vsetko lebo po prvom mam taky strach ze dovidenia..ale asi si nebudem moct vybrat :(

zuzanka.zuzu
2. máj 2021

ubezpečujem ťa, že novorodenec je EŠTE HORŠIIIII 😈🙊🙏😂😂😂😂 pôrod je nič v porovnaní s prvými týždňami 😉

petka_3
2. máj 2021

@beata_k no za mňa sekcia boli viac ako dobrý pôrod. 🙂

zuzikak
2. máj 2021

Hlavne necitat strasidelne pribehy. Mnoho z nas prezilo porod , dva, tri bez problemov. Ci uz prirodzeny alebo cisarsky. Najdi si v tvojej nemocnici predporodny kurz a skus sa spytat na moznosti. Tam ta ukludnia a vsetko ti vysvetlia. Hlavne je potrebne nastavit sa v hlave, ze nejdes rodit do lesa a teda mas tam tim odbornikov, ktory robia vsetko preto aby to dobre dopadlo. Vezmi si so sebou osobu ktorej doverujes a kto ta dokaze ukludnit. Moze to byt manzel, partner ale aj sestra ci dobra kamaratka, idealne co uz rodila. Skus si zistit, ci existuju v tvojom okoli aj predporodne cvicenia. Su to skor cvicenia na dych a uvolnenie panvy. Hlavne nekukaj debiliny....

evkamotka
2. máj 2021

Nic uz necitaj. Epi si daj. Ked to pride do tuheho, urcite sa rozhodnes ze je epi vyborny napad. Mne zial ani raz nedali :( kazdopadne po 2 porodoch viem, ze porodu sa netreba bat.... Moc sa na ten proces netreba tesit, ale bat nie. Budes nabudena ze uz je to tu, co robit atd... Zamestnas sa a rychlo bude po

asia83
2. máj 2021

@michaela99999 No nič. Nebudem klamať. Je to mučenie. Jediné, čo vám viem povedať také povzbudzujúce je, že verte tomu a dúfajte v to, že ste jedna z tých šťastnejších a budete mať rýchly a bezproblémový pôrod, napriek tomu, že ste prvorodička (poznám také).

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julie19
2. máj 2021

@zuzanka.zuzu tak toto svätá pravda 🙏😅

zlatý pôrod ... sestonedelie bolo ooovela horšie .. pôrod trvá pár hodín... a keď bábätko vyklzne von tak bolesť prestane akoby uťal ... ale potom tých 6 týždňov ... unavená, ubolena, zničená, nevyspata, spodok boli, 🐐🐐 bolia a ten maly človek stále len place a ty nevieš prist na to že preco😱🤦‍♀️... ale aj to prejde ;) a si žena to dáš 💪 keby mali rodit chlapi tak vymrieme ;)

s_a
2. máj 2021

áno, boli to, ale stojí to za to a zachvilu na to zabudneš, aj na tie prvé týždne, hlavne keď sa bude na teba drobec krásne usmievať 😉

nttnnt
2. máj 2021

@beata_k je tomu takmer 13 rokov a mam fakt strach 2 sestricky na bruchu 2 doktori bledy az zeleny co sa mi malicky zasekol...no hrozne a mozem sa opytat ako to pebieha ci staci psycholog alebo az psychiater a teda ci sa len sa objednam na pokec a tam to na nich vyklopim..ako ja sa snazim mysliet pozitivne ale ten zazitok tam je to sa neda vymazat

katka281
2. máj 2021

@michaela99999 mysli pozitivne 😊 to je zaklad. Porod ti ubehne rychlo. Ja som rodila cca 32 hodin, zo zaciatku malina a potom len dychat dychat dychat. Ten cas uz ku koncu ide neuveritelne rychlo. Ja som nemyslela na nic, len na to dychanie. Trosku som si pokricala a zrazu bolo po. Som hrozny bojko, uz ked som to zvladla ja bez cohokolvek od bolesti, zvladne to kazda. Ani nevies aka si silna 🍀 pri porode mysli len na babatko. Budes na seba velmi hrda, ver mi 😊

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nttnnt
2. máj 2021

@beata_k super, no skusim uvidim

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre