Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ďalšie tehotenstvo 3 mesiace po pôrode. Skúsenosti?

petrah9
25. júl 2011

Už tri mesiace má naša dcérka a je pravdepodobné že budeme mať ešte jedno bábätko. test bol pozitívny. aké máte vy skúsenosti s tehotenstvom tak krátko po pôrode ? nechali ste si bábätko ?

dominika1988
25. júl 2011

@petrah9 ahoj, ja teda konkretne taku skusenost nemam, mame rovnako stare dcerky, tak som sa do toho skusila vzit...a urcite by som si babatko nechala, asi by to bolo zaujimave na zvladnutie, ale niektorym zienkam sa postastilo uz v sestonedeli a v pohode to zvladli 🙂 drzim palce

marikac
25. júl 2011

podla mna to zvladnes, ved az sa narodi, tak dcerka bude mat rok a 2 mes. ak dobre ratam...to uz mozes dat aj do jasli,ak by bolo toho na teba vela, resp . by sa uz vedela sama krasne pohrat....daj sancu babatku, vela maminiek by za take dve ciarky na teste dalo cely svet 😵

marikac
25. júl 2011

zle ratam,uz je vela hodin 😀 budem mat rok, no nevadi 😀

petrah9
autor
25. júl 2011

@dominika1988 a @marikac no mám 20 rokov, vo februári by som sa mala vrátiť do školy na druhú polovicu roka , no neviem ako to zvládnem. s jedným by msa to dalo, strážiť u starých rodičov a tak pretože malá bude mať 10 mesiacov,ale byť pritom aj tehotná ? neviem.. ťaké to je. určite ak sa to potvrdí yb som si bábätko nechala ale strach že to nezvládnem, budem saqma na to a tak. môj muž veša pracuje a málo je doma,navyše moje dievčatko je trošku pišťadlo a chce sa nosiť len na rukach :(

petrah9
autor
25. júl 2011

@dominika1988 a @marikac no mám 20 rokov, vo februári by som sa mala vrátiť do školy na druhú polovicu roka , no neviem ako to zvládnem. s jedným by msa to dalo, strážiť u starých rodičov a tak pretože malá bude mať 10 mesiacov,ale byť pritom aj tehotná ? neviem.. ťaké to je. určite ak sa to potvrdí yb som si bábätko nechala ale strach že to nezvládnem, budem saqma na to a tak. môj muž veľa pracuje a málo je doma,navyše moje dievčatko je trošku pišťadlo a chce sa nosiť len na rukach :(

marikac
25. júl 2011

@petrah9 je to velmi dolezite rozhodnutie, co na to manzel/priatel?verim,ze to zvladnes! snad sa rozhodnes spravne.

anjelicek26
25. júl 2011

@petrah9 - to zvladnes, neskor ich das naraz do skolky, naraz do skoly, ked nebudu mat rozdiel ani rok, je to skvela vec, ak sa budes chciet vratit do prace mat deti takmer rovnakeho veku 🙂 Nikto nehovori, ze to bude lahke, ale ako pisu baby, dietatko je dar, maly cloviecik, co ta bude neskonale milovat, daj mu sancu.

petrah9
autor
25. júl 2011

@anielicek26 ve´d áno áno ja by som sa tešila,len mi to prišlo skoro a ty si mala v akom časovom rozdieli detičky ?
@marikac no s ním sme sa o tom teste nebavili,on chcel aby som si už pár dní po sebe spravila test tak som si robila tri dni každý den a ani jeden nebol pozitívny a dnes sa tam už ukázali dve čiarky ,jdruhá slbšia ale bola tam

martaniana
25. júl 2011

tvoje detičky budú najlepší priatelia, rovesníci, pekne sa ti vyhrajú ..a určite vám aj rodičia pomôžu , postrážia, držím palce 🙂

vejinka
25. júl 2011

suhlasim ale mna by asi piclo. 😀 vsetko sa da zvladnut a mat deti hned po sebe ma velke plus vyhraju sa spolu starsie nestihne ani ziarlit.ja mam rozdiel dva roky ale kludne to mohlo byt skor starsi ziarli ale uz sa aj mlatia navzajom takze hratky zacali 😀 urcite to bude narocne ale zvladnes to ved ti hadam pomoze aj rodina.vela stastia a kym ti bude prve mesiace zle aspom ti starsie nebude chodit kukat preco zasa bozkavas hajzel a nebude ta napodobnovat a kazdemu hovorit ze tucnies..a mala by si zo sebou nieco robit!.mas obrovsku vyhodu ze mala bude ledva chodit..a jej rec bude slaba

anjelicek26
25. júl 2011

@petrah9 - no by ma asi piclo, aspon ten prvy rok-dva, dvaja plienkaci a este obdobie vzdoru juuuuuuj. Ale dostanes za to odmenu na dalsich veeela rokov, deticky budu partaci, fakt sa vyhraju, nebudu potrebovat byt zabavany ako ti takmer jedinacikovia, ako bola moja mala 4 rocky... ma to aj pozitiva, ale robit pri tom skolu, to nevidim realisticky. Skor to budes musiet odlozit este trocha. Ale si este mladunka, dokoncis neskor, ked pojdu deticky do skolky 🙂 Hlavne to skus rozdychat 😵

ulucia
25. júl 2011

ahoj,ja mam rozdiel medzi chlapcami 14 mes. otehotnela som ked mal syn 5 mesiacov.Nemozem tvrdit ze to bolo lahke hlavne vo vyššom štadiu tehotenstva som sa nemohla natahovat maly bol pre mna priliš tažky,začala som sa otvárat a hrozil mi predčastny porod ale všetko sme vdaka obetavej rodine zvladli a dokonca som prenašala 2 tyzdne.Teraz mame 3 mesacneho chlapceka a moji galgani maju 5 a 4 a povedat ze teraz je to ovela tazsie ako ako predtym ked bol taky maly vekovy (mesacny) 🙂 rozdiel.Verim že to zvladnes aj ty a o par rokov si povieš ze to bola malina.Držím palčeky 🙂

bobocka
25. júl 2011

@petrah9 mam kamaratky ,medzi ktorymi je 11 mesiacov.ich maminka bola na ne sama.otec ich opustil,ked mala mladsia 3 mesiace. a to bolo obdobie,ked este jednorazove plienky neboli. a teta sa ani raz nastazovala na to obdobie.vraj to nebol problem a kedze baby boli tak blizko veku,tak sa aj casom vedeli dobre spolu zahrat.ono samozrejme ,ze takto je to sok,nestihla si jedno porodit a uz aj druhe na ceste mas,ale ma to svoje benefity.inak je tu tema na konikovi o tom.tam skus nahliadnut.su tam kocky,co maju tu istu situaciu 🙂 https://www.modrykonik.sk/forum/tema/deti-naroz...

p3tra11
25. júl 2011

@petrah9 ahoj 🙂 urcite si zmätena, plna otazok, ale urcite vsetko zvladnes, ved mas len 20 a to je super 🙂 mala som jednu sefku, mala 36 rokov, dve deti - jedno 18, druhe 17, milujuceho manzela, a par firiem, vysoku skolu... stale mi hovorila, ze ked je clovek mlady, vela postiha a vsetko zvladne... verim tomu, urcite zvladnes aj ty a tak ako holky ti pisu, manzel/priatel ti bude oporou a rodina ti isto pomoze...

kvetinka211
25. júl 2011

@petrah9 ahoj, drzim ti velmi palce, aby ste to vsetko zvladli. ja som si v tom obdobi tiez robila test, ale bol negativny 😔 na jednej strane som bola rada, ale normalne mi to prislo aj luto, ze som chcela opäť vidiet dve ciarky 😉 deticky s malym vekovym rozdielom vraj mavaju uzasny vztah medzi sebou, su to takmer ako dvojicky. deticky su uzasne a najdolezitejsie, vsetko ostatne sa nejako spravi.

petrah9
autor
26. júl 2011

Ďakujem dievčatá velmi pekne 🙂) no nad potratom som neuvažovala,len som uvažovala ako ste to zvládli vy 🙂 zatiaľ to nemáme od dr potvrdené,ale ako bude ,tak bude. Pán Boh pošle detičky vždy v správny čas 🙂

marikac
26. júl 2011

@petrah9 😵

henulienka
26. júl 2011

@petrah9 tak ja ti môžem dať info z prvej ruky, mám tri deti a medzi dvoma mladšími je presne 14 mesiacov, maličký bude mať teraz mesiac, a môžem ti povedať, že vôbec neľutujem, že sú takto hneď po sebe. Niekedy je to síce o držku - hlavne v noci, keď on ešte často papá, to vždy odídem do obývačky, aby som malú nezobudila, ale inak úplne v pohode. A to bývame sami, muž pracuje, takže som sama s nimi. Najstaršia dcérka má 8 rokov, a veľa mi už dokáže pomôcť, ale teraz to ani nerátam, keďže od začiatku prázdnin mám problém prísť na to, u ktorej z mojich sestier sa práve nachádza 🙂
Takže môj názor - ak máš zázemie, dieťatko chcete, tak nie je o čom. Kúpiš si súrodenecký kočík tak ako ja a ostatné budeš riešiť za pochodu. Už sa teším na to obdobie, keď budú väčší a zahrajú sa spolu.

slavusa5
27. júl 2011

Ahoj, no mne sa podarilo tiež otehotnieť 3 mesiace po narodení synčeka...a to cisárskym rezom...Bábätko som si nechala a neľutujem... 🙂 Sú ako dvojčatá, úžasne sa spolu zahrajú...sú najlepší kamaráti...Prvý rok bol kus ťažší, to nepopieram, hlavne je, aby Ti mal kto pomôcť, aby si si kus mohla oddýchnuť, ale dá sa to...Ja som toho príkladom 🙂 Inak ja som končila výšku počas tehotenstva...síce prvého...ale ešte v 9 mesiaci som bola na posledných štátniciach...X km mimo domova...A posledné som robila, ako aj diplomovku, ked malo bábätko 2 a 3 mesiace 🙂 Bolo to dosť náročné, to je síce fakt, ale neľutujem...A tiež Ti doporučujem kúpiť si súrodenecký kočík, je to super vec!

slavusa5
27. júl 2011

A taktiež by som chcela povedať, že kedykoľvek sa pozriem na svoju dcérku a kedykoľvek ku mne príde, pritúli sa ku mne a povie mi: Mamka, ja Ta ľubim.., si uvedomím, že som taká šťastná, že ju máme...Daj tomu bábätku šancu, bude Ta neskutočne milovať...deti sú obrovský dar...mám okolo seba pár ľudí, ktorí by za tento dar dali veľmi veľa...

domyyy
27. júl 2011

@petrah9 ahoj, podľa mňa to zvládneš 😵 😵 je veľa žien, ktorým sa to stalo tiež a sú tu 😵 mňa mala mamina v 17-tich a brata v 18-tich 😅 je medzi nami 11 mesiacov, čiže hneď po šestonedelí sa im zadaril brat 🙂 maturovala s dvomi deťmi na krku, a bola na nás sama.... mne plienky ešte ručne prala 😖 ale zvládla to 🙂 tretí ročník prešla so mnou a štvrtý už aj s bratom 🙂 držím ti palce 😵

henulienka
27. júl 2011

@slavusa5 tiež som otehotnela po cisárskom...

monkka21
28. júl 2011

gratulujem zakladatelke temy.ja tiez riesim problem.moje babo ma 4 a pol mesiaca a ja uz by som chcela byt opat tehu.podla mna je tiez fajn mat deticky takmer rovnako stare.ja neviem ci su to len hormony alebo co.manzel tiez nieje proti.no a to som sa po porode zaprisahavala,ze najblizsich 5 rokov nechcem byt tehu.a uz je to tu.neviem co mam robit,ale ta tuzba je velka ☹

elenaakiko
28. júl 2011

@petrah9 gratulujem k bábätku 🙂 ja som otehotnela, keď mal môj syn 4 mesiace a mala som 19 rokov 😕 😀 dcérka sa narodila, keď mal synček rok. bola to fuška, hlavne preto lebo som bola v poslednom maturitnom ročníku na strednej. ale zmaturovala som v pohode, ale aj vďaka pomoci môjho priateľa. ja som štúdium neprerušovala, mala som individuálne. musíš si veriť a myslieť pozitívne, ono to dobre dopadne. na začiatku to bude určite dosť ťažké, kým si nájdete svoj režim a tak ale neskôr budú z tvojich detí parťáci a budeš na nich hrdá😉 ja si neviem svet predstaviť bez nich. takže ti držím palce 😵

katecameron
28. júl 2011

tak bacha baby ja poznam zenu ktora rodila kazdí rok v novembri po sebe 5detí vsetky dievcence /nejedna sa o zenu tmavej pleti/ a zvladla to ona mala takeho blbeho muza co chcel syna tak po narodení kazdej dievky spravil dalsie no nevyslo mu to Neboj to zvladnes

cmulinko
28. júl 2011

troska ta povzbudim..mam brata o 9 mesiacov mladsieho.moja mama otehotnela ,ked som mala 2 mesiace....nevedela co ma robit a velmi sa stresovala pocas tehotenstva,ze ako to zvladne.....az tak sa vystresovala,ze v 6 mesiaci jej odtiekla voda a ona zacala rodit....porodila mojho brata,ktory mal ledva 1 kg a 30cm a nikto mu nedaval velku sancu prezit...moja matka zrazu zabudla na starost,ze ako sa o nas postara....prisla starost ci to vobec ten cloviecik prezije.ako som uz pisala...MAM brata o 9 mesiacov mladsieho...jedineho a najlepsieho akeho mi pan Boh mohol dat.

liviana1
28. júl 2011

Ja mam 2ch chlapcov s rozdielom 1,5 roka. Nie je to taky maly rozdiel ako u teba ale ani velky. Bude to take ako by si mala dvojicky. Je to velmi narocne a stresujuce. To je pravda. Ale ked vidim ako sa k sebe tulia a santia a mladsi napodobnuje starsieho je to krasne a stoji to za ten stres.Najlepsie mat niekoho pri sebe. Pestunku pomocnicku mamu svorku proste kohokolvek. Ci uz aby sa staral o deti alebo pracoval v domacnosti. Porozmyslaj nad tym lebo ak mas partnera alebo manzela tak vas vztah tym utrpi. Lebo to bude len deti deti deti potom tvoje najzakladnejsie potreby a potom ak zostane energie tak on. Chlapi to velmi tazko nesu ked su odsunuty na druhu kolaj a teraz to nebude na druhu ale tretiu. Ak on nepatri medzi vynimky ze pride o 3tej domov a stara sa o deti.

petrah9
autor
29. júl 2011

ahojte dievčatá,včera som dostala náhle krče do bruška tak som sa velmi zlakla a odviezla am sanitka, mám zápal močovýých ciest a podla vysledku z krvi nie som tehotná :-OO rozmýšlam .. test či krv klamala ? každopádne ,keď mi povedali že niesom tehu,odľahlo mi, no zároveň mi aj došlo luto .. asi to pán Boh takto teraz chcel,aby nebolo hned bábatko.. Zatial máme starosť o maličku,ale ked príde aj druhé ,nebudeme sa brániť 🙂) zatial však je tehu vylučene 🙂 A ďakujem ešte raz za podporu 🙂)

alexandra
29. júl 2011

Tiez mam deticky s rozdielom 1.5 roka, bolo to velmi, naozaj velmi tazke, ale teraz je to na nezaplatenie 🙂

monkka21
29. júl 2011

@petrah9 tak to mi je luto,skore uzdravenie prajem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli