Bol partner s vami doma, keď ste prišli z pôrodnice?

jaja018
23. aug 2013

Ahojte, zaujímalo by ma či bol partner s vami doma prvých pár dní keď ste prišli s babatkom z pôrodnice? Ten môj nás priniesol a ešte v ten ďen išiel späť do práce. Takže nebol s nami doma vôbec. Teraz čakáme druhé mimi a neviem si predstaviť fungovať sama doma po pôrode s novorodencom a 18 mesačným dieťaťom. Pri malej som to zvládla lebo všetko čo potrebovala bolo prebaliť a nakojiť. Ale naozaj si neviem predstaviť ako ubolená po pôrode keď neviem ani čo zo sebou varím, a behám za malím šidlom čo sekundu neposedí, upratujem hračky a podobne. Ako ste to zvládali vy?

siska53
23. aug 2013

So mnou bol tak maximalne den. Potom,nastupila mama,kedze som bola po sekcii. Pri prvom bola 9 dni,potom musela ist do prace. Pri druhom uz bola dlhsie kazdy den,uz bola na dochodku a ja som si ranu nesmela velmi namahat a mam len 2 rocny rozdiel.tak mi chodila viac pomahat,lebo sa mi aj cast rany jemne zapalila a uz to nebolo,ako ked mate len jedno babatko.

dahra
23. aug 2013

No ja som si to vyriesila po svojom. Bývame v malom byte daleko od rodiny, takže aj pri prvom aj pri druhom som na druhý deň po prepustení z nemocky absolovala 200km za nasimi. Sme v dome so zahradou, je tu super, muz pracuje z domu, takže sem- tam je u nás, sem-tam na byte. Zvládnuť by som to určite sama zvládla, ale ten uzavretý priestor neznášam a chodiť po ihriskách sa mi zdá ako strata času. Bo to len sedím a kecám, malé v kočiari, malý sa hrá. Doma má hračky na dvore aj prieskovisko, hrá sa sám, ja oberám ovocie, tepujem na dvore koberce, zaváram, presádzam kvety , atď. proste nejako užitočne využívam čas a starší mi niekedy pomáha, niekedy sa okolo hrá a malé v kočíku spí, alebo v sedačke na dvore leží a pozerá na nás.

andrejka1974
24. aug 2013

nie nebol, a ver mi zvladla som to doma super 🙂 🙂 🙂 🙂 a ver tomu, ze to zvladnes aj ty 🙂 🙂 🙂 🙂

euka210
25. aug 2013

moj bol jeden den, ale prisla aj svokra s obedom a cez vikend prisli nasi a mama potom ostala par dni.
Teraz bude musiet brat volno ked budem v nemocnici kvoli starsiemu a co potom este neviem, lebo byvame so svokrovcami, takze pocitam, ze svokra pomoze. Kebyze sme sami, tak urcite by bral volno par dni aby sme si zvykli.

sandrika1986
25. aug 2013

Keď som pred 5 rokmi porodila svoju prvú dcérku, tak keď sme prišli z pôrodnice muž ostal s nami doma týždeň. Minulý rok sa nám narodila druhá dcérka, tak drahý ostal s najstaršou dcérou doma a bol s nami doma dva týždne 🙂 Neboj sa zvládneš to všetko, zvládli to iné mamičky, zvládneš to aj ty 🙂 😉

luciaq
25. aug 2013

neboj sa, ja som na tom bola rovnako ako ty. pri prvom bol so mnou doma, len kvoli tomu ,ze boli vianoce a ked som prisla s dcerkou len nas zaviezol a potom siel do prace. jeden den este bol syn u mojej maminy ,kym som sa zorientovala poupratovala a vyprala tu kopu pradla. zvyknes si. neboj sa, je to len o logistike. ja mam tiez 20mesacny rozdiel medzi detmi a teraz je to uz super. nehovorim,ze prve mesiace neboli tazsie,ale presli velmi rychlo.

katusap
25. aug 2013

bola som po sekcii, takze ten tyzden to musel s nami doma vydrzat 😀

andy171
29. okt 2013

Ahoj..nie nebol s nami doma ani pred ani po pôrode...slubenu dovolenku predsa nedostal,dcérka má teraz 2 týždne,a mám ešte 2 chlapcov.. a zvládli sme to 🙂

seepferdchen
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre