Aký ste mali pocit, keď vám odtiekla plodová voda?

zuzkal99
9. feb 2012

baby aky ste mali pocit ked vam odtiekla plodova voda a ako ste citili kontrakcie? lebo ja mam za tyzden termin a mam s toho strach ze nebudem vediet co sa robi 🙂

anika25
9. feb 2012

mne odtekala podova voda pomalicky, velmi casto som musela menit intimky. Bolo to v noci, kontrakcie som este necitila. Rano som isla do pôrodnice a tam sa to uz pustilo poriadne 🙂 to sa uz s nicim pomylit neda. Bolesti prisli az neskôr, a maly bol vecer na svete 🙂

hori
9. feb 2012

neboj, asi neexistuje zena, ktora by zacala rodit a nevedela o tom, ze rodi... kontrakcie sa citia ako take narazove menstruacne bolesti a plodovej vody je dost vela aj ked nevyjde vsetka naraz samozrejme...

sandrika1986
9. feb 2012

Mne plod.voda doslova praskla, o 1h ráno mi začali kontrakcie a o 2:33 ráno sa mi narodila dcérka. Pôrod bol rýchly našťastie 🙂

nikush
9. feb 2012

mas pocit, ze si sa pocurala, ale po chvili ti dojde, ze to tak nie je, nakolko to neovladas...jednoducho tecie, po troske 😀 a pocit bol asi taky, ze boze, uz je to tu, uuuuffff, srdce mi slo z hrude vytrhnut 😀 😀 😀

lejlla
9. feb 2012

budes vediet,neboj.ja som prisla do nemocnice na prijem,nic mi nebolo,dali ma na izbu a o 8.00 rano som sa isla postavit z postele a zrazu po nohe cosi teple 😲 .utekam za sestrickou a ona ze "uz to prichadza" bola som vylakana a o 17.00 bol syncek na svete.drzim palce 🙂

23janka
10. feb 2012

ja som sa tiez bala ako to zacne ci to vobec spoznam ale mala som pocit ze som sa pocurala a ked vytekala nedala sa zastavit,bolo to uplne ine ako bolesti pri menstruacii a hlavne som citila silne tlaky,rano o piatej zacali a o 10:10 sa nasa princezna narodila.

anika11
10. feb 2012

mne plodova voda sama neodtiekla ani pri jednom.pri prvom mi ju prepichli po vyvolavacke a vtedy mi zacali aj take silnejsie kontrakcie.a pri druhom som uz isla tlacit,ked niekto povedal,ze mam este plodovu vodu,tak mi asi vtedy prepichli,ani neviem,lebo to som uz fakt tlacila a zachvilku bol maly vonku..

evicaevica
10. feb 2012

Pri prvej dcérke mi plodová voda praskla naraz v noci, ako píšu baby - vedro vody. Kontrakcie som dostala až na vzdychárni asi o 2-3hod. a hneď pravidelné cca 4 minútové. Pri druhej mi voda začala odtekať postupne, sem-tam mi odtieklo na vložku - ako keď máš silnejší menzes a postavíš sa. Takto to trvalo asi 4-5 dní - testy vychádzali negatívne (neskôr som sa dozvedela, že vak bol prasknutý, ale malá tam naliehala na to pretrhnutie), potom ma gynekológ poslal do nemocnice vraj aj s kontrakciami, ale tie som moc ešte necítila. V nemocnici mi potom lekárka pretrhla ten vak úplne a do hodinky som dostala aj také normálne kontrakcie. Obe dcérky som porodila asi do 5 hodín od prvej normálnej kontrakcie. Neboj, keď začneš rodiť, určite to spoznáš. A kontrakcie som mala pri oboch úplne iné - pri prvej tupá tvrdá bolesť situovaná do krížov a chrbta, pri druhej ostrejšia bolesť v podbrušku - ale nič , čo by sa nedalo vydržať 😉

sabiatko
10. feb 2012

mne ju prepichli a bola prijemna teplucka, co bolo super v tej nevykurenej porodnej sale. len kontrakcie boli silnejsie. ale zas to je jedno, za chvilku bol maly na svete 🙂

gabuci
10. feb 2012

Pri prvom po sprche ked som si ľahla,z ničoho nič,prask a tiekla prudom.Utekala som na wc ked som si tam sadla tak prestala,ale akonáhle som vstala znova.do pôrodnice som išla tak,že som mala pod sebou v aute na sedačke prikrývku,v nohaviciach okrem vložky látkovu plienku ☹ ked som na parkovisku vystupila,všetko bolo hned mokré,aj nohavice,najväčšia sranda bola,že tiež vystupila jedna baba z druhého auta a takisto vypadala....po chodbe flaky na gumolite...no potom už netiekla/vytiekla/To sa začalo o polnoci,bolesti najprv jemnučké,potom stále kratšie intervaly a o piatej sa narodila dcérka.Voda ani nezapáchala,ani to nemôžem povedať že by bola teplá,skôr taká normálna no vlažná.Priesvitná bez zápachu,číra.Aj to bolo v zázname.Pri druhom pôrode slabučké bolesti,prepichli mi,normálne som cítila že tečie zo mna,tiež bola čistučká,číra bez zápachu/býva aj svetlozelenkavá ked už niekto prenáša ale nie je to pravidlom/Videla som aj také,že ženy mali také flaky na nočnej košele.Potom som dostala oxitocín a malá prišla rýchlo na svet.Určite to spoznáš,neznervôznuj sa.

inffinity
10. feb 2012

Ja jsem rano od peti behala furt na wc porad curat to bylo stale dokola do sedmi a pak jsem jednou vstala z wc a lup honem sem si sedla zpatky..odtekla voda a za hodinu sem byla v porodnici no ale nejake kontrakce. vubec sem nic nepocitovala.. ani kdyz mi dr ukazovala ty cary na grafu vubec o tom nevim..vsak jak mi ta voda praskla volala jsem mamce ze co mam delat a ona jeziiiis hned do porodnice a ja ze si dam jeste sprsku a tak a ona me sjela na tri doby ze musim ficet 😀 a me nic nebylo ja v pohodicce 😀

machiabeli
10. feb 2012

manzelka dostala bolesti o 20:00 hned v kratkych intervaloch cize sme sli do porodnice o pol noci jej odisla voda a maly sa narodil 6:40 rano

iwka_14
6. okt 2014

Prosím vás pekne ako by malo byť novoredeniatko pri odchode oblečene ?

carmenka123
6. okt 2014

AHOJ neboj to ze ty odteka plodova voda to zistis sama pri 1 dcere mi odisla plodova voda ako som sa vratila z toalety to len taky prud vody vytekal a pri 2 dcere mi plodova voda odtiekla pri kontrole u doktora... takze toto neboj sa zistis

darina42
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diana20
28. máj 2017

Baby poradte mi, prosím.. ráno ako som vstala som nemala pocit, že mi treba na cikať, ale keď som sa uvoľnila, trochu zo mňa vytieklo, neviem či to mohlo byť trochu plodovej vody, alebo či som už tak zle na tom, že nechtiac sa pocikam.. normálne som šla na wc rýchlo a vycikala som sa..

dagmar1986
29. dec 2017

Niekde som citala ze ked odtecie plodova voda, tak si treba lahnut na hodinu kvoli pupocniku? Ale to len ked odtecie rychlo, nie? Ked postupne, tak netreba, ci?

lapersefona
29. dec 2017

@dagmar1986 ahoj mne pôrodná baba vravela ak odtecie naraz ze si máš ľahnúť a volať sanitku a nemáš chodiť lebo keď chodíš tak babo si môže obmotat šnúru okolo krku, ze je to rizikove

mirka2611
13. nov 2019

Mne zacala odtekat o 22.00 a tiekla az do porodu co bolo 18.30 dost neprijemne.a dost zvlastny pach nikto ma neupozornil ze len na plodovu vodu miniem balik vloziek☺️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre