Druhý pôrod koncom panvovým

dianka3
2. mar 2013

Ahote maminky, je tu niektora maminka co sa po druhy krat opakuje poloha KP? Prve dve deticky boli dole hlavickami uz od 6 mesiaca ale tretie bolo kp a teraz pri stvrtom je maly zase KP je to vobec mozne? Mate nejaka z vas skusenosti s polohami kp za sebou? Mne doktor vravel ze je mala sanca ze kp sa zopakuje,ale ako vydim tak ano ☹ som nestastna uz nechcem sekciu, je mozne ze sa este babo otoci? Mam zle skusenosti a mam velky strach lebo mala sa mi neotocila a bojim sa ze uz ani tento drobec sa neotoci ☹

barboritta
14. mar 2013

@sirinka tak potom je to už asi jedno či 20 alebo 22,nie?to by mohli aj mne dovolliť...a v ktorej nemocnici si rodila?

sirinka
14. mar 2013

@barboritta hej, dolezite je aby mala maternica dost casu zahojit sa, kym opat otehotnies... Rodila som v ruzinove.

barboritta
14. mar 2013

@sirinka no mňa zatiaľ nič nebolí ani nepichá v jazve.tak hádam to bude v poriadku.ale nemala si vyvolaný pôrod,že?teda ked ti dávali na výber...

sirinka
14. mar 2013

@barboritta ani mna nic nebolelo, vsetko bolo ok. Ale v 38 tt sa mi babatko prestalo hybat a vyzeralo to zle, takze nakoniec to bol akutny CR opat a dost tazky.

barboritta
14. mar 2013

@sirinka aspoň to dobre dopadlo.ja závidím ženám ktoré povedia že ich CR skoro nebolel.mňa teda bolel doooosť a to nie som nijaká cintľavka.radšej 4 deti vytlačím normálne,ako 1 CR a to mám vyskúšaný aj ťažký normálny...preto sa toho tak obávam.ktorý bol pre teba bolestivejší,prvý či druhý?

sirinka
14. mar 2013

@barboritta ja mam tiez prvy porod vaginalny a ten bol najlepsi, prvy cisarsky bol rychly, bezproblemovy ale hrozne ma to potom este dlho bolelo, druhy bol skomplikovany krcovymi zilami na maternici, bolel ale o nieco menej. Je to tym, ze sa reze v mieste starej jazvy a tam uz nikdy nebudes mat tolko nervov ako v uplne zdravom neposkodenom tkanive, takze kazdy dalsi CR v podstate boli o nieco menej...

barboritta
14. mar 2013

@sirinka vidíš tak to ma nenapadlo s tým tkanivom.zase som o niečo múdrejšia 🙂

dianka3
autor
14. mar 2013

@barboritta ty 21 oktober a ja 31 oktober 😀 ale ja som mala mat termin niekedy 13 novembra, zal ja som mala asi aj otvoreny krcok,neviem ale vzdy sex rozbehol kontrakcie. no a ked vravis ze ty si bola otvorena a mali ste sex a nic? 😕 sa aj spravil do teba ci nie? prepac jak sa to pytam ale prave spermie drazdia krcok, tak teraz sex uz nemam,lebo to chcem dotiahnut aj zubami nechtami do terminu, este nikdy sa mi to nepodarilo a keby som mala pranasat tak by som bola stastna jak blcha 😵 😵 😵 No vies,neprisli nato preco som potratila v 19tt ☹ ale ja tusim ze to bolo koli mojej prvej doktorke, vies ona ma mala na haku koli nej som prisla o 2 babatka. Vies ked som mala bolesti ,ci palenie zo spodu vysetrila ma a povedala ze je to v poriadku a ze to prejde.Krava sprosta 😠 az nakoniec ma terajsi lekar poslal na hematologiu a tam mi zistili trombozu a tak si uz od zaciatku ehotenstva picham do bruska injekcie na riedenie krvi a samozrejme ked som mala nejake palenie tak mi dal cipky a masticky. Cize som potratila koli tomu ze sa mi urobili krvne zrazeniny v placente a ta nevizivovala dietatko a plus infekcia neliecana rovna sa potrat 😔 A vies co mi nato ona povedala? vobec nepatrala po pricine,jednoducho mi povedala ked som tolo krat potratila tak jednoduch nemozem mat deti a bodka. Ale co sa tyka reci tak tie mala jak koza bobkov , vzdy ked som k nej dosla na poradnu rozoberala svojho muza ci syna alebo potom stale uz len svojho psa,ako sa im tulal a doniesol domov dalsich tulakov psov. Tak to bola poradna co? vobec co sa tyka poradne o tehotenstve nic, iba ma vzdy pozrela sonom a povedala dieta zije a hotovo zacala o svojich trapnych temach a toto bola moja kazdodena poradna 🙄

No a odkedy som zacala si pichat injekcie tak mam 3 zdrave deticky, koli tej krave som prisla o dve 😢 vies jaka to bola bolest? aj stale je, ale utechou mi je aspon jedna vec ze tak ako sa vomne zrodil tak si vomne aj tisko zaspinkal a umrel, lepsie nez mi zomrel mimo mna kdesi v plachte ci na studenom mieste. Najhorsie je ked ho odnasali v plachte,ani som ho nevidela ani sa s nim nerozlucila,ani pusinku ci posledne pohladenie nic 😢 😔 a este som vychytala taku jeblu sestru co tam ziapala furt,ale to je dlhy pribeh.

No a s tym porodom uvydime, nikdy nemozme nic planovat, sak ked pride nas den D tak nam sami lekari povedia ci mozme a ci nie, jeden ti povie ano a druhy nie, je to na nich,nie na nas. Inac ty si predtym rodila v mt? a ako chces teraz rodit?

barboritta
15. mar 2013

@dianka3 no my sme vždy šli naplno,ku koncu práveže vždy som mala strašne chuť na sex,asi som cítila,že si musím vynahradiť 600-nedelie 😀 takže u mňa spermie na vyvolanie neplatia.ani nijaké babské recepty.tak tej doktorke by som zobrala licenciu 😠 😠 😠 .presne ako píšeš,pôrod neriešim,neviem ešte čo a ako bude.hlavne aby detičky boli zdravé.ty budeš teraz čo mať?ja zase dievčatko,už tretie 😉 aj som túžila po chlapčekovi,ale však nevadí.ja som oba razy rodila v martine,poslal ma tam môj gynekolog že tam je lepšie postarané o ženy aj detičky,neni to tak daleko.možno poznáš dr.Jamrišku. rada by som teraz šla do mt,ak sa bude dať.a jednoznačne klasicky,ale nezávisí od toho čo ja chcem 🙂

dianka3
autor
15. mar 2013

@barboritta no tak to ti zavydim ze si mozete uzivat sex naplno 😀 ja uz ani neviem ako sa to robi 😀 sex som uz nemala vyse mesiaca 😝 a ani nemam chut,vobec och hadam ze po porode sa to zmeni. No vydis dobra doktorka co? moj muz ju chcel zalovat ale co? jako jej to dokazes? No ja sa bojim ze mne sa drobec uz neotoci ☹ strasne ma to trapi kazdy den nato myslim. Inac ty si 27tt? ja by som mala byt 31tt ale ked som bola pred dvoma tyzdnami na tom sone tak povedal ze to vyzera byt o tyzden menej, cize ja som len 29+3 cize som 30 tyzden 😒 kedy mas ty termin? ja az 20 maja aj neskor, podla sona. Ja cakam chlapceka tiez uz tretieho 😅 mam uz dvoch a ja som chcela dievcatko koli malej,lebo je sama a viem co to je vyrastat bez sestry a mat 2 bratov. No nic, ved mi si nevyberame a vezmi si je to jak naschval ked chces chlapceka just cakas dievcatko a zase ked dievcatko tak cakas chlapceka ,jak zakon schvalnosii 😅 ja som tretie chcela chlapceka a cakala som dievcatko a teraz som chcela dievcatko a je to chlapcek 😅 uf jamrisku? on ma take fuzky? taky strsi? a ty ides mat zazmluvneneho dokiho ci? a ako si to stihla? do nemocky rodit? 😕

barboritta
15. mar 2013

@dianka3 Jamriška nemá fúzy,taký tlstejší,po 50-ke,okuliare.ale celkom milý.ja si nikoho zazmluvňovať nebudem,ja im verím.ale keby som prišla a bol by tam taký Haško,ten bol fajn.ten mi rodil prvú dcéru.ja mám termín 17.júna.taký pôrod ako som mala 1x by som chcela aj teraz.od prvej kontrakcie do vytlačenia 4 hodiny.vymeňme si detičky 😀 😀 😀 ale nie,to by som neurobila.už sa teším na malú.brat mi akurát včera predstavil svoju dcéru,priniesol 1x tak mi to došlo že čo sa deje.skoro,čo 😎

dianka3
autor
15. mar 2013

@barboritta jaaaaj uz asi viem ktory on je taky presedilevsi ze? no on je fajn, ja som tam dosla s druhym syncekom v 33tt s kontrakciami a bola som uz otvorena na 3 a pol cm a on mal vtedy sluzbu a upokojoval ma ze sa to snazia zastavit a vstko bude oki a veru zastavili to 🙂 a to az na 3 tyzdne co iny lekari mi tak davali 3 dni. no veru prirodzeny porod je super,aj ked prezivas strasne muky 😝 ale stoji to zato 😵 a nie taky umely cisarsky ☹ a ty si vlastne preco mala druhy cisarsky? 😕 oki vymenime si deticky 😀 to by bolo co ? sak neviem ako vy ale mi sa doteraz nevieme dohodnut na mene, on chce Lucas a ja chcem Leonard alebo Alechandro, boze to je co? vi uz vidim mate vybrate 🙂 krasne meno 😵 nechapem ze brat ti predstavil svoju dceru? akoze ma male ci? jeden krat, tomu som nepochopila 😅

barboritta
15. mar 2013

@dianka3 šikovny dr.ten Jamriška.Leonard je fajn.ja som mala cisársky kôli kp.brat nemôže s manželkou mať babo,tak po 8 rokoch im konečne bocian priniesol 🙂 🙂 adoptovali si dievčatko 3 týždňové.prvý krát ju priniesol predstaviť sa.tak sme všetci happy že už konečne.sa to ťahalo s papierovačkami.ale je krásna a taká drobučká...aj som skoro zabudla aké to je...

dianka3
autor
15. mar 2013

@barboritta no zial si mi uz nevyberieme, vychitame toho co bude mat sluzbu 😅 Este vsak casu dost a mien haba dej, cize moze sa to zmenit dalsim favoritom u mna je Ryan- Rajen sa to vyslovuje v preklade znemena kral 😀 este mam casu, ved aj malinkej sme vybrali meno az zaciatkom 36 tt 🙂 A to vybral moj muz, ja som chcela aby sa volala Ariadna, ale muz skratil na Ariana tak a mne sa to pacilo 🙂 Vasa bude Olivia? v preklade znamena pestovatelka olív. 🙂 Je to fajn meno,a ani ho moc nedavaju teraz letia same mena ako sofia,ema,nela,nikola a pod. uz mi tie mena lezu na hlavu kazda druha sa tak vola. a preco nemohli mat dieta? 8 rokov je dost dlha doba to boli az tak dlho v poradovniku? a to maju ciganecku? prepac ak sa pytam,ale vetsinou davaju take deticky, aj moj bratranec maju taku malu ciganecku,aj ked tvrdili ze matka je biela a otec talian ale to je blbost jak traky, hned ked na nu pozries tak to vydno, ale to nevadi hlavne ze je zdrava a robi im radost,ja som ju v zivote sice nevydela len na fotkach a to este ako dvojtyzdnovu, ale bola zlata.

barboritta
15. mar 2013

@dianka3 práveže čakali na biele dieťatko,preto tak dlho.je blondínka a má úplne svetlú pokožku.inak brat je snedý,to my všetci súrodenci a ona má čierne vlasy a je bledá.je to jasné.moja prvá dcéra má meno po svokre-Tatiana a druhej som vyberala meno ja,Dominika,tiež mám svoje dôvody a to síce bola obetovaná sv.Dominikovi,patronovi tehotných žien a tých čo majú s babom problémy.ja vyberám mená podľa významu,Olívia bola sťatá,lebo nechcela prijať islam 🙂 my sme dosť nábožensky založená rodina a nehanbím sa za to 🙂mne sa páči veľa mien,chlapca sme chceli šimona a to vybrala Tatianka,má spolužiaka v škôlke,asi prvá láska 😀...v rodine máme Sáru,Rebeku,Tatianu,Dominiku,Sandru,Danielu a Jakuba a Marka.ja nechcem prenášať a dúfam ani nebudem.keby ty si prenášala a ja išla skôr,sa možno aj stretneme v mfn.inak je super že máš toľko detičiek,na mňa pozerajú všetci že čo zase brucho mám,lebo je dosť veľké...každý že či už idem rodiť 🙂

dianka3
autor
16. mar 2013

@barboritta jaj tak, no moj bratranec cakali asi 3 roky .Tak to musis mat dobru svokru ked si po nej dala meno,moja svokra je diabol v ludskej kozi 😠 . No mi tak nabozensky zalozeny niesme. Ty si obe deticky prenasala? 😕 Mne sa to zial nepodarilo ani pri jednom ☹ ba isla som este skor ako som mala termin, ale hadam teraz na 4 krat sa to podari ,ja by som bola stastna keby som mohla prenasat 😵 je to moj sen, lebo este nikdy som si neuzila tehulkovanie a tak toto tehotenstvo je posledne a preto by som si ho chcela naplno uzit, snad sa podari 😅 No to by bola sranda keby sme sa tam stretli a este keby sme stejnako rodili 😀 ty na jednej sale ja oproti tebe 😀 😀 😀 tak a tebe sedi ten 27tt? ja som len ten 29+4 tt, tak mam este kopec casu. Inac preco si ty mala sekciu? ano viem ze aj tvoja mala bola kp ale viem ze oni rodia dievcatka kp tak preco teba nie? Kamaratka zase caka druhe babo ale musi ist sekciou lebo jej to odporucil ortoped,neviem koli panve ci jako a pritom je jej mala dole hlavickou, a vydis nemoze rodit normalne ,dokonca ide na planovanu sekciu cize vie presne kedy sa jej babo narodi ale ona to uz ma zachvilku je nejaky ten 35tt.

olink4
16. mar 2013

Ahoj, ja mám 3 detičky vo veku 17,12 rokov a teraz mám 6 mesačnú. Všetky detičky som mala KP, rodili sa cisárkym rezom. Je veľmi dôležité, aby boli aspoň 2 ročné odstupy medzi cisárkými, aspoň tak mi hovorili lekári, kôly maternici, aby vydržala záťaž počas tehotenstva. Ale ja si myslím,že to dosť záleži aj od organizmu ženy, lebo každá sme iná, čo u jednej je problém druhá zvládne bez problémov! Mne chceli podviazať vaječníky už po 2 pôrode a v pohode bez problémov som vynosila aj 3 dieťatko malo 3430g a 51 cm. Ja som čakala 3x, že sa otoči a ani raz sa mi to nestalo. Pre nňa je najdôležitejšie, že som v poriadku aj s mojími detičkami. Možno sa ti otočí a možno nie, ale najdôležitejšie je len to, aby všetkom dobre dopadlo. Prajem veľa šťastia! 😉 🙂

barboritta
17. mar 2013

@dianka3 no ja som prvú mala o 3 tt skôr,ale aj tak bola vraj prenášaná,len mi zle vyrátali termín,bolo to o fúz...druhá bola presne na deň,tá bola kp ale nožičkami,aj som bola otvorená,ak kontrakcie pravidelné, aj tak nedovolili.táto im vyšla menej,5 dní rozdiel oproti termínu podľa ms,ale vraj sedí na 27tt.ale otvorená som bola vždy skôr a hovorili že nedonosím,ale dobre bolo.ja myslím že nedočkám 17.júna a budem rada lebo malá je väčšia na svoj týždeň.prvá 37tt ukončený mala 3040g a druhá akurát 3560g.teraz v 27+1 má asi kilo.prečo posledné tehotenstvo?čo ked zatúžiš znova?myslíš že nebudeš môcť?ja si ešte nechám rezervu,možno neskôr.ja mám len 25...čo o 10 rokov???

dianka3
autor
17. mar 2013

@barboritta No oni maju v tom zmetok s tym datumom porodu, nikdy nevedia a ani ty kedy si otehotnela. no neviem aky ste vy.ale my sme vsetci chudy a preto aj ja rodim malinke vahy 😀 ale ja som len rada ze mam take drobatka 🙂 sak malu ked mi doniesli na izbu tak sa pytali ze cija je ta malinka palculienka 😀 narodila sa mi v 38tt a vazila 2540g 🙂 kazdy sme iny niekto ma babatka nad tri kila a niekto menej, aj kamaratka prenasala a jej mala mala vahu 3200g,
Takze oni ta nenechali rodit dievcatko zato ze bola kp nozickami? teraz presne je tak moj maly ☹ ale budem tajne stale dufat s malou dusickou ze sa mi otoci 😅
A kdeze sak nasi hundrali uz len ked som cakala malu cize tretie dietako a toto bude stvrte to je aj akurat dost nie?
Inac moji rodicia stale nevedie ze som tehotna 😝 a na druhy tyzden maju prist,lebo si vezmu najstarsieho na velku noc a dovtedy sa uz im musim priznat,ale vobec neviem ako 😕 ako vravim ze som malu cakal tak neboli nadseny a mo otec mi daval najavo aby som ju dala prec a toto ked sa dozvie no konec 😒

barboritta
18. mar 2013

@dianka3 no tak ti budem držať palce nech sa ešte otočí.a v ktorej časti maternice má hlavičku drobec?mne vždy sa dajú malí do pravej časti.všetci traja.my tiež nie sme pri tele,tiež skôr štíhli.ale toto babo bude asi najväčšie,lebo na 3D mi hovorili že je dosť veľká.ked tak rátam ak pôjde v termíne tak bude mať možno aj 4kg,ale to dúfam nie 😒 .to si s rodičmi nebola tak dlho?podľa mňa nebudeš musieť povedať nič,určite bruško máš dosť veľké 😀 😀 😀 .ved je to vaša vec koľko máte s mužom detí a kedy.ja som tiež čakala čo mne povie okolie že zase som tehotná,ale odozvy boli lepšie ako som čakala 🙂 my sme zvyknutí na veľké rodiny,možno preto,ja som z 5 detí a muž tiež.švagriná má tiež 5 😀 .ozaj aké máš veľké bruško?ja teda riadne,každý sa pýta že kedy to už bude a ja že za 3 mesiace tak nikto tomu neverí

dianka3
autor
19. mar 2013

@barboritta to vazne? aj moj ma hlavicku na praves strane pod rebrom 🙂 a vsetkych som takisto mala len na pravej strane 🙂 neviem ja som si myslela ze je to koli tej maternici ,lebo ja mam dvojrohu maternicu. No s rodicmi som bola naposledy pred vianocami a to mi este nebolo tak vydiet brusko ,tak sa to utajit dalo ale teraz? och moj muz sa koli tomu namna hneva ze som im to mala uz povedat davno, ale ja fakt neviem ako, to po tej skusenosti s malou mam strach 🤐 no okoli? cotijaviem,tajila som to ale uz mi brusko vydno aj cez bundu, ale odozvy boze ty si zase tehotna? preboha to kolko chcete mat deti? no a podobne, take komentare som mala ked som cakala to tretie-malu a teraz si to viem zivo predstavit ako sa budu tvarit teraz kyslo 🙄 debilny ludia
No a ja mam tiez uz velke brusko, 🙂 ale zase ja som ho nikdy nemala nejako mega velke 😀 ako keby som mala trojcata,kdeze. pozri foto mam v albume. a pridaj si aj ty nejake 🙂

dianka3
autor
19. mar 2013

@barboritta a gratulujem k 28tt ja dnes zacinam 30 plus 0 cize zacinam 31tt 😝

barboritta
19. mar 2013

@dianka3 a čo ťa je po ľudoch,nech si hovoria čo chcú.je to vaša vec.ver tomu že aj za mnou sa otáčajú na ceste.nech.tie fotky čo tam ich máš 7 to si koľko pred pôrodom?však už som ťa teraz tromfla,ufff 😀 .ešte skoro 3 mesiace?to aká budem???vraj tak na dvojičky aspoň.mne bolo na vianoce pekne vidieť už.fotky v blízkej dobe dodám.peknú rodinku máte

dianka3
autor
19. mar 2013

@barboritta Ved to ze ludia po tebe pozeraju ako keby si mala mor ked uz cakas viac druhe a viac deti. Neviem ako vy ale my byvame v dedine a tu ta sleduju jak bezpecnostne kamery a uz narobia reci jak koza bobiek.Inac ked som cakala malu tak som bola asi v 7 mesiaci a vobec neviem preco ale svokor mi povedal ze sa ho pytali ci som potratila, a vies preco? lebo oproti susedom bola zachranka a ja som isla vtedy len vysipat smeti a uz boli reci ze to mna brali a bla bla 🙄 boze su debilny ty ludia, alebo ked som pred vianocami sla s malou a malym k nasim na 4 dni,aby si trocha nasi uzili deti a muz bol doma s njstarsim synom tak uz boli reci ze sme sa rozviedli a ja mam dve deti a on si nechal jedno, vobec nechapem ako ich to napadlo,sak ma bol estee muz z malym odprevdit na vlak a pomahal mi a dal pusu a to je uz rozvod? boze to nemozem ist nikam bez muza? uz je hned medzi nami koniec? take reci neznasam a preto by som najradsej byvala v meste.
No tych foto som ukoncila 26tt co som si myslela ze 28tt ale doktor zo sona ubral kedze maly je bol mensi 😅 a ozaj mas aj strie? a kazda baba ma ine brusko , ked som bola na udrziavani s prvym synom tak tam dosla taka chuducka a vysoka baba ,mala asi 18 rokov a brusko ako len v 3 mesiaci a ona ze nie ze je uz 29 tt co aj doktori na nu pozerali ze kde to dieta ma? ci si nevymisla, normalne to bolo tak fascinujuce vydiet take mini brusko, tak sa mi pacilo ze som si ho musela odfotit 🙂 ozaj ten jej drobcek sa v nej dobre schoval, bolo to chutne 🙂

barboritta
19. mar 2013

@dianka3 my tiež bývame na dedine,takže presne viem čo myslíš.najprv som bola xy krát tehotná a na potrate,potom kade chodím a tak a že prečo sa vydávam taká mladá,že to určite musím a bla bla.a taká mladá...bruško tam máš pekné a úplne bez strii...ja tiež nemám.ale asi budem nejaké mať okolo pupku sa mi zdá.teraz mám najväčšie bruško tak to asi nevydrží.iba na prsiach mám 3 také malé.je to haluz.kaderníčka čo ku nej chodím tiež nemala nijaké,ked išla rodiť mala také ako keby sa lepšie najedla 🙂 .a kedy máš nejaké sono že či sa neotočil malý?ja asi až za nejaké 2tt rátam.

dianka3
autor
20. mar 2013

@barboritta ved to cloveka vedia taketo reci tak otravit, ze potom sa uz nevies z nicoho tesit lebo hned si pomyslis ze co povedia ty druhý. No a ja mam taku jednu malu striu a ta sa mi urobila az pri malej nekedy v 38tt, alebo chlapcekov som mala v 36 tt a tam pohode ani jedna stria,ale kedze malu som dlhsie nosila v brusku cize mi stihlo aj viacej narast a preto ta mala stria, ma asi 1 cm mam ju na lavej casti tak dole. ale mne to nevadi, No a ty ked pises ze mas teraz vetsie brusko ako pri tvojich dcerkach? ze toto je tvoje najvetsie? tak to pockaj co bude za 3 mesiace 😀 ake bue velke a mozno sa ti aj nejaka ta stria spravi ale sak to nevadi nie? to nie je koniec sveta. poznam jednu zenu od nas -este ked som byvala u nasich,typicka fiflenka,bola tehotna a urobili sa jej strie, mala si vidiet ta revala ako pes a vravela ze to je koniec sveta, ako bude takto zit a pod. cista sliepka, tak naco potom chcela mat silou mocou dieta? takvelmi ho chcela a bola posadnuta a potom jej zalezalo viac na sebe nez na tom ze ma zdrave dieta 🙄 blba zena
No a ja idem na sono az o mesiac ked budem v 35tt kedze teraz som 31tt, A tebe robi sono na kazdej poradni? ci ta tiez posiela?

barboritta
20. mar 2013

@dianka3 no riadna slepica...nech mi aj popraská ak sa nebude inak dať,len nech je mala ok.teraz mám to brušo také ako ked som šla rodiť 1x. 😀 .mne robia sono len také že či žije a ako je otočené,tzv.veľké(čo trvalo 1 min.)by som mala mať v 30tt. napr.v 10 alebo 12 tt som sono ani nemala,preto som ani nemala nijaký termín...to je,čo?podľa ms by som mala už termín 12.6 a podľa sona 17.6,takže už v pohode a uvidíme

dianka3
autor
20. mar 2013

@barboritta ze? a sak sama vies ci poznas nejake fiflenky co sa im zlomy umely nechtik a uz idu sa zblaznit. Ja som to sama zazila ked som bola v semifinale na miss v roku 2006 a boli tam baby tipicke bratislavcanky a machlili sa tam a jedna si machlila mihalnice a asi sa jej zleplili a hned kricala po sale preboha, mam zlepenu mihalnici ,potrebujem spendlik alebo ihlu inac ma slak trafi,, chapes? boze som myslela ze odpadnem, hystericila tam ako keby jej vyrezali oko 🙄 No a co sa tyka bruska ja som si teraz pozerala foto ked som cakala prveho a ked si porovnam foto v 29tt vtedy a teraz tak sa smejem ze tam riadne zaostavam, take brucho ako na tej foto som mala v 5 mesiaci 😀 male oproti tomuto a predchadzajucemu tehotenstvu. No aj ja chodim na to velke sono, prvy krat som bola v 9 tt, potom v 17tt a nedavno v tom 30 tt ale nebolo to 30 tt ale zacinajuci 28tt a teraz pojdem az v tom 35tt na kontrolu polohy dietatka a potom uz asi nic. no ja podla poslednej mrchy som mala mat termin 6.5 no a podla sona mam mat 20 .6

barboritta
20. mar 2013

@dianka3 no jasné,také babenky sa nájdu všade.aby sa nezbláznili.akože ja tiež som kozmetička ale takáto som nikdy nebola.ty si súťažila?síce postavu na to máš,to je pravda,aj ked teraz si o pár kíl krajšia určite 😀 .to si musela tam byť veľmi mladučká...babo sa ti vypýta aj tak asi skôr,ako si písala a možno ťa prekvapí a vydržíte 2 v 1 do termínu.ja dúfam že v termíne budem už doma aj s babom,ale vyháňať ju nebudem 🙂 ty si taká snedšia tuším aj tvoj muž a blede deti máte.sú zlaté.kde ste prišli na meno pre dcérku,také origoš,nie vaneska alebo miška alebo nelka.to sú síce tiež pekné,ale časté

dianka3
autor
21. mar 2013

@barboritta no s takych bab je mi ozaj zle 🙄 ved aj koli tomu som ja odisla zo sutaze, lebo setky normalne baby odisli a ostala tam uz len 20 bab a same take,tak som sa nato vysrala. ano bola som v semifinale na miss ale to som mala 18 rokov, ale odisla som koli tomu ze sa tam ten hotel trebalo platit a boli to dost vysoke sumy 😒 vies a este v blave.
No hadam sa mi drobcek nevypyta skor 😒 naposledy si to chcem riadne uzit. Ja ho vyhanat tiez nebudem tym sexom, budem si ho udrziavat na sladkom 😀 😀 aby sa mu nechcelo na svet skor 🙂 no tak ani sneda niesom som bleda,ale hned ma chyta do hneda ked sa opylim a moj manzel je pravy opak, on ma modro-zelene oci a v dectve bol blondak, mam aj v albe svadobne foto 🙂 kukni ak chces. No ja som chcela Ariadnu ale muz povedal ze je to pridlhe meno a tak si skratil a vymislel Arianku 🙂 🙂 je to americke meno ked som nakoniec hladala v kalendaroch. no ano meno ako sofia,ema ci nela to pocujes vsade

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre